UKRADENO KOLO GIANT GLORY 1 2009

Domov > Forum > UKRADENO KOLO GIANT GLORY 1 2009

UKRADENO KOLO GIANT GLORY 1 2009

SORTIRAJ PO:
superficiar 04.04.2015 18:48

UKRADENO GORSKO KOLO GIANT GLORY 1 2009

OdgovorNapisal/-a superficiar » 04 Apr 2015 18:42

www.giant-bicycles.com/en-us/ bik ... /#features ukradeno kolo KOT NA SLIKI.

DANES 16:44 mi je bilo ODTUJENO/ukradeno/pajsnjeno gorsko kolo Giant Glory 1 2009 letnik,velikost L kot na sliki: www.giant-bicycles.com/en-us/ bikes/model/glory.1/2275/32134 / ,(Mercator - Parmova 51, Bežigrad) kolo je identično temu na sliki, s flurescentno zelenim trikotnikom, ki veže amortizer in zadnjo nihajko. Spredaj sem imel BOMBER 66 MArzocchi vilice 180 mm, (belo-modre), gumo na okvirju in nihajki - za zaščito, Heyes stroker ryde bremze, Maxis - wetscream gumi (spredaj in zadaj), dvojno zicščtango, Specialized črno-rdečo krmilo (na levi strani malo znucano od lučke), zelene ročke. Kdorkoli najde to kolo ali voznika na njemu, za oba ponujam nagrado!! Kolo je bilo sunjeno dol iz avta - zaklenjeno na prtljažnik na strehi, na visokem avtu-tako da mora biti storilec višje postave (nad 1. 85), v izjemno hitrem času (pod 6 minut)mu je uspelo, na parkirišču, (sicer je deževalo, vendar kljub temu sredi belega dne, suniti MOJE kolo!! Kdorkoli vidi tega izmečka od človeka ali kolo naj mi prosim javi na 040 306 956. Dogodek me je izredno prizadel, sloh, ker sem se ravno odpravljal na svojo prvo (sicer amatersko) tekmo in ker sem kolo prilagajal nase kar nekaj časa, mu dal gor ravno kupljene gume, včeraj sem ga še pucal, danes pa ga ni več (vem da gre samo za kolo, vendar pravi bajker ve kako to gre.....), upam, da mi bo lahko kdorkoli, kakorkoli pomagal. Št. okvirja je GZ806421, prijavljeno policiji, kamere na parkirišču-vendar vseeno boli srce/duša in skoraj da tudi telo.....
Hvala,

ALjaž

Girogio 07.04.2015 14:59

Na kak način pa si ga imel priklenjenega na strešni prtljažnik?
Sprašujem, ker sam tud včasih prevažam kolo na strehi in bi se rad izognil morebitni podobni izkušnji. Vsekakor upam da dobiš kolo nazaj... 

superficiar 09.04.2015 14:07

Thule Proride 591, zaklenjen s ključkom in dodatno gurtno, okvir kolesa pa je narejen tako, da se rokica od prtljažnika zaskoči v okvirju in brez odklepanja oz. dviga rokice, kolesa ne dobiš ven. (no vsaj tako sem mislil).

DaisyDejzi 09.04.2015 14:38
@superficiar:

Thule Proride 591, zaklenjen s ključkom in dodatno gurtno, okvir kolesa pa je narejen tako, da se rokica od prtljažnika zaskoči v okvirju in brez odklepanja oz. dviga rokice, kolesa ne dobiš ven. (no vsaj tako sem mislil).

Kot vse kaže je standardna zaščita nezadostna, ker se lopovi na to pripravijo in jo z lahkoto izničijo. Takšnih tatvin se verjetno ne lotevajo odvisneži, ki potrebujejo nekaj deset evrov. Smiselno bi se bilo vprašati kje končajo ukradena kolesa. S tem bi dobili približno predstavo kdo so ti, ki jih kradejo. 
Morda pa bi s tem, ko bi malo bolje poskrbeli za svojo lastnino s časom dosegli bistven upad tatvin koles. Tudi z nakupom komponent po kosih in podobno se spodbuja odtujevanje.  

Janja 09.04.2015 15:27

Podbna zgodba s Thulejem pa tudi "odkupnino"

 mtb-forum.si/phpbb/viewtopic. php?f=19 &t=145071 &hilit=ukradeno+kolo

Tudi meni se je "skoraj" zgodilo podobno v Šiški - bicikel pustila na prtljažniku avta, da sem šla po drugega v 2 nadstropje bloka - ko sem prišla nazaj je kolo viselo na prtljažniku (res ni bil Thule - zato pa je bilo kolo dodatno zakljenjeno na prečke prtlažnika s kolesarsko ključavnico na zajlo (ene 9-11 mm- ne vem več točno). V glavnem ključavnica je bila gladko prerezana/preščipnjena. Očitno so kolo rešili paščki, ki jih verjetno ni mogel prerezati s tistim orodjem, za openjanje pa je zmanjkalo časa - sem pač panik in sta bila za vsak slučaj na vsakem obroču po dva.
Dva sta bila verjetno tudi nesojena nova lastnika, ker nisem nikogar opazila ne pri avtu ne, da bi laufal proč.

guki 09.04.2015 23:16

Ne vem zakaj policaji ne naredijo zasedo v Ljubljani, kjer je največ kraj iz streh avtomobilov. Civilni avto, na strehi kolo  par policajev v civilo v bližini  in jih pohapsajo. Ko jih enkrat dobijo so pa v evidenci. Za nekaj časa bi bil mir. Itak po vsej verjetnosti kradejo eni in isti.

Periglej 10.04.2015 07:09
@janja:

 kolesarsko ključavnico na zajlo (ene 9-11 mm- ne vem več točno)

To so odrezali?

Janja 10.04.2015 11:06

Ja, in to očitno z enim rezom - je bilo na gladko, nič "nacufano. Pa očitno tiste škarje niso rezale paščkov- so bili iz gurtne - dva so uspeli odpeti, tretji je biil razrahlan.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI