Polar V800 vs Suunto Ambit3

Domov > Forum > Polar V800 vs Suunto Ambit3

Polar V800 vs Suunto Ambit3

SORTIRAJ PO:
zlahkoto1 11.04.2015 13:05

Pozdrav.

Odločam se med dvema urama, katero izbrati, kakšne so izkušnje, katera je boljša ?

lp

_BraneK 11.04.2015 15:55
recaro 14.04.2015 12:09

Verjemi, da raje Suunto! Jaz sem ravno prodal Ambit2 in si grem po Ambit3. Vrhunska ura, dela brez ene same napake!

Punci sem pred časom kupil Polar in ga bova ob prvi priliki zamenjala...

Gizmo1 14.04.2015 12:11
@recaro:

Verjemi, da raje Suunto! Jaz sem ravno prodal Ambit2 in si grem po Ambit3. Vrhunska ura, dela brez ene same napake!

Punci sem pred časom kupil Polar in ga bova ob prvi priliki zamenjala...

Če že podajaš tako mnenje, ga korektno argumentiraj. Tvoja izjava je pristranska.
alesd 14.04.2015 13:00

Pašček pri Polarju se mi je strgal po 6 mesecih.

olmauntin 14.04.2015 21:07
Pašček pri polarju je potrošni material.
jaz menjam 2 ali 3 letno.
Anquetil.J 14.04.2015 21:09
Fenix 3
Bullet 21.04.2015 17:12

tudi sam se odločam za nakup nove ure....

razlike sem že prebral na dc rainmaker-ju a vseeno se ne morem odločiti..če ima kdo kaj izkušenj...polar v800 ali sunnto ammbit3 peak...razlika v ceni je ogromna...garmin so mi odsvetovali...prijatelj imel 3, vse nove, vsi crknili...uporabljal je za tek, drug kolega imel 2, enako novi, obe crknili....

 

namen uporabe je predvsem - kolo, hribi, plavanje, fitnes itd...pač za vse aktivnosti, ki bodo prišle "na vrsto",,,,

tomyboy2 21.04.2015 17:33

Samo je pa fency, sploh Sapphire verzije.

image

 

Pa še elegantno gre zraven kakšni večerni toaleti. mežik

image

 

 

Bullet 21.04.2015 21:48

to mi res ni v pomoččč .... ne rabim šminke ne glede na to, da je dizajn ok, kar se mene tiče pri obeh.

primoz69 22.04.2015 07:59
@Bullet:

to mi res ni v pomoččč .... ne rabim šminke ne glede na to, da je dizajn ok, kar se mene tiče pri obeh.

Lahko ti par stvari napišem za V800, o Ambitu pa ne morem sodit, ker ga nisem uporabljal.

V800 uporabljam v glavnem za kolo, pa tudi tek občasno, hojo v hribe, plavanja še nisem preizkusil. Ura ima v bistvu vse, kar potrebuješ. Dober in zanesljiv GPS, Bluetooth povezljivost s senzorji (po novem tudi power metri) in pametnim telefonom, dvojna povezljivost za srčni utrip (5 ghZ za plavanje in bluetooth). Na uri imaš cel kup športnih profilov, s vsemi mogočimi nastavitvami. Trenutno je na voljo tudi plavanje v zaprtih bazenih, v kratkem je predvidena tudi posodobitev za plavanje na odprtem. Polar frekventno posodablja napravo z izboljšavami, edino kar pogrešam je, da trenutno še ne moreš naložit .gpx proge, ampak samo tisto, ki si jo že vozil, tekel,... in jo imaš shranjeno med priljubljenimi. Tudi za to naj bi bila posodobitev v kratkem. Barometrični višinomer dela odlično in brez odstopanj, tudi kompatibilnost z vsemi senzorji, ki niso Polarjevi obstaja...edini pogoj je Bluetooth prenos. Sinhronizacija z računalnikom je preko polnilnih klešč ali preko BT s pametnim telefonom (Apple in Android, Windows Phone No Go). V glavnem meni služi perfektno že 9 mesecev, brez vsakršnih napak ali sesutij. Edino kar me moti je, da oddajni pas H7 dokaj hitro požre baterijo (cca 250 ur treninga). Zamenjaš jo sam, stane pa cca 1,20 € (CR 2025).

 

Lp.

 

www.dcrainmaker.com/2014/06/p olar-v800-depth-review.html

www.dcrainmaker.com/2014/09/a mbit3-multisport-review.html 

apollo 22.04.2015 13:41
kaj naj rečem. Sprobal sem različne ure, različne polarjeve ure... toda dokler ne stestiraš AMBIT potem pač ne veš. To je tako kot dokler ne pelješ boljšega kolesa, ti je tvoj najboljši :-)   Sicer, roko na srce, vsaka ura bo naredila svoje odlično... Posebno mi pa je všeč funkcionalnost in design ure, imam Ambit 2. GPS je hiter, daš na roko in se pelješ. Prideš domov, in se vse synca na vse mogoče zadeve.   Moraš tudi pogledati kaj dobiš zraven, kakšna je platforma za podatke, kakšne treninge lahko planiraš, katere druge vse sporte lahko izvajaš... Movescout je odlična platforma, ki je tudi povezana recimo s Strava, tako da imaš na preprost in samodejen način - vse podatke shranjene, brez kakšnega rocket science....   Tudi suunto je Finski, samo ime pomeni... smer... in ima precej močnejšo zgodovino kot polar, ki roko na srce tudi proizvaja odlicne naprave, ampak... po mojem osebnem mnenjeu, suunto je le suunto...   Aja sem omenil, da imaš cel community na MoveScout Suunto platformi,kjer je polno aplikacij, ki jih lahko preposto namestiš na uro in dodas funkcionalnosti.... lalal še bi lahko Pisa

aja pa nekdo zgoraj je omenil glede kombinacije z večerno toaleto, tudi zelo praktično...

aajde mafija 
felx 22.04.2015 14:11

apollo: podpis.

Bullet 22.04.2015 19:01

končno 2 utemeljena komentarja.... zdj se bom še težje odločil...razlika v ceni če naročim iz DE je 100€... bo treba pretehta  če je suunto tolk boljši.... na dc rainmakerju niti ni tko zelo "opevan"...

na sliki gor pa itak bolš zgleda k ma poseben pašček...takega do sedaj nisem še na nobeni videl....

Firnk 22.04.2015 19:34

Moras vedet, da DC Rainmaker ocenjuje zadeve z malce pristranskega vidika triatlonca/kolesarja, in pa, da ima za pregledat/stestirat ogromno robe, katero ponavadi dobi se pred koncno proizvodnjo verzijo in ze zaradi same kolicine vsega ne more obdelat vsega v najmanjse podrobnosti. Je pa tip legenda in edini, kjer lahko vsaj priblizno vidis/preberes marsikaj, cesar pri "reviewvih" na drugih straneh ni.

Bullet 22.04.2015 23:02

edina pomanjkljivost pri Sunto mi je trenutno da ni za Android podpore...to mi pa ni všeč....

mtj 23.04.2015 09:19
Za trening mi je najboljši Polar RS800CX s ProTrainer 5 softverom. Imam še enega starega Garmina 705 za navigacijo, pa Suunto Ambit. Garminov Training Center je brezveze, Suuntov Movescount isto. V800 bo tako dolgo igrača, dokler ne bo Flow vsaj približno podoben ProTrainer-u (funkcionalno, lepše izgleda že sedaj - samo lepote ne potrebujem).
primoz69 23.04.2015 09:42
@mtj: Za trening mi je najboljši Polar RS800CX s ProTrainer 5 softverom. Imam še enega starega Garmina 705 za navigacijo, pa Suunto Ambit. Garminov Training Center je brezveze, Suuntov Movescount isto. V800 bo tako dolgo igrača, dokler ne bo Flow vsaj približno podoben ProTrainer-u (funkcionalno, lepše izgleda že sedaj - samo lepote ne potrebujem).

Glede Flow se strinjam popolnoma. Ne vem zakaj Polar tako dolgo mučka. Flow je po enem letu še vedno v Beta verziji, nekih drastičnih izboljšav pa od 'rojstva' dalje še vedno ni. Mislim da jih zajebava migracija in prenos podatkov iz PPT, kakor je bilo že ne vem kolkrat najavljeno da bo. PT5 je še vedno daleč najboljši program, pa je star že več ko 10 let, škoda da je kompatibilen le do RS800CX, z novejšimi pa ne. Tudi sicer je bil RS800CX ena izmed najboljših triatlon ur, edino kar mu manjka je vgrajen GPS.

Bullet 23.04.2015 11:52

super, da podajate vse te informacije...to mi je bilo vse neznano in vse mi pride prav...res je uporabniška izkušnja najbolj vredna informacija....z veseljem bom (verjetno tudi drugi) prebral še komentarje drugih uporabnikov omenjenih ur....in tudi podobnih seveda...

na koncu lahko izluščimo, da je tudi ura za pol manj denarja popolnoma super...odvisno seveda katere funkcije so nam pomembne...

alesm66 23.04.2015 14:34
@primoz69:
@mtj: Za trening mi je najboljši Polar RS800CX s ProTrainer 5 softverom. Imam še enega starega Garmina 705 za navigacijo, pa Suunto Ambit. Garminov Training Center je brezveze, Suuntov Movescount isto. V800 bo tako dolgo igrača, dokler ne bo Flow vsaj približno podoben ProTrainer-u (funkcionalno, lepše izgleda že sedaj - samo lepote ne potrebujem).

Glede Flow se strinjam popolnoma. Ne vem zakaj Polar tako dolgo mučka. Flow je po enem letu še vedno v Beta verziji, nekih drastičnih izboljšav pa od 'rojstva' dalje še vedno ni. Mislim da jih zajebava migracija in prenos podatkov iz PPT, kakor je bilo že ne vem kolkrat najavljeno da bo. PT5 je še vedno daleč najboljši program, pa je star že več ko 10 let, škoda da je kompatibilen le do RS800CX, z novejšimi pa ne. Tudi sicer je bil RS800CX ena izmed najboljših triatlon ur, edino kar mu manjka je vgrajen GPS.

Se strinjam glede PPT 5. V primerjavi z drugimi, ki sem jih videl, dosti bolj uporaben. Ravno zaradi tega programa sem jeseni kupil Polarja RS800cx kot zamenjavo za, Polarja S725x, ki mi počasi odpoveduje. Ogledoval sem si tudi V800 pa se nisem odločil zanj ravno zaradi nezdružljivosti s PPT 5. GPS-sa, ki ga imajo novejše ure ne pogrešam. Imam raje avtonomijo baterije ca 1 leto, kot neprestano polnjenje. Pri RS800x pogrešam možnosti preklopa med bpm in %maxBMP, med vadbo in nastavitvijo, območja kdaj ti iz % preklopi na bpm prikaz, kar ima S725x. Sunnto Ambit 2 sem si ogledoval in dobil občutek, da se mu moraš kar posvetit, da je precej zapletena zadeva, če si navajen od prej na kakšnega Polarja iz serije S ali RS.

Pred nakupom je dobro uro prej probat pri kakšnem prodajalcu, da ne bo potem kakšnih neljubih presenečenj. Pomaga tudi branje navodil, ki jih ima večina že spletu. Sem se po branju navodil že pri veliko urah premislil glede nakupa.

recaro 23.04.2015 15:10
@Bullet:

edina pomanjkljivost pri Sunto mi je trenutno da ni za Android podpore...to mi pa ni všeč....

Za Android je najavljeno, da pride podpora konec meseca aprila, torej v kratem.

Tudi moj glas gre za Suunto (imel sem že 3 Suunto ure: T6D, Ambit2 in sedaj Ambit3).  

lukapet 23.04.2015 18:07

Sam imam tudi Polar CS600 že od takrat ko je prišel ven, lanski december pa sem nabavil še Suunto Ambit 3 (predvsem za v hribe). Sedaj, ko je kolesarska sezona imam za primerjavo obe uri nameščeni na kolesu. Edini minus pri Suuntu Ambit 3 je to, da ne prikazuje podatke v realnem času, ampak za kakšno sekundo ali dve z zamikom, kar pride do izraza npr. pri spustu (s kolesom se spuščaš po klancu navzdol in Ambit 3 še vedno kaže npr. 8 % naklon, enako je pri hitrosti), Polar CS600 prikazuje podatke v realnem času. Tudi drugače Suunto prikazuje naklon sumljivo čudno, saj naklon stalno skaže gor in dol. Drugače pa se strinjam s prejšnjimi opisi, programska oprema PPT 5 nima konkurence, kljub temu, da gre za star program. Zgleda, da programerji v današnjem času niso sposobni sprogramirati boljšega programa. Movescount je dobra aplikacija, ampak ima nekaj minusov.

recaro 24.04.2015 08:03
@lukapet:

Sam imam tudi Polar CS600 že od takrat ko je prišel ven, lanski december pa sem nabavil še Suunto Ambit 3 (predvsem za v hribe). Sedaj, ko je kolesarska sezona imam za primerjavo obe uri nameščeni na kolesu. Edini minus pri Suuntu Ambit 3 je to, da ne prikazuje podatke v realnem času, ampak za kakšno sekundo ali dve z zamikom, kar pride do izraza npr. pri spustu (s kolesom se spuščaš po klancu navzdol in Ambit 3 še vedno kaže npr. 8 % naklon, enako je pri hitrosti), Polar CS600 prikazuje podatke v realnem času. Tudi drugače Suunto prikazuje naklon sumljivo čudno, saj naklon stalno skaže gor in dol. Drugače pa se strinjam s prejšnjimi opisi, programska oprema PPT 5 nima konkurence, kljub temu, da gre za star program. Zgleda, da programerji v današnjem času niso sposobni sprogramirati boljšega programa. Movescount je dobra aplikacija, ampak ima nekaj minusov.

Na koliko pa imaš nastavljen interval beleženja GPS na Ambitu? To se da namreč nastavit na sekundo natančno (opcije mislim da so 1s, 5s, 10s). 

felx 24.04.2015 09:00

Lukapet: odvisno kateri model imaš - če ima vgrajen barometer bi moral točno kazati, recimo model peak. Sam imam Ambit 2S, ki višino preračunava preko satelitov in mi tudi skače gore dole in malenkost zamuja, kot praviš.

kenz76 24.04.2015 09:20

edini vsaj približno podoben PPT5 je Training Peaks, brezplačen account je popolnoma dovolj. 
Garmin Connect, Strava in podobno so samo za igranje... 

Polar V800 ima vse kar si pri športni uri lahko želiš. ampak dizajn je pa groza! nagubano čelo ko je ugasnjen, je še ok. ko pa vidiš prižgan display in tisti pol centimetrski črn rob, zgleda pa slabš kot 30 let star Casio. kaže jezik 

recaro 24.04.2015 10:23

Movescount od Suunta je povezan tako z Stravo kot Training Peaks portalom. mežik

primoz69 24.04.2015 15:45
@kenz76:

edini vsaj približno podoben PPT5 je Training Peaks, brezplačen account je popolnoma dovolj. 
Garmin Connect, Strava in podobno so samo za igranje... 

Polar V800 ima vse kar si pri športni uri lahko želiš. ampak dizajn je pa groza! nagubano čelo ko je ugasnjen, je še ok. ko pa vidiš prižgan display in tisti pol centimetrski črn rob, zgleda pa slabš kot 30 let star Casio. kaže jezik 

Zanimivo???

 

V800 je dobil za leto 2014 Red Dot Design Award

 

Statement by the jury

»The Polar V800 successfully merges functionality, material quality and aesthetics into an appealing design.«

 

red-dot.de/pd/online-exhibiti on/work/?code=09-04249-2014 &y=2014 &c=170 &a=0 &lang=en


Suunto Ambit 3 pa kandidira letos!

 

 

Bullet 24.04.2015 15:56

osebno mi je polar zelo lep...res pa je tako kot pravi kenz76 da je tist rob čist mimo...suunto pa je tud huda...trenutno sem res v dilemi... ne znam se odločit...najbolj me skrbi, da vseh funkcij ( to itak vem) ne bom sploh uporabljal....bo treba še mal prespat (preštudirati)....

kenz76 24.04.2015 20:27

sej to pravim, ura je vrhunsko lepa, če je ugasnjena. nasmeh 
tisti črn rob pa je naravnost grozen. 

btw., RedDot ni ravno neka referenca za dizajn, ampak bolj marketinško (morda celo plačljiva?) zadeva. podobno kot SIQ (Slovenian Quallity).

funkcijsko pa itak zmaga. če je še uporabniški vmesnik tako prijazen kot na 725-ki, je pa sploh odlična. Garmina imam že več kot eno leto, pa se ga še vedno nisem čist navadil... 

tomyboy2 24.04.2015 20:52
@kenz76:

Polar V800 ima vse kar si pri športni uri lahko želiš. ampak dizajn je pa groza! nagubano čelo ko je ugasnjen, je še ok. ko pa vidiš prižgan display in tisti pol centimetrski črn rob, zgleda pa slabš kot 30 let star Casio. kaže jezik 

V času pametnih telefonov in že apsurdnih resolucij (1440 x 2560), oni ostanejo zvesti 128 x 128.

Kot bi danes še delal na CGA monitorju in gledal vse tiste prekrasne stopnice. krik

Pa ko se da (V650)....

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI