Kuota Kharma Ultegra

Domov > Forum > Kuota Kharma Ultegra

Kuota Kharma Ultegra

SORTIRAJ PO:
gerhard 26.08.2014 14:39

Živjo,

zanimajo me mnenja o tem kolesu: www.11-11.si/kolesarstvo/i_30 9_kuota-kharma-ultegra
Za 2000 do 3000 km letno, večinoma ture do 100 km s kakim vzponom, verjetno še kakšna rekreativna prireditev (Vršič, Franja). Ima kdo boljši predlog za taka ceno?

LP 

gerhard 26.08.2014 14:47

Mimogrede... Gianta TCR Composit 1, za katerega sem spraševal ni v moji velikosti...

MANKO 26.08.2014 15:08

Če te zanima velikost XL je v tej trgovini :shop.freestyle.si/artikel/114 27327/kolo-giant%C2%A0tcr-comp osite-1-compact-ltd-xl-2014


Lp 

nemelk 26.08.2014 15:17

Dober bo! :)

vladoV 27.08.2014 08:39
@gerhard:

Živjo,

zanimajo me mnenja o tem kolesu: www.11-11.si/kolesarstvo/i_30 9_kuota-kharma-ultegra
Za 2000 do 3000 km letno, večinoma ture do 100 km s kakim vzponom, verjetno še kakšna rekreativna prireditev (Vršič, Franja). Ima kdo boljši predlog za taka ceno?

LP 


Bicikel je špica. za mene eden najlepših dizajnov. S tem biciklom boš zažigal še naslednjih 10 let. Kvaliteta je pa pri vseh teh biciklih (kuota, scott, giant..) garantirana. Samo kupi.

gerhard 28.08.2014 21:43

Kupil! Danes sem naredil prvo furco, 40 km pa 500 m vzpona. Bicikl je res ok, ni mi žal enga centa. Ga bo pa treba še mal poštimat, pri vzponu poka ko stara rogova desetka :-) Ampak pravjo, da se vse porihta :-)

velikomalo 29.08.2014 00:40
@gerhard:

Kupil! Danes sem naredil prvo furco, 40 km pa 500 m vzpona. Bicikl je res ok, ni mi žal enga centa. Ga bo pa treba še mal poštimat, pri stara rogova desetka :-) Ampak pravjo, da se vse porihta :-)

Če bi meni pri novem kolesu,prvi điro kaj pokalo,štrkalo....

Verjetno,bi ga prodajlec v glavo dobil.(neglede na prodajalca in znamko)

Firnk 29.08.2014 08:24
@velikomalo:
@gerhard:

Kupil! Danes sem naredil prvo furco, 40 km pa 500 m vzpona. Bicikl je res ok, ni mi žal enga centa. Ga bo pa treba še mal poštimat, pri stara rogova desetka :-) Ampak pravjo, da se vse porihta :-)

Če bi meni pri novem kolesu,prvi điro kaj pokalo,štrkalo....

Verjetno,bi ga prodajlec v glavo dobil.(neglede na prodajalca in znamko)

Verjetno kolesa od blizu se nisi videl, kaj sele, da bi se peljal s katerim...

gerhard 29.08.2014 08:57

@velikomalo
 
Mislim da ni potrebe po taki nastrojenosti mežik Kot slišim, se to dogaja dokaj pogosto. Seveda bo pa treba zadevo poštimat, pokanja pri novem kolesu ne mislim poslušat. 

turbomedo 29.08.2014 09:10

odvisno kaj ti poka. verjetno treba kak vijak zategnt pa kej nastavt.

gerhard 29.08.2014 09:59

Težko je rečt, od kje prihaja pokanje. Mislim, da iz predela gonilke...

E.J. 29.08.2014 12:03

Ni mi hujšega ko napišejo Ultegra..... a od Ultegre samo ročkice pa po možnosti zadnji menjalnik..... uglavnem tale fucking marketing in nategovanje folka je naravnost bolano......... a da o obročih prvogranje negovorim..... mislim da bi ti bila boljša izbira Giant TCR composite 1..... ampak zej je kar je.... moje osebno mnenje je da so oči kupovale kolo ...... prvih par fur boš kar mogel vedno kaj dotegovat štelat po domače.... nobeden serviser ti nebo spedenal kolesa takokot bi ga sam zase.... saj je vendar tam zaposlen in gleda samo na uro in simisli koliko je še do konca šihta.... žalostno da se pa to dogaja.....

 

Ban 29.08.2014 12:15

Pr novmu biciklu ti nam kej pokat, razen če ni kej odšraufano. Če ti že zdej poka kaj bo šele čez par let.

fižolčk 29.08.2014 12:24

Upam da ti ne bo do nedelje že razpadu če ga boš upal sploh po asfaltu kaj zapeljatsmehA so sosedi že kaj zeleni in pokkkkkakani. V glavnem veliko km srečno prevoženih pol po ene 1000km pa neha pokat...

ktm1001 29.08.2014 12:35

@gerhard   Probaj postoje gonit, mogoče so ti samo sedežno oporo premalo namazal.  V trgovin ponavadi, samo gume napumpajo. Pa parkrat jih zavrtijo, da se vidi kolk opletajo. Pa malo še menjalnik na suho probajo in to je to. 

 

 

Drugač pa tole se mi že vidi sumljivo vse skup, oprema ultegra potem pa gonilka kr en x. Koute ponavadi še svoje zavore gor tiščijo, da res temu ne moremo ultegra rečt. Pa še obročniki za manj kot 100€, obup.  Lep je pa lep :)

 

Cestno kolo z opremo Shimano Ultegra

Okvir: Kharma carbon
Oprema: Shimano Ultegra
Zavore: Kuota black
Gonilka: Rotor 3D 50/34
Obročniki: Fulcrum R Sport
Velikost: XXS/43.5, XS/47, S/49.5, M/52.5, L/54, XL/57, XXL/60

gerhard 29.08.2014 13:14

@fižolčk

Zeleni in pokakani kul 
Ampak to je samo mali stranski plus tega, da imam becikl. 

gerhard 29.08.2014 13:15

@ktm1001

Rotor 3d bi moral bit vsaj primerljiv z Ultegro,
feltne so pa res najnižji rang Fulcruma, primerljivo s 7 

gorann316998 29.08.2014 15:56

men je lep kolo, me pa tud moti, da ni celotna ultegra grupa, ze vejo zakajkaže jezik
srecno voznjo

E.J. 29.08.2014 16:42

Dokler ti nebo nekdo z finimi mehanskimi prsti dotegni, odtegnil, zategnil, podmazal, naštelal kolesa v tistem smislu "KOT DA BI GA SAMO ZASE" naštelal....se boš z takimi in podobnimi stvarmi srečeval tudi v bližnji prihodnosti... Jaz lahko samo rečem HVALA človeku (forumašu) tukaj na forumu sedanjem PRIJATELJU, kateri me je od samega dneva nakupa cestnega kolesa pravilno usmerjal, svetoval, bodroval, in mi tudi nastavil kolo tako, kot da bi bilo njegovo. Kolo od dneva nakupa, po tistem ko je dalo njegov rentgen skozi deluje tako kot se za kolo spodobi. UŽITEK GA JE VOZITI..... kot bi BMW slogan glasil :) ..... Poleg vseh nasvetov o stilu vožnje servisiranju kolesa, sem mu od srca neizmerno hvaležen..... Upam da zadeve uštimaš tako kot se za gre..... Jaz osebno bi jim kolo peljal nazaj in toliko časa stal tam dokler nebi vsak košček kolesa rastavili....spucali na novo podmazali sestavili in mi kolo izročili v takem stanju kot se za kolo spodobi. Za 1800€ oziroma 2000€ kolikor si jim pustil v trgovini mislim da si to zaslužiš. Ampak problem trgovanja je očitno vsepovsod isti "Važno da se proda uturi" pa ko mu je..#?..e mat....r" pa tipična seljačka fora " SAJ JE V GARANCIJI" pa kaj mi nuca garancija če je kolo več v delavnici kot pa na pisti.... EHHHH tole mi samo pogreje kri...... Mojster upam da uštimaš kar se da najbolje.....

HP 29.08.2014 17:24

Hej 
Zanima me če je že kdo imel Campagnolo Khamsin Asymmetric obroče? ali so vredni nakupa

Mobing 30.08.2014 11:06
@E.J.:

Dokler ti nebo nekdo z finimi mehanskimi prsti dotegni, odtegnil, zategnil, podmazal, naštelal kolesa v tistem smislu "KOT DA BI GA SAMO ZASE" naštelal....se boš z takimi in podobnimi stvarmi srečeval tudi v bližnji prihodnosti... Jaz lahko samo rečem HVALA človeku (forumašu) tukaj na forumu sedanjem PRIJATELJU, kateri me je od samega dneva nakupa cestnega kolesa pravilno usmerjal, svetoval, bodroval, in mi tudi nastavil kolo tako, kot da bi bilo njegovo. Kolo od dneva nakupa, po tistem ko je dalo njegov rentgen skozi deluje tako kot se za kolo spodobi. UŽITEK GA JE VOZITI..... kot bi BMW slogan glasil :) ..... Poleg vseh nasvetov o stilu vožnje servisiranju kolesa, sem mu od srca neizmerno hvaležen..... Upam da zadeve uštimaš tako kot se za gre..... Jaz osebno bi jim kolo peljal nazaj in toliko časa stal tam dokler nebi vsak košček kolesa rastavili....spucali na novo podmazali sestavili in mi kolo izročili v takem stanju kot se za kolo spodobi. Za 1800€ oziroma 2000€ kolikor si jim pustil v trgovini mislim da si to zaslužiš. Ampak problem trgovanja je očitno vsepovsod isti "Važno da se proda uturi" pa ko mu je..#?..e mat....r" pa tipična seljačka fora " SAJ JE V GARANCIJI" pa kaj mi nuca garancija če je kolo več v delavnici kot pa na pisti.... EHHHH tole mi samo pogreje kri...... Mojster upam da uštimaš kar se da najbolje.....

Katero kolo ti voziš E.J?

Sicer pa v čem je problem opreme? Meni se zdi dokaj čista ultegra...

Prednji menjalnik: Shimano Ultegra 6800
Zadnji menjalnik: Shimano Ultegra 6800
Prestavno zavorne ročice: Shimano Ultegra 6800
Veriga: Ultegra 6800
Verižnik: Ultegra 6800
Gonilka: Rotor 3D 50/34 compact ki je sigurno rang ultegre
Zavorne čeljusti: Kuota (rang FSA Gossamer, Shimano 105)
Obroči: Fulcrum Racing Sport 


 

E.J. 30.08.2014 12:22
@Mobing:
@E.J.:

Dokler ti nebo nekdo z finimi mehanskimi prsti dotegni, odtegnil, zategnil, podmazal, naštelal kolesa v tistem smislu "KOT DA BI GA SAMO ZASE" naštelal....se boš z takimi in podobnimi stvarmi srečeval tudi v bližnji prihodnosti... Jaz lahko samo rečem HVALA človeku (forumašu) tukaj na forumu sedanjem PRIJATELJU, kateri me je od samega dneva nakupa cestnega kolesa pravilno usmerjal, svetoval, bodroval, in mi tudi nastavil kolo tako, kot da bi bilo njegovo. Kolo od dneva nakupa, po tistem ko je dalo njegov rentgen skozi deluje tako kot se za kolo spodobi. UŽITEK GA JE VOZITI..... kot bi BMW slogan glasil :) ..... Poleg vseh nasvetov o stilu vožnje servisiranju kolesa, sem mu od srca neizmerno hvaležen..... Upam da zadeve uštimaš tako kot se za gre..... Jaz osebno bi jim kolo peljal nazaj in toliko časa stal tam dokler nebi vsak košček kolesa rastavili....spucali na novo podmazali sestavili in mi kolo izročili v takem stanju kot se za kolo spodobi. Za 1800€ oziroma 2000€ kolikor si jim pustil v trgovini mislim da si to zaslužiš. Ampak problem trgovanja je očitno vsepovsod isti "Važno da se proda uturi" pa ko mu je..#?..e mat....r" pa tipična seljačka fora " SAJ JE V GARANCIJI" pa kaj mi nuca garancija če je kolo več v delavnici kot pa na pisti.... EHHHH tole mi samo pogreje kri...... Mojster upam da uštimaš kar se da najbolje.....

Katero kolo ti voziš E.J?

Sicer pa v čem je problem opreme? Meni se zdi dokaj čista ultegra...

Prednji menjalnik: Shimano Ultegra 6800
Zadnji menjalnik: Shimano Ultegra 6800
Prestavno zavorne ročice: Shimano Ultegra 6800
Veriga: Ultegra 6800
Verižnik: Ultegra 6800
Gonilka: Rotor 3D 50/34 compact ki je sigurno rang ultegre
Zavorne čeljusti: Kuota (rang FSA Gossamer, Shimano 105)
Obroči: Fulcrum Racing Sport 


 

@Mobiking mislim da bi bilo dosledno, da se v oglasu prodajlca najde beseda Ultegra MIX ali 105 MIX ali  Veloce MIX.... kot recimo njihova konkurenca par 100 metrov višje....katera uporablja dani stavek pri prodaji svojih koles.... za moje pojme in velko večino je to zavajanje kupca....marketing.... Za nekega povprečneža kateri je praktično nov v vsem tem ko mu napišeš oglas XY kolo z ultegro pomisli da ima celotno grupo.... tako je isto pri avtomobilih.... Če rečeš S-line pri audiju točno veš kaj spada pod S-line, M-paket pri BMW točno veš kaj spada pod to opremo, AMG pri Mercedesu točno veš kaj spada pri tej opremi.... poanta vsega tega je da, dva odbijača od zgoraj namenjenih grup, netvorita celote omenjenega paketa.... in prav tako je pri kolesu enako....saj za moje pojme....

 

L.P. E.J.

 

P.S.

 

Je mogoče zgoraj navedeno vprašanje predmet, pravociranja???

Mobing 30.08.2014 12:54

Hehe se stirnjam...je pa potem tudi vprašanje kakšen je ta mix. Sicer pa na vsaki komponenti piše kaj je ko vidiš kolo...saj se proizvajalci lepo trudijo da je vsak napis očiten =)

Ne ni bila provokacija, temveč vprašanje saj nabiram mnenja o nakupu novega kolesa in ker sem od prijateljev slišal da veliko novih koles na začetku malce škrta/poka (različne znamke) me zanima kakšne so tvoje izkušnje s tvojo izbrano znamko?

LP 

E.J. 30.08.2014 17:55
@E.J.:

Dokler ti nebo nekdo z finimi mehanskimi prsti dotegni, odtegnil, zategnil, podmazal, naštelal kolesa v tistem smislu "KOT DA BI GA SAMO ZASE" naštelal....se boš z takimi in podobnimi stvarmi srečeval tudi v bližnji prihodnosti... Jaz lahko samo rečem HVALA človeku (forumašu) tukaj na forumu sedanjem PRIJATELJU, kateri me je od samega dneva nakupa cestnega kolesa pravilno usmerjal, svetoval, bodroval, in mi tudi nastavil kolo tako, kot da bi bilo njegovo. Kolo od dneva nakupa, po tistem ko je dalo njegov rentgen skozi deluje tako kot se za kolo spodobi. UŽITEK GA JE VOZITI..... kot bi BMW slogan glasil :) ..... Poleg vseh nasvetov o stilu vožnje servisiranju kolesa, sem mu od srca neizmerno hvaležen..... Upam da zadeve uštimaš tako kot se za gre..... Jaz osebno bi jim kolo peljal nazaj in toliko časa stal tam dokler nebi vsak košček kolesa rastavili....spucali na novo podmazali sestavili in mi kolo izročili v takem stanju kot se za kolo spodobi. Za 1800€ oziroma 2000€ kolikor si jim pustil v trgovini mislim da si to zaslužiš. Ampak problem trgovanja je očitno vsepovsod isti "Važno da se proda uturi" pa ko mu je..#?..e mat....r" pa tipična seljačka fora " SAJ JE V GARANCIJI" pa kaj mi nuca garancija če je kolo več v delavnici kot pa na pisti.... EHHHH tole mi samo pogreje kri...... Mojster upam da uštimaš kar se da najbolje.....

@MOBING

 

Boš moral bolj pozorno brati poste....

 

 

 

 

Firnk 30.08.2014 22:02

Mislim, ste te pa tud salabajzerji eni, v kaj vse se vtaknete. Saj vendar lepo pise, katere komponente so gor, mar ne?

E.J. 30.08.2014 22:59
Salabajzer preberi naslov teme.....
Aja sej res problem je v 4 razredih osnovne sole saj te snovi se niste obravnaval...e zej mas pa razlog da das se en minus diplomirani heroj z minus dvojko.....
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI