Dajmo kaj o košarki

Domov > Forum > Dajmo kaj o košarki

Dajmo kaj o košarki

SORTIRAJ PO:
Nikita 27.07.2014 20:42

Čisto smo opustili... naš dokaj uspešen šport? Tudi o NBA že dolgo, dolgo nič...

Pripenjam bližnjico do slikic s turnirja za Pokal Adecco v Murski Soboti, kjer sta bili na sporedu dve tekmi v petek 25.07.2014.

www.pomurec.com/foto/22726/20 14_0725_Pokal_Adecco_v_Murski _ Soboti

J_u_r_e 27.07.2014 20:55

Mene predvsem NBA zanima ali bo Clevelandu uspelo pripeljat Kevina Love-a iz Minnesote in kaj lahko naredi James v prvi sezoni. Kaj lahko še Kobe naredi po poškodbi, Lakersi se niso nič konkretno okrepili (Carmelo ostaja v NY, Gasol v Chicago). Rivalstvo med Dallas in Houston se stopnjuje :). Zanimivo bo novembra, al kdaj že :).

Od slo rep. pa žal pričakujem bolj malo.

Magnum 28.07.2014 14:21
@Nikita:

Čisto smo opustili... naš dokaj uspešen šport? Tudi o NBA že dolgo, dolgo nič...

mene bolj moti,da smo čisto opustili na tem portalu politiko,o kateri bi lahko veliko več povedali kot pa o košarki,ker sem siguren,da je tukaj več takih,ki bi o politiki raje debatirali kot pa o košarki... kul

stomper 28.07.2014 15:03
Tudi jaz rad spremljam NBA, navijam pa za Lakerse. Sicer pa bo kmalu svetovno, bomo videli kaj bodo naši skupaj spravili.
Nikita 28.07.2014 16:13
@Magnum:
@Nikita:

mene bolj moti,da smo čisto opustili na tem portalu politiko,o kateri bi lahko veliko več povedali kot pa o košarki,ker sem siguren,da je tukaj več takih,ki bi o politiki raje debatirali kot pa o košarki... kul

... ti bi rad spet po hitrem letel s foruma, a?

maticek 28.07.2014 16:16

Pa dejmo, jest v kratkem postavim konstrukcijo z pleksi steklom, dobite filmček, kako ga zakucam! Its not just a bike! kul

Magnum 28.07.2014 16:28
@Nikita:
@Magnum:
@Nikita:

mislim,da nas večina ni letela s foruma zaradi politike,ampak zaradi Franje,ko so pa levaki skenslali JJ,pa je nekoga začelo preveč motit,če bi deval po njegovih in je enostavno pobrisal temo,ki jim ni bila po godu... zapečateno

Nikita 28.07.2014 20:08
@Magnum:
@Nikita:
@Magnum:
@Nikita:

mislim,da nas večina ni letela s foruma zaradi politike,ampak zaradi Franje,ko so pa levaki skenslali JJ,pa je nekoga začelo preveč motit,če bi deval po njegovih in je enostavno pobrisal temo,ki jim ni bila po godu... zapečateno

... tokrat ti moram potrditi. Malo sem te dreznil... he, he.

Nikita 28.07.2014 20:10
@maticek:

Pa dejmo, jest v kratkem postavim konstrukcijo z pleksi steklom, dobite filmček, kako ga zakucam! Its not just a bike! kul

... na koliko boš pa spustil obroč? U-10 ga imajo na 2,60m, da ti malce namignem...

Saj vem, da si velik 197 cm, malo pa že moram provocirati, ane?

zapečateno

migaj 22.08.2014 21:00

V drugem delu 1.polčasa smo od Brazilcev dobili pravo lekcijo...
če smo jim v prvih 5 min.ukradli 5 do 6  žog, so nam v nadaljevanju vrnili z dvojno mero  

Magnum 22.08.2014 21:05

Božo vrni se. zapečateno

Nikita 22.08.2014 21:13
@Magnum:

Božo vrni se. zapečateno

Vidmar ... ozdravi!

E. Lorbek ... ozdravi!

Vujačić ... ni še pozno, zdaj več ne rabiš pleničk!

Udrih ... zadnji čas bi bil, da prideš k pameti! Še posebej, ker je "bremzar" za tvoje nastope za Slovenijo baje na tvojih izhodnih družinskih vratih?

... sem koga pozabil?

ZZZ 22.08.2014 21:38

ne mi o tem lorbeku.., saj ni nikoli igral za SLO

vedno so nekaj mutili..,

raje ne povem, kar vem.., bova enkrat v živo

Nikita 23.08.2014 06:32

Kar veš o Lorbku... bova res enkrat predebatirala. Jaz imam kar solidni vir in tudi od tam kaj izvem. Sicer je vseeno... ni ga, pa bi ga rabili. Na koncu koncev mu visi tudi pogodba v Barceloni, koleno je verjetno res poškodovano (do te mere da ne more ali bi lahko igral ne vem) in po svoje ga jaz razumem. Nikoli pa Udriha, kateremu zapoveduje žena oz. morda že bivša, saj se baje ločuje. Tudi precej ne Vujačića, kateremu bi to prvenstvo prišlo kar prav... saj mislim da nima nekega kluba, kjer bi še lahko igral. Po dveh prstanih v NBA ligi je to vseeno verjetno še neki igralce, katere bi vzbudil  zanimanje ob dobrih partijah na svetovnem prvenstvu? Škoda za Vidmarja... se je pač polomil, ampak je tudi problem v tem, da za Brezcem, Nachbarjem, tudi Slokarjem, Vidmarjem... nimamo več nikogar za njimi. Omić oz. kakor ga imenujejo v Soboti da je Komić ni to, da bi bila z njim kot nosilcem zgrajena bodočnost igre pod koši.

Kar se tiče včerajšnje tekme... vidi se, da rabimo več sreče kot največji idiot. To smo včeraj imeli praktično od začetka drugega polčasa pa do minute do konca... s tem mislim, da nam je vse padlo notri, še posebej met z razdalje. Zadnja minuta spet po "balkansko"... v smislu, konec je, zmagali smo.

Trener, pa bilokdo bil dosti ne more narediti, saj igramo s tem, kar pač imamo. In nimamo pač nekih vsaj na pol dominantnih igralcev pod košem v smislu igranja s hrbtom proti košu, z zanesljivim metom z polrazdalje (mislim na centre) in če nam od zunaj še ne gre?

Nikita 23.08.2014 21:00

Se pa danes vidi, da je borbenost kar solidna, zadevamo tudi nekaj... Problemi so res v obrambi pod košem, tu nimamo prav nobenih možnosti proti ekipam, katere imajo neke skočne, nujno ne ravno previsoke centre kot npr. včeraj Brazilci, kot so tudi Francozi, Američani so itak svet zase.

Eden od igralcev je preveč... Nikolić ali Rojc... po drugi strani pa imamo mislm da pet pol/kril, kot so: Lorbek, Blažič, Z. Dragić, tudi Balažić in Murić. Bo izpadel kateri od teh? Ker prvoomenjena praktično ne igrata... bi rekel da eden od njiju, pa vendar?

migaj 23.08.2014 23:54

Zmaga za samozavest pred SP, čeprav dosežena s pomočjo domačih arbitrov.
Nobeno krilo ne bo odpadlo, če le ne bo dodatnih poškodb, bo Rebec odpadel.
Brez igre po globini nimamo prav nobene šanse za med 8. Kot bi pri rokometu igral brez pivota.
Najbolj me žalosti, da še ni nared poškodovani Vidmar, ki je pravi borec in tej reprezentanci najbolj manjka. Erazem, Beno in Sašo so povsem druge zgodbe..
-čeprav igralci, ki relativno visoko kotirajo, je vprašanje, če bodo še kdaj na visokem nivoju ter igrali v reprezentanci. Erazem še morda.
Beno je trenutno edini igralec, ki bi lahko korektno igral playa proti postavljeni obrambi, Gogi je drugačen tip igralca in prav dobro bi se lahko dopolnjevala oz izmenjavala.
Tako pa je uvrstitev v drugi del tekmovanja na SP za to ekipo realen cilj, kaj več pa se lahko zgodi bolj po kakšnem čudežu -skoraj smo že na ravni našega fuzbala.
No, pustimo se presenetiti, šanse vedno so, čeprav med štiri na SP ali EP gotovo ne pridemo več -žal taka je današnja realnost.
Razen, če bi naslednjič želeli in uspeli aktivirati tudi Benota, Erazma, Vidmarja...
Me je pa Omič včeraj pozitivno presenetil z angažiranostjo in celo dvema skokoma, ko se je odlepil od tal za več kot nekaj cm.   

Nikita 24.08.2014 08:34

Praktično se v celoti strinjam s tabo. Nenazadnje se spomniš, da sva se veliko o tem tudi pogovarjala na soboškem kopališču.

Kakor koli... tam sem trdil, da MORAMO igrati s temi igralci, katere imamo in da igra po globini ostane v večini tekme pač pobožna želja. Kaj več od tega... bo lahko tudi rezultat boljši.

Res škoda za Vidmarja... on sicer zadene le tablo, če je oddaljen dva ali milimeter več od koša, drugače pa gre na človeka, skače, če je treba trikrat zapored. V obrambi gara, zapira... to kar je Komiću mission impossible v večini prebitega časa na parketu. Ampak... drugega pač nimamo s to višino. Žal!

Kar se tiče G. Dragića, on igra na trenutke fantastično (ko mu kontra igrajo obrambo mož na moža) in dokaj povprečno na postavljeno obrambo. To se bo videlo že v torek, ko ga bodo Američani prijeli ena na ena in dokler bo imel moč, bo po mojem kar vozil svojega nasprotnika. Nekako me pa skrbi njegov brat... slab šuter, samo s prodori in kotrami bo težko. Prepeliča v obrambi ne more uporabljati, za kreacijo igrre prav tako ne... edino, če bo imel "ludi" dan, da spet vse zadene, kakor proti Braziliji. Tudi Murić je izgleda vsak dan slabši... moj vtis. Je pa včeraj dobro odigral Slokar, tako na pogled je tudi precej shujšal glede na lansko sezono...

V drugi del tekmovanje se bomo uvrstili, dalje pa bo... odvisno od nasprotnika, katerega dobimo. Vsaj za sedaj se mi ne da študirati, kdo nam lahko pride na pot, ker postane potem vse dolgočasno. Če bi imeli dober dan, šutersko uspešno tekmo, pa ni vrag, da koga tudi v izločilnih bojih premagamo.

vladoV 24.08.2014 10:45

Bodo pušnili kot papundeki. NImajo pravih centrov, nimajo pravih plejov. Sem jih gledal 2x sedaj v živo na tem turnirju. To niso fajterji to so pičkice. Ko začnejo dobivati nekaj pik zapored se samo zbegano gledajo in takoj podajo žogo drugemu, da jih Zdovc ne bi napizdil, da je zajebal napad. Skratka v igri ni nikakršne povezave. To kar je Prepelič napravil z tistimi trojkami se mu je posrečilo 1x na 10 let. Skratka nimajo  šans.   

KolesamSkorajVsakDan 24.08.2014 11:07

Problem Dragiča je v temu, da je izjemno limitiran v svoji igri brez pravih centrov, saj ga lahko nenehno gledaš kako prišiba pod koš ostali ga pa nemo opazujejo in če ga zaprejo je še podati težko, medtem pa take akcije v NBA končajo s podajo in zabijanjem centrov. Pa tudi sicer, če imaš dobrega centra je podaja nanj, ko je pod košem že skoraj 80% koša in Dragič v teh globinskih podajah blesti, ampak klinc ko Omič pač to ni, ostali so pa daleč od klasičnih centrov, Balažič celo izgleda bolj SF kot kakšen PF in tudi tako igra. Ni pa to Dragičeva krivda, ker bi vsi organizatorji imeli take težavem razen če so izraziti ostrostrelci bi še šlo nekako, kar pa Dragič zagotovo ni, je pa soliden šuter, ki pa zaenkrat še vedno meče cegle.

No včeraj proti Litvi je izgledalo še najboljše do sedaj, ampak še vedno mislim, da ko bo šlo zares se bo šele pokazala glavna pomanjkljivost te ekipe in to je igra pod košem v napadu in še tisto najslabše, igra pod košem v obrambi, kjer bodo vse resne ekipe izkoriščale pomanjkanje moči in višine pod košem.

migaj 24.08.2014 11:34

podaljšek proti brazilcem je lepo pokazal, kake rupe smo pri branjenju igre po globini ..

migaj 24.08.2014 16:51

Tako Litva kot Avstralija so trenutno močnejše ekipe, morda celo Angola.
Upam, da premagamo vsaj enega od teh treh nasprotnikov ter Mehiko in južno Korejo.
Njabrž bo tekma z Mehiko odločilna za preboj med štiri.
Idealno bi bilo, da smo tretji v skupini, če bodo Američani v C prvi.
V tem primeru imamo celo nekaj možnosti, da se prebijemo čez osmino finala in v četrtfinalu dobimo tekmeca, ki se mu v primeru, da se nam pokrijejo vse srečne zvezde, lahko enakovredno postavimo po robu. Vendar samo, če Zdovc končno odraste v vodenju končnic, sicer bomo doma že pred dvoboji na izpadanje. Proti Brazilcem je že pokazal kanček napredka, ko je v tistih trenutkih zaletavega Gogija potegnil na klop in za par minut v igro poslal mladega Nikoliča, kar je prineslo preobrat.
Lahko se on dere na igralce, ko naredijo neumnost, vendar je sam v vodenju tekem tudi še vedno zelo zelen, pa tudi kot igralec končnic ni znal igrati..-podobno kot Jaka.
Ravno Juretu bi moral nekdo postaviti ogledalo, da bo lahko naredoval... 

Nikita 24.08.2014 17:47

Glede na turnir in igranje Nove Zelandije ena posebnost te ekipe: tudi oni imajo "Bena" v ekipi. Neki center, mislim da je visok 213 cm, igra za eno NBA ekipo se je prav tako skregal oz. se stalno krega in ga pač ni v ekipi. Ima pa ali šest bratov ali jih je skupaj šest bratov. Povprečna višina mislim da preostanka bratov, pa naj bo vseh skupaj, vseeno je, je 206 cm.

To pa je res izredno visoka populacija, a?

migaj 24.08.2014 19:01

Ja, Nova Zelndija je nova Amerika za Slovence -če že ni polna. 

migaj 24.08.2014 20:45

highlights tekme amerikancev z brazilci (92/78)
 www.youtube.com/watch?v=tCfAh A3jnMY

migaj 24.08.2014 20:59

verjamem, da na kanarskih otokih ne bomo topovska hrana američanom tako kot dominikanci, ki so jih bolj opazovali, kot igrali proti njim 
www.youtube.com/watch?v=WLw8n 4-YgWs &src_vid=tCfAhA3jnMY &feature=iv &annotation_id=annotation_ 2649246213 

migaj 24.08.2014 21:09

Tu pa so amričani nabili sami sebe
povrh vsega jo je zelo grdo skupil Paul George -žal se je pripetil brutalen prelom noge (glej 9:27 -pa saj to že veste) www.youtube.com/watch?v=bw7tQ aXM9dQ 

migaj 24.08.2014 21:24

Portoričani so se jim v petek dobro upirali še posebej v prvih 20 minutah
www.youtube.com/watch?v=Mz14D 9Y9_8I 

migaj 24.08.2014 21:52

Močni so američani, čeprav tudi njim  manjkajo nagubano čelo  glavni zvezdniki na katere so računali:

LeBron James

Carmelo Anthony

Kobe Bryant 

Chris Paul

Kevin Love 

Blake Griffin

Paul George

Kevin Durant 

migaj 24.08.2014 22:04

So pa tu Harden, Curry, Derrick Rose, Ky.Irving, Anthony Davis in še sedem drugih ne preveč znanih, vendar fizično izjemno močnih, skočnih, hitrih in tekaško superiornih košarkašev, ki so nedvomno skupaj s Španci glavni favoriti SP. Če pa bo to tudi res finale prvenstva, bomo pa še videli -jaz menim, da ne bo, če pa že bo, bodo zmagali Španci oz američani tokrat ne bodo zmagovalci prvenstva -zadnje upam stavit, še posebej, če bodo v finalu z domačimi Španci, ki bodo imeli huronsko podporo s tribun, zna pa se zgodit, da še arbitri podležejo vse-mogočim pritiskom in španci američane razbijejo.

Zakaj  pa so naši slovenski mediji tako nesposobni -da bi podali vsaj kakšnen link in zanimivost pred prvenstvom, tega res pa ne razumem..
Tokrat gredo tudi hrvatje na prvenstvo z velikimi ambicijami -imajo dobro in predvsem zelo visoko ekipo, čeprav je po mojem njihov domet med osem.

KolesamSkorajVsakDan 24.08.2014 22:35

Hrvati imajo že nekaj let zelo močno ekipo, a so za razliko od drugih njihovih ekipnih športov bili med seboj skregani in totalno nekompatibilni.

Da bi Slovenija imela recimo enga Tomiča namesto Omiča v zadregi

1 2 3 ... 15
Zadnji komentarji v kategoriji "DRUGI ŠPORTI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI