Garmin fenix 2

Domov > Forum > Garmin fenix 2

Garmin fenix 2

SORTIRAJ PO:
lulibuc2 30.03.2015 20:09

Ali ima kdo iz foruma takšno uro?
mi lahko prosim pove malo več,
zanima pa me tudi ali je povezljiva z +ant senzorjem za kadenco tudi če je ta od bontragerja  in ne od garmina 
lp 

nejc100 30.03.2015 21:45
Trojka je povezljiva z vsemi ANT+ senzorji. Lp
mortirolo 31.03.2015 21:24
Kaj ima mogoče že kdo trojko (Garmin Fenix 3)? Ali je uporaben pri kolesarjenju?
Anquetil.J 31.03.2015 21:49
Imel 1 in 2 sedaj 3(danes), vsi uporabni za vse sporte.
Ce ne zelite imeti navlake na kolesu je to prava stvar.
2 ima ze bluetooth, 3 še WiFi.
lulibuc2 31.03.2015 22:31

kaksne pa so kaj izkusnje z delovanjem baterije v načinu gps (kako dolgo zdrži)
lp 

jeti 31.03.2015 23:12
3 je zakon. Všeč mi je nekakšen minimalizem. Odlično dela notification opcija. Na kolesu se obnese edino da nima quick release sistema. Z muzko lahko stimas na uri. Uporabna tudi kot vsakodnevna ura. Cakam se na več možnih aplikacij na iq-u.
nejc100 01.04.2015 08:15
@mortirolo: Kaj ima mogoče že kdo trojko (Garmin Fenix 3)? Ali je uporaben pri kolesarjenju?

Ura je res super, če ne potrebuješ veliko trenutnih podatkov (pri FENIX3 je možno imeti največ 4 podatke na ekranu) je ura res super. Povezljiva je z vsemi ANT+ senzorji, tudi PM Stages. S to uro imaš vse kar potrebuješ. Baterija res zdrži, kot je navedeno v specifikacijah.

mortirolo 01.04.2015 08:28

Hvala za odgovore, kje ste jo pa nabavli? Meni so rekli, da bo dobavljiva šele proti koncu aprila.

kitta 01.04.2015 09:36

Hehe garmin je prej firma zabavne elektronike (z nešteto nezanesljivimi firmwari). Če želiš resen merilni inštrument in tu mislim predvsem na točnost in zanesljivost GPS in višinomera (predvsem v visokogorju in na mestih brez signala, ne samo na cesti) v obliki ročne ure, je prava zadeva Suunto Ambit.

fuego 01.04.2015 13:10

Garmin Fenix je odlična ura. Kolega jo uporablja za tek po gozdu in pravi, da dela GPS v nulo. Je imel tudi že Suunto in pravi, da ga Fenix poseka. Kar se pa tiče Garmina na splošno... ni on v zabavni elektroniki. Vprašaj mornarje katere inštrumente uporabljajo. mežik

kitta 01.04.2015 14:00
@fuego:

Garmin Fenix je odlična ura. Kolega jo uporablja za tek po gozdu in pravi, da dela GPS v nulo. Je imel tudi že Suunto in pravi, da ga Fenix poseka. Kar se pa tiče Garmina na splošno... ni on v zabavni elektroniki. Vprašaj mornarje katere inštrumente uporabljajo. mežik

Fuego, mal pogogli mnenja garmin fenix vs suunto ambit (ni važno kera serija) pa ti bo jasno o čem govorim. Preberi mnenja množice uporabnikov na garminovi strani. Sam sem imel fenix 1 in 2. Ni kej množica nekih funkcij, sam kaj ko so obe nezanesljivi (beri to kot zamrznjen ekran, samodejno resetiranje med vadbo).
Ni problem da tvojmu kolegu dela GPS, a pa se je kdaj vprašo, če dela točno oz. kolikšna je napaka na neki razdalji, sploh če je veliko viš. metrov, da o višinomeru sploh ne govorim. Sami algoritmi oz. zasnova ambita je svetlobna leta pred fenixom, pravtako kvaliteta izdelave. Res pa je da suunto ne postreže s tono komercialnih funkcij (kar večino pritegne k nakupu).

Kar pa se mornarjev tiče, pa je tle govora o ROČNI URI kar sem tudi poudaril v svojem prejšnjem postu. To je čisto druga filozofija kot ročna navigacija.

jeti 01.04.2015 14:25

kitta ustav se. trenutno če pogledaš primerjalne tabele je fenix 3 daleč pred ambitom, k govoriš o natančnosti so razlike zanemarljive, pod 1 %. kupi kar ti je všeč in če že tako rad bereš mnenja, potem boš zasledil da so uporabniki ambita rdeči od zavisti kaj vse že sedaj premore fenix. seveda veliko so obljubljali ob lansiranju in na začetku je kar nekaj težavic z nadgradnjami a skupaj gledano je ura odlična za multišport varianto in vsakodnevno uporabo.

kitta 01.04.2015 14:42

lej Jeti te težavice so od samega začetka modela Fenix. Pa sami upgradi. Js sm sam bil prepričan da imam čudo tehnologije, pa me je fenix 1 demantiral predvsem z nezanestlivostjo. Pa sem vseeno probal Fenix 2. Vse ok, nato pa parkrat reset v hribih (npr. po 8 urnem alpinizmu zgubil vse podatke). To zame ni ura, pa lahko premore marsikaj.

Osnovno pri teh modelih je predvsem GPS in ALTIMETER ki mora delati vsakokrat ko greš na turo (gore, kolo,...).

To je tako, kot bi imel najpametnejši mobitel, ki bi bil pred konkurenco, vendar bi pešala osnovna funkcija govora.

nejc100 01.04.2015 14:49
@kitta:

lej Jeti te težavice so od samega začetka modela Fenix. Pa sami upgradi. Js sm sam bil prepričan da imam čudo tehnologije, pa me je fenix 1 demantiral predvsem z nezanestlivostjo. Pa sem vseeno probal Fenix 2. Vse ok, nato pa parkrat reset v hribih (npr. po 8 urnem alpinizmu zgubil vse podatke). To zame ni ura, pa lahko premore marsikaj.

Osnovno pri teh modelih je predvsem GPS in ALTIMETER ki mora delati vsakokrat ko greš na turo (gore, kolo,...).

To je tako, kot bi imel najpametnejši mobitel, ki bi bil pred konkurenco, vendar bi pešala osnovna funkcija govora.

Probaj še trojko, v tretje gre radokul. Jaz jo imam že štiri tedne, dvakrat sem jo nadgradil in vse dela BP. Upam da tako tudi ostane. Je pa v primerjavi s konkurenco sigurno korak naprej. Lp

nejc100 01.04.2015 14:50
@mortirolo:

Hvala za odgovore, kje ste jo pa nabavli? Meni so rekli, da bo dobavljiva šele proti koncu aprila.

A2U jih ima na zalogi, drugače pa mislim da jih ima vsaka resna športna trgovina.

jeti 01.04.2015 15:07

ah tudi sam sem že dal nekaj kolesarskih garmin števcev skozi, a potreboval sem  nekaj kar bom lahko imel tako za hribe kolo ali kaj tretjega. kar še čakam, da bo en poštimal zadevo za moj sedanji šport. ura mi je idelna ker sem se znebil android ure in imam v fenixu vse v enem. 

fuego 01.04.2015 16:19
@kitta:

Kolega je padalec, leta tudi z zmajem in ga uporablja tudi kot višinomer. Je bil razočaran nad Ambitom.

Merlin 01.04.2015 17:09

Višinometer v Suuntu deluje zelo zanesljivo, Meni še brez vseh težav deluje celo moj prvi Suunto iz leta 2000.  Kako je z hroščatom Garminom ve tako večina uporabnikov. Naprave so večinoma ne zanesljive.

lulibuc2 01.04.2015 19:56

Lepo da se je razvila konstruktivna  debata sedaj pa me zanima ali kdo uporablja uro suunto core all black
lp 

jeti 02.04.2015 08:38

evo pa to preberte:

primerjava garmin naprav

jeti 02.04.2015 08:44

image

jeti 02.04.2015 08:46

primerjava fenix 3 vs ambit 3

yogo65 02.04.2015 14:17

Imam fenix1 in ambit1. Uporabljam za tek, trail in kolesarstvo in ne potrebujem raznih povezav. Moj glas absolutno za ambit, fenix je preveč nezanesljiv, so mi ga že dvakrat zamenjali.jok

lulibuc2 05.04.2015 17:45

mi lahko poveste kako je glede točnosti instrumentov(visinomer barometer gps..) pri suunto in garmin urah

primoz69 06.04.2015 10:37

Če zapestnih ur ne boš potreboval za geodetske meritve, potem je katerakoli (če le ni defektna) povsem dovolj (govorim iz lastnih izkušenj, Garmin, Suunto, Polar V800). Toleranco pri barometru lahko pričakuješ +/- 5m, pri gps sledi pa polovico manj. Pri barometru je dostkrat sprememba višine odvisna tudi od sprminjanj v zračnem tlaku. Hitra sprememba vremena (izrazite in nenadne vremenske motnje, fronte, nevihte,...) lahko vplivajo na podatke o višini. Za to si je dobro skalibrirat višino na znano točko pred začetkom treninga in tudi po možnosti vmes. Gps sled znajo zmotit kakšne soteske, visoke stavbe, tudi drevesa. Večja kot je naprava boljši in večji gps čip ima vgrajen in posledično tudi manj toleranc. Zapestne ure so najmanjše in je zato verjentnost toleranc največja, vendar kakor rečeno za nas navadne rekreativce je to povsem dovolj.

lulibuc2 06.04.2015 14:13

Hvala za izčrpn odgovor ja saj ce je točnost res okoli +/- 5 m potem mi čisto zadostuje ampak ko sem gledal na yt sem videl ko ura suunto odstopa za 70 m. Nism pa se se odločil ali bom kupil uro z gps-om ali ne v oči mi je med urami brez gps-a najbol všeč suunto core all black med urami z gps-om pa garmin fenix 2 ali pa suunto ambit 2

lulibuc2 06.04.2015 19:40

ali je ura suunto ambit 2 povezljiva z vsemi +ant senzorji(senzor kadence na kolesu)
lp 

shootek1 06.04.2015 19:41

je ja.

lulibuc2 06.04.2015 19:52

Hvala za hiter odgovor

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI