Stumpjumper Expert 2014

Domov > Forum > Stumpjumper Expert 2014

Stumpjumper Expert 2014

SORTIRAJ PO:
Ht5 25.09.2014 17:22

Ima kdo izkušnje s tem kolesom? teža, vodljivost?

nemelk 25.09.2014 18:03

mtb.si -> tabla oz. ne vem zakaj ne greš v kakšno kolesarsko trgovino, kjer prodajajo Specije in se osebno pozanimaš pri svetovalcu oz. poizveš kej se da kolo izposodit, narediš krog dva pa boš sam videl kako in kaj...

Ht5 25.09.2014 19:47
Tezko je kaj rect po krogu ali dveh, najraje bi mel info iz prve roke ;-)
sleme 25.09.2014 21:49

Sprašuješ za hardtaila?

Imam to kolo v črno-sivi kombinaciji velikost XL in izgleda super, kompletna teža z xt pedali in swat kitom je 10,9 kg. Je moje prvo karbonsko in 29-palčno kolo. Ob nakupu sem zamenjal prestavno kombinacijo Shimano/Sram s komponentami Sram X9, ker mi je ljubši kot Shimano. Pri moji velikosti imam sedež na maksimumu, oporo pa sem zamenjal iz 105 na 90 mm, ker je okvir meni precej dolg. V takšni kombinaciji se pelje super v primerjavi z mojimi prejšnjimi kolesi. Na zahtevnih spustih je kolo dobro vodljivo in zelo stabilno - moje izkušnje iz Black hole maratona, kjer sem se v primerjavi sprejšnji letom navzdol peljal veliko bolje. Karbonski obroči so zelo trpežni in lahki, kljub kar precej praskam zaradi kamenja ni nobenih težav. Brain vilice so super, samo enostavno jin nastaviš jih po svojih željah in voziš - avtomatski lockout deluje brezhibno. V glavnem kolo je meni osebno super. V mojem primeru sta težavi le dve. Ob začetku uporabe se je gonilka na pogonski strani, kjer je imbus vijak odtegovala na vsaki vožnji - swat kit je v tem primeru super in gonilni ležaj je pokal kot nor, vendar se je to rešilo na prvem servisu z mazanjem ležaja in loctitom na vijaku in od takrat ni težav. Druga težava pa so v mojem primeru zavore, saj se pojavljajo neželene vibracije in cviljenje. Cviljenje me ne moti in zavorna moč je dobra. Vibracije pa so precej moteče, saj ob zaviranju rahlo trese krmilo in zadnji konec okvirja - po mojem menju zaradi valovitih rotorjev. Konec sezone ga peljem na servis, kjer bomo poskusili rešiti težavo, najverjetneje z menjavo rotorjev in/ali zavornih ploščic. 

Na koncu naj povem, da je kljub manjšim težavam z zavorami to super kolo za ta denar in če bi če bi še enkrat kupoval kolo bi se ponovno odločil za tega.  

n3o 25.09.2014 22:07
Glede vibracij za bremze bi lahko bl tudi sfaliran okvir...spesalabajz je ze mejal okvirje zarad tega...malo preberi poste na mtb.si
Ht5 01.10.2014 09:44
Sprobal sem epic fsr expert wc in to je tudi moja izbira.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI