Števci

Domov > Forum > Števci

Števci

SORTIRAJ PO:
Trocki 01.08.2014 17:33

Torej, kupujem števec za gorsko kolo. Imam željo po brezžičnem ter kvalitetnem števcu z opcijo prikaza nadmorske višine. 

Tale bi bil super vendar je žal žična izvedba.

www.mimovrste.com/stevci/vdo- kolesarski-stevec-m4-wr-zicni? v=670382

Ta je brezžičen vendar meri samo utrip.

www.mimovrste.com/stevci/vdo- kolesarski-stevec-vdo-z-2?v=59 5058

Ta je super vendar malo predrag. (moj rang nekje okoli 50eur).

www.mimovrste.com/stevci/x-pl orer-kolesarski-stevec-vdo-mc- 20-brezzicni?v=617839

Slednji se mi zdi da je spet v žični izvedbi.

www.valy.si/izdelek/4001412/s igma-bc-1412-alti-kolesarski-s tevec-z-visinomerjem

Nikakor ne najdem primernega. Imate še vi mogoče kak predlog?

Hvala, LP

FlyingAddict 01.08.2014 18:08

Živjo!

Sam uporabljam Sigmo 1009 že 3 leta. Popolnoma "običen" števec, ki mi pove kako hitro, kako daleč in koliko časa, ter s kakšnim povprečjem. Za "običnega" kolesarja čez glavo dovolj. Ampak...

Če te zanimajo višinci in podobne zadeve, bi ti morda svetoval drugo pot. Športna ura. Sam od letos uporabljam Suunto Quest skupaj z GPS trackerjem in je super zadeva. Res je, da višincev ne vidim na uri, ker tega žal ne omogoča, imam pa potem na portalu movescount res vse natančno razdelano, od višincev, razdalje, tracka poti, ki sem jo prevozil, časa vzpenjanja, časa spuščanja itd. Potem samo razdaljo popravim tako kot je na števcu, saj gps ne pobere vseh kljukic in podobnega (da se na koncu leta nabere več km kaže jezik)
O cenah ne bi izgubljal besed, vendar se s pametnim in potrpežlivim pristopom da prirvarčevati precej. Primer:
Redna cena moje ure je 200€, GPS track pod 150€. Za ta denar dobiš že skoraj Suunto ambit ali primerljivega polarja, garmina ipd (oz jaz sploh ne bi kupil nič, ker smo študentje itak brez denarja kaže jezik). Ker pa sem uspel novo uro dobit ta 90€, in kupit 3 mesece star GPS pod za 50€, sem pač naredil tako. kul 

Če ti pulz ni prioriteta, potem morda samo GPS pod. Moj se na vrhovih, katere osvojim, zmoti za max 4 m. V popvprečju nekje 2-3 m, pa nima barometričnega višinomera, pač pa meri na podlagi GPS signala. Zame dovolj natančno. V razdalji 50 km, zgreši max 1 km. 2% mu oprostim. mežik

Kakorkoli, morda sem malo preveč zabluzil, pa da ne bom vsega brisal:
Kar sem želel povedat je, da morda malce počakaj, razišči še področje športnih ur oz. drugih GPS in raznih ostalih "gadgetov" in se nato odloči. Ker tovrstni števci ki jih navajaš ne ponujajo toliko, da te prsti ne bi zasrbeli po še več. mežik Morda pogledaš še v "profi kolesarske" števce kot so razni garmini (edge ipd) in polarji (CS). To sezono potrpiš še brez oz. z navadnim števcem in malo šparaš, potem pa naslednjo štartaš "zares" ;)

Lep pozdrav! 

nanisimi 01.08.2014 18:11

Če imaš android telefon si naloži kakšno aplikacijo. 

www.mapmyride.com/app/

Da pa sproti vidiš kok letiš in kok daleč si že,pa vrži gor lidlovega brežičnega za 8 €.

Meni dela vredu,včeraj še preizkušen "pod" vodo,eno uro me je pralo ko pr norcih smeh

FlyingAddict 01.08.2014 18:12
@nanisimi:

Če imaš android telefon si naloži kakšno aplikacijo. 

www.mapmyride.com/app/

Da pa sproti vidiš kok letiš in kok daleč si že,pa vrži gor lidlovega brežičnega za 8 €.

Meni dela vredu,včeraj še preizkušen "pod" vodo eno uro me je pralo ko pr norcih smeh

Al pa tko, ja! smeh

Trocki 02.08.2014 06:48

Tale ideja pa ni slaba. Pa če si še gsm nosilec za kolo omislim, lahko uporabljam kar gsm namesto števca. Mi lahko prosim naštejete še par uporabnih aplikacij za androida. Če je mogoče da mi sproti kaže čimveč podatkov ter mapo.

Kittel 02.08.2014 08:12

STRAVA

an_že 02.08.2014 09:19
@Kittel:

STRAVA

Redko kdaj uporabljam Stravo preko Androida, ker mi po končani vožnji kaže občutno preveč višincev. Ima še kdo drug takšno izkušnjo?

primoz69 02.08.2014 09:25
@an_že:
@Kittel:

STRAVA

Redko kdaj uporabljam Stravo preko Androida, ker mi po končani vožnji kaže občutno preveč višincev. Ima še kdo drug takšno izkušnjo?

Jp. Ne vem kak algoritem za izračun višincev preko GPS koordinat uporablja Strava. Enaka pesem je tud na spletnem portalu od Strave. Zanimivo, sam imam Polarja, ki prav tako računa višinske m na podlagi GPS koordinat (nima barometričnega višinomera). Polarjevi GPS višinci so zelo natančni v primerjavi z napravo, ki jih računa z barometričnim višinomerom (večkrat preverjeno!!!), Strava pa jih dejansko podvoji, oziroma prikaže cca 2x več.  

mitto11 02.08.2014 11:56

endomondo ali pa sport tracker..meni sta oba kar vredu, pri obeh imaš možnost dokupa HRm pasa..sicer je cena nekoliko višja..tudi doplačilo za premium verzijo ki velja eno leto ni neka pretirana

Geanos 05.07.2015 20:04

Pozdravljeni,

nočem odpirati nove teme zato bom tu postavil vprašanje.

V kratkem si bom vmislil nov števec. Sedaj imam Sigmo BC 12.12 s katero sem izredno zadovoljen, a ima eno pomankljivost - je brez možnosti za merjenje naklona.

Gledal sem različne trgovine in števce.

Zanj sem pripravljen odšteti približno 50-55€.

Nepotrebujem pa raznih funkcij kot 1+2 kolo, merjenje odseka, prištevanje / odštevanje kilometrov ...

Edini k ustreza mojim merilom (naklonomer,cena) je

www.valy.si/izdelek/4030011/v do-m4-wr-kolesarski-stevec-zic ni

Mogoče pa tudi tale

www.valy.si/izdelek/4001412/s igma-bc-1412-alti-kolesarski-s tevec-z-visinomerjem

Ali tale Sigma meri trenuten naklon ali ne (piše samo nadmorska višina)

hvala za predloge in informacije

vambomzepokazu 05.07.2015 20:11

VDO M4 je manjši kot si verjetno predstavljaš! rajši ga poglej v živo.

Geanos 05.07.2015 20:12
@vambomzepokazu:

Velikost me niti ne zanima važne so funkcije

anders 05.07.2015 20:19

Sj ti pišejo funkcije višinomerja spodaj. lp

vambomzepokazu 05.07.2015 20:33
@Geanos:
@vambomzepokazu:

Velikost me niti ne zanima važne so funkcije

Potem ima vse kar rabiš!

SODROVC 05.07.2015 20:33

Poglej še ciclomater. Npr. tule: BOC24.de     

Noe 06.07.2015 08:27

Si bom še jaz sposodil to temo. Rad bi si kupil števec, ki bi poleg hitrosti meril še:
- nadmorsko višino
- kadenco
- in srčni utrip
Za enkrat si ogledujem Sigmo Rox 6.0 CAD. Kakšne so kaj vaše izkušnje s tem števcem in ali ima kdo kakšen predlog za drugi števec.
www.sigma-rox.com/en-us/rox-s erie/rox-6-0/ubersicht-rox6.ht ml

Ban 06.07.2015 09:02
@Noe:

Si bom še jaz sposodil to temo. Rad bi si kupil števec, ki bi poleg hitrosti meril še:
- nadmorsko višino
- kadenco
- in srčni utrip
Za enkrat si ogledujem Sigmo Rox 6.0 CAD. Kakšne so kaj vaše izkušnje s tem števcem in ali ima kdo kakšen predlog za drugi števec.
www.sigma-rox.com/en-us/rox-s erie/rox-6-0/ubersicht-rox6.h t ml

Mogoče tole?

www.bike24.com/1.php?content= 8;navigation=1;search=cs400;me nu=1400%2C1430%2C1431;product= 5648

+ še senzor kadence

mk05 06.07.2015 11:14

Še moja izkušnja, če komu pomaga. Ko sem v začetku leta kupoval števec, sem imel podobne želje. Zaradi tesnega proračuna sem seveda iskal najbolj ugodno varianto in naletel na tole:

www.bike-discount.de/en/buy/c iclosport-cm-4.41a-hr-95151/wg _id-321

Ima vse bistvene funkcije, poleg dobiš tudi senzor za srčni utrip, lahko se dokupi še senzor kadence in dock za povezavo z računalnikom.

Po 5 mesecih uporabe sem generalno geldano s števcem zadovoljen, ima pa 2 bistveni pomanjkljivosti:
- samo trivrstični ekran, ker je v primerjavi z ostalimi števci podobnega ranga dokaj slabo, ker moraš konstantno preklapljati;
- za prenos podatkov uporablja neko (se ne spoznam, morda bo kdo drug bolj natančno pojasnil) rahlo okorelo tehnologijo - kadar je števec blizu računalniku, telefonu, včasih pa tudi pod kakšnimi večjimi daljnovodi, sem mu občasno "utrga" in navija pulz in hitrost na maximum, kar pomeni da podatki zaradi tega včasih niso točni.

Zadeva je torej poceni, ima pa zato nekaj slabosti. Sam bi najbrž v primeru ponovnega nakupa raje doplačal nekaj eurov za Sigmo ali kaj podobnega. 

Firnk 06.07.2015 22:08
@an_že:
@Kittel:

STRAVA

Ne samo Strava ampak vsi appi. Klasicen problem racunanja visine prek GPS na telefonih...

Drugace pa imas na Stravi (v web browserju) desno zgoraj ELEVATION(?), kliknes tam in das Correct Elevation. Bo malce bolje. Moras pa to narest rocno za vsak Activity.

BIRDman 19.07.2015 20:55
Jaz uporabljam garmin edge 500. Super števec, baterija zdrži ogromno časa. (osnovni pride 170 eur) Glede strave mam isti problem. Ponavadi ko grem na kolo vklopim tako stravo kot garmina, in zadnjič sem vozil bolj ali manj po ravnini, na garminu napise visincev cca. 500, na stravi 1600...
mindflash7 19.07.2015 21:31

www.hervis.si/store/Blagovne- znamke/Garmin/kolesarski-pribo r/ra%C4%8Dunalnik/Edge-500/p/1 907348

Edge 500 (brez senzorjev) v akciji. Ceneje ga nisem našel še nikjer. 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI