Problem pri novem kolesu

Domov > Forum > Problem pri novem kolesu

Problem pri novem kolesu

SORTIRAJ PO:
matejn 02.08.2014 10:55

Pri popolnoma novem kolesu se mi pri obračanju pedal, največkrat pri višji kadenci, od nekje pojavi nekakšen zvok, ki pa izgine če za trenutek obrnem pedala nazaj. Kot da bi se potem nekaj nekam uleglo pravilno, vendar se ta zvok zopet pojavi če zamenjam prestavo oz. tudi če prevozim kakšno grbino ali kaj podobnega, kjer vse skupaj malo preruka. Sam zvok pa je še najbolj podoben temu, kot da bi nekaj  udarjalo ob nekaj. Sem pa skoraj prepričan, da zvok prihaja iz zadnjega dela kolesa.

Kolo gre tako ali tako na servis, vseeno pa bi bil zelo hvaležen za kakršen koli namig.

vambomzepokazu 02.08.2014 12:17

Sedežno oporo namazat z mastjo. Tudi stik fajfa-krmilo je fajn namazat. Če je karbonski okvir in ALU sedežna opora jo namaži s posebno mastjo, ki ima notri neka zrnca za trenje, zato da opora ne zleze v okvir. Preveri če so hitri zapenjalci na feltnah vredu zategnjeni. Tudi stik med zapenjalci in feltno lahko malce namastiš. Nova kolesa so ponavadi precej na suho sestavljena in potem pride do teh zvokov.

Tecumseh 03.08.2014 15:17

Kaj pa pedala? 

migaj 03.08.2014 15:35

pedala, sedežna, sedež, bodni, špice koles, krmilna opora...?
rešitev:
- mazanje,...
če ne pomaga: testna menjava koles, sedežne opore, zica, gonilke, pedal,.. 

PS
pri meni je šlo za stik sedežne opore z raili zica, prvič pa smo podmazali stik bodnov v okvir, pa še kaj je bilo, pa sem pozabil -aja pedala se je namazalo

cky2k 03.08.2014 18:04

Meni je pokalo pri vsakem obratu, sem mislil da je kaj z gonilko. Potem sem z mastjo namazal navoj od pedal in pokanje je izginilo. Probaj in poročaj.

JaMa 03.08.2014 21:44
Glede na opisano je nekaj v pogonskem sklopu in ne v fajfi, sedezu al se kje. Nekaj kar obremenjujes ko pritiskas na pedala.
jeti 03.08.2014 21:50
Js stavim na sedezno oporo
matejn 03.08.2014 22:58

Hvala za vse predloge. Se pa tudi sam nagibam na to, da mora biti nekaj v pogonskem sklopu. Danes sem nekako opazil, da se ta zvok pojavi, ko se iz težje prestave prestavi v lažjo in se poveča kadenca. Ali je možno, da se mora nova veriga nekako zmehčati, saj se mi zdi kar nekako trda, vsaj v primerjavi z verigo na starem kolesu. Bega me to, da pri poganjanju v kateri koli prestavi ni nikakršnega zvoka, ne glede na to katera prestava je, zvok se pojavi samo v primeru kot sem opisal zgoraj.

joc&joc&bend 04.08.2014 06:56

Zakaj pa novo kolo ne pelješ nazaj pod garancijo na servis?

Vmes se pa probaj dogovoriti za kakšno testno menjavo, da ne boš ravno do konca sezone brez biciklna...

blokeji tudi morda???

Periglej 04.08.2014 09:48

Mi je padel v oči konec sezone v prejšnjem postu, ker  kolesarjem po duši je ta pojem neznan. Izgovori tipa september, prvi dež, malenkost nižje temperature okrog zmrzlišča ne pridejo v poštev, ker za vse to premagati obstaja oprema in je torej samo volja tista, ki odloča.

matejn 08.08.2014 17:12
Na koncu je bil problem v zadnjem kolesu oz.račni. So mi na servisu brez problema zamenjali celo zadnje kolo in sedaj je mir. Bi pa rad na tem mestu tudi pohvalil trgovino in servis Fitstore v sosednjem Beljaku. Zares profesionalni odnos tudi, ko gre kaj narobe. Pa še slovensko govorijo. Upam, da nisem zdajle dreznil v kakšno osje gnezdo.
ktm1001 10.08.2014 18:52

Pri meni se je pa sedaj začelo, ko vozim mtb na najvišji prestavi (velika triba, najmanjša triba), da začne nekaj ružit.  Samo tole so že hitrosti 30km+. Drugač se nič ne sliši.

Kaj tole je verjetno treba nastavit zadnji menjalnik? Možno je pa tudi, da zobnik na menjalniku(tist v luftu).

Če ga na zic obrnem in gonim v prazno se pa nič ne sliši.

Booo

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI