OLIVNO OLJE

Domov > Forum > OLIVNO OLJE

OLIVNO OLJE

SORTIRAJ PO:
heron 14.10.2014 18:58

živjo

pravijo da je olivno olje zdravo,zato ga tudi kar nekaj od vas uporablja. V trgovinah pa vemo da včasih pod lepim nazivom dobimo marsikaj slabega. Zato me zanima kje vi kaj to kupujete,imate kake reference,je kdo morda boljši poznavalec in lahko svetuje na kaj biti pazljiv pri tem olju,.... 

majcka 14.10.2014 19:42

Če je varianta, potem na primorskem direktno od kakega pridelovalca. Oljarna Hrvatin je že ena takih. Je pa jasno cena drugačna kot v Lidlu.

capricorno 14.10.2014 19:42

domače obvezno od preverjenega pridelovalca, more biti temno in gosto, v hladnem prostoru "zmrzniti". Toliko na hitro, nisem ravno strokovnjak mežik

Maratonac 14.10.2014 19:44

Jaz imam obiranje , stiskanje in pakiranje čez, svak pa obrezovanje . Maslinjak se ne gnoji in ne šprica ,  lansko leto so travo pasli trije oslički in to je vse , kar je bilo gnojenega  v 20 letih , odkar je svak zaradi vojnih razmer in izpada turističnega priliva, maslinjak zopet kultiviral. Moje olje je isti dan obirano in stiskano . Vendar ti pa za letos ne morem ponuditi verjetno niti kaplje olja , kajti nisem siguren , če ga bodo sploh obirali,  mi ne gremo dol , ker ni potrebe po večjem številu obiralcev . Lansko leto nas je bilo iz LJ 7 .  Če pa letos olje bo , kar ga bo , bo pa cena ~25 € za takega , kot sem ga opisal  in kot si ga verjetno sam želiš. Za tako visoko ceno , ga pa znajo proizvajalci tudi prodajati , pa makar sami ostali brez.Vse kar bo pod 20 € /l bo mišmaš.

Lahko pa pogledaš na forumu - prodajam , mojo letošnjo ponudbo in slike .Oglas je bil objavljen 6.1.

www.bicikel.com/mali_oglasi/5 908/oljcno_olje_extra_devisko_ l_2013.html

_Alzy_ 14.10.2014 20:15

Na hrvaškem ga imajo po 80kun, kar je ~10€ in je ravno tako extra deviško. Ne se pustit nategnit. 

DaisyDejzi 14.10.2014 20:40
@_Alzy_:

Na hrvaškem ga imajo po 80kun, kar je ~10€ in je ravno tako extra deviško. Ne se pustit nategnit. 

Ali je kaj podobnosti s Pekrčanom, ki ga na enem kuclju pridelajo za cel vlak?

StaraKost 14.10.2014 21:14

Dalmatinska olja so res cenejša kot Istarska olja in jih dobiš že po ~ 80€. Istarska olja se gibljejo od 100 kun navzgor . Istarska olja spadajo med najbolj kvalitetna olivna olja. Zelo znana so olivna olja iz okolice VODNJANA.

mastif 14.10.2014 23:09

ker me velikokrat pot nese mimo, kupujem olje tu:
www.oliobonamini.com/en/

imajo olje vrhunske kvalitete po dokaj normalni ceni....

 

Maratonac 15.10.2014 00:03

Me prav zanima , kdo ima še lansko olje ! Men ga je zmanjkal v avgustu.

No imajo ga tisti , ki oljke špricajo, sam tam tičkov in gnezd ni .

Pa ne trobezljajte o zadevah , o katerih ne veste oz. niste seznanjeni z letošnjo katastrofo ! Jaz olja ne prodajam , ker ga nimam več, niti ga letos ne bo,  pa ne sam v Dalmaciji - nikjer na Jadranski obali. Višino cene sem pa samo napovedal , kot športno napoved , bomo videl,  če sem zadel in sicer za vseejadransko olje.

Zgodit se pa zna sledeče. V trgovinah bo zmanjkalo poceni olja , ki ga bodo veliki proizvajalci pokupili in  prodajali kot svojega , da bi preživeli to katastrofo.

picek.petelin 15.10.2014 06:37

živjo

pravijo da so kurja bedrca zdrava, zato jih tudi kar nekaj od vas uporablja. V trgovinah pa vemo da včasih pod lepim nazivom dobimo marsikaj slabega. Zato me zanima kje vi kaj to kupujete,imate kake reference,je kdo morda boljši poznavalec in lahko svetuje na kaj biti pazljiv pri bedrcih ............................. ............. ha, da te srat pritisne

majcka 15.10.2014 07:02
@picek.petelin:

živjo

pravijo da so kurja bedrca zdrava, zato jih tudi kar nekaj od vas uporablja. V trgovinah pa vemo da včasih pod lepim nazivom dobimo marsikaj slabega. Zato me zanima kje vi kaj to kupujete,imate kake reference,je kdo morda boljši poznavalec in lahko svetuje na kaj biti pazljiv pri bedrcih ............................. ............. ha, da te srat pritisne


Jaz osebno imam raje piščančja, so bolj mehka. Sicer pa. če hočeš pristna kurja bedrca, pošnofaj, kje bo kaka mamca klala kuro. Mogoče ti pa odstopi kako bedrce. Domače je vsekakor najboljše.

P.S.

Zakaj pa človek ne bi vprašal? Mogoče je samo forum falil, pa bi bilo bolje, da vpraša na 'kulinariki'.

heron 15.10.2014 10:39
@majcka:
@picek.petelin:

živjo

pravijo da so kurja bedrca zdrava, zato jih tudi kar nekaj od vas uporablja. V trgovinah pa vemo da včasih pod lepim nazivom dobimo marsikaj slabega. Zato me zanima kje vi kaj to kupujete,imate kake reference,je kdo morda boljši poznavalec in lahko svetuje na kaj biti pazljiv pri bedrcih ............................. ............. ha, da te srat pritisne


Jaz osebno imam raje piščančja, so bolj mehka. Sicer pa. če hočeš pristna kurja bedrca, pošnofaj, kje bo kaka mamca klala kuro. Mogoče ti pa odstopi kako bedrce. Domače je vsekakor najboljše.

P.S.

Zakaj pa človek ne bi vprašal? Mogoče je samo forum falil, pa bi bilo bolje, da vpraša na 'kulinariki'.

ne,saj ima ravno pravo ime,to pove vse.
ne vem zakaj ne bi smel to vprašat na tem forumu,kjer se predebatira vse in če nekateri vedo vse o dopingu in še ne vem čem,ni hudir da se ne najde kdo ki bi ne vedel kaj več povedat o tem olivnem olju,za katerega se toliko govori kolk je zdravo.Sam ga nisem tolk uporabljal dokler nisem srečal človeka,ki je bil na robu preživetja in je z trdo voljo in pa popolnoma spremenjeno prehrano prišel do tega,da je zmagovalec velikih kolesarskih vzponov doma in v tujini,...,pri skoraj 60 letih in veliko nas tukaj na forumu za malo malco da v koš na kolesu
škoda,... 

picek.petelin 15.10.2014 11:52

Saj nisem nikjer rekel, da se ne sme vprašat. Samo meni je to smešno vprašanje za kolesarski forum. (Podobno je bilo tisto o uživanju kravjih parkljev, ker baje zmanšujejo škripanje sklepov.)
Pri svojih letih sem že veliko slišal o zdravilnih učinkih jesha, olivnega olja, vinčka, itd. Ljudi pa kar pobira.
Tole "za malo malco da v koš" si malo pomešal.
Veš, pri svojih "skoraj" 60, prepeljanih 15k na leto marsikoga na tem forumu pohrustam za malo malico oziroma ga vržem v koš. Če si za tekmo starcev mi pa piši na ZS.

bodygeometry 15.10.2014 12:08

Letošnji dopust je bil oddelan pred kratkim v Kalamati, Grčija, od koder, po besedah grkov, bi naj olivno olje kot takšno sploh prihajalo.
To, da je imajo tam ogromno oljk, je opazno že na poti, saj so dobesedni vsi hribi, griči posejani z oljkami.
Sam sem do sedaj več let kupoval domače, slovensko olje, pridelano in stiskano na primorskem, zdaj pa sem pripeljal nekaj 10 litrov olja iz Kalamate.
Njihovo domače, ki že več kot 30 let ni videlo nobenega škropiva, gnoja, itd., je noro dobro! Piješ ga lahko na flašo, saj ne pogreni, nima nobenega "pekočega" okusa, je temno zeleno in zelo gosto - NORO! Na kratko, neprimerljivo veliko boljše od slovenskega domačega. Pa tudi cena je nižja, če bi ga lahko kupil, ampak ga nihče ne prodaja, saj grki uporabljajo striktno olivno olje za vse, tudi za cvrtje.
Je pa na pot domov odšel tudi 17 litrski kanister iz lokalne trgovine, vendar so me domačini opozorili, da je le to pridelano v nasadih, kjer z uporabo kakšnega škropiva in gnojila podvojijo ali še več količino oliv, ki zrastejo na drevesih. In s tem tudi kvaliteta upade... Olje je prav tako lepo zeleno, gosto, vendar rahlo pogreni, a ne "zapeče". Cena tega trgovinskega olja tam je 70€ za 17 litrov (če nimaš svojega kanistra, drugače je še manj). Za to ceno je dosti boljše, kot večino trgovinskega pri nas, a malo slabše, kot npr. slovensko primorsko olje, pridelano in stisakno za prodajo mimo trgovin.

Ps: bo potrebno iti kmalu spet dol, ker med božičem in novim letom imajo svežega, novega! :D 

Maratonac 15.10.2014 12:32
@bodygeometry:

Letošnji dopust je bil oddelan pred kratkim v Kalamati, Grčija, od koder, po besedah grkov, bi naj olivno olje kot takšno sploh prihajalo.
To, da je imajo tam ogromno oljk, je opazno že na poti, saj so dobesedni vsi hribi, griči posejani z oljkami.
Sam sem do sedaj več let kupoval domače, slovensko olje, pridelano in stiskano na primorskem, zdaj pa sem pripeljal nekaj 10 litrov olja iz Kalamate.
Njihovo domače, ki že več kot 30 let ni videlo nobenega škropiva, gnoja, itd., je noro dobro! Piješ ga lahko na flašo, saj ne pogreni, nima nobenega "pekočega" okusa, je temno zeleno in zelo gosto - NORO! Na kratko, neprimerljivo veliko boljše od slovenskega domačega. Pa tudi cena je nižja, če bi ga lahko kupil, ampak ga nihče ne prodaja, saj grki uporabljajo striktno olivno olje za vse, tudi za cvrtje.
Je pa na pot domov odšel tudi 17 litrski kanister iz lokalne trgovine, vendar so me domačini opozorili, da je le to pridelano v nasadih, kjer z uporabo kakšnega škropiva in gnojila podvojijo ali še več količino oliv, ki zrastejo na drevesih. In s tem tudi kvaliteta upade... Olje je prav tako lepo zeleno, gosto, vendar rahlo pogreni, a ne "zapeče". Cena tega trgovinskega olja tam je 70€ za 17 litrov (če nimaš svojega kanistra, drugače je še manj). Za to ceno je dosti boljše, kot večino trgovinskega pri nas, a malo slabše, kot npr. slovensko primorsko olje, pridelano in stisakno za prodajo mimo trgovin.

Ps: bo potrebno iti kmalu spet dol, ker med božičem in novim letom imajo svežega, novega! :D 

Lepo da nekdo ve za razliko špricano-nešpricano , umetno gnojeno- negnojeno oz. gnojeno od same trave,  preko v maslinjaku zaprtih živali- ne prinešeno iz domačega ali sosedovega hleva in ne daj slučajno gnojnice iz hišnih greznic.  Ni možno ? Pa kaj mislite s čim je bila gnojena Dalmatinska solata na Ljubljanski in drugih SLO tržnicah do 1990l.

Kar se pa cene tiče ,  to olje je v LJ in ne 1700km stran. 

Jaz svojega  priporočam za pitje in hladno uporabo , ker ga je škoda za gretje.

heron 15.10.2014 12:49
@picek.petelin:

Saj nisem nikjer rekel, da se ne sme vprašat. Samo meni je to smešno vprašanje za kolesarski forum. (Podobno je bilo tisto o uživanju kravjih parkljev, ker baje zmanšujejo škripanje sklepov.)
Pri svojih letih sem že veliko slišal o zdravilnih učinkih jesha, olivnega olja, vinčka, itd. Ljudi pa kar pobira.
Tole "za malo malco da v koš" si malo pomešal.
Veš, pri svojih "skoraj" 60, prepeljanih 15k na leto marsikoga na tem forumu pohrustam za malo malico oziroma ga vržem v koš. Če si za tekmo starcev mi pa piši na ZS.

no,to je že boljš da vemo mal več .Tebi je smešno,meni pa se je zdelo prav,ravno zarad tega ker je na tem forumu blo možno brat ,kot sem že rekel o dopingu,aditivih,gelih in še ne vem čem vsem,vse pa je nekako povezano z kolesarstvom tako ali drugače.Eno so zadeve da ti ali naravno ali nenaravno dajo večjo moč,učinek,drugo pa je prehrana,s katero res lahko marsikaj dosežeš in olivno olje naj bi spadalo v slednje,mislim da bo kar prav tako.In forum je en način komunikacije med  ljudmi ,katerim je skupno  veselje,to je kolesarstvo.Eni na tak način,drugi na drugačen.Umremo pa itak enkrat vsi,..
dober si da prevoziš tolk kilometrov,kapo dol,ni kaj,pohvale vredno.

bodygeometry 15.10.2014 13:43
@Maratonac:
@bodygeometry:

Letošnji dopust je bil oddelan pred kratkim v Kalamati, Grčija, od koder, po besedah grkov, bi naj olivno olje kot takšno sploh prihajalo.
To, da je imajo tam ogromno oljk, je opazno že na poti, saj so dobesedni vsi hribi, griči posejani z oljkami.
Sam sem do sedaj več let kupoval domače, slovensko olje, pridelano in stiskano na primorskem, zdaj pa sem pripeljal nekaj 10 litrov olja iz Kalamate.
Njihovo domače, ki že več kot 30 let ni videlo nobenega škropiva, gnoja, itd., je noro dobro! Piješ ga lahko na flašo, saj ne pogreni, nima nobenega "pekočega" okusa, je temno zeleno in zelo gosto - NORO! Na kratko, neprimerljivo veliko boljše od slovenskega domačega. Pa tudi cena je nižja, če bi ga lahko kupil, ampak ga nihče ne prodaja, saj grki uporabljajo striktno olivno olje za vse, tudi za cvrtje.
Je pa na pot domov odšel tudi 17 litrski kanister iz lokalne trgovine, vendar so me domačini opozorili, da je le to pridelano v nasadih, kjer z uporabo kakšnega škropiva in gnojila podvojijo ali še več količino oliv, ki zrastejo na drevesih. In s tem tudi kvaliteta upade... Olje je prav tako lepo zeleno, gosto, vendar rahlo pogreni, a ne "zapeče". Cena tega trgovinskega olja tam je 70€ za 17 litrov (če nimaš svojega kanistra, drugače je še manj). Za to ceno je dosti boljše, kot večino trgovinskega pri nas, a malo slabše, kot npr. slovensko primorsko olje, pridelano in stisakno za prodajo mimo trgovin.

Ps: bo potrebno iti kmalu spet dol, ker med božičem in novim letom imajo svežega, novega! :D 

Lepo da nekdo ve za razliko špricano-nešpricano , umetno gnojeno- negnojeno oz. gnojeno od same trave,  preko v maslinjaku zaprtih živali- ne prinešeno iz domačega ali sosedovega hleva in ne daj slučajno gnojnice iz hišnih greznic.  Ni možno ? Pa kaj mislite s čim je bila gnojena Dalmatinska solata na Ljubljanski in drugih SLO tržnicah do 1990l.

Kar se pa cene tiče ,  to olje je v LJ in ne 1700km stran. 

Jaz svojega  priporočam za pitje in hladno uporabo , ker ga je škoda za gretje.

Ne dvomim v tvoje/vaše olje in vem kaj je razlika - tudi te oljke dobijo nekaj gnoja, saj vsake toliko ovce popasejo travo, ki zraste med njimi. Želel sem le napisati, da imajo grki zase oljke nedotaknjene s čemerkoli, medtem ko so na drugih posestvih oljke za masovno proizvodnjo. Domačini imajo svoje nasade odmaknjene od teh, tako da je vpliv česarkoli res minimalen.

Ceno sem pa napisal samo njihovo trgovinsko, nisem pa namesnko napisal "moje" za slovensko olje in njihove domače, katerega nočejo prodajati, vendar so povedali koliko približno pride strošek litra z delom in vsem.
Je pa res, da je to kar nekaj kilometrov stran, in če se nahajaš tam z avtom, bi oral biti zelo butast, da si ga ne pripelješ večje količine! In Maratonac, cena 25€/liter je konkretno pretirana, ne glede na zelo slabo letošnjo letino, če mene vprašaš. 

Edit: in tudi zame je "greh", kar grki delajo z olivnim oljem. Na žlico ali za solate, itd. je to to, ne pa za segrevanje! 

migaj 15.10.2014 14:19

Menda v Slovenskem primorju nobena koza/ovca ne preživi dalj časa v oljčnem nasadu ..

Easyrider35 15.10.2014 14:37

Na žalost je cena olivnega olja zelo relativna. Odvisno skozi oči koga se cena gleda. Skozi oči kupca, prodajalca ali pridelovalca...

Če bi ga moral sam pridelati res ne vem kolikšno ceno bi mu postavil. Morda celo 25 Eur po litru ne bi bilo dovolj. Žal so tržne cene (za pridelovalce) bistveno nižje kot bi si želel bilo kateri slovenski ali tudi hrvaški pridelovalec oljk priznati. Zato se pač skuša prodati kvazi bio, domače in tako naprej. Žal ceno lahko spustite samo z zelo veliko količino in velikimi nasadi, strojnim obiranjem,..Če je kdo že kdaj bil v kakšnem od španskih nasadov oljk mu bo to moje pisanje jasno. Tu se tudi italijani ne morejo več kosati pri ceni in v Moniniju uporabljajo špansko olje. Danes je tržna cena ekstra deviškega olja med 2-4 evri po litru. Vse ostalo pa je filozofija.

Prav zato bi predlagal, da tisti, ki pač prodaja 'domače' olje opusti prepričevanje kako je njegovo boljše od drugih itd. Žal so domače količine res tako majhne, da lahko prodajo vse in upravičujejo tako 'netržne' cene svojih olj.

 

-BLAŽ- 15.10.2014 17:14

@bodygeometry

 

brez zamere, ampak a se ti zdi pri današnjem načinu življenja smiselno razpravljati o tem ali je  tvoj oljčni nasad pognojen z ovčjimi iztrebki ali ne.

 

Lahko piješ ne vem kakšno olje po drugi strani pa živiš v okolici enega najbolj degradiranih in zasvinjanih območji v Evropi (Cinkarna Celje in onesnaženost z delci PM10, ki je na vašem koncu katastrofalna)

Če si pri vsej hrani tako pedanten, ti najbrž vzame res veliko časa, če pa nisi se je pa tudi z olivnim oljem škoda pretirano ukvarjati.

 

 

 

 

bodygeometry 15.10.2014 19:17

Glede na debato, sem napisal par dni staro izkušnjo... Nekateri pač gledate stvari, katere hočete videti oz. prebrati, kot v vseh temah na forumu.

EasyRider35, imaš še kako prav... Npr. v mojem primeru je bilo v Grčiji nemogoče kupiti olje od tistih, kateri imajo stare nasade, na katerih oljke samo pobirajo in iz njih stiskajo olje, kosijo pa s pomočjo živali. Zakaj? Vsi ga imajo samo za lastno porabo!

V primeru mojega gostitelja, sedaj brez uporabe "kemije" pridela približno 250 kg olja, z uporabo "medicine" (tako oni pravijo vsem, s čimer se da povečati pridelek), pa bi v istem nasadu prišel do cca. 500-550 kg olja.

-BLAŽ-, hvala komurkoli že, sem doma kar dosti stran od Cinkarne in imamo mogoče minimalni vpliv od tam. Sem toliko stran doma, da je po mojem skoraj večja verjetnost, da kaj slabega pride iz zasavskega konca, kot pa celjskega. :)

demogesuta 15.10.2014 21:09
Katasrtrofa od letine....   danes ponoči mi je toča še zadnje uolče potleh zmetalo...   Cena..  domače olje ne gnojeno ne špricano proti muhi je cena tam nekje od 15 do 18 € no ni pobirano eno na eno malo Ulivierota uporabljam.  No ta cena bi pokrila samo pobiranje in prešanje...  je pa bila italjanska zakonodaja Zakon dokler ni prišla EU direktiva ...  po tej direktivi lahko na prvo stran napišejo kar hočejo.. extra vergine... ima pa etiketa zadnjo stran kjer je z mikroskopskimi črkami napisano kaj kupuješ..  v tej direktivi ni napisana velikost črk...  tako da..  Tunizija a go go...

LP Vsem... 
DaisyDejzi 15.10.2014 21:34

Kaj se zgodi, če se nekje pojavi tisoč litrov nekega španskega olivnega olja po ceni tri eure za liter?
a: prelije se v "domače flaše"
b: prodaja se po deset eurov opremljeno s špansko etiketo
c: sledi prijava ustrezni inšpekciji 

Easyrider35 15.10.2014 21:57

Ja, če se pojavi olje v 200 lit. španskih cisternah se zgodi sledeče:

 

a: pretoči se v lepe zelene steklenice

b: nalepi se nalepke blagovne znamke Gea

c: v drobnem tisku piše izvor EU

d: ne moreš prijaviti inšpekciji

e: nabavna cena pod tri, prodajna pa 10

zaključek: dober posel brez ene same oljke v Slovenski Bistrici ha ha

-BLAŽ- 15.10.2014 22:25
@Easyrider35:

Na žalost je cena olivnega olja zelo relativna. Odvisno skozi oči koga se cena gleda. Skozi oči kupca, prodajalca ali pridelovalca...

Če bi ga moral sam pridelati res ne vem kolikšno ceno bi mu postavil. Morda celo 25 Eur po litru ne bi bilo dovolj. Žal so tržne cene (za pridelovalce) bistveno nižje kot bi si želel bilo kateri slovenski ali tudi hrvaški pridelovalec oljk priznati. Zato se pač skuša prodati kvazi bio, domače in tako naprej. Žal ceno lahko spustite samo z zelo veliko količino in velikimi nasadi, strojnim obiranjem,..Če je kdo že kdaj bil v kakšnem od španskih nasadov oljk mu bo to moje pisanje jasno. Tu se tudi italijani ne morejo več kosati pri ceni in v Moniniju uporabljajo špansko olje. Danes je tržna cena ekstra deviškega olja med 2-4 evri po litru. Vse ostalo pa je filozofija.

Prav zato bi predlagal, da tisti, ki pač prodaja 'domače' olje opusti prepričevanje kako je njegovo boljše od drugih itd. Žal so domače količine res tako majhne, da lahko prodajo vse in upravičujejo tako 'netržne' cene svojih olj.

 

 

Temu se lahko samo nasmehnem. Tebi se zdi verjetno še prav, da je olje po 2eur?

Verjetno zato, ker te ne prizadane oziroma prišparaš par evrčkov?

Komu mar če bo demgesuta crknu. Ti mu verjetno predlagaš naj ti olje proda za 2 eura?

Tako ni čudn, da v naši bedni državi ne pridelamo niti polovico hrane. Pa komu to mar, dokler imamo kaj jest. Za multinacjonalke je pa najbolje da imamo čimmanj svojega, ker nas lahko bolje izkoriščajo.

 

 

 

migaj 15.10.2014 22:36
@Easyrider35:

Ja, če se pojavi olje v 200 lit. španskih cisternah se zgodi sledeče:

 

a: pretoči se v lepe zelene steklenice

b: nalepi se nalepke blagovne znamke Gea

c: v drobnem tisku piše izvor EU

d: ne moreš prijaviti inšpekciji

e: nabavna cena pod tri, prodajna pa 10

zaključek: dober posel brez ene same oljke v Slovenski Bistrici ha ha

KUPUJ SLOVENSKO nasmeh

-BLAŽ- 15.10.2014 22:41
@Easyrider35:

Ja, če se pojavi olje v 200 lit. španskih cisternah se zgodi sledeče:

 

a: pretoči se v lepe zelene steklenice

b: nalepi se nalepke blagovne znamke Gea

c: v drobnem tisku piše izvor EU

d: ne moreš prijaviti inšpekciji

e: nabavna cena pod tri, prodajna pa 10

zaključek: dober posel brez ene same oljke v Slovenski Bistrici ha ha

Če to narediš v Sloveniji nisi baraba, si samo iznajdljiv ane.

DaisyDejzi 15.10.2014 22:51
@-BLAŽ-:
@Easyrider35:

Ja, če se pojavi olje v 200 lit. španskih cisternah se zgodi sledeče:

 

a: pretoči se v lepe zelene steklenice

b: nalepi se nalepke blagovne znamke Gea

c: v drobnem tisku piše izvor EU

d: ne moreš prijaviti inšpekciji

e: nabavna cena pod tri, prodajna pa 10

zaključek: dober posel brez ene same oljke v Slovenski Bistrici ha ha

Če to narediš v Sloveniji nisi baraba, si samo iznajdljiv ane.

To velja za ves nenadziran trg, kamor očitno spadamo tudi mi. Tudi po stojnicah in kioskih prodajajo vse kar hočejo in edino vodilo je čimvečji zaslužek. Nadzor pa je "poštiman"!

kenz76 16.10.2014 08:31

v Savinjski dolini na solato polivamo bučno olje... smeh 

FMK 16.10.2014 10:59

cena je tudi odvisna od trga. sicer pa je cena olja relativna- enako kot cena vina.

1 2 3 4
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI