Kaj naj naredim? Prosim, svetujte.

Domov > Forum > Kaj naj naredim? Prosim, svetujte.

Kaj naj naredim? Prosim, svetujte.

SORTIRAJ PO:
columbo 07.10.2014 14:53

Torej, situacija je taka. V Nemciji sem od pomladi. V tem casu sem si kupil nek Bocas bicikl za 50eur. Ta bicikl so mi ukradl. Bil je v bistvu top za gont po mestu, ravne feltne, nova zadnja guma, slaufi so bli kr ok (puscal ni nic kej dost), tekoca voznja, bremze, mal lufta je blo na nekih pocen no-name vilcah/amortizerjih ampak se nisem prevec sekiral.

Zgledal ni nic posebnega, navadn zenski gestel, edino tiste "zvone seruga" torbe je imel na prtljazniku (te so najbrz najboljsa vaba za tatove).

Zdaj, tukaj bom se vsaj do novega leta. Bicikl je res prirocen za po mestu, in kar hitro premagujes razdalje (uni, mesto, postaja, stacuna ...). Spet gledam malo kolesa in se sprasujem;

ali res podrt bicikl za 20-40 eur pa nic ne vlozim vec in se sam furam dokler gre ali nekaj srednjega za 100-150 in v dobri formi pa se kljucavnica?

Je pa tako, da bi mi bilo kar mal skoda bicikla, ker dostkrat dezuje, plus cist brez orodja sem in sam tezko kej zrihtam in folk dela kot svinja z mehom na teh parkingih za bicikle.

Prejsnjo nedeljo sem bil na lokalnem boljsjaku in je bila res bedna izbira. "Holland" variante 120 pa gor, ob tem, da niso nic ekstra. Podrtije pa za 30 dobis, ampak se balanca tko maje, feltne so krive, gume pa pomoje sam pol ure zdrzijo tok dokler prve stranke zviti turk ne nategne.

V bistvu sem pred tole dilemo; al nek pocen zjeban kolo pa magar si se enga pol kupm, ce mi ga kdo stegne, al neki za mal vec pa da mi ni treba takoj servisirat...?

Ali je kaksna splosna varka pri nakupu teh zjebanih koles? Npr, glej samo da je ______ (gume, feltne, balanca ...) v redu, za ostalo ni tok vazno. Bi vas res za kaksnen nasvet tut v tej mehanik smeri prosil ...

Vec kot 150 (studentski budget) bi mi bil res nesmisel, ker bicikla ne morm v flet nosit oz. nimam nekega res varnega mesta za puscat ga ...

Kaj naj naredim? A sem kaj spregledal? A obstaja se kaksna tretja pot (pa ne avtobus;)?

DMJE35 07.10.2014 15:01

Poglej v SPORT2000, dobiš lahko novo kolo 90-150 EU. (vendar je nič posebnega)

Berlingo 07.10.2014 15:29

Dobro ključavnico je treba imeti.

kink-konk 07.10.2014 15:46

Če imaš kako postajališče blizu - BicikeLj!

Mlinar 07.10.2014 17:32

če obstaja možnost, bi blo pol najbol, da ti kšn dostav bicikl z naših koncev. pr ns mislm, da bi mogu vozn bicikl dobit ze za 50 evrov brez problema. na bolhi je kr neki tega.

joc&joc&bend 07.10.2014 19:09

mislim, da imaš pod rubriko ugoden nakup novo kolo za 100 EUR :) če se spomnem prav, je tip kolo dobil v darilo...
naj ti ga pošlje z vlakom??? 

kink-konk 07.10.2014 20:08
@kink-konk:

Če imaš kako postajališče blizu - BicikeLj!

Aja, vidš, butl sem mislu, da boš do novga leta v Slo in potem pičiš nazaj v Nemčijo.. v zadregi

ratrak 08.10.2014 14:06

Poglej v kolesarskem servisu Stojan Oblak na Kodrovi ul. 13. Včasih ima cel kup rabljenih, a poservisiranih biciklov za "male pare". Mogoče pa bo kaj tudi zate.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI