LJUBLJANSKI MARATON 2014

Domov > Forum > LJUBLJANSKI MARATON 2014

LJUBLJANSKI MARATON 2014

SORTIRAJ PO:
Zidi 28.10.2014 09:18
FOTOGALERIJA

http://bit.ly/1pRIdWu
L.P.
fuego 28.10.2014 09:35

Sam tile Kenijci so res neverjetni. Se pravi da laufajo z cca. 21km/h povprečjem.presenečen Tolk se nekateri s kolesom vozjo.

presna 28.10.2014 10:00

Saj ko tole mal preračunaš, kako so hitri, ufff. Nekateri se še s kolesom vozimo manj,ampak trpimo pa manj. Sem enkrat vozil iz Hrastnika na Kal, je še en tekač mimo mene kot da flikam. kaže jezik

fuego 28.10.2014 10:11

A je bil mlajši? Potem je bil mogoče tamlad Deželak. Zadnjič je tekel iz Trbovelj na Trojane - Čemšeniška - Mrzlica in nazaj.

Nikita 28.10.2014 10:21

Bil sem na maratonu, vendar sem fotografiral. Za tek moje noge oz. obe tetivi nista dovolj zdravi. Trenutno obdelujem slike... ko bo končano, jih dam na en portal, kjer si jih boste lahko ogledali. Žal je tam zadeva naravnana tako, da se moraš pač registrirati. Ampak...

 

Nekaj slikic..., nekaj jih bo še na koncu, saj sem fotografiral tudi kaj drugega kot samo tekačice in tekače:

 

uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



Nikita 28.10.2014 10:58

Tegale "tiča" pa poznamo v kolesarskem svetu?

 

uploaded

an_že 28.10.2014 11:14

Pa smo obkljukal tudi maratonsko polovičko nasmeh
Prvič sem se sploh udeležil kakšne tekaške prireditve, in sem bil res navdušen nad vso to množico ljudi, ki teče in vzdušjem, ki ga ljudje naredijo ob progi, res FANTASTIČNO! Če se malo po šalim, ko sem prišel v cilj sem si rekel, "a je že konc al kaj" heh
Definitivno pridem naslednje leto spetsmeh 

Nikita 28.10.2014 15:58

Nekaj slikic Ljubljane, narejene "tako u prolazu", kakor se temu pravi:

uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded

 

Zmaga pa tale fotkica spodaj... ja nekoga moraš imeti res rad, da ga še nosiš na hrbtu, a?

uploaded


Za ogled ostalih fotografij se je treba pač registrirati, prijaviti na portal sobotainfo.com. Pač imajo tako:

 

sobotainfo.com/fotografija/20 14-1026-ljubljanski-tekaski-ma raton-se-kaj/91994

Magnum 28.10.2014 17:55
@Nikita:

Nekaj slikic Ljubljane, narejene "tako u prolazu", kakor se temu pravi:

 

Za ogled ostalih fotografij se je treba pač registrirati, prijaviti na portal sobotainfo.com. Pač imajo tako:

 

sobotainfo.com/fotografija/20 14-1026-ljubljanski-tekaski-m a raton-se-kaj/91994

no jaz se nisem prijavil,pa lahko slike gledam,samo bi lahko slike tudi kam drugam naložil,tudi v malo večji resoluciji,ker to kar je na sobotainfo.com ni zanimivo,ker so slike male,to pa ni zanimivo preveč gledat,pa še odpira jih počasi...slike bi lahko naložil tako kot jih presna nalaga na Google in tam uredil album,če si se že mučil z slikanjem na maratonu... kaže jezik



uploaded



p.s.pa brez zamere,to je samo moje mnenje...mežik

Zidi 28.10.2014 18:41
www.no1photodesign.com
Nikita 28.10.2014 18:57
@Magnum:
@Nikita:

Nekaj slikic Ljubljane, narejene "tako u prolazu", kakor se temu pravi:

 

Za ogled ostalih fotografij se je treba pač registrirati, prijaviti na portal sobotainfo.com. Pač imajo tako:

 

sobotainfo.com/fotografija/20 14-1026-ljubljanski-tekaski-m a raton-se-kaj/91994

no jaz se nisem prijavil,pa lahko slike gledam,samo bi lahko slike tudi kam drugam naložil,tudi v malo večji resoluciji,ker to kar je na sobotainfo.com ni zanimivo,ker so slike male,to pa ni zanimivo preveč gledat,pa še odpira jih počasi...slike bi lahko naložil tako kot jih presna nalaga na Google in tam uredil album,če si se že mučil z slikanjem na maratonu... kaže jezik



uploaded



p.s.pa brez zamere,to je samo moje mnenje...mežik

Joj... nič ne zamerim.

 

Še pred kratkim ni bilo mogoče gledati galerije, če nisi bil prijavljen (primer, ko sem slikal maraton občine Tišina).

 

Kar se tiče ostalega pa takole: v teh galerijah je resolucija veliko manjša... in kaj prida večja vsaj v mojem primeru ne more biti, saj jaz dam v galerije že približno petnajstkrat pomanjšano slikico, kar se tiče resolucije. Čemu? Veliko je teh forumnov, galerij... kjer ti slike z nekaj milijonov pikic ne naloži in potem je s tem samo delo. Tako pa vedno, kadar slike uredim (obrežem, kaj obrnem, popravim kontrast...) nato slikice še pomanjšam in jih prav tako shranim na zunanji disk. Tako so pač na voljo... tudi, da se komu pošljejo po e-mailu, saj včasih pošiljanje z veliko resolucijo niti ne gre (primer v Nema Lošije Banke, kjer VIZ ne dovoli prenose večjih datotek in izključno blokira razne videe ipd...).

 

Sobotainfo ima obupno galerijo, to imaš prav. Kljub temu, da sem jim pisal in dajal predloge (tudi Pomurec.com-u) imajo vsak pač svojo finto... Sobota info vsaj do pred kratkim ni dovolila prenose fotk... sedaj vidim, da je tudi to omogočeno? V bodoče bodo tako fotografije pač še z manjšo ločljivostjo. Za gledanje bodo, za kopiranje pa ne... so pač moje.

 

Ravno zaradi tega (omogočen prenos fotografij, večja ločljivost) ne dajem slik na google. Se bom pa v kratkem potrudil in poiskal kakšno zadevo, kjer bo gledanje olajšano, prenosi pa onemogočeni. Zakaj? Enostavno... če kdo pač hoče mojo sliko, se jo bo v bodoče plačeval. Preprosto... kakor v trgovini moraš plačati makar škatlico vžigalic, tako tudi fotografije niso zastonj. Seveda pa nisem šel v Ljubljano z namenom, da slike prodajam. Tam sem pač bil s kolegi... in izkoristil čas, ko so drugi sedeli v gostilni, katera je tudi na eni izmed slikic...

Nikita 28.10.2014 19:01
@Zidi: www.no1photodesign.com

Tako na hitro: lahko vsak uporablja tole zadevo...?

Magnum 28.10.2014 19:57
@Nikita:

 Ravno zaradi tega (omogočen prenos fotografij, večja ločljivost) ne dajem slik na google. Se bom pa v kratkem potrudil in poiskal kakšno zadevo, kjer bo gledanje olajšano, prenosi pa onemogočeni. Zakaj? Enostavno... če kdo pač hoče mojo sliko, se jo bo v bodoče plačeval. Preprosto... kakor v trgovini moraš plačati makar škatlico vžigalic, tako tudi fotografije niso zastonj. Seveda pa nisem šel v Ljubljano z namenom, da slike prodajam. Tam sem pač bil s kolegi... in izkoristil čas, ko so drugi sedeli v gostilni, katera je tudi na eni izmed slikic...

Glej Dušan,ker si,vsaj mislim,da bolj ljubiteljski fotograf kot jaz,ki imam tudi Canona,ampak slabšega kot ti,sem že tudi precej poslikal po raznih abrahamih,birmah in porokah kam so me povabili,pa nisem nikoli nikomur niti centa računal za slikanje in sliko,to je moj hobi,tako kot kolesarjenje.

Vsem,ki so hoteli imeti slike sem le te tudi zapekel na CD,katere pa mi  je moral naročnik sam dostavit,vse ostalo je bilo gratis.

Sem enkrat bil na poroki kjer sem slikal,potem pa zapekel prek 100 CDejev za svate.

Če pa bi  kdaj slučajno bil na taki prireditvi kot je Ljubljanski maraton ali Franja in bi slikal,bi potem 100% no te slike delil tudi brezplačno na internetu ,od kje bi si jih lahko tudi vsak prenesel,mogoče bi bil kje spodaj v kotu neopazen moj vodni žig,ampak sigurno ne tak velik,da bi celo sliko zasral z njim,kot je to v primeru zgoraj pri Zidiju.(seveda so te slike za kupit,če se ne motim)kul

 

p.s.glede tega,da bi kam naložil slike od kje bi bil prenos slik onemogočen,pa ti povem,da to ni možno,ker ti sliko skinem od kje hočeš. kaže jezik

 

 

DaisyDejzi 28.10.2014 22:35
@Magnum:
@Nikita:

 Ravno zaradi tega (omogočen prenos fotografij, večja ločljivost) ne dajem slik na google. Se bom pa v kratkem potrudil in poiskal kakšno zadevo, kjer bo gledanje olajšano, prenosi pa onemogočeni. Zakaj? Enostavno... če kdo pač hoče mojo sliko, se jo bo v bodoče plačeval. Preprosto... kakor v trgovini moraš plačati makar škatlico vžigalic, tako tudi fotografije niso zastonj. Seveda pa nisem šel v Ljubljano z namenom, da slike prodajam. Tam sem pač bil s kolegi... in izkoristil čas, ko so drugi sedeli v gostilni, katera je tudi na eni izmed slikic...

Glej Dušan,ker si,vsaj mislim,da bolj ljubiteljski fotograf kot jaz,ki imam tudi Canona,ampak slabšega kot ti,sem že tudi precej poslikal po raznih abrahamih,birmah in porokah kam so me povabili,pa nisem nikoli nikomur niti centa računal za slikanje in sliko,to je moj hobi,tako kot kolesarjenje.

Vsem,ki so hoteli imeti slike sem le te tudi zapekel na CD,katere pa mi  je moral naročnik sam dostavit,vse ostalo je bilo gratis.

Sem enkrat bil na poroki kjer sem slikal,potem pa zapekel prek 100 CDejev za svate.

Če pa bi  kdaj slučajno bil na taki prireditvi kot je Ljubljanski maraton ali Franja in bi slikal,bi potem 100% no te slike delil tudi brezplačno na internetu ,od kje bi si jih lahko tudi vsak prenesel,mogoče bi bil kje spodaj v kotu neopazen moj vodni žig,ampak sigurno ne tak velik,da bi celo sliko zasral z njim,kot je to v primeru zgoraj pri Zidiju.(seveda so te slike za kupit,če se ne motim)kul

 

p.s.glede tega,da bi kam naložil slike od kje bi bil prenos slik onemogočen,pa ti povem,da to ni možno,ker ti sliko skinem od kje hočeš. kaže jezik

 

 

Ah, eno slikco "skinit" zna skoraj vsak, ki je računalniško polpismen. Malce večja umetnost je "skinit" tisto kar vi ob vaših  hobijih zanemarjate.

DaisyDejzi 28.10.2014 22:40

@nikita
Večina tvojih fotografij ima za nas domačine zanimiv zorni kot. Ljubljana pofotkana na ta način bi lahko marsikateremu domačinu predstavljala uganko, kje in kaj je na posnetku. 

Nikita 29.10.2014 06:57
@Magnum:
@Nikita:

 Ravno zaradi tega (omogočen prenos fotografij, večja ločljivost) ne dajem slik na google. Se bom pa v kratkem potrudil in poiskal kakšno zadevo, kjer bo gledanje olajšano, prenosi pa onemogočeni. Zakaj? Enostavno... če kdo pač hoče mojo sliko, se jo bo v bodoče plačeval. Preprosto... kakor v trgovini moraš plačati makar škatlico vžigalic, tako tudi fotografije niso zastonj. Seveda pa nisem šel v Ljubljano z namenom, da slike prodajam. Tam sem pač bil s kolegi... in izkoristil čas, ko so drugi sedeli v gostilni, katera je tudi na eni izmed slikic...

Glej Dušan,ker si,vsaj mislim,da bolj ljubiteljski fotograf kot jaz,ki imam tudi Canona,ampak slabšega kot ti,sem že tudi precej poslikal po raznih abrahamih,birmah in porokah kam so me povabili,pa nisem nikoli nikomur niti centa računal za slikanje in sliko,to je moj hobi,tako kot kolesarjenje.

Vsem,ki so hoteli imeti slike sem le te tudi zapekel na CD,katere pa mi  je moral naročnik sam dostavit,vse ostalo je bilo gratis.

Sem enkrat bil na poroki kjer sem slikal,potem pa zapekel prek 100 CDejev za svate.

Če pa bi  kdaj slučajno bil na taki prireditvi kot je Ljubljanski maraton ali Franja in bi slikal,bi potem 100% no te slike delil tudi brezplačno na internetu ,od kje bi si jih lahko tudi vsak prenesel,mogoče bi bil kje spodaj v kotu neopazen moj vodni žig,ampak sigurno ne tak velik,da bi celo sliko zasral z njim,kot je to v primeru zgoraj pri Zidiju.(seveda so te slike za kupit,če se ne motim)kul

 

p.s.glede tega,da bi kam naložil slike od kje bi bil prenos slik onemogočen,pa ti povem,da to ni možno,ker ti sliko skinem od kje hočeš. kaže jezik

 

 

Precej mlatiš mimo... pa po vrsti:

 

Če sliko skineš kje se ti zahoče, je to enostavno povedano kraja. Zakonodaja je že sedaj glede tega dorečena... torej če npr. ugotovim, da imaš mojo sliko kje naloženo in jo razkazuješ, samo shranim dokaz in plačaš tako sliko, kakor kazen. Vsaj mislim tako, pa tudi, da zate to ne velja. Če ti je kakšna moja slika všeč, jo imej... res pa je, da je v tako mali ločljivosti, da še fotografijo za prijeti v veličini 10 x 15 cm dobiš težko tako, da bi bil za silo zadovoljen.

 

Glede prodaje je tako... jaz imam odprt s.p., ker država tako hoče in ker imamo po petindvajsetih letih še vedno skriti komunizem in počenjajo, kar počenjajo. Na kratko, če si hočem plačevati, da bom imel en dan za silo penzijo, si lahko to samo preko s.p.-ja, seveda gre zraven še plačilo za računovodstvo, saj se s tem ni za šalit. In ker imam pač s.p., vraga sedaj sem še privatnik, he, he..., imam pač navedeno, kaj vse lahko počenjam za denar... tudi fotografiranje je zraven. Če hoče kdo pač imeti sliko, jo dobi, ampak za denar. Ker nimam trenutno službe in jo skoraj 100% ne bom več dobil, pač iščem kakšno tržno nišo. Če bi bil bolje organiziran, imel naložene slike v kakšnem boljšem albumu in da bi mi avtomatično vse uredilo tudi z vodnim žigom, bi že bil korak naprej. Tekom tega leta bom to uredil... pa bomo videli.

 

Kar se tiče izraza ljubiteljski fotograf... ne vem, če se midva lahko primerjava. Že, da ti obvladaš te finte glede prohoto shopa, katerega jaz ne uporabljam, glede ostalega pa si desetletja mimo... pa je kar se tiče kamere to še najmanjši problem. Tudi s slabšo kamero se dajo narediti fotografije, da te kap. Po vsaj mojem mnenju je treba imeti veliko teoretičnega znanja kot prvo, nato pa velilko prakse (to pa mi manjka, ker se vseeno s fotografijo bolj resno ne ukvarjam). Kakor koli... za dobro fotografijo je potrebno marsikaj... ne samo risanje dodatnih oblakov v photo shopu, če me razumeš?

 

Seveda so te slike z maratona tako, tako... prvič sem slikal, po trasi sem hodil peš, kar neki fotograf, kateri hoče prodati fotografijo seveda ne dela. Tak si navadno omisli pomočnika ali dva in npr. s treh lokacij škljockajo čisto vsakega, kateri priteče mimo. Take slike so lep spomin za sodelujočega, drugače pa ne povejo kaj dosti. So pač enolične... čeprav tehnično dovršene.

 

Moje mnenje!

Nikita 29.10.2014 07:07
@DaisyDejzi:

@nikita
Večina tvojih fotografij ima za nas domačine zanimiv zorni kot. Ljubljana pofotkana na ta način bi lahko marsikateremu domačinu predstavljala uganko, kje in kaj je na posnetku. 

Kar se tiče fotografiranja ostalega, obrobnega glede maratona. Čim sem poslikal štart s tistega železniškega nadvožnjaka (bilo nas je vsaj petnajst, dvajset - torej se v izbiro lokacije tudi nekaj razumem, ane?), sem se peš napotil po Dunajski proti Bežigradu. Vmes sem fotografiral še kaj drugega, čeprav malo: tisto gospo s pesekom, kjer me je zanimal kader in ne njen obraz, seveda so tekači v ozadju poživitev in spadajo k fotografski zgodbi o maratonu. Tudi tiste reklame infront in še kaj. Za zgodbo tudi gledalce...

 

Nato pa dokaj hitro proti središču... vmes sem malo poslikal, kar mi je bilo zanimivo... tudi himalajsko restavracijo. Koliko Ljubljančanov pa sploh ve, da to obstaja? Za fotografiranje pravoslavne cerkve in še kaj... je potreben čas, bolj širokokoten objektiv ali pač hoditi naokrog in nekje bi bil kader sigurno boljši... ampak ni bilo časa. Na Prešernovi si nisem upal kaj dosti fotografirati, saj so tam veleposlaništva in predvsem ameriško se ne sme slikati, na kar me je opozoril tudi en mimoidoči. Vseeno sem se malo dalje obrnil in poslikal, bo pa, da pogled zastirajo drevesa in vsak, kateri se malo na fotografijo razume, ima tule pomisleke. Po moji razlagi sedaj verjetno več ne...?

 

Mimo parlamenta in teh dveh solitrov sem moral hitro, saj me je čas priganjal... pa tudi fotografiranje npr. stolpnice Nema Lošije Banke ni primerno, ko so pred njo šotori in tisti premični sekreti, ane?

 

Za dopolnitev fotografske zgodbe o maratonu sem imel v načrtu, da pridem do Tržaške... pa sem zamudil in sem moral slikati kakšnih 200 m pred ciljem. Trikrat sem se sicer malo premaknil, ker pa je bila gneča, za kaj boljšega ni šlo. Sonce mi je sijalo skoraj direkt kontra... še dobro, da sem imel gor sončno zaslonko. Tako je pač nastalo, kar je.

 

Ker smo šli na obisk v gostilno Petkovšek k stari znanki, prijateljici, sem vmes poslikal še Petkovškovo nabrežje... v desetih minutah. Za kaj boljšega je potreben čas, prehoditi moraš kar nekaj kilometrov, da najdeš kakšen zoren kot in še kaj.

 

Gornje pisanje je namenjeno tudi Magnumu... da ga malo poučim, kako to izgleda. Ni fora samo v tem, da veš teoretično vse o fotografiranju, nato pa škljockaš vsepovprek. Za dobro fotografijo ni potrebna kamera cca. 2.500 eur in več brez objektiva, gre tudi za manjši denar.

kovit 29.10.2014 07:47

nasmeh A JE MOGOČE TUKAJ KDO 42 ODLAUFU ???

MKC 29.10.2014 08:19

Da.

Kajter 29.10.2014 08:36

Preko 6500 fotk v 6 albumih: prijavim.se/index_page/news/1 567/19__ljubljanski_maraton_20 14/

Jerryyy 29.10.2014 08:56
@kovit:

nasmeh A JE MOGOČE TUKAJ KDO 42 ODLAUFU ???

Seveda ;) !

jurel 29.10.2014 11:01
@kovit:

nasmeh A JE MOGOČE TUKAJ KDO 42 ODLAUFU ???

Ja. A dobimo pivo :-)
Mutasti17622 29.10.2014 12:25
@kovit:

nasmeh A JE MOGOČE TUKAJ KDO 42 ODLAUFU ???

Aha.

picek.petelin 29.10.2014 13:10

ma imate forum tekač.com pa se tam izživljaje bimblni

Jerryyy 29.10.2014 13:33
@picek.petelin:

ma imate forum tekač.com pa se tam izživljaje bimblni

ne se jezit na nas tekače, če nekateri hitreje pretečejo to razdaljo, kot jo ti premagaš s kolesom :) 

Nikita 30.10.2014 06:53
@picek.petelin:

ma imate forum tekač.com pa se tam izživljaje bimblni

Zdaj če se šališ v redu, drugače pa mi taki tipi grejo ekstra na živce.

 

Dostikrat smo se prepirali, kaj spada na ta forum... politika, drugi športi, smučanje... tudi o nogometu in košarki pišemo?

 

V glavnem se ne spomnim, da bi bilo obvezno branje vseh tem... torej, če te tek ali fotografiranje ne zanima, se pač osredotoči na zadeve, katere ti bodo polepšale dan. Bo v redu?

kovit 30.10.2014 07:14
@jurel:
@kovit:

nasmeh A JE MOGOČE TUKAJ KDO 42 ODLAUFU ???

Ja. A dobimo pivo :-)

Ja gajbo...če si hitrejši mežik

picek.petelin 30.10.2014 07:30
@Nikita:

Nekaj slikic Ljubljane, narejene "tako u prolazu", kakor se temu pravi:

uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded

 

Zmaga pa tale fotkica spodaj... ja nekoga moraš imeti res rad, da ga še nosiš na hrbtu, a?

uploaded


Za ogled ostalih fotografij se je treba pač registrirati, prijaviti na portal sobotainfo.com. Pač imajo tako:

 

sobotainfo.com/fotografija/20 14-1026-ljubljanski-tekaski-m a raton-se-kaj/91994

Prav nič se ne šalim.
Najlepša je 7 slikica in 16.

jurel 30.10.2014 08:25
@kovit:
@jurel:
@kovit:

nasmeh A JE MOGOČE TUKAJ KDO 42 ODLAUFU ???

Ja. A dobimo pivo :-)

Ja gajbo...če si hitrejši mežik

Če si bil med prvih dvestodevetnajst, potem z gajbo ne bo nič ...
Primus 30.10.2014 11:53
@jurel:
@kovit:
@jurel:
@kovit:

nasmeh A JE MOGOČE TUKAJ KDO 42 ODLAUFU ???

Ja. A dobimo pivo :-)

Ja gajbo...če si hitrejši mežik

Če si bil med prvih dvestodevetnajst, potem z gajbo ne bo nič ...

Če si bil med prvih šestinšestdeset,tudi nejok

1 2
Zadnji komentarji v kategoriji "DRUGI ŠPORTI"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI