9. Maraton Alpe Scott

Domov > Forum > 9. Maraton Alpe Scott

9. Maraton Alpe Scott

SORTIRAJ PO:
Luka-007 30.01.2015 19:42

Pozdravljeni!

Z današnjim dnem so odprte prijave na že 9. Maraton Alpe Scott, ki bo tradicionalno na sporedu prvo nedeljo v juliju, natančneje 5.7.2015 s startom ob 9h v centru Kamnika.
Izkoristite možnost cenejše startnine v pred prijavi.

Prijava
Razpis

Lep pozdrav!
KD Alpe

uploaded

lancearmstrong 31.01.2015 08:04

Spet bo luštno kot vsako letosmeh evo prijavljen

TEX 01.02.2015 10:00

Mene pa zanima , če organizator kaj razmišlja o kontra smeri , mogoče za spremembo al je to bolj ko ne fiksirano ??

elpadre 22.02.2015 21:50

Sam prijava za maraton pa ne bi mogla bit bolj čudaška

a se ne da to mal bolj poenostavt

an_že 23.02.2015 13:32
@lancearmstrong:

Spet bo luštno kot vsako letosmeh evo prijavljen

na sami trasi in potem pod šotorom smehzapečateno

marq 22.04.2015 08:55

Luka-007, a ste mogoče razmišljali v smeri, da bi vsaj prvih 5 km prvi avto vozil bolj počasi, da se 
vseeno malce bolj strne kolona? Tisti, ki štartamo zadaj, trpimo najbolj prvih 30 km, ko se vozi z
hitrostjo 45-50, da ulovimo prve. Potem ko jih uloviš, si pa itak že brez moči. Ko sem enkrat štartal iz prvega boksa, je bilo vse skupaj neprimerno lepše in lažje in manj nevarno. 

Nikita 22.04.2015 09:03
@marq:

Luka-007, a ste mogoče razmišljali v smeri, da bi vsaj prvih 5 km prvi avto vozil bolj počasi, da se 
vseeno malce bolj strne kolona? Tisti, ki štartamo zadaj, trpimo najbolj prvih 30 km, ko se vozi z
hitrostjo 45-50, da ulovimo prve. Potem ko jih uloviš, si pa itak že brez moči. Ko sem enkrat štartal iz prvega boksa, je bilo vse skupaj neprimerno lepše in lažje in manj nevarno. 

Po mojem pa je ravno bolje, da takoj, ko bomo/boste iz Kamnika, da avto potegne. Bolj redka kolona je po mojem mnenju vseeno varnejša od strnjene, pa čeprav je hitrost morda za 10 km višja.

Pač je verjetno poanta v tem, da si na štartu vsaj uro prej in se rineš v ospredje, če že pač hočeš dirkati in si sposoben, da si v ospredju.

Meni je bilo eno leto tako vseeno... štartam sem čisto zadnji oz. vsaj tako sem mislil. Pa so bili odzadaj skriti še Štangelj, Svete, Cvetičanin... in me nekje iz Kamnika prehiteli tako hitro, da sem kar mislil, da se vozim proti Kamniku in ne obratno, he, he... presenečen. Pa ni bila moja hitrost 35 na uro, amapk vsaj deset več... oni pa po mojem eno 55 ali še več, he, he...

marq 22.04.2015 10:49

Verjetno tudi ok varianta, prvih 100 naj se čimprej odpelje mi pa čez par minut s svojim tempom naprej ;)

strojnik 22.04.2015 21:19

nič komplicirat to je dirka ne pa maratonin na dirki se pač dirka,tudi v tujini nobenga ne čakajo,ampak s štarta do daskesmeh

Firnk 22.04.2015 21:39

Na vseh drikah gre 1. uro v filter. Samo tega ponavad še ne kažejo po TV.

Drugač pa ne komplicirajte, če vam kaj ni všeč, pač ne hodite na Alpe, ampak se ga pojdite nalivat na češnje v Brda ali Metliko npr.

DaisyDejzi 22.04.2015 21:47
@Firnk:

Na vseh drikah gre 1. uro v filter. Samo tega ponavad še ne kažejo po TV.

Drugač pa ne komplicirajte, če vam kaj ni všeč, pač ne hodite na Alpe, ampak se ga pojdite nalivat na češnje v Brda ali Metliko npr.

Toda pozor!!
Tudi tam se vedno najde kakšen, ki WONNABEE-jem striže krilca. 

oschti 23.04.2015 05:41

Zna bit, bo kr maraton, kakor je organizator napisal vsako leto v razpisu nasmeh. Če je pa kdo mislil, da je dirka, pol pa naj dirka...s kom že? mežik ...zaka že? kaže jezik

kenz76 23.04.2015 07:59

od kdaj pa maraton ni dirka? neodločen 

sposojeno iz tekaškega sveta:
Maraton je najdaljša tekaška atletska disciplina. Maratonski tek se standardno izvaja na progi dolžine 42,195 km (26 milj in 385 jardov). Splošno se maraton smatra kot najtežja atletska disciplina in ena najtežjih športnih disciplin nasploh. 

zakaj potem kolesarski maraton ne bi bil tekmovalnega značaja?

FAUSTO 23.04.2015 08:28
Tekači imajo za razliko od kolesačev svojo najdaljšo disciplino, ki je po vrhu še olimpijska.
Firnk 23.04.2015 09:58
@FAUSTO: Tekači imajo za razliko od kolesačev svojo najdaljšo disciplino, ki je po vrhu še olimpijska.

A mislis Špartatlon (246 km)? Ali Badwater maraton (217 km)? Sta malenkost daljša od 42 ... mežik

primoz69 23.04.2015 10:04

Ma dejte si že enkrat razčistit. Kakor hitro organizator, pa naj bo v naslovu maraton, kolesarska, dirka, vzpon, kolesarski piknik, družinsko srečanje, bla, bla bla, najavi da se čas meri, navede kategorije in odprto vožnjo...potem je pač jasno da se bo španal in da to ni panoramski izlet ali družinska vožnja. Tstemu, ki to ne ustreza si pač naj poišče sebi primerno prireditev. Mislim, da je v vsakem razpisu prireditve jasno specificirano za kaj gre. Vsi pa vemo, da se prav na vsaki prireditvi pojavijo prepotentneži (v večjem ali manjšem številu), ki s svojimi dejanji delajo štalo.

majcka 23.04.2015 11:03
@Firnk:
@FAUSTO: Tekači imajo za razliko od kolesačev svojo najdaljšo disciplino, ki je po vrhu še olimpijska.

A mislis Špartatlon (246 km)? Ali Badwater maraton (217 km)? Sta malenkost daljša od 42 ... mežik

Vsaka ultra je daljša od 42 km....in teh je kar nekaj. Pravzaprav, ko se malo poglobiš, jih je kar precej. Bolj ravninskih in bolj hribovskih. kul

oschti 23.04.2015 11:17

Maraton al pa dirka...glavno je, da se vozi z dušo in srcem mežik

rekreativec666 23.04.2015 14:29

Dejmo naredit kompromis. Evo jaz bom začel od sebe. Sem rekreativc in dirkanje me ne zanima. Ne motijo me niti kolesarji, ki dirkajo pač vsak ima svoj užitek. Moti me samo dejstvo, da ko zaostaneš več kot 60 minut za vodilnim zgubiš zaporo in s tem se ti seveda zmanjša varnost čeprav itak vemo, da voziš na lastno odgovornost. Pa tudi to vozilo zapore me nebi toliko motilo, ampak ko sem bil zadnjič na maratonu alpe me je na Črnivcu prehitelo vozilo, ki označuje konec zapore. Ok greš pač s svojim tempom, ampak za vozilom so izginili tudi vsi redarji, ki so nakazovali smer(na križiščih) kam je treba it in ker sem s primorskega konca ne poznam te kraje sem imel srečo, da je z menoj vozil en kolesar, ki pozna pot če ne bi se zgubil. Torej organizator naj zagotovi enake pogoje za vse udeležence oziroma plačnike in po tem ne bo več važno kdo dirka kdo špancira in tako naprej. Važno je, da vsi uživajo. Dokler ne bo tako hvala lepa na takih maratonih.

Moje mnenje...

FAUSTO 23.04.2015 16:29
Ravno o tem govorimo. Če bi bil maraton maraton se to ne more zgoditi.
1 2 3 ... 16
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI