Gume za specialko?

Domov > Forum > Gume za specialko?

Gume za specialko?

SORTIRAJ PO:
mfbarca 29.07.2014 06:54

Moram zamenjati gume na specialki. 
Kaj priporocate. Do zdaj sem imel Schwelbe Lugano.

Gledal sem Continental Attack/Force
Michelin Lithion 2
Vittoria Rubino pro
ali bi priporočali kakšno drugo gumo za dobro ceno.. :)


Imam taksno kolo 
en.paperblog.com/cannondale-c aad8-5-105-review-508934/

 

 

Ban 29.07.2014 07:47

conti GP 4000 S

Gretzky 29.07.2014 07:48

Sam imam najboljše izkušnje s plaščem Continental GP4000 S, vzdržljiv in odporen na defekte... najcene jih ima ponavadi Jani Brajkovič v svoji trgovini, lahko naročiš tudi preko spleta.

aero0038 29.07.2014 08:08

Če gledamo malo nižji cenovni rang verjetno največji performance za ceno ponujajo Lithionke 2, meni osebno se zelo dopadejo, tudi na raznih testih imajo dobre ocene. Sem pa opazil, da se napihnejo na malo večjo širino, zato verjetno tudi razlika v udobnosti vožnje. 4000S so že precej dražje, niso ravno rang poceni trening gum. Dobro so se mi do sedaj obnesle tudi Zaffiro Pro od Vittorie, samo so še v fazi testiranja :) 

Mitko 29.07.2014 08:42
Lithion ne kupuj. Ce se veliko vozis po dezju vzemi gp 4000, za vecinoma suho pa rubinho. Z nobeno ne bos zgresil.
fuego 29.07.2014 09:28

Imel Rubino... zelo vzdržljiva guma ampak zelo slaba na mokri podlagi. Sedaj vozim že 3 sezone 4000s in so super gume. Se jih da dobiti na Bike discountu tudi že za 22€. Še vedno ne razumem kako to, da so pri nas tako navite cene kolesarske opreme. Ali hočejo prodajalci res tolk zaslužit ali pa zaposleni v nabavi ne znajo nabavit robo na pravem mestu?

Primož Hočevar 29.07.2014 09:37

Trenutno testiram Rubino pro 3 ...

Zaenkrat se mi zdi dobra, saj je na otip zelo "gumasta", še nobene gume nisem tipal tako, da bi bila kot radirka.

So pa baje zelo vzdržljive.

FOE 29.07.2014 09:57

Rubino pro vozim že kar nekaj časa in so res izredno vzdržljive, tudi če prideš na kakšen večji kamen jo ne uničiš. Ima pa eno slabo stran kot je že omeni fuego, na mokrem moraš biti malo pazljiv sam pa sem opazil da precej drsi tudi po suhem pozimi in spomladi ko je cestišče še razhlajeno.

 

biemsi 29.07.2014 11:56

V akciji dobil Hutchinson Atom Comp za 35 eur/par. To je zame ena redkih sprejemljivih cen za gume za bicikl. Ostalo, ki pa dosega že skoraj cene avtopnevmatik pa je že norost... Po suhem so vse ki so v istem rangu (dirkalne, trening...) nekje tam tam, po mokrem pa niti ne pomislim da bi kake ovinke polagal...
Vozil Conti, Irc, Michelin, sedaj kot povedal Hutchinsone... Enkrat na sezono jih jaz itak menjam, ker razpokajo po robu in se sam ne počutim varen... 

BANANI 29.07.2014 12:26

Conti 4000s definitivno , odlične gume. Tri sezone sem uporabljal tudi Conti F/A , komplet odličen , obraba pa katastrofalno hitra . 4000s ti bodo držale 3 x več ,razlika na cesti pa skoraj neopazna .

kuki12 29.07.2014 12:28
@Mitko: Lithion ne kupuj. Ce se veliko vozis po dezju vzemi gp 4000, za vecinoma suho pa rubinho. Z nobeno ne bos zgresil.

Žena je imela na novem kolesu Lithium in ima z njo zelo slabe izkušnje. Pri zaviranju v suhem je guma nekajkrat zadrsala, sploh pa pri vožnji skozi ovinek. Odkar sem ji namestil CONTI 4000s, je BP. 

Mitko 29.07.2014 12:31
Dobra guma nima kaj razpokat po robu. Lahko ti poslikam 3 sezone staro rubinho pro 3. Kot da sem jo vceraj iz skatle potegnil, pa ne vozim malo.
ari.berni 29.07.2014 12:41

CONTI 4000s je bila zelo dobra vendar jo imajo še redko kje. Pri JB je ni več.
Sedaj je zunaj 4000S II vendar dražja in je na internetu okoli 40€

Stemba 29.07.2014 12:46

Schwalbe Durano 25mm

www.schwalbe.com/en/road-read er/durano.html

biemsi 29.07.2014 13:04
@Mitko: Dobra guma nima kaj razpokat po robu. Lahko ti poslikam 3 sezone staro rubinho pro 3. Kot da sem jo vceraj iz skatle potegnil, pa ne vozim malo.

Ne vem kako, ampak meni so še vse drugo sezono po robu razpokale (po cca 2-3000km), pa čeprav me je lokalni prodajalec prepričeval, da Conti 4000 ne more razpokat in so nitke posledica proizvodnega procesa. To je res, ampak moja je bla žal po rabu razpokana in to čisto vsaka. Če imaš gumo stalno nabito na 8 tega tudi ne vidiš. Sam jo vedno ko pridem domov nekoliko spustim, da se boga ne muči. No mogoče je to tudi vzrok. V glavnem niti ni toliko važno, sam sem prišel do zaključka ki sem ga že zgoraj opisal in zame Hutcinson Atom Comp sploh ni nič slabša od tako opevane  Conti GP4000... nasledno bo pač spet taka ki bo v svojem rangu cenovno sprejemljiva. Za gume za bicikl pa po 30-40 € po komadu res ne mislim dajat...

Mitko 29.07.2014 13:24
Rubinho je 40e komplet. Za 4 sezone strasen strosek se posebno, ker moras zamenjat tudi rezervno zracnico, ki je med tem ze preperela v zepu dresa :) Sicer pa sem vesel, da si nasel plasc, ki ti ustreza. Imamo pac razlicne zahteve.
fuego 29.07.2014 13:31

Pri gumah se ne gleda na ceno... to je edina stična točka med tabo in cesto in če je ta slaba....
Raje dam mal več za dobro gumo in malo manj za ostalo šminkarijo.... 

Gizmo1 29.07.2014 14:16
Priporočam Vredestein Tricomp Fortezza...zelo zadovoljen....dosti bolj kot z Conti 4000S...Conti je imela probleme z bočno ojačitvijo...rade so crknile tam, plus, če želiš, Vredestein po navodilih proizvajalca lahko polniš z več tlaka kot konkurenco. Če imaš še srečo, boš dobil Vredija zelo ugodno v akciji v SLO...poišči.
biemsi 29.07.2014 14:18
@Gizmo1: Priporočam Vredestein Tricomp Fortezza...zelo zadovoljen....dosti bolj kot z Conti 4000S...Conti je imela probleme z bočno ojačitvijo...rade so crknile tam, plus, če želiš, Vredestein po navodilih proizvajalca lahko polniš z več tlaka kot konkurenco. Če imaš še srečo, boš dobil Vredija zelo ugodno v akciji v SLO...poišči.

Sam sem imel tudi te gume "na nišanu", ker jih uporabniki kar pohvalijo, ampak pol sem dobil Hutchinsone. 
Pa drugič...
 

Maratonac 29.07.2014 14:31

Vzameš tabelo Contija o testu njihovih gum, vzameš tudi ostalih proizvajalcev in se odločiš za najboljše, kar pa ni pogojeno s ceno , kajti cene istih so tudi 50% različne. Jaz sem težji in od SCHVABLA Ultrema  ZX ne odstopam , saj tudi nimam velike izbire gum z 10 atm. pritiska.

Gizmo1 29.07.2014 16:38
@Maratonac:

Jaz sem težji in od SCHVABLA Ultrema  ZX ne odstopam , saj tudi nimam velike izbire gum z 10 atm. pritiska.

Sam sem med "tapravimi deci", beri cca. 92kg/180cm in pumpam gume na 8-8,5 bar, saj na več nimaš nobenega benefita. Tudi že omenjene gume ne pumpam na več, kot sem omenil. Trend pritiska v gumah dimenzij recimo 700-23C je od 7-8,5 bar, odvisno tudi seveda od vremenskih razmer, suho ali mokro cestišče. Sam sem skozi menil, da je max. dovoljeno napoljenjena guma to kar rabim, pa temu ni tako. Govorim pa o clincher, poltubular gumah...Ni dolgo tega kar sem prešel iz tubularja na poltubular in ni mi žal... 

boyan64 29.07.2014 17:03
@Gizmo1: Priporočam Vredestein Tricomp Fortezza...zelo zadovoljen....dosti bolj kot z Conti 4000S...Conti je imela probleme z bočno ojačitvijo...rade so crknile tam, plus, če želiš, Vredestein po navodilih proizvajalca lahko polniš z več tlaka kot konkurenco. Če imaš še srečo, boš dobil Vredija zelo ugodno v akciji v SLO...poišči.

Vredestein imajo v akciji. Se mi zdi kar ugodna cena.

Tudi sam uporabljam že ves čas 4000S. Pa jih očitno dajejo iz proizvodnje in jih je težko dobiti. Upam, da se motim, saj od narejenih 16.000km še nisem imel defekta z njimi. 

Kako se kaj obnesejo Schwalbe Durano? Ima kdo izkušnje? 

boyan64 29.07.2014 17:22
@biemsi:
@Mitko: Dobra guma nima kaj razpokat po robu. Lahko ti poslikam 3 sezone staro rubinho pro 3. Kot da sem jo vceraj iz skatle potegnil, pa ne vozim malo.

Ne vem kako, ampak meni so še vse drugo sezono po robu razpokale (po cca 2-3000km), pa čeprav me je lokalni prodajalec prepričeval, da Conti 4000 ne more razpokat in so nitke posledica proizvodnega procesa. To je res, ampak moja je bla žal po rabu razpokana in to čisto vsaka. Če imaš gumo stalno nabito na 8 tega tudi ne vidiš. Sam jo vedno ko pridem domov nekoliko spustim, da se boga ne muči. No mogoče je to tudi vzrok. V glavnem niti ni toliko važno, sam sem prišel do zaključka ki sem ga že zgoraj opisal in zame Hutcinson Atom Comp sploh ni nič slabša od tako opevane  Conti GP4000... nasledno bo pač spet taka ki bo v svojem rangu cenovno sprejemljiva. Za gume za bicikl pa po 30-40 € po komadu res ne mislim dajat...

Kje si pa dobil te gume? 

boyan64 29.07.2014 17:35
@Maratonac:

Vzameš tabelo Contija o testu njihovih gum, vzameš tudi ostalih proizvajalcev in se odločiš za najboljše, kar pa ni pogojeno s ceno , kajti cene istih so tudi 50% različne. Jaz sem težji in od SCHVABLA Ultrema  ZX ne odstopam , saj tudi nimam velike izbire gum z 10 atm. pritiska.

Koliko pa narediš s temi gumami in ali imajo dobro zaščito?

kuki12 29.07.2014 18:28
@Gizmo1: Priporočam Vredestein Tricomp Fortezza...zelo zadovoljen....dosti bolj kot z Conti 4000S...Conti je imela probleme z bočno ojačitvijo...rade so crknile tam, plus, če želiš, Vredestein po navodilih proizvajalca lahko polniš z več tlaka kot konkurenco. Če imaš še srečo, boš dobil Vredija zelo ugodno v akciji v SLO...poišči.

Res je.

vambomzepokazu 29.07.2014 22:30

Čisto slučajno našel Vredestein: www.11-11.si/kolesarstvo/i_25 13_vredestein-fortezza-tricomp -700x23

tomyboy2 29.07.2014 23:22
@vambomzepokazu:

Čisto slučajno našel Vredestein: www.11-11.si/kolesarstvo/i_25 13_vredestein-fortezza-tricom p -700x23

Do razprodaje stare zaloge, potem bo cena malo višja, ker so omenjeni model v letu 2014 zamenjali z Fortezza Senso.

www.vredestein.co.uk/two-whee l-tyres/race/



mfbarca 30.07.2014 00:01
Sem videl te hutchinson atom comp za 35€. To je tudi meni zelo dobra cena za par. Gume so verjetno veliko boljse kot to kar sem imel do zdaj. Torej je hutchinson atom comp boljša guma kot Michelin lithion? Kako pa je z montažo teh gum... enako kot tiste z žico v robu. Hvala za vsa mnenja.
zenith 30.07.2014 00:55
@mfbarca: Sem videl te hutchinson atom comp za 35€. To je tudi meni zelo dobra cena za par. Gume so verjetno veliko boljse kot to kar sem imel do zdaj. Torej je hutchinson atom comp boljša guma kot Michelin lithion? Kako pa je z montažo teh gum... enako kot tiste z žico v robu. Hvala za vsa mnenja.

 

Kje se jih pa dobi za 35 eur par?

 

Opazil sem da imajo ti plašči Vredestein Tricomp Fortezza kar izrazit profil... na kotalni površini... se to kaj pozna v kotalnem uporu v primerjavi z drugimi ki imajo profil bolj kot ne s strani? 

Je pa res da na zgornjem video je profil tudi s strani med tem ko na tej fotki je bolj na kotalni površini www.11-11.si/kolesarstvo/i_25 13_vredestein-fortezza-tricomp -700x23

lp

 

1 2 3 4
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI