Nakup MTB Hardtail 29''

Domov > Forum > Nakup MTB Hardtail 29''

Nakup MTB Hardtail 29''

SORTIRAJ PO:
Mikelele 20.08.2014 15:28

Odločam se za nakup MTB kolesa – Hardtail. Ker sem visok 200 cm me zanima katera znamka oz model bi bil zame najprimernejši.
Višina: 200 cm
Teža: 95 kg
Razkorak: cca 100 cm

Cena: okoli 1000 € (max 1200€)

Gledam nekaj v tej smeri :
Cube LTD Race, LTD Pro,
Scott Scale….
Giant Talon….
Merida Big Nine
Trek…..
Canyon Grand Canyon
Bergamont…

Predvsem me zanimajo predlogi oziroma priporočila kaj bi kupili vi, če bi…… :D

BANANI 20.08.2014 17:35

www.radon-bikes.de/xist4c/web /ZR-Team-29-7-0_id_25265_.htmh ttp://www.radon-bikes.de/xist4 c/web/ZR-Team-29-7-0_id_25265_ .htm

 

Predvsem glej opremo , ki je tu dobiš za majnšo ceno kot pri ostalih ki si jih omenil. Naprej , grupe na ameriških kolesih , obup zmetano iz vseh vetrov .... Kar se tega tiče je pri tvojem izboru Cube prvi .

Mikelele 21.08.2014 07:25

Ima kdo izkušnje z Cube LTD serijo koles? Komponente so kar solidne...za rekreativca kot sem jazmežik

Mikelele 22.08.2014 20:11
Kaj res nihče nima izkušenj s cube kolesi?
mr1two 22.08.2014 20:18

Razmisli o tem GrandCanyon SLX
Oprema je zelo uravnotežena, xt zadnji menjalnik je po 5k km na mojem kolesu še vedno perfect, gonilka je kul, zavore so za ta denar top. Obroči DTswiss imajo tudi precej dober sloves, tako da pod črto je to kolo kr petarda.

olmauntin 22.08.2014 21:40
Za tvojo višino bi moral gledat po xxl velikostih okvirjev.
HP 22.08.2014 21:54
@Mikelele: Kaj res nihče nima izkušenj s cube kolesi?

jest mam Cube-a LTD race letnik 2010, top scena

ktm1001 22.08.2014 23:00
@HP:
@Mikelele: Kaj res nihče nima izkušenj s cube kolesi?

jest mam Cube-a LTD race letnik 2010, top scena

 

 

Jst pa 2013 (sedaj jih imam 2500km z njim). Se mi zdi, da so nekaj zajebal z Magura zavorami, nasledni letnik jih ima že shimano. (če so že kaj zajebali, bi lahko vsaj priznali). 

 

Tako, da mi cvilijo za znoret, na servisu je pa rekel da tako pač je. :D  Primejo pa tudi ne nevem kolk.  Drugač sedež je prišel malo premal namazan, da nisem takoj pogruntal kaj poka :D Samo, ko enkrat veš potem ni panike.

 

Drugač pa nimam pripomb. Ko ga s canyonom primerjam, bi dobil za jurja skoraj 2 kili lažji bicikel. 

 

V glavnem Cube nikoli več, se dobi tudi kaj boljšega za isti dnar. 

 

Takrat sem imel pa v izboru:

Trek X-caliber

Scott Scale 960

Cube LTD Race

 

Pomoje ne bi z nobenim nevem kolk falil od vseh teh.

capricorno 23.08.2014 09:14

Jst mam LTD PRO letnik 2011, meni tudi sedežna sem pa tja poka al je namazana al ne :D
Drugače pa neke ogromne razlike z drugimi ni, važne so komponente ampak ne samo vilica in menjalnik, tudi vsi ležaji so pomembni. 

kenz76 23.08.2014 10:03
Zakaj vsi toliko komplicirate s to opremo? Veliko bolj pomembna je osnova: okvir in vzmetenje. A dejansko mislite, da SLX zaradi tistih par gramckov slabše prestavlja kot XT?
Firme, ki dejansko razvijajo gorsko kolesarstvo, stavijo na dober okvir. Ostali pač capljajo par let za njimi in namečejo na svoje okvirje svetleči XTR in podobno... Zato tudi razlike v ceni.

Bi raje vozili katrco s 4 litrskim porschejevim motorjem ali bemveja z lastnim 2 litrskim? :D
capricorno 23.08.2014 10:08

Torej pomembno je samo kako so 4 cevi zavarjene in to je usa umetnost kolesarstva...

kenz76 23.08.2014 10:14
@capricorno:

Torej pomembno je samo kako so 4 cevi zavarjene in to je usa umetnost kolesarstva...

če variš ograjo na vrtu, je.
če pa variš okvir, je pa še kaj več za tem... mežik 

HP 23.08.2014 10:14
@ktm1001:
@HP:
@Mikelele: Kaj res nihče nima izkušenj s cube kolesi?

jest mam Cube-a LTD race letnik 2010, top scena

 

 

Jst pa 2013 (sedaj jih imam 2500km z njim). Se mi zdi, da so nekaj zajebal z Magura zavorami, nasledni letnik jih ima že shimano. (če so že kaj zajebali, bi lahko vsaj priznali). 

 

Tako, da mi cvilijo za znoret, na servisu je pa rekel da tako pač je. :D  Primejo pa tudi ne nevem kolk.  Drugač sedež je prišel malo premal namazan, da nisem takoj pogruntal kaj poka :D Samo, ko enkrat veš potem ni panike.

 

Drugač pa nimam pripomb. Ko ga s canyonom primerjam, bi dobil za jurja skoraj 2 kili lažji bicikel. 

 

V glavnem Cube nikoli več, se dobi tudi kaj boljšega za isti dnar. 

 

Takrat sem imel pa v izboru:

Trek X-caliber

Scott Scale 960

Cube LTD Race

 

Pomoje ne bi z nobenim nevem kolk falil od vseh teh.

jest sem imel na izbero:
cube ltd race
merida twenty nine
dema
Scott
 
Izbral sem jo pa zaradi: vzmetenja Rock shock Rebba SL , zavore Formula RX in za 1,5KG lažji od vseh .  
Okvir je imel pa že takrat Cross cuntry ready to race.

copi 23.08.2014 11:47
@kenz76: Zakaj vsi toliko komplicirate s to opremo? Veliko bolj pomembna je osnova: okvir in vzmetenje. A dejansko mislite, da SLX zaradi tistih par gramckov slabše prestavlja kot XT?
Firme, ki dejansko razvijajo gorsko kolesarstvo, stavijo na dober okvir. Ostali pač capljajo par let za njimi in namečejo na svoje okvirje svetleči XTR in podobno... Zato tudi razlike v ceni.

Bi raje vozili katrco s 4 litrskim porschejevim motorjem ali bemveja z lastnim 2 litrskim? :D

Predvsem pa je nekoliko težja oprema in okvir precej trpežnejša od tega kar so nekateri znani proizvajalci začeli prodajati v zadnjem času.

Mikelele 25.08.2014 16:11

Canyon kolesa se mi kar dopadejo, samo ni prodajalca v Sloveniji...ne da se mi pošiljati koles po pošti v primeru reklamacije....itnv zadregi

mr1two 25.08.2014 19:56

Ker če ga pa pri dilerju vzameš, ti bo pa use zrihtal takoj in prevoz do tam in čas stane nič... 
Ni tak bavbav kupovat prek interneta, pa tudi redko je kaj narobe... Naj ne bo to edini razlog, ki te odvrne od sicer dobrega nakupa nasmeh 

Nejc1986 02.08.2018 08:36

 Pozdravljeni, sicer sem vceraj ze odprl 1temo glede popravila vilic na 26col trdaku in bolj ko razmisljam,bolj me vseeno mika nakup novega kolesa...


Torej,budget 900eur, deore oprema,trdak, nekaj kar ne bo nonstop se kvarilo. Na vilice se ne spoznam 2%... 


Moje trase zgledajo nekako tako; uzitek v vzpenjanju , reva pri spustu (priznam). Npr.rogla-areh, krim po makadamu,vzpon na nanos... skratka uzivancija v nabiranju kondicije.

Sicer imam tudi specialko,tako da z mtb delam nekje 3t km letno, raje malo vec.


V oci sta mi padla ta2modela in bi prosil koga ce mi malo objasnim kateri ima boljso opremo in kateri je boljsi. Vem pa da na koncu je odvisno od mojega pocutja na kolesu...

https://maxisport.si/trgovina/kolesa/gorska/cube-gorska-kolesa/attention/cube-attention-29-black-n-blue-2018.html


https://maxisport.si/trgovina/kolesa/gorska/gorska-kolesa/aspect/scott-aspect-910-2018.html

https://www.freestyle.si/artikel/11843815/kolo-giant talon-29er-1-ge-m-2018


dejanvuk48 02.08.2018 09:13

Pozdravljen,

Glede na opisano in glede na kilometražo, ki jo misliš delat ti priporočam za točno 899€ + 49€ PTT

Canyona: klikni me 

https://www.canyon.com/en-si/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-5-0.html

Prednosti:

2x 11 menjalnik!!

SLX oprema, zadnji menjalnik XT

Spr. vilice: RockShox Recon (je pomebno da je vilica zanesljiva in da dela tako kot je zamišljeno!)

zraven dobiš orodja + zračna pumpica za amortizer

izbiraš barve :)

+ dodatno pri njih dokupiš pedala SPD (odvisno kake so želje in z nakupom ob kolesu dobiš dodatni popust)


Kolo pride sestavljeno in nastavljeno, vse kar sestaviš je sprednji obroč na vilico in krmilo prišraufaš na fajfo z priloženim orodjem.

Košta malenkost več kot konkurenca ampak neprimerno bolje opremljen!





fuego 02.08.2018 09:57
@Nejc1986

 Pozdravljeni, sicer sem vceraj ze odprl 1temo glede popravila vilic na 26col trdaku in bolj ko razmisljam,bolj me vseeno mika nakup novega kolesa...


Torej,budget 900eur, deore oprema,trdak, nekaj kar ne bo nonstop se kvarilo. Na vilice se ne spoznam 2%... 


Moje trase zgledajo nekako tako; uzitek v vzpenjanju , reva pri spustu (priznam). Npr.rogla-areh, krim po makadamu,vzpon na nanos... skratka uzivancija v nabiranju kondicije.

Sicer imam tudi specialko,tako da z mtb delam nekje 3t km letno, raje malo vec.


V oci sta mi padla ta2modela in bi prosil koga ce mi malo objasnim kateri ima boljso opremo in kateri je boljsi. Vem pa da na koncu je odvisno od mojega pocutja na kolesu...

https://maxisport.si/trgovina/kolesa/gorska/cube-gorska-kolesa/attention/cube-attention-29-black-n-blue-2018.html


https://maxisport.si/trgovina/kolesa/gorska/gorska-kolesa/aspect/scott-aspect-910-2018.html

https://www.freestyle.si/artikel/11843815/kolo-giant talon-29er-1-ge-m-2018


 Jaz sem nekaj takega kot ti...zelo rad se vzpenjam pri spustih sem pa bolj ziheraš. Leto in pol vozim Scott Scale-a in sem z njim zelo zadovoljen. To je rang 1000eur. Se pravi preizkušen okvir, XT oprema, zračna vilica z lock out-om....Pri kolesu je vsaj zame najbolj pomembno kako se na kolesu počutiš in to je prava izbira okvirja. Nemci ponavadi ponujajo ogromno opreme za denar a imajo ponavadi v primerjavi z brand name-i malce zastarele okvirje. Sam sem najprej hotel kupit Cube-a. Imel je za 1.100 eur res vso opremo XTR, zračno vilico...Ko pa sem se vsedel nanj, sem pa bil nekako preveč raztegnjen. Ko sem potem probal Scale-a je bilo to to. Edino, če bi sedaj kupoval bi morda dal še kakih 200eur več in kupil kolo z true axle-om. Kolesa ne moreš kupovat samo na podlagi specifikacij. Canyona sicer še nisem vozil ga je pa težko probat, ker se prodaja samo preko interneta.
Nejc1986 02.08.2018 10:13

 Kolo preko neta odpade. Žal,sem starokopiten in ziheraš... Plus da bom zagotovo imel še naknadno kakšno vprašanje in bom lahko mirne vesti prišel do prodajalca.  

Tale Scott ki sem ga prilepil gor; je oprema za kaj tle gor(verizniki ipd)?.


Pa pri giantu? Sicer pa... Kakšna je razlika med aspectom in Scale pri scottu?

fuego 02.08.2018 10:58
 Aspect je bolj pokončna drža, Scale pa je race okvir. Z opremo nimaš kej zgrešit, XT menjalniki in zračna vilca. Edino gonilka je še tripla, če te to ne moti.
dejanvuk48 02.08.2018 11:12
@Nejc1986

 Kolo preko neta odpade. Žal,sem starokopiten in ziheraš... Plus da bom zagotovo imel še naknadno kakšno vprašanje in bom lahko mirne vesti prišel do prodajalca.  

Tale Scott ki sem ga prilepil gor; je oprema za kaj tle gor(verizniki ipd)?.


Pa pri giantu? Sicer pa... Kakšna je razlika med aspectom in Scale pri scottu?

Po želji....Scott in Giant bo tudi super izbira....Vsekakor pametno izberi, na podano kilometražo, ki jo nameravaš delati bi jaz gledal izključno 2x11 (ne razumi tega narobe, 3x10 je OK, če se parkart letno zapelješ, za vse več pa je muka, glede na to da imaš za par evrov več ali če se malo obrneš za enako sistem z 2x11).

Bodi vsaj tu novokopiten :)!

fuego 02.08.2018 11:24
@dejanvuk48
@Nejc1986

 Kolo preko neta odpade. Žal,sem starokopiten in ziheraš... Plus da bom zagotovo imel še naknadno kakšno vprašanje in bom lahko mirne vesti prišel do prodajalca.  

Tale Scott ki sem ga prilepil gor; je oprema za kaj tle gor(verizniki ipd)?.


Pa pri giantu? Sicer pa... Kakšna je razlika med aspectom in Scale pri scottu?

Po želji....Scott in Giant bo tudi super izbira....Vsekakor pametno izberi, na podano kilometražo, ki jo nameravaš delati bi jaz gledal izključno 2x11 (ne razumi tega narobe, 3x10 je OK, če se parkart letno zapelješ, za vse več pa je muka, glede na to da imaš za par evrov več ali če se malo obrneš za enako sistem z 2x11).

Bodi vsaj tu novokopiten :)!

 Sam sem vozil prej 26 colerja s triplo...Bilo je malce več šaltanja v klancu, je pa tavelika šajba prav prišla po ravnini. Sedaj se mi na double včasih zdi, da gonim v prazno in da bi še rabil kak zobnik, da bi lahko bolj pritisnil po asfaltu. Za makadam je prestav več kot dovolj.
Nejc1986 02.08.2018 11:24

 Ok,super,ravno sem iz specialke prišel in grem probavat mtb po stacunah :)


Menite da je smotrno počakati še kakšen mesec zaradi popustov. Malo me skrbi,da bo čedalje manjša izbira,sploh ker nisem extremno  majhen ali velik (173cm,67kg) 

tris 02.08.2018 11:46
 ...lahko pa naročiš 2019 model, sedaj verjeno počasi že pobirajo naročila,..kjer običajno tud dajo popust.
bine1 02.08.2018 14:55
 
dejanvuk48 02.08.2018 15:59
 Ne se obremenjevat z modelnim letom '19, ker boš pol čakal in bo hitro maj in boš še naprej čakal. Novi modeli so v osnovi enaki, so pa praviloma vedno dražji kot sezono prej. Boljšo ceno boš iztržil za modele, ki so na zalogi in v takem rangu kolesa kot gledaš imaš izbire veliko.
fuego 02.08.2018 16:59
@dejanvuk48
 Ne se obremenjevat z modelnim letom '19, ker boš pol čakal in bo hitro maj in boš še naprej čakal. Novi modeli so v osnovi enaki, so pa praviloma vedno dražji kot sezono prej. Boljšo ceno boš iztržil za modele, ki so na zalogi in v takem rangu kolesa kot gledaš imaš izbire veliko.
 To pa ne bo držalo. Ko sem jaz lansko leto kupoval Scale-a 960 je imel 2x10 letošnji model pa že 2x11.
dejanvuk48 02.08.2018 17:35
@fuego
@dejanvuk48
 Ne se obremenjevat z modelnim letom '19, ker boš pol čakal in bo hitro maj in boš še naprej čakal. Novi modeli so v osnovi enaki, so pa praviloma vedno dražji kot sezono prej. Boljšo ceno boš iztržil za modele, ki so na zalogi in v takem rangu kolesa kot gledaš imaš izbire veliko.
 To pa ne bo držalo. Ko sem jaz lansko leto kupoval Scale-a 960 je imel 2x10 letošnji model pa že 2x11.

...pol pa hitro po novega, zdej bo že 1x12!...

Zdaj pa resno....javi kaj boš kupil!

Nejc1986 02.08.2018 19:34

 https://trgovina.span.si/sl/Gorska-kolesa/MONDRAKER-KOLO-LEADER-S-29/

Ob 17h kupil tole in ravnokar pribrcal na Orle. 


Prepričala me je dupla spredaj, sem upošteval in bil malo novodoben pa tudi sicer mi gre na živce saltanje po nepotrebnem in pazit na pozicijo ketne.

Če Scott nebi imel triple, bi ga verjetno vzel, giant mi pa preprosto ni "potegnil".


Pri španu me je prodajalec sicer najprej prepričeval za 200eur dražji model ( in sicer mi ga je priporocal zaradi 2x11) , ki je imel skoraj identicno opremo, vendar mi pozicija na kolesu nikakor ni ustrezala.


No,kakrsnakoli mnenja o kolesu so seveda dobrodošla.


Hvala vsem za pomoč,ko pridem do časa napišem opazanja o kolesu.


Lp,nejc

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI