Garmin Edge 810

Domov > Forum > Garmin Edge 810

Garmin Edge 810

SORTIRAJ PO:
majcka 04.03.2015 08:00

Kdo bi mi vedel povedat, ali je takole obnašanje Garmina normalno, ali bi bilo z mojim kaj narobe?

connect.garmin.com/modern/act ivity/710522291

Kar na lepem se odloči in neha risat pot. S tem, da je včeraj sploh čisto 'zmrznil' in se ga sploh ni dalo pogledat, dokler ga ni moj mož čisto ugasnil. Potem je pa spet delal.

Hvala za pomoč in lep pozdrav, Maja

picek.petelin 04.03.2015 08:07

moške roke delajo čudeže
za garmin je to normalno

majcka 04.03.2015 08:35

Ves čas ga je imel (Garmina) moški pri sebi, tako da je čudež nedelovanja tudi v njegovih rokah. kaže jezik

Firnk 04.03.2015 10:39

Ni normalno, se pa vcasih kaj takega zgodi. Racunalnik pac.

Je zmrznil sam od sebe ali si takrat kaj pocela (menjala zaslone, brskala po nastavitvah...)?

Imas gor zadnjo verzijo firmwarea?

matyazg 04.03.2015 17:38

FW je zadnji. Zgleda, da je "izgubil" satelite. Glede na to, da je to bila hoja/tek, ali je bil Garmin na takem mestu, da je lahko videl satelite?

majcka 04.03.2015 18:23

Bil je v pasni torbici v zunanjem žepku, ki je le deloma pokrit, tako da na vsaki strani gleda ven malo naprave. Poleg tega je bil pa čez tanek anorak.

Firnk 04.03.2015 18:59
@majcka:

Bil je v pasni torbici v zunanjem žepku, ki je le deloma pokrit, tako da na vsaki strani gleda ven malo naprave. Poleg tega je bil pa čez tanek anorak.

To je to. Pa se kaksno drevo ali vec njih in zgubi signal, ker pa je naprava pokrita, signala ne najde vec.

majcka 04.03.2015 20:09
@Firnk:
@majcka:

To je to. Pa se kaksno drevo ali vec njih in zgubi signal, ker pa je naprava pokrita, signala ne najde vec.

No ja. Saj zadeva je po svoje logična, ampak tega Garmina še nikoli nisem nosila ne jaz ne moj mož čisto odkritega, pa je vedno pokazal pravo pot in vso pot. Razen postanka v planinskem domu ali kaj podobnega. Zdajle ga pa ene 14 dni 'sviri' po svoje. nagubano čelo

cortez 07.03.2015 20:12

Par vprašanj za garminologe: je možno v Garmina 810 vnesti poti tudi direktno iz MapSource (oz. BaseCamp) ali samo preko Garmin Connect? Je možno na napravo naložiti več poti hkrati? Če ni, ali Garmin Connect podpira uvoz gpx datotek (narejenih v MapSource) katere bi potem izvozil na Garmina?
Je za prikaz klancev na ruti potrebno imeti naloženo topo karto?

Trenutno za potovanja uporabljam kar Nuvi 550 (z dodatnim napajanjem), ki je precej robusten samo z RAM Mount nosilcem mal štorast za na bicikel.

majcka 07.03.2015 21:12

Ne samo, da ga ssviri po svoje. Danes je čisto umru! jok

max164 08.03.2015 08:56

@majcka, tukaj je rešitev, mislim da more delovat mežik
uporabniku, ki je imel enak problem, je pomagalo

forums.garmin.com/showthread. php?35532-garmin-edge-810-not- responding-not-restetting

majcka 08.03.2015 13:28

Izgleda, da mi ga je nekako uspelo resetirat, včerajšnji podvig je pa šel v maloro. No, ja, če je samo to, bo že nekako.

Max164, hvala za pomoč. Maja

majcka 28.03.2015 23:36

Pa smo spet pri mojem Garminu. Vmes je zvesto deloval, danes ga je pa spet biksal. Namreč....pot, za katero sem predvidevala, da bi morala biti dolga nekje okoli 45 km, je izmeril tkole:

connect.garmin.com/modern/act ivity/731386532

Torej 36 km. Če točno to sled vnesem v Wandermap, pokaže dolžino 47 km:

www.wandermap.net/sl/route/29 49468-jance-cicelj-miklavz/

Približno toliko (47 km) pokaže tudi, če vnesem podatke v program QUO.

Ali kdo vidi razlog, zakaj je Garmin pojedel 11 km poti? In kje jih je zgrizel? Namreč na poti ni ravno videti lukenj, je pa res, da je moj soprog vmes nekajkrat opazil ,da se tudi med premikanjem kaže hitrost nič. Zanemarite dejstvo, da se nisva vozila s kolesom ampak sva pešačila.

Hvala za pomoč...spet.

Zlodej 29.03.2015 04:59

Meni Garmin včasih na kakšnih hudih vzponih ko se počasi vzdigujem in počasi peljem se pač ustavi za par sec. in to edge 500 in ravno tako ura 620 tako da mislim da če imaš vkloplen način da samodejno ustavi potem ti majnka vrjento po kakšnih stopnicah ali kaj podobnega....

pravim samo iz mojih izkušenj

TomazK 29.03.2015 08:27

Finta je lahko tudi v nastavitivi minimalne hitrosti. Če je ta previsoka si na strmih delih pod njo in posledično ne zaznava gibanja.

guki 29.03.2015 13:48

connect.garmin.com/activity/7 31214584

Včeraj mi je garmin poklonil skoraj 3000 km in tudi povprečna hitrost ni od muh nasmeh.

Ko sem naložil na stravo je pa vse pravilno pokazalo, zgleda da strava sama spremeni v bolj pravilno obliko. 

@majcka probaj naložit na stravo.

majcka 29.03.2015 19:47
@guki: 

@majcka probaj naložit na stravo.

Poskusila. Enaka kilometrina - 36 km in nekaj drobiža. Definitivno narobe!

max164 29.03.2015 20:12

Ko sem pogledal na tvoj link, se lepo vidi kako se je vmes ustavljal, ali pa ni bilo signala.
Poglej podatke kjer piše Tempo. Prijavi se in poglej na tistih delih hitrost. Lahko imaš tudi previsoko nastavljen hitrostni limit in ko padeš pod to hitrost, se štetje km-jev ustavi in nadaljuje tam kjer si hitrejša ali pa dobi signal. Drugega ne more bit narobe.
Če je garmin nastavljen na uporabnikove zmogljivosti je pogrešek samo takrat ko izgubi signal.

majcka 29.03.2015 20:38
@max164:

Ko sem pogledal na tvoj link, se lepo vidi kako se je vmes ustavljal, ali pa ni bilo signala.
Poglej podatke kjer piše Tempo. Prijavi se in poglej na tistih delih hitrost. Lahko imaš tudi previsoko nastavljen hitrostni limit in ko padeš pod to hitrost, se štetje km-jev ustavi in nadaljuje tam kjer si hitrejša ali pa dobi signal. Drugega ne more bit narobe.
Če je garmin nastavljen na uporabnikove zmogljivosti je pogrešek samo takrat ko izgubi signal.

To sem opazila, vendar mi ni jasno, da ne zabeleži kilometrov, ker pot je pa lepo narisana. In v drugih dveh programih je prava razdalja (cca 47 km). To mi nekako noče v glavo. Saj nekako med točko a in točko b nariše črto (čeprav ravno). Jasno mi je, da v tem primeru ne šteje ure premikanja in s tem posledično določi večjo hitrost premikanja, ni mi pa jasno, kje je izgubil kilometre, ker pot JE narisana.

No ja, bom naslednjič poskusila narediti kaj drugače, saj naprava je bila že prejšnjič enako nastavljena in enako nošena, res pa da po drugem terenu. Recimo, da bo na 100 milj Istre delala pravilno. Če ne, jo lahko takoj preč kresnem.

max164 29.03.2015 20:57

Poglej še v nastavitvah, če nimaš slučajno za samodejno prekinitev previsoko nastavljeno hitrost.
Če greš kdaj peš ob kolesu v strm klanec, ti tisto pot ne bo beležilo ker si počasnejša.

jutrotisto 29.03.2015 20:58

najprej čestitka za opravljeno pohodništvo.

če nimaš nastavljeno auto-pauso na preveliko hitrost (2kmh je običajno), potem je nekaj narobe s tvojim garminom. Če pogledaš čas gibanja (samo 4 ure od 12-tih), praktično po celi poti so "luknje", tako, da teren ne more biti vzrok izgube signala, ampak je problem v garminu

Firnk 30.03.2015 00:25

Problem ni v Garminu, ker 810 ni narejena za pohodnistvo. Za pohodnistvo/hribolazenje je Fenix ali Forerunner (od Garminovih naprav). Poti ti ne steje zato, ker je takrat, ko smatra, da stojis, cas ustavljen. Za racunanje poti pa ti programi (npr. Connect in Strava) potrebujejo GPS lokacijo in podatek o casu (timestamp). Naredi si nov profil ("Bike Profile" in "Activity Profile") in v njem izklopi samodejno ustavljanje (Auto Stop/Start).

jutrotisto 30.03.2015 07:38

Potem pa toliko slabše za Garmina. Noben "šrot" od telefona z npr. Sport-tracker-jem ne dela toliko težav kot njena "izključno GPS sledenju" namenjena naprava.

Tudi glede na pretekle probleme, bi ga odnesel na servis (še posebej,če je še garancija).

max164 30.03.2015 09:38

Ojoj, nisem opazil da je šlo v tem primeru za pešačenje/pohodništvo kaže jezik V tem primeru bi se pridružil kar je napisal @firnk
Hja, ponavadi so problemi v uporabnikovih nastavitvah, ne v Garminu(razen na predelih kjer ni signala-to je zelo redko in še to par sekund) Tu ni razlike med telefonom in Garminom. Velika večina uporabnikov na grobo prelista navodila ali pa še to ne, pa hajd na turo ali furo, potem so pa "težave"
@Majcka govorim na splošno, ne leti zdaj nate mežik

Firnk 30.03.2015 10:13
@jutrotisto:

Potem pa toliko slabše za Garmina. Noben "šrot" od telefona z npr. Sport-tracker-jem ne dela toliko težav kot njena "izključno GPS sledenju" namenjena naprava.

Tudi glede na pretekle probleme, bi ga odnesel na servis (še posebej,če je še garancija).

Men na kolesu ne dela (skoraj) nobenih težav. "Šrota" od telefona ne moreš imet na balanci cel dan (pokuriš baterijo v 2-3 urah), je prevelik, preneroden, večina jih slabo prenaša prah, vodo in švic...

Kolesarski računalnik je namenska naprava, ki je izdelana za točno določeno rabo. Ima čudo možnosti, ki jih "šrot" od telefona in Sportstracker nimata. Poleg tega povprečen rekreativec 3/4 teh funkcij ne potrebuje in mu je takšna naprava ponavadi predraga. In pa, če bi obstajala naprava, ki bi bila primerna za vse športe/aktivnosti, se ti ne zdi, da bi jo že prodajali? Pa takšne še nihče ni uspel izdelati.

Če ti uporabljaš bor-mašino namesto mixerja v kuhinji, to ni problem proizvajalca bor-mašine.

jutrotisto 30.03.2015 12:51

Ne trdim, da je Garmin zanič, samo moje mnenje je, da je z njegovim(njenim) nekaj narobe. Konkretno lahko dokažem - po isti poti, kjer se je pohodnik z garminom spuščal z Janč, sem jaz lani "štamfal" z gorcem navzgor in uporabil poceni telefon z GPS-om in ST. Hitrost je bila v obeh primerih primerljiva (recimo 5-6kmh - vsaj moja je bila tamtam, pohodniška navzdol pa je tudi sigurno taka), telefon vozim v podsedežni torbici, ki tudi lahko ovira signal,itd....

Glede na razdaljo in čas, ki ga je pohodnik imel, ni počasen. Če pa garmin po ravnem (npr. skozi vas Laze) ni sposoben beležit 5 km/h, pa to zame ni v redu.

Obstaja možnost, da ima na garminu napačne nastavitve, mislim pa, da jih Majčka in "moška roka" obvladata, v nasprotnem primeru, jih pa na servisu pokažejo.

jutrotisto 30.03.2015 12:54
@Firnk:izdelati.

Če ti uporabljaš bor-mašino namesto mixerja v kuhinji, to ni problem proizvajalca bor-mašine.

ne - to je problem proizvajalca mixerja nasmeh

majcka 30.03.2015 14:10

Poslano vprašanje in opis problema na Garmin podporo, tako da, fantje hvala za pomoč, upam, da mi ostalo rešijo za to poklicani. poljub

Firnk 30.03.2015 15:01

Lahko poizkusis downgradat firmware na nizjo verzijo, samo ne verjamem, da bi bil to problem.

majcka 31.03.2015 07:17
@Firnk:

Ne uporabljam ravno, ampak je pa predlog zanimiv, še posebej, če je malenkost več in malo bolj gosto testo za zmešat, pa se mi ga ne da na roke vrtet. mežik

@Firnk:

Problem ni v Garminu, ker 810 ni narejena za pohodnistvo. Za pohodnistvo/hribolazenje je Fenix ali Forerunner (od Garminovih naprav).

Za kaj točno je narejen sicer ne vem, vem samo, da so mi ga prodajali kot multišportni pripomoček. In če je notri že naložen profil za Pohodništvo, je za moj pojem prav tako narejen za pohodništvo. Poleg tega z lahkoto trdim, da dostikrat peš hitreje kam pridem, kot pa s kolesom, še posebej, če je kolesarska pot speljana v kak besen klanec. kul

Zaenkrat sem ga ponovno dala na tovarniške nastavitve in ponastavila osebne podatke, pa da vidim. In prav tako še vedno čakam odgovor z Garmin pomoči, kamor sem poslala vprašanje.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI