Blatniki

Domov > Forum > Blatniki

Blatniki

SORTIRAJ PO:
MITO8 17.01.2015 17:19

Rad bi kupil blatnike za treking kolo. Ker je kolo precej staro in ga le sem in tja uporabljam za prevoz, mi vizualna lepota ne pomeni nič. Gre za 27,5 colsko kolo (na gumi piše 700 x 380 mm) brez amortizerjev.

Pomembno je:
1. cena
Normalno bolje je čim ceneje).

2. efekt
Naj bi bili čim širši (vsaj blizu 10cm) in čim bližje sami gumi. Blatniki, ki se namontirajo pod sedež (precej daleč od same gume) in so, bolj kot ne, ravni, najbrž ne omogočajo najboljše zaščite. Verjetno je tako, da si potem po sredini hrbta ali riti suh, pri strani pa ves moker. Vem, da idealne zaščite ni.

3. montaža 
Ker kolo puščam pred kakšno trgovino ipd., je zaželjeno, da je blatnik montiran malo bolj komplicirano (da se ga ne da odmontirati s prosto roko) - npr. inbus ključ. Ker bom vedno razmišljal, ali mi jih bo kdo ukradel.

Do sedaj so se mi zdeli najbolj primerni teli, vendar so le za 26'' in nimajo napisane širine:
www.mimovrste.com/blatniki/or ion-set-blatnikov-orion-mtb-26 ?v=592239

Tile pa so tisti, ki jih je polno vsepovsod:
www.mimovrste.com/blatniki/to peak-set-blatnikov-fx-rx?v=463 636 

Predlogi, mnenja, izkušnje..... V poštev pride vse od fizičnih trgovin, do internetnih. 

picek.petelin 17.01.2015 19:07

Ne kupuj preko interneta.

Pojdi s kolesom do kolesarske trgovine in ti bo trgovčič ponudil primerne. Ali pa tudi ne!

pionirmtb 17.01.2015 20:38
@MITO8:

Rad bi kupil blatnike za treking kolo. Ker je kolo precej staro in ga le sem in tja uporabljam za prevoz, mi vizualna lepota ne pomeni nič. Gre za 27,5 colsko kolo (na gumi piše 700 x 380 mm) brez amortizerjev.

Pomembno je:
1. cena
Normalno bolje je čim ceneje).

2. efekt
Naj bi bili čim širši (vsaj blizu 10cm) in čim bližje sami gumi. Blatniki, ki se namontirajo pod sedež (precej daleč od same gume) in so, bolj kot ne, ravni, najbrž ne omogočajo najboljše zaščite. Verjetno je tako, da si potem po sredini hrbta ali riti suh, pri strani pa ves moker. Vem, da idealne zaščite ni.

3. montaža 
Ker kolo puščam pred kakšno trgovino ipd., je zaželjeno, da je blatnik montiran malo bolj komplicirano (da se ga ne da odmontirati s prosto roko) - npr. inbus ključ. Ker bom vedno razmišljal, ali mi jih bo kdo ukradel.

Do sedaj so se mi zdeli najbolj primerni teli, vendar so le za 26'' in nimajo napisane širine:
www.mimovrste.com/blatniki/or ion-set-blatnikov-orion-mtb-2 6 ?v=592239

Tile pa so tisti, ki jih je polno vsepovsod:
www.mimovrste.com/blatniki/to peak-set-blatnikov-fx-rx?v=46 3 636 

Predlogi, mnenja, izkušnje..... V poštev pride vse od fizičnih trgovin, do internetnih. 

kumplikator..

DaisyDejzi 17.01.2015 21:49
@picek.petelin:

Ne kupuj preko interneta.

Pojdi s kolesom do kolesarske trgovine in ti bo trgovčič ponudil primerne. Ali pa tudi ne!

Kaj točno imaš v mislih, ko napišeš trgovčič?
Veliko je tudi pri nas "trgovčičev", ki te lahko kupijo.
To pomeni, da te lahko plačajo, da plešeš tako kot se njim zahoče. Seveda pa oni tega nočejo (ne potrebujejo). 

KolesamSkorajVsakDan 17.01.2015 22:52

Tip sprašuje za blatnike, pudl pa se razpiše o striptizetah...

DaisyDejzi 18.01.2015 00:25
@KolesamSkorajVsakDan:

Daisy ne mara zaničevanja! Različne pasme ali različni poklici, nihče ni po tej plati več ali manj vreden.

KolesamSkorajVsakDan 18.01.2015 00:57

Sorry, sem mislil, da gre za kaj bolj seksualnega, glede na to da je mali človek za "trgovčiče" plesoča kurva, ki jo lahko kupijo za svoj denar in to niti povprečna ne, ker je nočejo oz ne potrebujejo... Zveni znano ?

Nekako ne razumem od kdaj imajo navadni prodajalci tako dobre plače, da bi te lahko najeli za striptizeto, če bi oni to hotli ?  Ali ti poleg servisa pod mizo še doping zrihtajo ? Se pa strinjam, trgovčič ni ravno lepo poimenovanje za prodajalca kot osebo, če je pa mislil kot podjetje pa koga briga, to je njegovo mišljenje. Saj je Slovenija res eno selo kar se ponudbe tiče. Slabša in manj raznovrstna roba za ceno, ki je še v Nemčiji nimajo, pa imajo precej boljše plače. Takšnim jaz mirno rešem trgovčiči, razlogi me pa ne zanimajo, tako kot njih ne zakaj si jaz tega ne morem privoščiti...

DaisyDejzi 18.01.2015 01:05
@KolesamSkorajVsakDan:

Sorry, sem mislil, da gre za kaj bolj seksualnega, glede na to da je mali človek za "trgovčiče" plesoča kurva, ki jo lahko kupijo za svoj denar in to niti povprečna ne, ker je nočejo oz ne potrebujejo... Zveni znano ?

Nekako ne razumem od kdaj imajo navadni prodajalci tako dobre plače, da bi te lahko najeli za striptizeto, če bi oni to hotli ?  Ali ti poleg servisa pod mizo še doping zrihtajo ? Se pa strinjam, trgovčič ni ravno lepo poimenovanje za prodajalca kot osebo, če je pa mislil kot podjetje pa koga briga, to je njegovo mišljenje. Saj je Slovenija res eno selo kar se ponudbe tiče. Slabša in manj raznovrstna roba za ceno, ki je še v Nemčiji nimajo, pa imajo precej boljše plače. Takšnim jaz mirno rešem trgovčiči, razlogi me pa ne zanimajo, tako kot njih ne zakaj si jaz tega ne morem privoščiti...

No, seveda nisem imel v mislih prodajalcev. Dober trgovec je tisti, ki spretno (pametno) kupi in enako proda. Razlika v ceni mu ob upoštevanju ostalih pogojev za uspešno poslovanje prinaša lep dobiček.
To je to! 

picek.petelin 18.01.2015 07:36
@DaisyDejzi:
@KolesamSkorajVsakDan:

Daisy ne mara zaničevanja! Različne pasme ali različni poklici, nihče ni po tej plati več ali manj vreden.

Pa še kako smo si po tej plati različni in ste oz. smo več ali manj vredni.

MITO8 18.01.2015 15:50

Katero velikost naj vzamem 26'' ali 28''? Na gumi piše mera 700 x 380. Na samem kolesu nisem našel nobenih drugih podatkov o veikosti.

Odločam sem med tema dvema:

www.mimovrste.com/blatniki/or ion-set-blatnikov-orion-mtb-26 ?v=592239
www.enaa.com/oddelki/sport/iz d_6120_vel986_blatnik_prednji_ +_zadnji_sks_trekking 

bytheway 18.01.2015 16:36

če imaš gume 700x38 potem blatnik za 28 colske gume.

Mr.Oizo 18.01.2015 16:44

Ti rabiš kaj tagega.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI