Shimano 105 (5800) pesta - dimenzije

Domov > Forum > Shimano 105 (5800) pesta - dimenzije

Shimano 105 (5800) pesta - dimenzije

SORTIRAJ PO:
bpesan 13.01.2015 21:35

Je mogoče kdo na tem forumu že pletel wheelset s temi pesti?
Zanima me, če je možno dobiti potrebne dimenzije za izračun dolžine naper (sem brskal po netu - Google pa to, pa nisem našel nič pametnega)?

Vem, da je najbolje lastnoročno izmeriti, vendar bi rad opravil naročilo (nakup) pest in naper v enem kosu (obroče imam že izmerjene).

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem.

 

Karantanec10210 13.01.2015 22:39
@bpesan:

Je mogoče kdo na tem forumu že pletel wheelset s temi pesti?
Zanima me, če je možno dobiti potrebne dimenzije za izračun dolžine naper (sem brskal po netu - Google pa to, pa nisem našel nič pametnega)?

Vem, da je najbolje lastnoročno izmeriti, vendar bi rad opravil naročilo (nakup) pest in naper v enem kosu (obroče imam že izmerjene).

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem.

 

Mogoče ti bo TOLE pomagalo.

bpesan 14.01.2015 18:31

@karantanc: Hvala za link. Sem ga že prej preskusil. Problem je, da ima na tej strani precej ohlapne podatke (netočne). Izračun za napere (za zadnje kolo, za katerega že imam lastne mere) se je razlikoval do 2mm od mojega izračuna, kar je že lahko nevarno (preskušeno, ko je po pletenju in napenjanju/centriranju bilo težko obroč scentrirati, pa še to ne v nulo - ugotovitev: napere za ca. 2mm prekratke).

Zaradi zgornjih težav bi rabil podatke (če je kdo že izmeril) o relevantnih dimenzijah pesta.
Za izračun uporabljam kalkulator: www.wheelpro.co.uk/spokecalc/ 
  

KAVITATOR+ 14.01.2015 20:58

shimano 105 5700 ima takole:
zadnje pesto:

fi leve flančne (luknje): 44,5mm
fi desne flančne: 44,5mm
zamik leve flančne iz centra (sredina flančne): 36mm
zamik desne flančne iz centra: 18mm (5800 ki je 11 redna ima cca 1,5mm bližje --16,5mm)

prednje pesto:
fi lunekj na flančnah: 38mm
odmik flančen iz sredine: 34,2mm

 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI