Optimalna nastavitev kolesa

Domov > Forum > Optimalna nastavitev kolesa

Optimalna nastavitev kolesa

SORTIRAJ PO:
takahura19 28.09.2014 12:11

Rad bi si naštimal optimalno cestno kolo glede na mojo višino in v neki dirkalni položaj. Tukaj so moje mere:

YOUR MEASUREMENTS Actual Inseam 88 Cm Trunk 63 Cm Forearm 36 Cm Arm 73 Cm Thigh 61 Cm Lower Leg 60 Cm Sternal Notch 154 Cm Total Height 185 Cm

 
Samo kolo ima

  Seat Tube Range 56 cm Stem Length 12 Cm BB Saddle Position 77 Cm Saddle Handlebar 52 Cm Saddle Setback 10 Cm  

 www.competitivecyclist.com/St ore/catalog/fitCalculatorBike. jsp

Pomagal sem si z to spletno stranjo. Lp

picek.petelin 28.09.2014 12:51

Jo, to pa ne bo dobro.

Mislim, da da si falil za 1 "cM".

takahura19 28.09.2014 13:00

Ma v hrbtu sm čutu največ bolečin, pa sm dvignu gor ročke upam da bo kj bol zj.

joc&joc&bend 28.09.2014 18:12

Pust pickota on je samo provokacija na forumu. ne vem zakaj ga busanc Admin sploh še gleda...

Ti gledaš spletno stran, ki ti pove kako velik okvir rabiš za svoje kolo. Če te prav razumem ti kolo že imaš, in bi rad nastavil višino sedeža in krmila. Probaj youtube, kakšen "bike fitting", ...
npr.: www.youtube.com/results?searc h_query=bike+fitting 

Firnk 28.09.2014 19:49

Za optimalno nastavitev pojdi na fitting. Sam ga ne bos nikoli "nastelal" tako, kot bi bilo treba.

takahura19 28.09.2014 19:51

Kk pa stane fiting?

Firnk 28.09.2014 20:01

Mene je mislim da 150, malce pobrskaj, pri nas je ene par majstrov, ki to obvladajo nasmeh

takahura19 28.09.2014 20:02

A dal za kolo 250 € :)

flet 28.09.2014 20:06

Tako kot pravi Firnk, res ga sam ne boš optimalno nastavil. Tudi sam sem probaval in probaval ampak to ni to. Enostavno odšel v Celje do Nika in on je stvar uredil tako kot mora biti. Verjemi, da ti ne bo žal nobenega centa, ki ga boš dal za nastavitev kolesa.

takahura19 28.09.2014 20:09

Pa sj ne vem če se sploh da naštimati 56 okvir kolo na mojo višino 185cm, to sm zajebu v štartu :/ Največ čutm bolečin v vratu pa ramenih, mogoče nism navajen še na specijalko :/ Sam imam dosti dolge noge in malo krajše roke imam filing kot da mi je balanca prenizko :/

A zj berem da schlek visok 186cm pa isto fura 56 :S 

Firnk 28.09.2014 20:21

Ravno to ti lahko na fittingu zrihtajo, da ti prec povejo, al moras dat krajso/daljso fajfo, pozicijo in visino sedeza itd...

Drugo je tudi, da se moras mal navadit na polozaj na kolesu, verjetno si pa prevec zategnjen in pretrdo drzis balanco (poleg neprave nastavitve). Pol te pa vrat boli pa v / med lopatcam scipa. Tud sam sem imel podobne tezave, dokler mi niso novega kolesa nastavili na fittingu.

(moras pa vedet, da se, ko si dalj casa v neudobnem polozaju (specijalka je narejena za hitrost, ne udobje), vedno kje pojavi kaksna bolecina. Zato moras polozaj med voznjo vsake toliko malce spremenit (npr. menjas roke na balanci, malo na rockah, malo spodaj, malo na sredini), se malce pretegnit, vstat s sedeza in stoje pedalirat itd)

takahura19 28.09.2014 20:25

Bom probu s kolegom naštimat, če pa bo dalj cajta prhajal do bolečine bom pa res moru it na fiting al pa kolo prodat :) Drgač pa še treniram gimnastiko zravn kolesarstva :)

DRoze 28.09.2014 20:48

fiting ti ostane za vsa kolesa cestna katera bos nabavil..peljes kolo nazaj do mojstra kateri ti je delal fiting in ti nastima novo kolo..torej bike fiting je življenjska investicija..ni samo iz danes na jutri :) 

picek.petelin 29.09.2014 13:35
@joc &joc &bend:

Pust pickota on je samo provokacija na forumu. ne vem zakaj ga busanc Admin sploh še gleda...

Ti gledaš spletno stran, ki ti pove kako velik okvir rabiš za svoje kolo. Če te prav razumem ti kolo že imaš, in bi rad nastavil višino sedeža in krmila. Probaj youtube, kakšen "bike fitting", ...
npr.: www.youtube.com/results?searc h_query=bike+fitting 



Ti boga si pa brihten, da si ugotovil, da bicekel pa že ima.
Da bo štelal zic in balamco pa je tvoj vrhunec pameti.
A da bi pa pedale zamenjal ali  ketno podalšal ti pa ......


mat 29.09.2014 14:36

S fitingom ni seveda nič narobe, čeprav za 'fine-tuning', vsaj po mojih izkušnjah, to  še vedno ni dovolj. Sicer nimam prave predstave, kako natančno je pri tebi (s kakšno sliko bi bilo morda jasneje) a morebiti bi lahko poskusil že samo s tem, da obrneš 'fajfo' (kar je sicer po našem Faustu najbrž zločin, a brez skrbi tudi kakšen profi jo je že). Če ne bo bistveno bolje, lahko probaš s krajšo. Cm tukaj lahko pomeni že veliko razliko. Sploh če imaš 12 cm, kot izračunano. Stran, ki jo navajaš sem tudi že sam uporabljal in se mi zdi kakovostna. Tudi izračuni so bili zelo podobni kot na fitingu. Naj še povem, da imam podoben problem, namreč dolge noge ob krajšem trupu in 192 cm. Rešil sem tako, da imam na 61 cm okvirju (kar je velikokrat največji) zelo visoko postavljen sedež in samo 8cm dolgo fajfo (resda ni obrnjena ;).  Je pa situacija zdaj veliko bolj obvladljiva kot nekoč, ko se dobi oprema že vseh dolžin in širin, plitvejših balanc, itd.

joc&joc&bend 29.09.2014 18:38
@picek.petelin:
@joc &joc &bend:

Pust pickota on je samo provokacija na forumu. ne vem zakaj ga busanc Admin sploh še gleda...

Ti gledaš spletno stran, ki ti pove kako velik okvir rabiš za svoje kolo. Če te prav razumem ti kolo že imaš, in bi rad nastavil višino sedeža in krmila. Probaj youtube, kakšen "bike fitting", ...
npr.: www.youtube.com/results?searc h_query=bike+fitting 



Ti boga si pa brihten, da si ugotovil, da bicekel pa že ima.
Da bo štelal zic in balamco pa je tvoj vrhunec pameti.
A da bi pa pedale zamenjal ali  ketno podalšal ti pa ......


Kdo tebe nebi imel rad poljub, vedno predvsem nekaj novega...
predvsem mi je bil zanimiv tvoj komentar v temi bulica na trtici, tam si bil še najbolj korajžen poljub

takahura19 30.09.2014 00:44

Po uni spletni nej bi bile optimalne take nastavitve 

Seat Tube Range c–c:  57 - 57.5 cm
Seat Tube Range c–t:   58.8 - 59.3 cm
Top Tube Length: 57.6 - 58 cm
Stem Length: 11.8 - 12.4 cm
BB–Saddle Position: 84.8 - 86.8 cm
Saddle Handlebar: 55.9 - 56.5 cm
Saddle Setback: 4.4 - 4.8 cm

Trenutne nastavitve so pa v prvem postu :)

 

Zame nej bi bile optimalne sledeče nastavitve :/ Bom reku kolegom nej me slikajo :) Kako se sploh da fajfa obrnt lol, prvič slišm :)

Ban 30.09.2014 08:51

Če imaš mednožno razdaljo 88, potem ti je sedež na 85 cm absolutno previsok. Sam imam 90 cm in sedež na višini 80.

Tole si malo poglej

www.scribd.com/doc/86522603/% C4%8Clovek-na-biciklu-Gorazd-P enko

nejchy 30.09.2014 10:59
@Ban:

Če imaš mednožno razdaljo 88, potem ti je sedež na 85 cm absolutno previsok. Sam imam 90 cm in sedež na višini 80.

Tole si malo poglej

www.scribd.com/doc/86522603/% C4%8Clovek-na-biciklu-Gorazd- P enko

Ima kdo tole že preneseno na svoj računalnik v word ali pdf obliki? Mi nikakor noče dol potegnt...

Če imate, se priporočam, pošljem mail preko pm :)

Magnum 30.09.2014 12:25
@takahura19:

Bom probu s kolegom naštimat, če pa bo dalj cajta prhajal do bolečine bom pa res moru it na fiting al pa kolo prodat :) Drgač pa še treniram gimnastiko zravn kolesarstva :)

daj prilepi to tvoje kolo...
da vidimo kak zgledajo tako na oko te tvoje nastavitve kolesa... neodločen

Nikita 30.09.2014 20:11
@Magnum:
@takahura19:

Bom probu s kolegom naštimat, če pa bo dalj cajta prhajal do bolečine bom pa res moru it na fiting al pa kolo prodat :) Drgač pa še treniram gimnastiko zravn kolesarstva :)

daj prilepi to tvoje kolo...
da vidimo kak zgledajo tako na oko te tvoje nastavitve kolesa... neodločen

... ajaj... in to nastavljanje do milimetra nekemu rekreativcu.

 

Optimalna nastavitev za kolo je 85 kil, 170 višine, veliki brki če se računa Zajebanko, pet piv, če se gre zame in to je toooooooooooooooooooooooooo!

 

Pa voziti je treba!

 

In še čisto resno.. zgodba iz mojega življenja. Moj oče je za časa svojega življenja počel marsikaj... tudi delal kopita za lovske puške. Pa se mu je eno kopito kar ponesrečilo, nekako je bilo čisto out glede oblike. Dal ga je vseeno naročniku seveda s pripombo, da ga naj vrne in dobi novega.

 

Pa naročnik pride čez čas in pravi: "Sedaj pa res vse zadenem!".

 

Nauk: na večino stvari se je treba navaditi, se sam dati v neki kalup, kamor spadaš in ne gledati na malenkosti. Zakaj meni paše praktično vse... pa naredim 15.000 km na leto brez bolečin?

Nikita 30.09.2014 20:22

... in gornje ravno ne vzemiti za preveč resno. Sam sem pač takšen... da lahko sedem v "krbülo", pa mi še vedno ne bo smetalo... nekaterim pa se gre pač za centimetre, čeprav v globalu za večino smatram, da je to samo "muha"...

JaMa 30.09.2014 20:31
@takahura19:

Pa sj ne vem če se sploh da naštimati 56 okvir kolo na mojo višino 185cm, to sm zajebu v štartu :/ Največ čutm bolečin v vratu pa ramenih, mogoče nism navajen še na specijalko :/ Sam imam dosti dolge noge in malo krajše roke imam filing kot da mi je balanca prenizko :/

A zj berem da schlek visok 186cm pa isto fura 56 :S 

Da se z lahkoto. Jaz na 184cm vozim 55. Nikol boljš. Saj tudi profiji dostikrat vozijo manjše okvirje, kot bi jih morali glede na velikost. 

takahura19 30.09.2014 20:37

www40.zippyshare.com/v/464959 80/file.html evo ga kolo. ne mi ga ukradt pls :/

JaMa 30.09.2014 20:46
@Mosad:
@takahura19:

Pa sj ne vem če se sploh da naštimati 56 okvir kolo na mojo višino 185cm, to sm zajebu v štartu :/ Največ čutm bolečin v vratu pa ramenih, mogoče nism navajen še na specijalko :/ Sam imam dosti dolge noge in malo krajše roke imam filing kot da mi je balanca prenizko :/

A zj berem da schlek visok 186cm pa isto fura 56 :S 

Da se z lahkoto. Jaz na 184cm vozim 55. Nikol boljš. Saj tudi profiji dostikrat vozijo manjše okvirje, kot bi jih morali glede na velikost. 

in za to nisem šel na noben 200 evrski fitting in prestavljal zic po milimetrih in podobne sranje ki ga je ustvaril marketing kolesarske industrije zato da si nakupiš še pet rezervnih fajf pa tri balance in 10 sedežev. Bullshit. z mal zdrave pameti se za enega rekreativca do optimalnih nastavitev da pridt brez modernega fittinga. 

Tecumseh 30.09.2014 20:48
@takahura19:

www40.zippyshare.com/v/464959 80/file.html evo ga kolo. ne mi ga ukradt pls :/

filozofirate pa  ko da maš direkt Dogmo F8

Firnk 30.09.2014 23:41
@takahura19:

www40.zippyshare.com/v/464959 80/file.html evo ga kolo. ne mi ga ukradt pls :/

Glede na tole bi na brzino rekel, da imas sedez prenizko ter prevec nazaj in balanco previsoko...

VILI63 01.10.2014 07:26
@Firnk:
@takahura19:

www40.zippyshare.com/v/464959 80/file.html evo ga kolo. ne mi ga ukradt pls :/

Glede na tole bi na brzino rekel, da imas sedez prenizko ter prevec nazaj in balanco previsoko...

+1

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI