Kakšno treking kolo?

Domov > Forum > Kakšno treking kolo?

Kakšno treking kolo?

SORTIRAJ PO:
Robierto 30.03.2015 20:50

Najprej lep pozdrav vsem. Sem povsem nov na forumu in se opravičujem, če kje že obstaja tema v katero bi moral pisati. 

No da napišem vprašanje. Rad bi kupil novo treking kolo in sem praktično zelenec na tem področju. Za kolo sem pripravljen odšteti nekje med 600 in 700 evri (raje bolj okrog 600, ampak če bi bila neka velika razlika v kolesih sem pripravljen dati tudi okrog 700). Med sezono imam namen kolesariti 3-4x na teden po kakih 30-40 kilometrov naenkrat. Veliko kolesarim tudi po stranskih cestah, ki so precej luknjaste, zato predvidevam, da bi bilo dobro imeti vzmetenje. Zanima me tudi kakšno velikost kolesa bi približno moral imeti (visok sem 184 cm). Za znamko kolesa mi je vseeno, pomembno mi je predvsem, da ima dobro opremo (menjalnik itd.). Prosil bi, če mi date kr konkretne predloge kakšno kolo naj nabavim in kje ga naj kupim (doma sem iz okolice MB, tako da se nekam predaleč vseeno ne bi vozil po njega).

Arcadeblaster 30.03.2015 21:27

Najprej lepo pozdravljen na forumu nasmeh
Sam sicer nisem nikoli vozil treking kolesa, ampak glede na tvoje želje (in svoje izkušnje) bi jaz mogoče pogledal kaj v tej smeri:

1. scott sportster
www.extremevital.com/sl/koles a/treking-kolo-scott-sportster -30-2015-p-15376.html

2. specialized crosstrail
www.extremevital.com/sl/koles a/treking-kolo-specialized-cro sstrail-sport-disc-2015-p-1530 6.html
www.extremevital.com/sl/koles a/treking-kolo-specialized-cro sstrail-elite-disc-2015-p-1548 2.html

Prava velikost za tvojo višino bo verjetno L. Je pa najboljše, da se doma izmeriš in vneseš svoje dimenzije v ta kalkulator, ki ti bo izračunal idealno geometrijo kolesa:
www.competitivecyclist.com/St ore/catalog/fitCalculatorBike. jsp

Robierto 30.03.2015 22:26

Hvala za hiter odgovor. :) Super, bom malo pogledal te zadeve. Kaksna pa je razlika med tistim, ki je cenejsi in med dvema drazjima? Če ima še kdo kakšen predlog kr na dan z njim.

Arcadeblaster 30.03.2015 22:55

scott ima malo boljši menjalnik (shimano deore) in notranjo napeljavo žic. črni specialized ima sicer rang nižji (shimano alivio) menjalnik, ampak število prestav je enako (27) in glede na to, da si začetnik, skoraj zagotovo ne boš opazil razlike med njima. še najbolj se ti dve grupi razlikujeta v teži, kar seveda pomeni, da je alivio bolj robusten. tukaj lahko mogoče danes prišparaš 100 eur in kasneje zamenjaš opremo, če se ti bo zdelo tako. ali pa denar vložiš kam drugam. mogoče pa te zagrabi želja po cestni specialki (kot je lani mene) in presedlaš na cestaka.

DaisyDejzi 30.03.2015 23:16

Morda pa bi preskočil treking in se približal "cestnemu" kolesu z nakupom fitnes kolesa. Vzmetenje je nepomembno in pretežko.

Robierto 31.03.2015 06:00
Kakšno je to fitnes kolo? Verjetno so tudi cene višje?

Kako pa je s temi KTM kolesi, ki jih hervis tako promovira? :)
DaisyDejzi 31.03.2015 07:22
@Robierto: Kakšno je to fitnes kolo? Verjetno so tudi cene višje?

Kako pa je s temi KTM kolesi, ki jih hervis tako promovira? :)

Robierto 31.03.2015 07:51
Kakšno pa bi bilo primerno po kriterijih, ki sem jih napisal? Imaš kakšen konkreten predlog? Tole drugače zgleda cool :)
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI