Sigma sport ROX 10.0gps

Domov > Forum > Sigma sport ROX 10.0gps

Sigma sport ROX 10.0gps

SORTIRAJ PO:
heron 02.03.2015 14:44

živjo,
je morda kdo lastnik takega števca?
kakšne so izkušnje? 
www.bike24.com/1.php?content= 8;navigation=1;product=62850;p age=10;menu=1000,5,144,13;mid= 0;pgc=0
 

mai2sky 02.03.2015 15:26

Zdravo!

Imam ROX 9.0 in dela vse tako kot mora z dovoljšnjo mero točnosti. Primerjal že hitrost, naklon, višince. Med vožnjo itak drugega ne gledam kot ravno to kar kaže na prvem zaslonu: hitrost, utrip, kadenco, naklon, višino. Vsako uro pogledam še povprečje in ko ne morem več, še višince in kalorije. Včasih še temperaturo. ROX 10.0 izračunava še watte in to je lahko samo še plus v celi zgodbi. Kupil sem rabljenega in so vse baterije zdržale celo lansko sezono. Letos bom verjetno kako zamenjal a to je par €.

Če bi kupoval danes, sta v igri samo ROX 10.0 in Garmin Edge 510. Pri obeh me moti, da ju je treba polniti na ca 10 ur. Edge je še velik. Verjetno bi pa pri obeh dokupil še še "buttlerja" oz. nosilec s podaljškom, saj mi pritrditev na fajfi povzroča težaven pogled, če grem v klanec kjer je naklona več od 12 stopinj in če stojim. Naše ekstremne klance +20% pa niti pomeriti ne morem, ker res ne vidim več na fajfo.

1LpI

akbuga 02.03.2015 15:35

Kupil pred kratkim. Prej sem imel ROX 9.1 s katreim sem bil zelo zadovoljen. Za enkrat še nisem sprobal GPS navigacije, vse ostalo pa dela odlično. Edino kar me moti so precej trdi gumbi. 
Zelo sem zadovoljen tudi s program za obdelavo podatkov na računalnku Sigma Center. 

G0lden 02.03.2015 15:46

Zaenkrat zadovoljen,... do sedaj sem žal opravil samo eno večjo turo z njim, imam ga šele teden dni in vse štima. Nisem še preizkusil navigacije sicer. Malce moteči so gumbi, res so dokaj trdi, se kar namučiš, da ga stisneš. Malo zakomplicirani so tudi meniji, ker je res ogromno funkcij - ko se jih navadiš niso več bavbav. Super je recimo Sigma Data Center kot je omenil akbuga - res svetovn program. Vsekakor je potrebno dokupit tud buttlerja, ki ga žal ni v kompletu. Standarden nosilec ima tud precej ozek kanal, kamor bi naj nasedel na fajfo in posledično lepilo ne prime po celi površini, držijo samo gume, kar povzroča nadležne zvoke. Tisti, ki smo naročili s starim nosilcem, prejmemo brezplačno novega, izboljšanega ampak še vedno ni podaljšan.

Na splošno zelo zadovoljen, sploh za ta dnar. Tudi podatki iz PowerMetra odlično funkcionirajo...

Adium 02.03.2015 17:18

Imam ga 10 dni in je zares odličen ,deluje vse kot mora (srčni utrip ,kadenca ,hitros preko GPS ,naklon ,...). V Sigma Data Center imaš ogromno podatkov ter tudi nastavitve samega števca .Velikost se mi zdi še ravno dovolj velika da se vse vidi normalno .Je pa verjetno res zaradi svoje robusnosti dosti bolj odporen na udarce in padce kot kakšni z zasloni na dotik .Če bi rabil osnovno vodenje po cesti ,bi verjetno bila sama navigacija v redu ,a za kakšna potepanja imam raje navigacijo na telefonu (AlpineQuest GPS),...

heron 03.03.2015 07:02

dobro je to slišat,bomo kar nabavli
in tale pas-pulzmeter je kompatibilen verjetno z TACX-ovimi trenažerji,kajne? 

Marsonija 03.03.2015 09:26

Sve najbolje o sigmi. Imam je i super sam zadovoljan. Ekran je nešto manji i tko ima problema sa vidom trebao bi veći ekran. 

matejn 23.04.2015 10:47

Kako ste, uporabniki tega števca, z njim kaj zadovoljni? Razmišljam o nakupu, pa bi bil vesel vsake informacije.

 

Rumbler 23.04.2015 11:15

Nekaj o števcu je tudi tukaj...

www.bicikel.com/forum/46101/s tevec_sigma.html?lang=en_US%3F ref&comment_id=1134797%C2% A0

 

Jaz osebno sem kar malo razočaran. Kot že omenjeno (glej link) me moti slaba berljivost zaslona. Drugi uporabniki pa so poročali (s čemer se strinjam) tudi o trdih gumbih ter o občasnem nedelovanju senzorja kadence. Prve serije so imele tudi težavo s samim nosilcem števca, tako da smo brezplačno dobili novega.

 

matejn 23.04.2015 13:06

Hvala. Sam sem precej nezahteven uporabnik, tako da senzorja za kadenco niti ne bi montiral. Bolj mi je važno, da dela višinomer tako kot se zagre, da gps nima nekih čudnih prebliskov, ravno tako senzor za hitrost.

Sedaj uporabljam Polar rcx5, pa me pošteno spravlja ob živce.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI