policija

Domov > Forum > policija

policija

SORTIRAJ PO:
xmnx1 08.08.2014 15:20

Zdravo,
Včeraj sva z bratom šla na krajšo vožnjo(približno 20km). Po nekaj kilometrih sva se srečala z policijo in nam niso nič rekli. Proti domov pa nas je prehitelo policijsko vozilo in se ustavilo na bližnjem parkirišču in nato je izstopil policist, ki se je na nas začel vzdirat, da se naj takoj umakneva na kolesarsko stezo( pločnik), ki sploh ni urejena. Zdaj pa se več ne upava vozit po cestni. Na kolesarski stezi pa se brat nemore vozit ker ima starejšo specialko. Zdaj pa neveva ali se lahko voziva po cesti ali pa ne.

G0lden 08.08.2014 15:27

Praviloma bi se morali voziti po kolesarski stezi v kolikor je urejena. V praksi pa s specialkami to ni mogoče, ker so slabše kot katerakoli cesta, polne turistov, lukenj, mamic z vozički, sprehajalk psov in še bi lahko našteval. Moje izkušnje so takšne, da stalno, ko zapeljem na kolesarsko stezo odločitev obžalujem, v najboljšem primeru imam defekt.

Predvidevam, da je zato 99% specialkarjev v konstantnem prekršku. So pa tudi izjeme, kjer so kolesarske poti lepo urejene, če imaš srečo so celo dvopasovne, če pa maš ekstremno srečo pa na njih ni sprehajalcev...  Osebno se jih izogibam, raje riskiram kazen, kot da se polamam - me pride ceneje.

vrhi 08.08.2014 16:16

Policija ko policija,po liniji najmanšega upora, najlažje je kolesarja,opažam-o,da nas imajo kar pod drobnogledom,če že ne zaradi drugega pač nekaj mora ukrepat, saj on je policaj,po Celju mamike z modrimi lučmi zaustavljajo ko se je peljala po pravi strani ceste, kaj jim ni pasalo ne bi vedel.

Eno je udeleženec v prometu več kot 25 km/h,drugače pa kot kolesar.

Vsekakor pa je eno teorija drugo pa praksa.

galoper 09.08.2014 21:07

Policiste in prometne inšpektorje bi morali kazensko prganjati, ker nedokončane kolesarske steze smatrajo za urejene: hupselni, preozke, previsoki robniki, ovire,...

Hercio 09.08.2014 22:08

Nekak sem poučen; če je poleg ceste prisotna tudi kolesarska steza, je potrebno uporabit stezo. In menda je najvecja dovoljena hitrost na kolesarski stezi znasa 25 km/h.

A to pomeni, da ce mislimo vozit vec kot 25 km/h zavijemo na vozni pas za vse? Al smo pac obsojeni na 25 km/h in pika?

gorann316998 09.08.2014 23:07

to tazadnje

na zalost 

KAVITATOR+ 09.08.2014 23:17

peles se po cesti sam hitreje kot policaji pa si ok

LudViki 10.08.2014 07:36

25 km/h je urbani mit.

martink 10.08.2014 07:37
@Hercio:

Nekak sem poučen; če je poleg ceste prisotna tudi kolesarska steza, je potrebno uporabit stezo. In menda je najvecja dovoljena hitrost na kolesarski stezi znasa 25 km/h.

A to pomeni, da ce mislimo vozit vec kot 25 km/h zavijemo na vozni pas za vse? Al smo pac obsojeni na 25 km/h in pika?

Narobe si poučen: na kolesarski že nekaj časa ni več omejitve hitrosti. Razen če so na novo sprejeli kak popravek zakona
Novinc 10.08.2014 07:49
V sloveniji je zdrava praksa da se postavlja kolesarske steze. Večina je zelo dobrih, je pa problem da jih ne čistijo in so polne drobnega kamenja, ki je po večini usoden za gume. Itak pa to policijo ne zanima sem dobil globo žalim se pa lahko občini....
Firnk 10.08.2014 08:15

Omejitve hitrosti na kolesarski za kolesa ni. Je pa, mislim da, se vedno v veljavi za mopede, skuterje in podobna motorizirana jajca.

Prav tako sem nekje zasledil, da ce je kolesarska neprevozna, se lahko vozis po cesti. Ni pa nikjer definirano, kaj naj bi pomenilo "neprevozna". Zame npr. je skoraj vsaka kolesarska neprevozna. Hupserni, robniki, jaski, kolicki, kante za smeti, prometni znaki, pesek in ostala navlaka, kot je ze napisal nekdo malce visje...

joc&joc&bend 10.08.2014 08:39

ko bo pa 1x en mulca zbiu na kolesarski, ki se bo mamici na mobitelu izmotal iz rok, bomo pa verjetno še morilcineodločen

pacnekdo 10.08.2014 22:12

Mene avto na cesti še ni zbil, med vožnjo po pločniku pri dobrih 20 km/h pa že.

gumball 14.08.2014 12:49

Tale s provido ga pa zmaganeodločen

luka79 14.08.2014 13:59
Policistke :)
KolesamSkorajVsakDan 14.08.2014 15:48

Naj raje pošljejo par policistov v "civilu" na bicikel, pa bo v 100km turi zabeležil tedensko normo prekrškov :D

Kittel 14.08.2014 17:52

Kaj pa to drži, da se kolesarji z licenco lahko vozijo (trenirajo) po cesti, tudi če je vzporedno kolesarska steza?

DaisyDejzi 14.08.2014 18:05
@KolesamSkorajVsakDan:

Naj raje pošljejo par policistov v "civilu" na bicikel, pa bo v 100km turi zabeležil tedensko normo prekrškov :D

Zabeležili ne bodo nič. Bodo pa veseli, če bodo prepeljali cel krog.

Rosso1 14.08.2014 18:38

Jaz sem enkrat prebral na internetu o tem,če je kolesarska steza poleg glavne ceste je potrebno vozit po kolesarski stezi,če pa ni kolesarske pa lahko po glavni cesti,edino če ni znak prepovedan promet za kolesarje...Jaz se zaenkrat držim tega in nisem imel problemov z policijo...Lahko voziš celo 1m od robnika,oziroma od voznega pasa...

galoper 14.08.2014 19:11

Akcija v MB bo verjetno namenjena kolesom s pomožnim motorjem. Tudi drugod je potrebna podobna akcija, z dodatkom preverjanja primernosti kolesarskih stez za te namene. Kolesa s pomožnim motorjem zavzamejo večjo širino vozišča in na dvosmernih površinah so srečanja pretesna, nevarna, skratka neprimerna za normalno vožnjo, da o hitrejših vožnjah ne razpravljamo.

Nikita 14.08.2014 19:14

Kako pa je točno s pravili v Avstriji? Tam me še noben policaj ni nekam usmeril...?

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI