Fulcrum RACING ZERO Nite vs Campagnolo SHAMAL MILLE

Domov > Forum > Fulcrum RACING ZERO Nite vs Campagnolo SHAMAL MILLE

Fulcrum RACING ZERO Nite vs Campagnolo SHAMAL MILLE

SORTIRAJ PO:
ESTEMP 02.12.2014 11:12

Prosim za vaša mnenja.

Odločam se za nakup pa me zanima kvaliteta...(ali je vse en drek)

 

Hvala!

hipi 02.12.2014 11:52

Vse je en drek.

nemelk 02.12.2014 13:13

Vzemi lepše; jaz sem se odločil za Shamalke in bil presenečen :)

olmauntin 02.12.2014 13:52
Kaj pa mavic ksyrium SLR?
Spadajo v isti rang....malenkost dražje od omenjenih dveh. Je kvaliteta dosti višja , se tolk boljše peljejo ali je vse en d...?
mastif 02.12.2014 19:59

Če izbiraš med Fulcrum, Campagnolo ali Mavic, bi sam izbiral med Fulcrum in Campagnolo.

ZZZ 02.12.2014 20:16
Tu pa res ni kaj razmišljati.
olupek 02.12.2014 20:35
@nemelk:

Vzemi lepše; jaz sem se odločil za Shamalke in bil presenečen :)

pozitivno?!?

palcica 02.12.2014 21:54

Jst mam ksyrium SLR pa jih ne zamenam za nc druzga kot mogoce enkrat ENVE.

ESTEMP 02.12.2014 23:35

Kako je z zavorno površino?Ali se po daljši uporabi zasveti srebrni rob?

biemsi 03.12.2014 08:17
@mastif:

Če izbiraš med Fulcrum, Campagnolo ali Mavic, bi sam izbiral med Fulcrum in Campagnolo.

+ 1 

Lopata 03.12.2014 08:24
@mastif:

Če izbiraš med Fulcrum, Campagnolo ali Mavic, bi sam izbiral med Fulcrum in Campagnolo.

... če pa izbiraš med Fulcrum in Campagnolo, pa izbereš Campagnolo;) 

-BLAŽ- 03.12.2014 09:18

Kdo od vas pa že vozi Zero Nite ali Shamal Mile glede na to, da je to še zelo frišna zadeva?

@ESMPT se bojim, da tukaj še nihče ne ve kako je po daljši uporabi nasmeh

mastif 03.12.2014 14:28
@-BLAŽ-...kaj je to daljša uporaba? Narejenih 1000km s fulcrum nite, brez znakov uporabe.
palcica 03.12.2014 14:42
ESTEMP 02.12.2014 23:35:30 0 |-1+1

Kako je z zavorno površino?Ali se po daljši uporabi zasveti srebrni rob?

 

Pri meni se še ni. pa sem jih prevozu z njimi cca 5k km

 

ESTEMP 04.12.2014 23:22

Evo,dobil odgovor od uradnega prodajalca,glede zavorne površine.

 

Obroč ne bo postal srebrn razen, če bi med zavorno površino in zavorne obloge prišli kamencki. Torej pri normalni uporabi se to nebi smelo zgoditi trdijo pri proizvajalcu Campagnolo ter Fulcrum. Pogoj je seveda uporaba pravih zavornih oblog.
Continental 05.12.2014 00:14
@ESTEMP:....
Obroč ne bo postal srebrn razen.....

In to si šel uvoznika spraševat? krik 

petkle54 05.12.2014 13:38
@Continental:
@ESTEMP:....
Obroč ne bo postal srebrn razen.....

In to si šel uvoznika spraševat? krik 

Sej prav, da je uvoznika vprašal. Samo napačno je postavil vprašanje.

Vprašati bi moral: ali se to, da obroč postane srebrn šteje kot poškodba, ki se servisira v sklopu garancije.

Odgovor bi gotovo bil "ne". Če bi bil "da", potem bi jim verjel, da bo res črn.

gapy 05.12.2014 20:53
@ESTEMP:

Evo,dobil odgovor od uradnega prodajalca,glede zavorne površine.

 

Obroč ne bo postal srebrn razen, če bi med zavorno površino in zavorne obloge prišli kamencki. Torej pri normalni uporabi se to nebi smelo zgoditi trdijo pri proizvajalcu Campagnolo ter Fulcrum. Pogoj je seveda uporaba pravih zavornih oblog.

Naj ti povem, da bodo kamenčki zelo hitro prišli not. Mam sam črne obroče, ki so občutljivi ravno na to. Če je malo mokro in kakšna stranska cesta imaš hitro kamenček na zavorni oblogi. Nevem sicer kak so Mavici s tem, ampak če daš že 1k€ bi potem rad imel obroče črne dalj časa. Dobro premisli
 

MKC 07.04.2015 12:22

Kakšne nove izkušnje s Fulcrum Zero Nite?

performer 07.04.2015 14:13

Ja, po 500 km ravnine so še vedno črni.

Stelvio 07.04.2015 17:31
@gapy:
@ESTEMP:

Evo,dobil odgovor od uradnega prodajalca,glede zavorne površine.

 

Obroč ne bo postal srebrn razen, če bi med zavorno površino in zavorne obloge prišli kamencki. Torej pri normalni uporabi se to nebi smelo zgoditi trdijo pri proizvajalcu Campagnolo ter Fulcrum. Pogoj je seveda uporaba pravih zavornih oblog.

Naj ti povem, da bodo kamenčki zelo hitro prišli not. Mam sam črne obroče, ki so občutljivi ravno na to. Če je malo mokro in kakšna stranska cesta imaš hitro kamenček na zavorni oblogi. Nevem sicer kak so Mavici s tem, ampak če daš že 1k€ bi potem rad imel obroče črne dalj časa. Dobro premisli
 

ktre črne obroče pa imaš?

MKC 08.04.2015 08:24

Pa se Fulcrum Zero Nite od Zero razlikujejo samo po zavorni površini in barvi ali še v čem?

ken 08.04.2015 08:33

V ceni, bistveno..mežik

leopardTrek 08.04.2015 14:20

ali gre pri fucrumu in campagnolotu dejanso za iste obroče, samo drugačno "pakiranje". Mislim, da tudi Fulcrum proizvaja Compagnolo...popravite me, če se motim.

bomba002 08.04.2015 19:58

Več ali manj so to isti obroči, narejeni od enakega proizvajalca. Torej Campagnola. Fulcrum je od Campagnola z namenom da ponudi njihove komponente še uporabnikom Shimana oz. Srama. Valda ne moreš dat Shamalk na Dura Ace pa, da ga jebeš. Čeprav so eni pametni tu na forumu in dejansko delajo ta mix.
Drugač pa sam imam Fulcrum Nite, ker Shamalk nisem dobil v tistem trenutku. Poezija kaj drugega ti ne morem povedat. Ampak to več ali manj velja skoraj za vse Campagnolo obroče (sploh zgornjega ranga)

MKC 09.04.2015 11:08

@bomba002
Si kdaj že vozil Racing Zero ali One? Lahko primerjaš kako z Zero Nite?

bomba002 09.04.2015 12:29

Nisem. Če prej nisem nikdar opazil nekih bistvenih razlik med obroči tako visokimi kot nizkimi sem po nakupu NITE doživel pravo razsvetlenje. Fuck. To ni fer so bli prvi odzivi po nakupu. Res je, da nisem prefural vse kaj je na trgu sem pa v svojih 15 letih, kar sem na beciklu, dal kr nekaj skozi.  Pred temi sem vozil FFWD full carbon F4R z DT pestami (Marchisio Zefir, Campa Neutrone, Mavic Ksyrium, Gipiemme...). Z ničemer jih ne morem primerjat. Ti se vrtijo tak, da to ni res, dobesedno. Drugač pa so dokaj lahki vsaj napram preostalim, kar sem vozil, keramični ležaji (velik plus) ter zaviranje (velik plus). Togi so glih tak kot FFWD pa so se mi zdeli FFWD full togi, vendar so ti neprimerno lažji posledično bolj odzivni. V glavnem na njih sem dal Veloflexe 25mm ( prej vedno 23 mm ali ožje Conti GP 4000s ali Michelin Prorace), tak da iskreno kot celota vse skupaj deluje Ultimativno. Jasno je, da obstajajo na trgu še boljše kole ampak dvomim, da opravičijo svojo ceno napram Shamalkam ali Fulcrumu NIte. Pa, da ne boš mislo da je moj namen kakšna reklama ali kaj podobnega ampak res so me navdušle.

gojzi 28.09.2015 13:25

Živjo! Še akšne nove izkušnje z zavorno podlago na Fulcrum Zero Nite?

nejchy 28.09.2015 14:16
@gojzi:

Živjo! Še akšne nove izkušnje z zavorno podlago na Fulcrum Zero Nite?

to tudi mene zanima. Upam da so te težave odpravili za modele 2016 in naprej. Če se prav spomnim so meli pri Mavic tudi s prvo serijo podobne težave par let nazaj in se je folk pizdil, sedaj pa ni nič več o tem za slišat...

Je kakšen uporabnik Zero Nite letnika 2015? Kak so se odnesle?

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI