Nakup MTB Hardtail 29''

Nakup MTB Hardtail 29''

Domov > Forum > Nakup MTB Hardtail 29''

Nakup MTB Hardtail 29''

tris 02.08.2018 11:46
 ...lahko pa naročiš 2019 model, sedaj verjeno počasi že pobirajo naročila,..kjer običajno tud dajo popust.
bine1 02.08.2018 14:55

dejanvuk48 02.08.2018 15:59
 Ne se obremenjevat z modelnim letom '19, ker boš pol čakal in bo hitro maj in boš še naprej čakal. Novi modeli so v osnovi enaki, so pa praviloma vedno dražji kot sezono prej. Boljšo ceno boš iztržil za modele, ki so na zalogi in v takem rangu kolesa kot gledaš imaš izbire veliko.
fuego 02.08.2018 16:59
@dejanvuk48
 Ne se obremenjevat z modelnim letom '19, ker boš pol čakal in bo hitro maj in boš še naprej čakal. Novi modeli so v osnovi enaki, so pa praviloma vedno dražji kot sezono prej. Boljšo ceno boš iztržil za modele, ki so na zalogi in v takem rangu kolesa kot gledaš imaš izbire veliko.
 To pa ne bo držalo. Ko sem jaz lansko leto kupoval Scale-a 960 je imel 2x10 letošnji model pa že 2x11.
dejanvuk48 02.08.2018 17:35
@fuego
@dejanvuk48
 To pa ne bo držalo. Ko sem jaz lansko leto kupoval Scale-a 960 je imel 2x10 letošnji model pa že 2x11.

...pol pa hitro po novega, zdej bo že 1x12!...

Zdaj pa resno....javi kaj boš kupil!

Nejc1986 02.08.2018 19:34

https://trgovina.span.si/sl/Gorska-kolesa/MONDRAKER-KOLO-LEADER-S-29/

Ob 17h kupil tole in ravnokar pribrcal na Orle. 

Prepričala me je dupla spredaj, sem upošteval in bil malo novodoben pa tudi sicer mi gre na živce saltanje po nepotrebnem in pazit na pozicijo ketne.

Če Scott nebi imel triple, bi ga verjetno vzel, giant mi pa preprosto ni "potegnil".

Pri španu me je prodajalec sicer najprej prepričeval za 200eur dražji model ( in sicer mi ga je priporocal zaradi 2x11) , ki je imel skoraj identicno opremo, vendar mi pozicija na kolesu nikakor ni ustrezala.

No,kakrsnakoli mnenja o kolesu so seveda dobrodošla.

Hvala vsem za pomoč,ko pridem do časa napišem opazanja o kolesu.

Lp,nejc

tris 03.08.2018 00:53
@fuego
@dejanvuk48

..podobna zgodba pri meni, imel sem na izbiro aktualni model 2x10 znižan  ali pa  prednaročilo nov.model 2x11., popust kot bi kupil "starega".

Bicikl naročen konec oktobra, dobavljen februarja.

dejanvuk48 03.08.2018 15:30
@Nejc1986

https://trgovina.span.si/sl/Gorska-kolesa/MONDRAKER-KOLO-LEADER-S-29/

Ob 17h kupil tole in ravnokar pribrcal na Orle. 

Prepričala me je dupla spredaj, sem upošteval in bil malo novodoben pa tudi sicer mi gre na živce saltanje po nepotrebnem in pazit na pozicijo ketne.

Če Scott nebi imel triple, bi ga verjetno vzel, giant mi pa preprosto ni "potegnil".

Pri španu me je prodajalec sicer najprej prepričeval za 200eur dražji model ( in sicer mi ga je priporocal zaradi 2x11) , ki je imel skoraj identicno opremo, vendar mi pozicija na kolesu nikakor ni ustrezala.

No,kakrsnakoli mnenja o kolesu so seveda dobrodošla.

Hvala vsem za pomoč,ko pridem do časa napišem opazanja o kolesu.

Lp,nejc

Opa, španka....dobra izbira ;)!

Imaš moj "kudo" za bajk in prvo furo!  Zdaj pa pridno kilometre brcat!

Maxi29122 03.08.2018 23:51

Pozdravljeni,

Odločam se za nakup novega kolesa... 

Oklevam med:

Cube reaction pro in 

Mondraker leader oba v 29col verziji. 

Prosim za nasvet 

Lp, Uroš 

ulg59 04.08.2018 07:22
@Maxi29122

Pozdravljeni,

Oklevam med:

Cube reaction pro in 

Prosim za nasvet 

Lp, Uroš 

Cube. Sam sem ga kupil 2 meseca nazaj, top kolo za ta denar. 2x11, zadaj zobniki od 11 do 42, spredaj 36, 26. Dobre vilice, oprema na sploh dobra, plašči 👍. Priporočam
ulg59 04.08.2018 07:23
@Maxi29122

Pozdravljeni,

Oklevam med:

Cube reaction pro in 

Prosim za nasvet 

Lp, Uroš 

Cube. Sam sem ga kupil 2 meseca nazaj, top kolo za ta denar. 2x11, zadaj zobniki od 11 do 42, spredaj 36, 26. Dobre vilice, oprema na sploh dobra, plašči 👍. Priporočam
Maxi29122 07.08.2018 21:16

No tako... Pa sem nabavil..... Cuba.... Pri mondrakerji me je odbila barva... Žal imajo vsake oči svojega malarja 😀 cuba pa jutri peljem na prvi izlet 😂

Nejc1986 07.08.2018 21:58

Cestitke, naj ti dobro sluzi. Ja,barva pri mondrakerju... mene je tudi skoraj odbila ko sem jo prvic videl... ampak... mi je cedalje bolj vsec, ni konfekcija.

Porocaj kako si zadovoljen s kolesom. To je dupla spredaj?

Maxi29122 07.08.2018 22:26
@Nejc1986

Cestitke, naj ti dobro sluzi. Ja,barva pri mondrakerju... mene je tudi skoraj odbila ko sem jo prvic videl... ampak... mi je cedalje bolj vsec, ni konfekcija.

Porocaj kako si zadovoljen s kolesom. To je dupla spredaj?

Ja barva je res hecna... Verjetno se je s časom navadiš, haha.

Bom napisal prve vtise, še posebej zato ker sem se še do včeraj vozil z Drug kolesom starim skoraj dve desetletji na 26col gumah... No je pa res da je bil z XT menjalniki in zavorami ter deore osovine in gonilke... Za tisti čas sem imel avion med kolesi v prijateljskih krogih, hehe. 

Ja spredaj je dupla... (2*11)

Nejc1986 07.08.2018 22:36

Jst mam spredaj 2x10...

Ja jst sm Mel prej 26colarja z komplet deore,edin bremze xt...

Za1x sem zadovoljen, sploh pleza noro dobro

Maxi29122 10.08.2018 23:13

Maxi29122 10.08.2018 23:21

No tako pa sem peljal svojega 🎲 Že dvakrat na izlet. V sredo v kamniško Bistrico in z njim nabrcal 54 km danes pa z njim na Orle pa potem proti Sostrem in dalje proti jancam... Vse skupaj 40 km. Vozi se super po ravnem neka formula v stilu specialk ravno ni še pa da vozit v povprečju 22-24 km/h. V klanec gre tudi super, za spuste pa nisem ravno dovolj pogumen. V glavnem zadovoljen z nakupom.

👍👍

Nejc1986 11.08.2018 06:04
@Maxi29122

No tako pa sem peljal svojega 🎲 Že dvakrat na izlet. V sredo v kamniško Bistrico in z njim nabrcal 54 km danes pa z njim na Orle pa potem proti Sostrem in dalje proti jancam... Vse skupaj 40 km. Vozi se super po ravnem neka formula v stilu specialk ravno ni še pa da vozit v povprečju 22-24 km/h. V klanec gre tudi super, za spuste pa nisem ravno dovolj pogumen. V glavnem zadovoljen z nakupom.

👍👍

Dbest. Jaz sem svojega že imel na prvem rednem servisu, naredil že nekaj km,pa itk Orle :) ju3 pa gorski Kotar ce bo vse po sreči,zdaj pa Trebeljevo z okolico. Tudi sicer sem jaz zadovoljen z izbiro,edino gume bodo naslednje bolj traktorske.

Na koliko jih kaj pumpate? Meni piše 2-3,5, ampak je že pri malenkost bolj strmem makadamu 2bara zadaj čisto preveč...  

fuego 11.08.2018 06:50
@Nejc1986
@Maxi29122

👍👍

Dbest. Jaz sem svojega že imel na prvem rednem servisu, naredil že nekaj km,pa itk Orle :) ju3 pa gorski Kotar ce bo vse po sreči,zdaj pa Trebeljevo z okolico. Tudi sicer sem jaz zadovoljen z izbiro,edino gume bodo naslednje bolj traktorske.

Na koliko jih kaj pumpate? Meni piše 2-3,5, ampak je že pri malenkost bolj strmem makadamu 2bara zadaj čisto preveč...  

Treba se je naučit vozit. Jaz jih ponavadi, če je teren bolj trd pumpam na 3 bare, če je pa mešan pa ponavadi na 2,5. Na 2 pa ponavadi spuščam na kakem spustu, da guma bolj prime. 
Nejc1986 11.08.2018 10:31

Hm,ok... Jaz sem jih že parkrat spustil na 1,5bara. Pa se mi je zdelo da je verjetno bolj problem v moji tehniki. Že piše z razlogom 2bar minimum.

Je pa tudi res da nisem ravno heavy weight; 173cm in67kg.

Mah,bom krivil Kenda gume :)

1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI