Kolesarjenje in poškodba meniskusa

Domov > Forum > Kolesarjenje in poškodba meniskusa

Kolesarjenje in poškodba meniskusa

SORTIRAJ PO:
G0lden 05.09.2014 13:58

Zdravo,

Slaba dva meseca se spopadam s težavo v kolenu. Nevem sicer kako je do tega prišlo (glede na to, da izključno kolesarim), ampak ni važno. Kot kaže gre za poškodbo meniskusa, nevem še točno kako hudo je, ker še čakam na preiskave ampak po mnenju različnih fiziatrov in terapevtov gre za poškodbo slednjega.

Koleno me trenutno pri kolesarjenju ne ovira, vsaj ne pretirano. Občutek zaskočenega kolena se pojavi samo pri vožnji v klanec ali pri vožnji "na moč". Sicer zadeve sploh ni čutiti. Kar pa se tiče hoje je pa druga zgodba, glupi feeling all the way.

Zanima me slednje. Je kdo imel podobno težavo, kako so jo rešli in kakšne so morebitve omejitve pri kolesarjenju po posegu..

Bronco 05.09.2014 14:37

Leta 2008 sem imel pretrgano prednjo križno in scefran meniskus. Operacija, mesec dni bergel, ampak mesec dni po operaciji sem bil že z gorcem na Pohorju. Zdravnik mi je celo priporočal kolesarjenje v okviru rehabilitacije. V bistvu sem dosti lažje gonil kot hodil. kul

G0lden 05.09.2014 14:51

Kolesarjenje vem da je priporočeno po poškodbi meniskusa, prav tako plavanje. Ampak zanimajo me bolj morebitne omejitve v amaterskem tekmovalnem kolesarstvu... So kakšne? Vem, da mlatim prazno slamo, da so to vprašanja za ortopeda, ampak, če je kdo dal skozi isto kalvarijo, mi bo lahko dal informacije iz prve roke, predno dočakam ortopeda... :) V bistvu iščem tolažbo haha

flet 05.09.2014 14:59

Pokliči v trgovino MARATON v Brežicah, in kontaktiraj z Alešem. Meni je pomagal.

G0lden 05.09.2014 15:09

Sicer hvala za priporočilo, ampak mislim, da mi nebo pomagalo druga kot nož trenutno... Na kak način ti je pomagal, če ni skrivnost?

galoper 05.09.2014 19:40

Meni je kirurg med operacijo meniskusa pokazal na ekranu stanje mojega kolena, kar je bistveno za nadaljnjo aktivnost. Vedeti moraš, če, in koliko je hrustanec že obrabljen oziroma še ohranjen. Kolesarjenje na gorcu je večinoma stoje na pedalih, torej je podobno teku in temu primerno so obremenitve kolen lahko še večje. Pogovori se z dzravnikom.

Mlinar 05.09.2014 20:36

js sm si vnel ovojnico, ko sm uporablov napačno prtrjene blokeje + napačna pozicija sedeža...

flet 05.09.2014 21:14

Če je potrebna operacija jo je potrebno tudi narediti. Tako je bilo tudi pri meni. Ker, če je hrustanec odškrbljen je edina rešitev, da se ta del odstrani. Kaj je pa potrebno delati potem je pa druga zgodba. Tako da bolečin v kolenu nimam že kar nekaj let.

pyer 08.09.2014 23:58

poglej in preizkusi, meni je pomagalo

mojaleta.si/Clanek/Cudezno-zd ravilo-ki-je-pomagalo-mnogim

bobr76 09.09.2014 10:29

pyer, kje se dobi takšna primerna želatina pri nas? 

G0lden 09.09.2014 10:35

tudi mene zanima... probat ni greh.

fiti 09.09.2014 11:37

Počakaj na preiskavo z MRI in bo vse jasno. Lani sem imel podoben problem in se je izkazalo, da je vse OK, kljub bolečini in občutku, da mi nekaj preskakuje v kolenu. Problem so bile prevelike obremenitve (SFR).

G0lden 09.09.2014 13:34

Ja, saj ... če bi le šlo to bolj hitro, že za ortopeda se čaka 2 meseca... Potem grem na gorca in se spustim dol po eni singli, da se sabotiram pa direkt na urgenco, bom morda kaj prej na vrsti...

G0lden 09.09.2014 15:03

BTW, kaj pomeni SFR? :)

aero0038 09.09.2014 18:01

Salita forza resistance (S.F.R.) iz italijanščine. To so vaje za moč, pri zelo nizki kadenci, ca. 45-60rpm.

kink-konk 09.09.2014 19:27

Ko sem mel jaz artroskopijo kolena, ravno zaradi preščipnjenega meniskusa, mi je dr. Macura ml., ki me je operiral, svetoval, da že po 1-2 tednih začnem malo kolesarit. Operacija je bla rutinska, nič kej hujšega. No, reku je, da naj na začetku vozim na obrate in ne na moč, se pravi na začetku sem bolj kot ne vozil na Frooma, t.j. centrifugiral po ravnem.smeh In od takrat sem sam še na biciklu, košarka in nogomet samo preko zime 1x na teden, brez kakih hudih ''duelov'', ker tist občutek, k mi je meniskus dobesedno vn pa not skaku, res ne bi rad še kdaj doživu.

G0lden 09.09.2014 20:46

Tud jaz sem nekaj časa delal vaje za moč, mogoče bo res podobna situacija. V klanec sede na nizkih obratih na pune... In to dva-tri tedne skupaj.. morda pa bo kaj na tem :/

G0lden 09.09.2014 23:08
Fiti, kako si pa rešil težavo? Času čas ali kaj posebnega. Drugače pa vidim, da vas je kar nekaj imelo težave...ni mi sicer jasno kako lahko uničiš meniskus na kolesu, kljub temu da gre kdaj na moč, meniskus je bolj amortizer, pri kolesu pa ni potreben. Ali meni kurja logika nagaja...
nanisimi 09.09.2014 23:09
@bobr76:

Tale Drago pravi,da je dobra katerakoli? :)

www.ks-komarji.eu.pn/?wd=02/0 3-nasveti &blogp=20140409140000

picek.petelin 10.09.2014 06:39

Povej pravo ime da ti opravim vudu seanso. V kolenu ne boš čutil noben boličine več.
Meni bo pa tudi prišla prav kurja župca.

bobr76 10.09.2014 11:30
@nanisimi:
@bobr76:

Me prav zanima kako je koristna navadna želatina v trgovinah. Bi rad poskusil a ne z običajno dr. oetker. 
Pod jedilna želatina za sklepe ne najdem kaj pametnega. 
Še kakšne ideje kje dobiti to v Sloveniji?  

IZO 10.09.2014 12:59

Sem dal skozi, nekaj let nazaj. Na kolesu sem bil že četrti dan po artroskopiji, u izi seveda. Če bi bilo potrebno šivanje meniska, pa bi se stvari precej bolj komplicirano odvijale...
Vsekakor ti svetujem, da operacijo čim prej opraviš, saj se takrat šele vidi dejansko stanje. Sam imam ob razpadajočem menisku še obrabljen in napokan hrustanec, vendar lahko rečem, da mi kolo samo koristi. Kakšno leto sem imel še nekaj bolečin, sedaj jih pa tudi po teku na trdi podlagi skoraj ni več. Edina resna težava se je pojavila, ko mi je nekdo svetoval fiksne blokeje...
Vse ostale alternative so po mojem mnenju bv, ker mora kirurg fizično očistiti sklepe razpadajočega meniska in le tega tudi obdelati...do takrat pa zna štekat! ;)

fiti 10.09.2014 13:32

Takoj sem prenehal z SFR, letos sem ponovno poskusil in ni bilo dobro, zato sem SFR dokončno opustil.  Koleno me je pri kolesarjenju v klanec bolelo še kakšnih 10 dni, potem pa je bolečina izginila.

<drugače pa se je težava pojavila ko sem dvignil količino treninga in dodal SFR.

Sam sem šel takoj privat na MRI (Artros, dr. Husein). Sicer ni bilo ni bilo poceni, vendar sem si želel takoj priti na jasno.

nanisimi 10.09.2014 13:51
@bobr76:
@nanisimi:
@bobr76:

Me prav zanima kako je koristna navadna želatina v trgovinah. Bi rad poskusil a ne z običajno dr. oetker. 

jaz bom jutri začel z dr.oetkerjevo,poročam če preživim mežik

Mal poglej kaj dajejo v tale glukozamin,ki je za sklepe

www.micmenges.com/spletna%20s tan/navodila/Glukozamin%20Phar ma%20Nord%20temeljne%20znaciln osti.htm

pa saj tud oni niso po župi priplaval,da bi vsakemu razlagal da je v tistih tabletah važna želatina ne pa hemisulfat(sol)...

je pa ja treba še prej dobr zaslužit na človeški nevednosti :D

boriszoher 10.09.2014 14:02

Za večje količine želatine poglej v živilskih diskontih, v običajnih supermarketih jih praviloma ne najdeš. Konkretno se v celjskem Tušovem Cash'n Carry dobijo večji paketi želatine, ki so tudi cenovno ugodnejši.

G0lden 10.09.2014 15:15

Hmm.. mene sicer ne boli, v nobenem slučaju. Nekaj časa so me bolele pogačice po teh "SFR" treningih, vendar so me potem hitro nehale, ko sem začel delat normalne treninge..

Ne boli me niti pri teku po trdi podlagi, niti pri skoku iz višine... preprosto ni bolečine, le tisti butast feeling, da ti je v kolenu nekaj napoti.

Kolko si dal za MRI, če ni skrivnost?

Janja 10.09.2014 15:21

Kaj pa, če bi z dobro (govejo) juho ali pa celo z žolco probal?

bobr76 10.09.2014 16:37
@janja:

Kaj pa, če bi z dobro (govejo) juho ali pa celo z žolco probal?

Ni to praktično za vsakodnevno jutranjo konzumacijo zarečeni kruh.

Iščem nekaj preverjenega v prašku da se enostavno pripravi vsako jutro. Nekaj takega greatlakesgelatin.com/storefr ont/ samo da bi se dobilo pri nas. To je bolj misija nemogoče in če ne gre drugače naročim z Amerike preko prijatelja. 

boriszoher: bom preveril, hvala.  

bobr76 10.09.2014 16:52
@nanisimi:
@bobr76:
@nanisimi:
@bobr76:

jaz bom jutri začel z dr.oetkerjevo,poročam če preživim mežik

Ne vem če je dobra navadna. Ponavadi so polne s sladili, barvili in podobnimi nepotrebnimi dodatki. 
Poglej wellnessmama.com/3380/drink-g reen-jello/ čisto na dnu, ima verjetno kar prav glede običajnih želatin v prašku... 

Vauko 10.09.2014 19:34

Boš preživu verjem, imam sodelavca ker mi je pojambru za kolena in komolce, je sprobal in preverjeno delujenasmeh ne bo te pobral...

1 2
Zadnji komentarji v kategoriji "ZDRAVJE IN TRENINGI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI