primorec na snegu

Domov > Forum > primorec na snegu

primorec na snegu

SORTIRAJ PO:
Wikka 26.02.2015 20:07
Živeli, 24.02. sem se ob rahlem sneženju odpravil na Ribniško kočo. Pot je bila zabavna in bistveno bolj zasnežena od pričakovanj. Navzdol sta me čakali tudi trije nedolžni padci po moje predvsem tudi zaradi neprimernega kolesa. Moja stara dobra Merida Matts Miami bo lahko šla v penzijo...

Čas je za si omisliti nekaj novega. Zelo me veseli vožnja po naravi tudi če pot vozi navzgor. Želja je Scott Genius, kakšnega pa še tuhtam... kaj bi mi Vi svetovali? Zagotovo bo alu okvir, ker carbon mi je predrag... 27,5 ali 29 colske gume?

Hvala, lp marko
Wikka 26.02.2015 20:09
Hmmm, opažam, da ne znam prilepiti sliko zraven teksta :-)

Lp marko
mr1two 26.02.2015 20:44

Predvidevam, da kupuješ trdaka...Če ne voziš super tehničnih spustov, bi ti definitivno svetoval 29", ker je nekoliko hitrejši in udobnejši. Do koliko si pripravljen odšteti?

Wikka 26.02.2015 22:42
Pozdravljen, ne, v bistvu kupujem polnovzmeteno kolo. Zelo zanimiva mi je rešitev na balanci, mislim, da se imenuje TwinLock, ki omogoča hkratno upravljanje prednjega in zadnjega vzmetenja. Cena vsega tega pa je vsekakor tako osovražena dodatna teža. Ampak si mislim, da je vsak spust pa naj si bo tudi po navadnem makadamu, bistveno bolj prijazen z vzmetenim kolesom tudi odzadaj...

Prebral sem nekaj o 27,5 in o 29 colskih kolesih, vsaka ima kakšen + in kakšen -. Zanimajo me predvsem izkušnje enihih in drugih uporabnikov.

Visok sem 185 cm in gledam, če bi kaj zanimivega dobil tudi druge roke, bolj noge :-) :-) :-)

Hvala,

Lp marko
VILI63 27.02.2015 07:26

Glede 29" jaz opažam pri sebi, da nisem nič hitrejši kot prej na 26". nagubano čelo V zavojih (tudi ne preveč zaprtih) se mi zdi malo "počasen" (ne gre v ovinek, če pa ga malo bolj nagnem, pa v trenutku "pade", da ga je treba "loviti"). neodločen 
Mogoče pa me že EMŠO daje! nagubano čelokrik 

P.S.
To so samo moje izkušnje, mogoče je pri drugih drugače. 

Anquetil.J 27.02.2015 08:11

27,5 Genius bo ok.

Wikka 27.02.2015 08:56
Aha, hvala Vam za komentarje. Ali mi lahko kdo pove kako se doda kakšno fotko v post?

Na začetku sem bil povsem prepričan da 29 je to to... zdaj sem pa vedno bolj prepričan, da je morda tista pot vmes zame bolj primerna... :-)

Lp marko
kenz76 27.02.2015 09:44

če si se odločil za Scott, poglej še model Spark.
pri tvoji višini bo verjetno L, ki pa je že "sprejemljiva" velikost za 29". 
iz tvojega pisanja se sklepa, da nisi ravno nek tehnični spustaš, torej "okornosti" 29" ne boš občutil. prej ti bodo velika kolesa pripomogla k bolj tekoči vožnji. mežik 

Wikka 27.02.2015 10:18
Res je, L je moja veličina kolesa in da, tudi Sparka sem gledal. Res je tudi, da nisem nek tehnični spustaš, že spust iz Slavnika na Podgorje je zame dovolj adrenalinski zalogaj... :-)

Na netu ima Scott prav neko primerjavo med Geniusom in Sparkom, ampak jaz ne zaznam kakšna je točno razlika med njima. m.youtube.com/watch?v=dwYZcjv xRx0

Lp marko
kenz76 27.02.2015 11:37
Spark ima bolj vzpenjaško pozicijo, Genius pa bolj spustaško, tako na hitro.
S se oglašuje kot xc, G kot vse gorski. S je verjetno malo lažji.
Najboljše je poskusit oba, pa se potem odločiš. Ampak po tvojem opisu načina vožnje si upam trdit, da ti bo Spark bolj uporaben. ;-)
Wikka 27.02.2015 16:03
Hvala knez in hvala prej tudi tebi anquetil. Sicer drugačna mnenja ampak vsako pripomore h končni odločitvi... še vedno pa ne znam prilepiti fotke... :(

Lp marko
Magnum 27.02.2015 17:47

Wikka,če želiš naložit sliko iz svojega računalnika,potem gre to tako.

Zgoraj stisni ikonco,v mojem primeru 1...

uploaded

potem se ti odpre novo okno...izberi sliko/datoteko 2,ki jo imaš na računalniku,ter počakaš,da jo naloži,ko je naložena pa potrdi 3

uploaded

ko si to naredil bi morala slika že bit v oknu "Dodaj komentar"...

uploaded

ko je slika v oknu..."Dodaj komentar"...potem še samo Potrdi 4... in slika,ki bi jo rad pokazal bo na očeh vseh nas. 

p.s.če pa želiš sliko naložit s spleta,pa zgoraj stisneš ikonco sliko "drevo",kopiraš naslov slike kje se ta nahaja in ta naslov vložiš v okno ki se ti odpre,ko stisneš tisto drugo ikonco,vse ostalo je isto,kot sem ti predstavil na slikah. mežik

uploaded

uploaded

Potrdi 4

Wikka 27.02.2015 19:04
Hmmm, jaz vsega tega nimam vidnega... morda zato, ker dostopam s tablice... bom probal s prenosnika...

Hvala ti.

Lp marko
Wikka 01.03.2015 21:33

ha ha, z Windowsi se da dodati slike :)

uploaded

uploaded

Wikka 31.08.2015 09:08

evo, po postu, ki sem ga odprl daljnega februarja 2015 sem ta vikend nabavil novo - staro kolo kul

Scott Genius Twenty letnik 2011.

Čeprav sem v zgornjih pogovorih razmišljal bolj o večjih premerih gum, primernega rabljenega kolesa nisem našel in sem se odločil nadaljevati s 26-kami. Kolo je celo karbonsko in zaradi tega precej lahko in okretno ima pa res bolj spustaški kot vzpenjaški značaj ampak z določenimi prilagoditvami ga bomo pripravili tudi do tega da se lepo pelje tudi navkreber... smeh

lp marko

PS: kolo slikano po testni vožnji kaže jezik

uploaded

uploaded

Wikka 26.02.2016 10:04

mežik tihožitje

uploaded

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI