Nasvet za enodnevni kolesarski izlet

Domov > Forum > Nasvet za enodnevni kolesarski izlet

Nasvet za enodnevni kolesarski izlet

SORTIRAJ PO:
pietro 28.08.2014 03:17

Prijateljica iz ZDA gre na izlet po Evropi, in bi poleg LJ in Bleda rada kaksen dan prezivela tudi na kolesu. Na "easy" s postanki v dobrih restavracijah z okusno slovensko hrano. Kaksni so vasi predlogi? Ce mozno, naj predlogi vkljucujejo moznost izposoje kolesa in ne prevec prometnih cest (urejene kolesarske steze so velik plus).

Nikita 28.08.2014 08:51

@Urejene kolesarske steze so velik plus...

 

Pa saj si za hece, he, he... kje pa to v Sloveniji obstaja?

pietro 28.08.2014 09:02
@Nikita:

@Urejene kolesarske steze so velik plus...

 

Pa saj si za hece, he, he... kje pa to v Sloveniji obstaja?

Ne vem, me ze nekaj casa ni bilo tam. Zato pa sprasujem. Slisal sem, da je ena fajn steza s Kranjske Gore do Mojstrane. Pa okrog Podcetrtka sem nazadnje tudi videl eno stezo ob cesti ...

Ban 28.08.2014 09:24
@pietro:
@Nikita:

@Urejene kolesarske steze so velik plus...

 

Pa saj si za hece, he, he... kje pa to v Sloveniji obstaja?

Ne vem, me ze nekaj casa ni bilo tam. Zato pa sprasujem. Slisal sem, da je ena fajn steza s Kranjske Gore do Mojstrane. Pa okrog Podcetrtka sem nazadnje tudi videl eno stezo ob cesti ...

To maš od Mojstrane preko KG naprej v Italijo.

Nikita 28.08.2014 09:42
@pietro:
@Nikita:

@Urejene kolesarske steze so velik plus...

 

Pa saj si za hece, he, he... kje pa to v Sloveniji obstaja?

Ne vem, me ze nekaj casa ni bilo tam. Zato pa sprasujem. Slisal sem, da je ena fajn steza s Kranjske Gore do Mojstrane. Pa okrog Podcetrtka sem nazadnje tudi videl eno stezo ob cesti ...

To je verjetno ena redkih. Ostale so več ali manj zelo kratke ali v slabem stanju. Npr. od Sobote do Vanča vasi je cca. 3 do 5 km steze, vendar je polna kamenja. Jaz take zadeve nimam za kolesarsko stezo... nenazadnje poteka tudi ob prometni cesti, na mesteh je meter in pol nižje od cestišča in imaš občutek, nelagoden občutek, da bo vsak čas kateri od avtov zbrzel s ceste točno vate.

 

Avstrijci imajo npr. kar dolgo kolesarsko stezo ob, pri Muri... poteka levo in desno, malo ob reki, malo skozi kakšno vas, potem med polji in tam avtov ni. Nenazadnje v Avstriji niti ni važno, je kolesarska steza ali cesta, kajti vse je v solidnem stanju (dobro, tudi oni imajo vmes kakšno luknjo ali razpoko na cesti), avtomobilisti kulturni in še kaj.

buma 28.08.2014 09:45

Nekaj že obstaja. Kolesarska pot po stari železnici je od Trbiža v Italiji pa nekje do Mojstrane. Se da tudi naprej prit, ampak tisto je po makadamu preko travnikov, ker neki kmet ne pusti potegnit do Jesenic. Nevem če se je to že kaj spremenilo. Več na kraji.eu/slovenija/kolesarska _pot_kranjska_gora_mojstrana/p hotos/slo
Potem je še po stari železnici Otiški vrh Dolič deejay.blog.siol.net/2011/10/ 16/po-kolesarski-stezi-otiski- vrh-mislinja/ (mislim da je narejeno že več kot je tu opisano) Problem je edino da do Velenja je zelo prometna cesta. Tako da edino da se gre nazaj po istem. Tudi par predorov je na trasi. Ko bo pa narejeno do velenja bo pa trasa zelo slikovita.

Potem okrog Maribora je www.kulebike.si/ ,kjer si lahko električno kolo izposodiš in kolesariš po poteh okoli(Kako to izgleda sicer nevem ker nobena ni označena, gre pa po manj prometnih lokalnih cestah) in se ustavljaš v kmečkih turizmih ob poti.

V Mariboru si je mogoče še izposoditi kolesa v Mariborski kolesarski mreži: mkm.kolesarji.org/storitve/

Potem so še odseki, ki so v delu:  www.bicikel.com/blogi/118/kol esarske_poti_rogaska_slatina_p odcetrtek_bistrica_ob_sotli.ht ml, http://www.bicikel.com/no vice/4414/kolesarske_poti_vrto jba_nova_gorica_kanal_odsek_so lkan_plave_.html .

hiking-biking.net/biotermalna -pot.aspx je označena v naravi kar dobro je pa po manj prometnih cestah.

V Turistični organizaciji Ljutomer si je zgleda mogoče izposoditi kolesa: www.jeruzalem.si/index2.php?s tran=kategorija_blog &id=27 &lang=sl_SI 

Veliko od teh poti je tudi na OSM karti: www.opencyclemap.org/?zoom=13 &lat=46.56713 &lon=15.67577 &layers=B0000 s tem da v naravi jih je označenih zelo malo. Slovenci imamo zelo dobre terene za kolesarjenje ampak postavitev tabel baje terja pisno dovoljenje vsakega lastnika zemljišč, ki jih seveda moraš poiskat in plačilo občini zato te signalizacije pač ni.

TED20251 28.08.2014 10:06

Lepa kolesarska steza je tudi iz Bohinjske Bistrice pa do jezera

Milan_48 28.08.2014 18:04

Lepa je tudi urejena državna pot D8 iz Milj do MP Sečovlje, po trasi Porečanke, bivše železnice, Pot zdravja in prijateljstva. Od te poti je še mnogo lepih izletov. Kolo si lahko izposodi na trasi, pri Ritoši kolesarskem centru v Izoli, med Mercatorjem in Hoferjem. Prenočišča so v hostelih, priporočam Stara šola v Kortah nad Izolo. Hrana pa je tik ob trasi na več mestih: Brič Bivje, gostilna v Bertokih, v Kortah, pri Marički v Parecagu in še na mnogih krajih. Vse tri obalne občine imajo o vseh ponudbah (kolesarskih, prenočitvenih in kulinaričnih kar precej podatkov).

 www.koper.si/index.php?id=299 8&item=2001271 &page=zabavainprosticas_si ngle

pietro 28.08.2014 21:14

Super, hvala vsem zaenkrat. A obstaja kaka zanimiva pot v Vipavski dolini? Mogoce se motim, a zdi se mi da je tam kar precej moznosti za pokusanje vin in lokalne kulinarike.

Firnk 28.08.2014 23:08

Probaj vipavsko vinsko cesto. Ni vrag, da se ob poti ne najde tudi kaksna ornk gostilna ali kmecki turizem ;)

Milan_48 29.08.2014 09:14

Tu so poti in tudi ostala ponudba na vipavskem:

www.smaragdna-pot.com/aktivno sti_v_naravi/kolesarjenje/

www.izvirna-vipavska.si/sl/sp oznajmo-okolico-vipave

Zapelje naj se v TIC, na Glavnem trgu 1 v Vipavi in tam ji bodo nasuli vse podatke, ki jih bo želela. Podobno bo lahko uživala na ajdovskem. Wajdušna je zakon.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI