Ciklokros Petanjci - DP v Ciklokrosu

Domov > Forum > Ciklokros Petanjci - DP v Ciklokrosu

Ciklokros Petanjci - DP v Ciklokrosu

SORTIRAJ PO:
Red_Bull 26.12.2014 21:26

Športno Društvo Team Turbo Tropovci organizira 11.01.2015 zadnji ciklokros v sezoni 2014/2015, ki bo štel tudi za prvenstvo Republike Slovenije v Ciklokrosu.

Razpis in prijave preko prijavim.se :

prijavim.se/uploads/razpisi/8 11_invitation.pdf

Vljudno vabljeni! (postregli bomo tudi s kuhančkom :) )

lujzh 26.12.2014 23:00

Vauuupresenečen. Državno prvenstvo v Ciklokrosu-končno! Po kolikih letih? Bravo organizator. Pridemo sigurnosmeh.

Anquetil.J 27.12.2014 08:22

Vprašanje:

Si lahko DP oz. na stopničkah samo s CX kolesom?

IZO 27.12.2014 08:53

Ampak jaz v razpisu ne vidim Državnega prvenstva...? Se motim?

peromtb 27.12.2014 09:02

A bo čez ovire treba peš?

Red_Bull 27.12.2014 09:18
@IZO:

Ampak jaz v razpisu ne vidim Državnega prvenstva...? Se motim?

Ne motiš se, ni še bilo časa popraviti razpis :). Na KZS so mi potrdili, da bo DP.

peromtb:
Če ti bo uspelo preko nasipa z MTB potem ne bo treba peš :).

Anquetil.J:
Cilj CX-a je vožnja z CX kolesi kar verjetno da odgocor na tvoje vprašanje,

Anquetil.J 27.12.2014 16:16

Ejga Sharky oz.Red Bull, jest sm bl trde glave, bom drugače vprašal:

Za državno prvenstvo Republike Slovenije v ciklokrosu šteje samo nastop s CX kolesom?
Kdor nastopi z MTB kolesom meša zrak na DP in se mu uvrstitev šteje za Zimsko ligo, na cilju pa v primeru uvrstitve med tri najboljše prejme stisk roke npr. župana g. Franceljna?
Hvala!

Red_Bull 05.01.2015 16:06

Tekma bo potekala kot vsaka dosedanja CX tekma v Sloveniji.

Razlika bo le na koncu, ko se bodo najboljšim tekmovalcem, ki vozijo CX kolesa, v kategorijah podelile še medalje za DP.

Več točnih informacij pa še danes zvečer ali jutri, ker tudi sam čakam na njih :(.

Red_Bull 06.01.2015 11:20

Državno prvenstvo se bo štelo za sledeče kategorije in tekmovalce s CX kolesi:

- Moški od 19 do 40 let

- Moški nad 40 let

- Mladinci od 16 do 19 let

- Ženske 15 in starejše

Najboljši trije tekmovalci s CX kolesi v naštetih kategorijah bodo prejeli medalje držvnega prvaka/prvakinje.

Red_Bull 06.01.2015 17:08

Za prvenstvo Slovenije sta se dodali še najmlajši kategoriji, Dečki/Deklice do 15 let, kjer pa za prvenstvo Slovenije štejejo VSI tekmovalci neglede na tip kolesa!

lujzh 06.01.2015 22:39

V kategoriji veteranov nad 40 let je 2 x več prijavljenih kot v kategoriji mladincev presenečen. A na starih svet stojijok?
prijavim.se/calendar/checking s/811/CIKLOKROS_PETANJCI_2014/ 2015___DP_Slovenije

IZO 07.01.2015 07:52

Res žalostno...takole pravi strokovnjak:

www.kavas-miran.com/blog/52-c iklokros-je-idealen-zimski-tre ning

Kako pa naši trenerji razmišljajo, se mi pa samo dozdeva.... neodločen 

ken 07.01.2015 10:48

Težko kaj razmišljajo, ko o CX- u ne razmišljajo direktorji klubov...nasmeh
Mogoče bi pa kdo na kol.zvezi kaj več vedel povedati o tem  ?
 Ah, samo oni verjetno ne berejo "takih" postov ?

FAUSTO 07.01.2015 12:34
@ken:

Sem skoraj prepričan, da bo volja novega sekretarja naredila vse potrebno, da se bo cx v Sloveniji zopet uveljavil. Prve korake je že storil...spet imamo DP...Slo pokal in sem prepričan, da bo ravno On spremenil mišljenja vseh kolesarskih trenerjev ter bomo zategadelj v bližni prihodnosti imeli lepšo, popolnejšo sliko Slo cxa.

mv 07.01.2015 12:59
@lujzh:

V kategoriji veteranov nad 40 let je 2 x več prijavljenih kot v kategoriji mladincev presenečen. A na starih svet stojijok?
prijavim.se/calendar/checking s/811/CIKLOKROS_PETANJCI_2014 / 2015___DP_Slovenije

Torej tudi čas za kategorijo 50+.

lujzh 07.01.2015 17:29

mv , tudi jaz sem nad 50 in se strinjam zeloooo z kategorijo nad 50.

@ken:

Predsednik KK Tropovci je ( sem ) nor na ciklokrossmeh, kar se vidi tudi v prijavah, naš klub ima tekmovalce prijavljene v vseh kategorijah ( razen v ženskih ).  

Red_Bull 07.01.2015 17:31

Posnetek trase:

youtu.be/OSyWPb7LV1w

Zaenkrat je trasa še zasnežena in rahlo zaledenela ampak bo v nedeljo zagotovo drugače saj v soboto vremenoslovci napovedujejo pri nas do 13 stopinj :).

lujzh 07.01.2015 18:41

Organizator g. Hajdinjak ali g. Kranjec ( prijavim.se ) opozoril bi rad na anomalijo med prijavljenimi: Barat in Mahmić, letnika 1997, sta mladinca, ju je pa računalnik razporedil med člane ( ker smo vstopili v leto 2015 ? ).
Prav gotovo bosta to uredila, hvala že vnaprej.

Super prikaz proge, hvala.

Red_Bull 07.01.2015 21:02

Traso bomo začeli označevati v soboto dopoldan ob 10:00 uri tako, da bo pripravljena za ogled od 11:00 naprej.

lujzh 09.01.2015 21:23

Samo še 2 uri za prijave in samo 34 prijavljenih na Državno prvenstvo? A je Prekmurje res tako daleč ?
Če je to edino Državno prvenstvo in ga naslednje leto ( zaradi slabe udeležbe ) spet ne bo, mogoče ne boste imeli več priložnosti za dirkanje na Državnem ciklokros prvenstvu nagubano čelo. Jaz pa se bom pred otroci in vnuki hvalil, da sem dirkal na Državnem mežik!

jurel 10.01.2015 21:04

Lojz, ja Prekmurje je daleč, ampak ne tako daleč, da mi ne bi pršli mežik

lujzh 10.01.2015 21:56
@jurel:

Lojz, ja Prekmurje je daleč, ampak ne tako daleč, da mi ne bi pršli mežik

O tebi vem, da si junak in greš kamor hočeš, niti sekunde nisem dvomil vate. Srbi bi rekli, da si " od brda odvaljen ". Pa ne po masi ampak po velikosti duše.
Proga je super: blato skoraj kot v Ledinah predlani, ko smo plavali mimo hiše Žakljevihmežik. Padaš večinoma na mehko travo, na makadamu ne priporočam padcev, sem danes okusil na levem kolenu krik, ni lepo.
Za tiste, ki vas zadnji trenutek zamika priti: prijave sprejemajo tudi pred štartom.
Pa še okrasek: proga je na Murski ravnici, gre pa ves čas gor in dol, še sam sem se čudil. 

FAUSTO 11.01.2015 15:33

In kdo je prvi povojni državni prvak v ciklokrosu?

lujzh 11.01.2015 17:25

Prvaki so:
dečki : Matic Kranjec Žagar, Calcit Kamnik.
mladinci: Žiga Horvat, KK Tropovci.
člani do 40 let: Jernej Stibilj, Pici Bici.
člani nad 40 let: Iztok Kuret, KD Alpe.
članice: Ajda Opeka, KD Branik.
za deklice nisem prepričan.            

Red_Bull 11.01.2015 18:41
Se opravičujem, ker sem izpustil podelitev ampak me je žal sesulo zaradi bolezni. V predzadnjem krogu se mi je že meglilo ampak sem se kljub temu privlekel do konca.
Upam, da ste bili, udeleženci, zadovoljni z organizacijo in traso.

Upam, da se bo v sezoni 2015/2016 povečalo število tekmovalcev, ker se za tako majhno število kolesarjev ne izplača organizirati takšno prireditev za katero moraš vložiti vsaj 150 ur dela.
lujzh 11.01.2015 18:49

BRAVO ORGANIZATOR!!!
Proga - res pravi ciklokros, dosti vzponov, ki smo jih pretekli, pa noben nevaren. Vozili smo po blatu, vodi in ledu-fantastično. Vreme: kot je že med dirko rekel zmogovalec Stibilj-belgijsko, kot tudi proga.
Organizacija brezhibna.
ČESTITKE ORGANIZATORJU ( IN VSEM UDELEŽENCEM, KI SO VOZILI V DEŽJU PRI 3 ST. C ).

Red_Bull 11.01.2015 19:16
Najlepša hvala. Hvala tudi za pomoč po tekmi, secer mi en delček manjka in upam, da bo sedaj vse ok čeprav se mi telesna temperatura vedno bolj dviga.

Žal imam zdravstvene težave že od cca. 27.12.2014 in se ne morem pozdraviti. Sedaj pa konec s CX in v posteljo dokler ne bo spet vse ok.
ansta 11.01.2015 19:18

Super dirka, super proga, pohvala organizatorju!!

lujzh 11.01.2015 19:23

Pri deklicah pa Nika Dečman, Calcit bike Team.

jteam 11.01.2015 20:42
@FAUSTO:
@ken:

Sem skoraj prepričan, da bo volja novega sekretarja naredila vse potrebno, da se bo cx v Sloveniji zopet uveljavil. Prve korake je že storil...spet imamo DP...Slo pokal in sem prepričan, da bo ravno On spremenil mišljenja vseh kolesarskih trenerjev ter bomo zategadelj v bližni prihodnosti imeli lepšo, popolnejšo sliko Slo cxa.

Nažalost se z vami gospod Fausto ne bom strinjal. Kakor je meni znano, je bila zveza proti divji ligi in proti CX dirkam z mtb kolesi tudi v tej sezoni!!! Lahko da se motim.

Na koncu se je vse izteklo kot se je ampak zaradi klubov, ki so dirke organizirali, ne zaradi zveze. In zato so dirke bile tudi to sezono. In mislim, da financ od zveze ni dobil nihce od organizatorjev! Upam, da je vsaj kdo iz zveze prišel na DP!!!

Mogoče bi za dve sezoni malo manj sredstev na zvezi porabil(i) za amaterska tekmovanja na cesti, in bi malo več financ usmerili v CX za amaterje in tekmovalce slovenskih klubov. In mogoče bi tako, dobili nekaj tekmovalcev v CX, ki bi na cesti dirkali za trening ne obratno. Vložek velikih kolesarskih podjetij se usmerja v CX, ker lahko z enim ali dvema tekmovalcema dobijo isto kot če podpirajo povprečno Continentalno ekipo.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI