GPS računalniki, izbor?

Domov > Forum > GPS računalniki, izbor?

GPS računalniki, izbor?

SORTIRAJ PO:
dprulles 22.02.2015 13:48

Najprej pozdrav vsem na forumu.

Tema o GPS števcih različnih proizvajalcev ni več tuja. A vendarle v poplavi vseh informacij, se ne vem odločiti, kljub vsemu, kar je že bilo napisanega na tem forumu.

Odločam se med 5 različnih števcev, nekateri so celo rabljeni. Zanima me kaj bi vi kupili, ali garmin EDGE 500 red( 215€nov,149€ rabljen), EDGE 510 basic(225€), rabljen EDGE 800 (210€ rabljen), BRYTON RIDER 40 basic(107 GBF) in pa še na koncu SIGMA ROX 10.0.

Nebi rad povzročil krega iz tega, vsako mnenje mi pa bo dorbrodošlo.

Hvala za mnenja in želim vam vsem čim več varnih kilometrov.

 

Dejan

 

Marsonija 23.02.2015 10:37

Imam sigmu rox 10. Trebalo mi je tri dana da veliki broj funkcija otkrijem. Uređaj za sada super radi. Također i data centar je super. Ekran je malo manji od garmina 510.

Firnk 23.02.2015 11:31

Cisto odvisno, za kaj potrebujes GPS in koliko si pripravljen odstet.

 

Glede same uporabe in nalaganja podatkov (s pomocjo smart founa) je najenostavnejsi Garmin 510/810, pri ostalih je to treba izvajat preko PC-ja.

Potem ne Sigma ne Bryton nimata touchscreena. Prav tako mi Sigma deluje precej poceni plasticno (ce bi ti kdaj padla s kolesa ali rok na tla), Brytona se nisem videl (mi pa izgleda kot kitajska kopija Garmina brez touchscreena).

 

Tule imas vec o 510 ter primerjalno tabelo z ostalimi Garminovimi napravami:

www.dcrainmaker.com/2013/01/g armin-edge-510-in-depth-review .html

aero0038 23.02.2015 11:34

Pazi, ker je Edge 510 zelo energijsko požrešen napram navadni 500-ki. 

bluesky 23.02.2015 11:44

500 -tka je v redu, če odštejem da me GPS zadnje čase zajebava :)

onlinek3xxx 23.02.2015 12:00

kaj pa kaksen polar cs500 tudi zelo dober kolesarski racunalnik, ki je sicer brez gpsa, vendar ima vse ostale funkcije ki jih kolesar potrebuje... 

PrinceUD 23.02.2015 12:05

Imel sem 500 trenutno imam 510. Res je po podatkih baterija manj vzdržljiva, vendar to v praksi ni nikoli bil problem, razen če delaš 500km. runde. Priporočam 510 v vseh pogledih, zanesljivost, preglednost, uporaba in prenos na telefon ali računalnik, vse super.

G0lden 23.02.2015 13:22

Ravno danes prispel ROX 10.0. Glede na teste, nagrade in funkcionalnost je top zadeva za normalni dnar. Do zdaj sem bil na Brytonu, super služil, le podpore za powermeter ni imel (rider 20), zato sem menjal. Rox ni poceni plastika... zelo kvalitetno izdelana zadeva, tudi meni je na slikah izgledal tako, v roki je čist druga zadeva. Edino kar mu štejejo v minus je v bistvu zakompliciranost menijev, ampak ko ga skužiš je baje (to še morem videt) enostavno kot pasulj. Za 140eur, kolikor stane basic (oz 180eur, za kompletni set + HR+ CAD) je to best buy ever, sploh zato ker ponuja vodenje.

swaak 23.02.2015 14:38

Brez razmišljanja vzemi Garmin, pa kakršenkoli, ker drugo so vsa jajca. Sam imam 710, zakon. Ne bi se pa branil 800 ali 810. Imel sem tudi Brytona, Sigma, Suunto, pa ne zamenjam več. GARMIN!

mai2sky 23.02.2015 14:42

Zdravo!
Imam ROX 9.0  kpl z vsemi senzorji in bom verjetno šel na ROX 10.0 že zaradi W.
Že ROX 9.0 vključno z višino in naklonom deluje BP. Nikoli ne zašteka in baterije zdržijo, hm, sedaj že drugo sezono. Pisno vodim samo evidenco: km, povpr. km/h, max km/h, m vzpona, kCal in temp. Zaenkrat ni časa za podrobne analize. GPS je fina stvar na neznanem teritorju a, če se bi zgubil, je v žepu še vedno telefon.
V primeru potrebe po drugih analizah, bom seveda razmislil tudi o trenutno še smiselnem Edge510. Za več pa ne, ker to za mojih 4-5kkm ni potrebno.
ROX priporočam, Edge ne poznam v praksi.

1LP

PS: Če kdo rabi ROX9.0 z vsemi senzorji za 2 kolesi in HR, ga poceni dobi pri meni. Kupim potem ROX 10.0.

Firnk 23.02.2015 14:56
@G0lden:

Rox ni poceni plastika... zelo kvalitetno izdelana zadeva, tudi meni je na slikah izgledal tako, v roki je čist druga zadeva.

Sem imel v roki tako navadnega ROX-a kot takega, ki je padel s kolesa (torej v kosih). Sorry, samo proti Garminu je to poceni plastika.

Glede baterije za 510 ne vem, 810 pa zdrzi prib. 10 ur v kosu (cca. 10% na uro kolesarjenja). Poraba pri 510 verjetno ni dosti drugacna.

SODROVC 23.02.2015 15:28

Edge 500 lahko zdrži malo dlje, če se izklopi GPS vodenje oz. satelite. Potem deluje le kot kolesarski števec. Nudi tudi skromno, a zadovoljivo vodenje, če traso prej izrišeš (npr. na Ride with GPS ipd.) in jo naložiš gor. Edino analize na TC mi niso preveč všeč, ker bolje poznam in so mi bolj všeč Polarjeve strani in njihov način analiz.
Moteče, dokler je "skužiš": oolgo prikazuje enormne HR vrednosti, dokler kontakti na pasom in oddajnikom niso mokri. Kontakte na pasu je potrebno pred uporabo namočiti!

G0lden 23.02.2015 16:19

Če si pripravljen dat 200eur več za garmina, da ga boš metal po tleh, potem kar :) Drugače pa so Garmini, sploh 510 izredno izredno bugaste zadeve... nebom našteval kaj vse ga daje, tudi nevem če so že zrihtali firmware ampak pred parimi meseci je bil poraz od poraza. Use google.

matejn 23.02.2015 17:00

Sicer ni na tvojem seznamu, tudi v prodaji za enkrat še ni, vendar izgleda kar zanimivo. www.polarv650.com/

 

Firnk 23.02.2015 17:41
@G0lden:

Če si pripravljen dat 200eur več za garmina, da ga boš metal po tleh, potem kar :) Drugače pa so Garmini, sploh 510 izredno izredno bugaste zadeve... nebom našteval kaj vse ga daje, tudi nevem če so že zrihtali firmware ampak pred parimi meseci je bil poraz od poraza. Use google.

Nihce naprave ne kupi, da bi jo metal po tleh. Ce se pa to ze zgodi, je pa fino, da zadeva po takem izletu ne postane sestavljanka.

ROX + HR & CAD kosta okol 190, Garmin 510 + HR & CAD pa okol 305 evropskih.

305 - 190 = 200 (po tvoje)

Glede na to, da si uporabljal Brytona, ne vem, kako lahko govoris o Garminu kot "izredno bugasti zadevi in poraz od poraza". FW vedno nadgrajujejo in update dobis parkrat na leto. Folk po forumih se je pa za vsako stvar pripravljen skregat na smrt. Sam menim, da je se vedno vsaj 5x boljsi od vsega drugega na trgu (cetudi ima par hroscev).

Sam nimam 510, poznam pa jih nekaj, ki jo imajo in se noben ne pritozuje ceznjo. Z mojo 810 nimam nikakrsnih tezav, ki naj bi, glede na Google in forume, pestile te naprave.

Benjany 23.02.2015 18:08

Očitno se nekaj premika glede na njihovo objavo na you tube

rs1975 24.02.2015 07:11
@Benjany:

Očitno se nekaj premika glede na njihovo objavo na you tube

Jat tudi čakam, da tole končno pride ven in potem še na test pri DC... drugače vzamem Garmin 510

ukmarmiha 24.02.2015 11:23

TAle POLAR ne zgleda slaba zadeva.


hmm 24.02.2015 19:35

Pomoje je vsak zadovoljen z tem kar vozi in posledično tudi to hvali. Meni Garmin dobro dela, ampak verjetno tudi ostali merilci niso nič slabši in nudijo primeljalno iste ter dosti podatkov za povprečne oz. malo bolj zahtevne kolesarje. Največja razlika je le v glavah uporabnikov.mežik 

mantra 26.02.2015 13:42
@G0lden:

Če si pripravljen dat 200eur več za garmina, da ga boš metal po tleh, potem kar :) Drugače pa so Garmini, sploh 510 izredno izredno bugaste zadeve... nebom našteval kaj vse ga daje, tudi nevem če so že zrihtali firmware ampak pred parimi meseci je bil poraz od poraza. Use google.


Ne govori neumnosti! Imam 510 od septembra 2014 pa ni nobenih problemov.
Zanimivo, da taki, ki instrumenta niso nikoli uporabljali poznajo vse podrobnosti o težavah :)

 

ishtar007 26.02.2015 13:45

Tudi jaz uporabljam 510 od julija, pa sem prav tako brez težav. Največ težav z njim imajo tisti, ki ga nimajo...

G0lden 26.02.2015 14:46

Mantra... daj, pogooglaj... bugi so bli razlog da ga nisem kupil. Mogoče so jih sedaj preko firmwarea odstranli ampak takrat ko sem se odločal je bil to bolj bugast mikro sistem kot windows NT. Še na tem velecenjenem forumu je bilo govora o tem..

SODROVC 26.02.2015 18:23
@G0lden:

Mantra... daj, pogooglaj... bugi so bli razlog da ga nisem kupil. Mogoče so jih sedaj preko firmwarea odstranli ampak takrat ko sem se odločal je bil to bolj bugast mikro sistem kot windows NT. Še na tem velecenjenem forumu je bilo govora o tem..

Jaz sem ga samo enkrat "updatal", pa ne vem za nobeno težavo. Dela BP.

To, da pa števec pokaže normalne km (po števcu, ki je umerjen na obseg plašča), na spletnih straneh, npr. Strava ali RWGPS pa ne, pa ve vsak uporabnik. Zato na Stravi pri prijavi na gran Fondo dogodek že vnaprej opozorijo, da naj se odpelje vsaj 3 km več, da se dosežek šteje. Pojasnili so tudi, kako in zakaj do tega prihaja.

Mene občasno me zmoti edino to, da start-stop tipka ne prime tako hitro, kot bi bilo treba (v rokavicah). Je potrebno večkrat pritisniti, pa je. Ampak ker ni nič pomembnega, ga ne nesem na servis. Zakaj le?

Veliko uporabnikov niti ne ve, česa vega je sposoben. Se je potrebno z njim igrati in seznaniti, pol se da več izvleči iz njega. Nekaj so napisali forumaši, veliko se dobi na internetu. 


 

nejc100 26.02.2015 19:46
510 imam dve leti, dela BP. Glede na trenutno ponudbo na trgu je to najboljša izbira.
-BLAŽ- 26.02.2015 20:18

Edge 510 vključno z Garmin Conect je top! Sigma Rox 9.1 mi je šla na živce predvsem zaradi celega nabora trapastih funkcij! Svoje čase mi je bil všeč tudu Polar CS600.

 

mai2sky 26.02.2015 22:50

Polar V650 najceneje TUKAJ  HR senzor je zraven. Dodati je treba še za kadenco in hitrost. Potem smo pa že čisto na ceni Edge 510. Kateri je boljši bo pa pokazal čas.

1LpI

 

Firnk 26.02.2015 23:35

Polarja je povozil cas (vsaj pri kolesarskih napravah) oz. so se zaklali sami s svojim zaprtim sistemom, tako kot pred casom Nokia. Zdaj dajejo ven tale V650, ki pa ze eno leto zamuja. Tudi jaz sem bil vcasih na Polarjevem CS600...

MJ86 23.04.2015 15:25

Pozdravljeni,

bom kar uporabil že načeto temo.
Torej, kaj menite o nakupu GPS comp. s CAD in HR v cenovnem rangu okoli 200€? Za to ceno mi je najbolj všeč Edge 500, moti me le to, da je že precej stara zadeva.

Hvalažen bom za kaj uporabnih mnenj in ne kregarije :) 

max164 23.04.2015 15:31

Ja, je starejša zadeva(kar se oblikovalskega dela tiče), ampak preverjeno deluje vse :)

primoz69 23.04.2015 15:49
@MJ86:

Pozdravljeni,

bom kar uporabil že načeto temo.
Torej, kaj menite o nakupu GPS comp. s CAD in HR v cenovnem rangu okoli 200€? Za to ceno mi je najbolj všeč Edge 500, moti me le to, da je že precej stara zadeva.

Hvalažen bom za kaj uporabnih mnenj in ne kregarije :) 

Kupi pa mir. Edge 500 je začetnik serije Edge in Garminovih kolesarskih števcev nasploh. Res da je starejši model, vendar so sw pošlihtali da dela kot je treba. Lahko si naložiš tudi .tcx in ti bo kazal samo t.i. breadcumb...tvojo sled in sled, ki si jo naložil...torej popolnoma dovolj za čisto osnovno navigacijo, če planiraš kak izlet v neznano, ipd. Za nas rekreativce je Edge 500 z vsemi podatki, ki jih nudi, (poleg tega ima še barometrični višinomer in termometer + kompatibilnost z senzorjem spd/cad GSC10) več kot dovolj za nas rekreativce, je tudi zelo enostaven za uporabo.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI