Vaše mnenje

Domov > Forum > Vaše mnenje

Vaše mnenje

SORTIRAJ PO:
Matej75 10.02.2015 14:37

Imam trgovino in servis koles, vedno bolj pa razmišljam, da bi začel tudi s prodajo gorskih in DH koles, predvsem višjega cenovnega razreda. Ve mogoče kdo kako bi ugotovil, ali se mi širitev ponudbe sploh izplača, glede na to, da že obstaja precej specializiranih trgovin za ta kolesa. V tej smeri razmišljam predvsem zato, ker pogosto servisiram tudi ta kolesa in bi se morda te stranke sčasoma odločile tudi za nakup novih koles.

Zlodej 10.02.2015 19:22

Tudi pri meni je trgovina v nastanku in moram povedati da je tukaj izbira kupcev in kaj vse imas v trgovini zelo tezko kajti lahko bos mel veliko koles na zalogi pa ti v enem mesecu vse poide lahko pa traja vec mesecev ali leto preden prodas enega to je pac riziko in sam sem v istem ''smornu'' ko sem pac naroceval material in kolesa...

ktm1001 10.02.2015 19:57

Kako so potem pa popusti(20-25% za aktualne modele) na koncu sezone, 

kaj tisto je marža in potem prodaš brez dobička ali kako?  

Zlodej 10.02.2015 20:17

popuste ti dolocajo nabavniki

 

betmen 10.02.2015 21:04

Prvo napako si že naredili s tem, ko prihajaš to sem spraševat.

kaj pričakuješ? 2 bosta rekla da se ti ne splača, 5 jih bo reklo to je ful dobra poteza in kaj, boš poslušal nasvete virtualnih oseb?

Dej začni s poslovnim načrtom in raziskavo trga pa boš videl na čem si... če pa se na to ne spoznaš, pa ti naredijo strokovnjaki (kar tudi ni več drago) 

Fox 11.02.2015 15:53

Se strinjam, da tu ne boš dobil ravno dovolj informacij, da bi se na podlagi njih odločil in bo potrebna raziskava trga. Strokovnjaki ti sigurno lahko pomagajo pri tem, kljub vsemu pa moraš biti pripravljen na nek vložek. Cenejša varianta je, da se raziskave trga lotiš sam, pri čemer si lahko pomagaš z orodji kot sta MojaAnketa ali pa FREEyer. Če  te zanima še, kako se nato lotiti prodaje (računati moraš tudi na precej konkurence), ti mogoče bolj priporočam FREEyer, saj ti omogoča, da dobiš kontakte od vseh, ki bodo anketo rešili in vsem, ki jih gorsko kolesarstvo ali DH zanima nato še direktno pošlješ  svojo ponudbo.

Therion 11.02.2015 15:58

V kontekstu vprašanja: www.blazkos.com/swot-analiza. php

JaMa 11.02.2015 17:36
Razmisli ce je trgovina res to kar hoces. Dodana vrednost je na servisu. Plus da cela drzava bazira na trgovini in smo zato tako v kur...u. In na koncu .. ce prides na forum sprasevat o tem, kaj in kako je s popusti na koncu sezone... Seriously dude, dont go there.
mb123 13.02.2015 08:21
Tudi sam imam svoj posel (sicer iz čisto drugega področja),ampak že dolgo razmišljam o raziskavi trga. Fox tvoj post se mi zdi zanimiv, ker poznam kar nekaj orodij za spletno anketiranje, za FREEyer pa še nisem slišal. Lahko malo več poveš o njem?
betmen 13.02.2015 09:12
Orodje samo ni problem, treba je anketo pravilno sestaviti...
Nikita 13.02.2015 09:16
@Matej75:

Imam trgovino in servis koles, vedno bolj pa razmišljam, da bi začel tudi s prodajo gorskih in DH koles, predvsem višjega cenovnega razreda. Ve mogoče kdo kako bi ugotovil, ali se mi širitev ponudbe sploh izplača, glede na to, da že obstaja precej specializiranih trgovin za ta kolesa. V tej smeri razmišljam predvsem zato, ker pogosto servisiram tudi ta kolesa in bi se morda te stranke sčasoma odločile tudi za nakup novih koles.

Po možnosti ne prodajaj kolesa višjega cenovnega razreda nekje npr. na Goričkem, Kozjanskem, Beli Krajini... kjer ljudje že itak nimajo ravno denarja na pretek!

 

Ne vem... v začetku bodi zadovoljen tudi z malim... prodaj vse, kar se da prodati. In seveda si uredi servis, kajti veliko je takih, kateri prodajajo, imajo polne trgovine, velik plac za kolesa, a servisno delavnico 1,5 krat 3 m... in problemi so tu.

Fox 13.02.2015 09:44
@mb123: Tudi sam imam svoj posel (sicer iz čisto drugega področja),ampak že dolgo razmišljam o raziskavi trga. Fox tvoj post se mi zdi zanimiv, ker poznam kar nekaj orodij za spletno anketiranje, za FREEyer pa še nisem slišal. Lahko malo več poveš o njem?

 

Preberi si tukaj: www.freeyer.com/ponudi. Je precej podrobno vse opisano. 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI