5. kolesarski maraton Goričanka Kalamar

Domov > Forum > 5. kolesarski maraton Goričanka Kalamar

5. kolesarski maraton Goričanka Kalamar

SORTIRAJ PO:
okcers 14.04.2015 10:45

PRIVOŠČITE SI RAZKOŠJE

ENKRATNEGA SPOZNAVANJA

NEOKRNJENE GRIČEVNATE POKRAJINE

Trasa vas bo vodila tik ob madžarski in tik ob avstrijski meji,

skozi najmanjšo slovensko občino,

skupno skozi 7 občin,

skozi najsevernejšo slovensko vas,

okusili boste hlad borovcev

in vonj pristne pomladi,

1040 m višincev vam bo dvignilo pulz

in spokojna ravnina povrnila moč

TEGA ZARES NE SMETE ZAMUDITI

Prisrčno vabljeni na

5. KOLESARSKI MARATON GORIČANKA KALAMAR,

ki bo v NEDELJO 3.5.2015,

s startom ob 10.00 uri izpred športnega centra Martinje.

DOLŽINI PROG:

-         25 KM

-         83,83 KM

-          

START: ob 10.uri

PRIJAVE:

-         Predprijave do 25.04.2015 na e mail storitve@goricanka.si (prijavnica na www.goricanka.si oz  goo.gl/forms/3A0ZFxJbeI )

-         od 8.45 do 9.45 na prizorišču

-         startnina se v obeh primerih plača na prizorišču pred startom

STARTNINA :

- posamezniki 10 eur

- društva, upokojenci in organizirane skupine 8 eur

- ( najmanj 20 tekmovalcev, predložen spisek - dokument društva ali firme)

- osnovnošolci, dijaki in študentje 6 eur

Startnina vključuje:

- zdravstveno in redarsko službo

- osvežilne napitke med kolesarjenjem

- toplo malico

- spominsko darilo

- predprijavljeni – (do 25.04.2015) prejmejo dodatno darilo

- sodelovanje v žrebanju številnih  nagrad

uploaded

PRISRČNO VABLJENI NA
KOLESARSKI VIKEND NA GORIČKEM 

uploaded

uploaded

CePO 15.04.2015 20:18

Eno vprašanje....kam se je izgubila 50km proga? Mene sicer podaljšanje ne moti, pač nebom šel z biciklom na štart pa nazaj domov, ampak vseeno mislim, da je marsikomu 25km premalo (čeprav zadnji vzpon ni ravno najlažji), je pa verjetno tudi marsikomu 84km zelo preveč.

Hvala za odgovor 

Maj_ex 15.04.2015 21:00
"Ja. In zakaj ni 65 kilometrske?
Tocno za to sem pripravljen."

Kaka pitanja. Vsak bi nekaj po svoje. Zato ne rabis maratona. Pelaj se.
boskopi 15.04.2015 21:49
Super... Ne rabis maratona za to. Res lep odgovor od soorganizatorja. Ce pa si amaterski tekmovalec pa rabis maraton v Trdkovi...
SHad 16.04.2015 07:37

GPS track?

Maj_ex 16.04.2015 08:02
@boskopi: Super... Ne rabis maratona za to. Res lep odgovor od soorganizatorja. Ce pa si amaterski tekmovalec pa rabis maraton v Trdkovi...

?

okcers 16.04.2015 09:39

Vsako leto udeležence povprašamo po mnenju in tako smo zasledili, da je bilo večini 50 km prekratko ali premalo zahtevno.
Lani smo zato dodali še posebno jubilejno (ob 25. letnici podjetja) "dirko" v hrib, za letos pa smo pripravili novo traso daljšega maratona, za katero sedm prepričan, da vas bo s svojo pestrostjo navdušila...

Maj_ex 16.04.2015 09:58
@okcers:

Vsako leto udeležence povprašamo po mnenju in tako smo zasledili, da je bilo večini 50 km prekratko ali premalo zahtevno.
Lani smo zato dodali še posebno jubilejno (ob 25. letnici podjetja) "dirko" v hrib, za letos pa smo pripravili novo traso daljšega maratona, za katero sedm prepričan, da vas bo s svojo pestrostjo navdušila...

Tako je!
In kot nekdo, ki se tega žal ne bo mogel udeležiti samo pozdravljam odločitev o zahtevnejši trasi, ki mora biti vsem izziv ne pa razlog za godrnjanje in iskanje negativnega (namesto pozitivnega), ker še tako ultra mega super OK organizator ne more nikoli zadovoljiti vsem željam vseh udeležencev do popolnosti.
;)

Nikita 16.04.2015 10:33
@okcers:

Po mojem razmišljaš čisto out, narobe, kakor Maj_ex. Kateri so tisti, ki jim je proga prekratka?

Take zadeve se dogajajo tudi na drugih maratonih... kjer se navadno zadeve prilagodijo res manjšini, katera pride dirkat oz. tudi takim, kateri so vzdržljivi, čeprav ne ravno hiteri (npr. kakor jaz).

Zdaj, če je takih na tem maratonu, kateri vse zmorejo večina... bodo pač tisti rekreativci, kateri vozijo kolo enkrat, dvakrat na teden in še to v okolici domačega kraja ali prešaltali na krajšo progo oz. se maratona ne bodo udeležili. Moje mnenje je, da je za tak maraton potrebno organizirati tri proge? Maraton na Tišini, Radencih, Mali Nedelji... da omeni tiste od blizu imajo zadeve tako poriktane.

Da ne bo spet ogenj v strehi... meni je čisto vseeno oz. zaradi mene lahko organizirate maraton v dolžini nad stopetdeset s petdesetimi hribi... z nekim tempom meni to ne bi delalo težav, na koncu koncev me vozit maraton itak ne bo. Razmišljam pa kot ljubitelj kolesarstva in druženja širše... za nekaj let naprej, čeprav je mislim da bilo lani od organizatorja povedano, da se tudi na širitev maratona glede števila udeležencev ne razmišlja?

P.s.: Aja, tam sta tudi prilepljeni še dve prireditvi... zdaj če se misli reklamirati vse bi bilo zelo dobro, da se za tudi ostali dve napiše "dnevni red" in popravi naslov? Da morda pridemo vsaj gledat, fotografirat...

Maj_ex 16.04.2015 10:49

Nikita, če nekdo ne razmišlja kot ti še ne pomeni, da razmišlja narobe.
Kvečjemu lahko napišeš, da se ne strinjaš in podaš svojo argumentacijo zakaj se ne.

Glede na to, da se pa strinjaš oz. je prav samo tisto kar sam napišeš, pa česa drugega sploh ni bilo pričakovati. Če že ne koristiš prireditvi, potem ji vsaj ne delaj škode.
Čeprav tudi s (kakršnimkoli) pisanjem vsaj dviguješ temo. smeh 

SHad 16.04.2015 12:03

Khm, GPS file se da dobiti ?

Nikita 16.04.2015 13:48
@Maj_ex:

Nikita, če nekdo ne razmišlja kot ti še ne pomeni, da razmišlja narobe.
Kvečjemu lahko napišeš, da se ne strinjaš in podaš svojo argumentacijo zakaj se ne.

Glede na to, da se pa strinjaš oz. je prav samo tisto kar sam napišeš, pa česa drugega sploh ni bilo pričakovati. Če že ne koristiš prireditvi, potem ji vsaj ne delaj škode.
Čeprav tudi s (kakršnimkoli) pisanjem vsaj dviguješ temo. smeh 

Napisal sem "... da ne bo spet ogenj v strehi..." in ti ravno to počneš? Kot prvo, kako naj napišem, da nekdo razmišlja drugače kakor jaz, da pač po mojem mnenju razmišlja narobe??? Na koncu stavka sem dal piko in ne klicaj. Kaj to slovnično pomeni? Na to mi ti odgovori oz. kako bi ti to napisal? V nadaljevanju sem napisal argumente zakaj tako in kaj je tu narobe??? Sam bi lahko sicer napisal, da sem "drugačnega mnenja", ampak priznaj, bi ti kaj drugače zapisal svoje besede, s katerimi si me neupravičeno kar napadel? In to samo zaradi drugačnega mnenja, kakor ga imam jaz in verjamem, da tudi marsikdo drug... pa sodeloval pri debati, ali izrazil mnenje kako drugače in drugje.

Izgleda da v sicer začetni fazi komentiranja nekoga že moti moj nekoliko drugačni pogled na te zadeve oz. da se in se bom vedno, zavezemal, da je na maratonu širši spetker kolesarjev (kar se tiče želja) in ne samo vi dirkači, kateri bi za vsakim vogalom dirkali do amena sposobnosti, kakor se temu pravi. Amapak... organizator ima in bo imel zadnjo besedo, oni se bodo itak odločili, kakor se bodo. Ni pa narobe, da se na forumu krešejo mnenja, še posebej in to povdarjam, še posebej, ker tako tebe, kakor mene pozna veliko kolesarjev in to torej ni neka debata, prepir, morda žaljenje med nekimi anunimusi, kakor se temu pravi in proti čemur sem vedno bil in bom še naprej.

Začetek drugega odstavka pa ni vredno komentirati in malo se zamisli. Maraton bo podjetje Kalamar organiziralo, kakor bo pač hotelo, jaz sem samo napisal, da verjetno res niso vsi za daljšo progo, seveda pa je veliko tudi takih, katerim je 50 km premalo. In da ta proga manjka, plus pa je seveda daljša proga. In... se da, da bi bile vse tri?

Tudi predzadnji stavek ni potreben nekega komentarja, na žalost... je škodoželjen. To zameril ali ne... tako si napisal.

Maj_ex 16.04.2015 14:06

S tem postom si potrdil čisto vse moje trditve pred tem.
Hvala. 

Nikita 16.04.2015 14:08
@Maj_ex:

S tem postom si potrdil čisto vse moje trditve pred tem.
Hvala. 

To je tvoje mnenje, do katerega imaš pač pravico. Glede mene pa tako enostavno povedano mlatiš mimo, da je kar veselje, kar je spet moje mnenje... do katerega imam valjda tudi jaz pravico! In to mnenje je samo v tem, da "navijam" za tri proge, na katerih bi se "našlo" več kolesarjev. Kajti, če nekdo lahko, potem tisti, kateri lahko npr. 80 km lahko tudi 50, dočim tisti, kateremu je 50 že skrajna meja, 80 km enostavno ne more. Torej je ali prisiljen peljati 25 km in je pač prej na priredivenem prostoru, ali pa enostavno ne gre na maraton. Samo to je bil moj point pisanja in če tega nisi uspel prebrati, ti jaz ne morem pomagati. Hvala tudi tebi za direkten in nepotreben napad, katerega si nisem zaslužil.

Maj_ex 16.04.2015 14:15
@Nikita:
@okcers:

Po mojem razmišljaš čisto out, narobe, kakor Maj_ex. ...

Nikita 16.04.2015 14:39

Nekaj frčkaš, odgovora pa ne daš. Še vedno trdim, da po mojem mnenju ti in Ockers pač razmišljata narobe. Vso tvoje pisanje, nalivanja žolča je čisto brez veze, nepotrebno. Spet moje mnenje... boš sprejel ali ne, tvoj problem.

Še vedno samo trdim, da je bolje imeti širši spekter prog, kajti vsi ne morejo. Kako se ne zavedaš tega, da si danes sposoben toliko, morda pa čez deset, dvajset let ne boš sposoben speljati več take proge, kakor je sedaj predlagana in bi bil vesel, če bi organizator mislil tudi nate in ti omogočil udeležbo na maratonu s tem, da tudi tebi in verjetno ne malemu številu podobnih organizira vožnjo na primerni progi. Je to tako težko razumeti? Ockers je napisal, da je bila lani VEČINA za daljšo progo, ampak če se dobro spomnim, je bilo lani udeležencev za vzorec zaradi slabega vremena in ste tam res bili verjetno samo taki bolje pripravljeni? In mnenje takšnih je seveda sebi v prid, kar ni za zameriti. Vsak navadno prvo gleda nase, potem na druge. In jaz samo pravim, da tudi druge ne izločati, če se to da in organizator Goričanka Kalamar bo pač naredil, kakor bo naredil, pa se midva obesila na strop z nečim, kakor se pravi.

Poglej, ne bova se naprej prepirala, nenazadnje se srečujeva v mestu, zadnjič na košarki, tu in tam in ni potrebno, da se grdo gledamo samo zato, ker si ti pač tak, jaz pa tak...?

Maj_ex 16.04.2015 14:42
@Maj_ex:

Nikita, če nekdo ne razmišlja kot ti še ne pomeni, da razmišlja narobe ...

Nikita 16.04.2015 14:48

Dobro, naj bo po tvoje, "si starejši, zato popustim"... Jaz razmišljam belo, ti pa črno. Oba pravilno in rezultat je sivo. Torej bo po najinem sedaj proga nekje 65 km??? smeh

Le, da je še vedno vprašanje, he, he... ti lahko voziš tako 65 kakor 50, nekdo pa komaj 50 in 65 niti pod razno. Torej ga pač tam ne bo? zapečateno ali pa bo na svoje veselje lahko prej pil pivo, he, he... nedolžen

Ampak, temo pa sva "dvignila" vsaj do višine Trdkove!

Maj_ex 16.04.2015 14:56

kul

labo 16.04.2015 15:34

Trasa velikega maratona:
ridewithgps.com/routes/745962 6

Trasa malega maratona:
ridewithgps.com/routes/746155 2

kovit 16.04.2015 19:03

Dajte prosim povedat kakšna so pravila obnašanja na maratonu...odprta ali zaprta vožnja za avtom ali mogoče kako drugače ?

SHad 16.04.2015 19:07
Hvala Labo
Nikita 19.04.2015 08:33

Uh... tema se je "sunovratila u ponor".... presenečen

Mogoče celo pridem vozit mali maraton s trekingom, če bo vozila tudi pajdašica. Tja 25 km s kolesom, toliko nazaj in 25 km na maratonu, je že dovolj za eno tako vožnjico v dvoje.

Bo pa to po nekaj letih prvi odvožen maraton... pa sem jih nekjda tam blizu petindvajset na leto. Kakor pravimo, vsega se človek enkrat zasiti!

okcers 24.04.2015 10:18

Glede na to, da je pred nami praznični vikend, podaljšujemo rok za predprijavo do torka, 28.04., da čim večjemu številu udeležencev omogočimo pridobitev dodatnega darila.

Naj spomnim:
- za predprijavljene (po novem torej do 28.04.) imamo pripravljeno dodatno praktično darilo, ki ga prejmejo ob plačilu štartnine na prizorišču.  

okcers 30.04.2015 11:07

Kolesarski vikend na Goričkem je pred vrati... Prijavne liste se kar pridno polnijo...za še zadnje omahljivce pa vzpodbudna vremenska napoved.
V nedeljo bo idelanih 12 (zjutraj) do 19 stopinj celzija in brez padavin...

okcers 03.05.2015 19:06

Pod streho je še peta izvedba maratona Goričanka Kalamar. Pod streho dobesedno, kajti jutranje pršenje nam je prepolovilo štartno listo.
Rezime prireditve: 74 kolesarjev iz Slovenije, Avstrije in Madžarske.
Najhitrejša na 84 km -  Igor Kopše (Tušmobil)
                                 - Nina Dolinar (ŠD Bambi, Kranj)

Najhitrejša na 25 km  - Martin Bagari (Vidonci)
                                   -  Mirjam Premrv (Izvir Vipava)

Najstarejši udeleženec: Rafael Končina iz Hrastnika, letnik 1945

Najštevilčnejša ekipa  : KK Drča Ruše (12 kolesarjev)
Foto reportažo prireditve pa bo dodal naš strokovni sodelavec (iskrena hvala za sodelovanje tudi v letošnjem letu) in hkrati priznan ljubiteljski foto kronist "Trek"

Nikita 04.05.2015 07:06
@okcers:

Pod streho je še peta izvedba maratona Goričanka Kalamar. Pod streho dobesedno, kajti jutranje pršenje nam je prepolovilo štartno listo.
Rezime prireditve: 74 kolesarjev iz Slovenije, Avstrije in Madžarske.
Najhitrejša na 84 km -  Igor Kopše (Tušmobil)
                                 - Nina Dolinar (ŠD Bambi, Kranj)

Najhitrejša na 25 km  - Martin Bagari (Vidonci)
                                   -  Mirjam Premrv (Izvir Vipava)

Najstarejši udeleženec: Rafael Končina iz Hrastnika, letnik 1945

Najštevilčnejša ekipa  : KK Drča Ruše (12 kolesarjev)
Foto reportažo prireditve pa bo dodal naš strokovni sodelavec (iskrena hvala za sodelovanje tudi v letošnjem letu) in hkrati priznan ljubiteljski foto kronist "Trek"

Po "mojem mnenju" vam "jutranje pršenje" ni bistveno zmanjšalo število udeležencev?

Po slikah sodeč je bilo kar precej kolesarjev in kolesark, kateri so dan prej vozili dirko v Rogašovcih, verjetno pa tudi kronometer na Sebaščanu? Domačih kolesarjev ni bilo veliko, zaradi "manjkajoče proge cca. 50 km" jih tudi naslednja leta ne bo bistveno več. Vremenska napoved ni bila ravno slaba, nekaj pršenja je sicer bilo tam do pol devetih, dalje pa verjetno ne? Mi smo se peljali proti Hrvaški in se preko Lendave vračali, nikjer dežja, za en maraton je bilo vreme kar v redu, saj se mnogi zgovarjajo navadno na vročino?

Jaz vam želim, da bi imeli naslednja leta bolj uspešen maraton, kar se tiče števila udeležencev, vendar ste pač naredili "dirko" za določen krog kolesarjev in nekih "nedeljskih kolesarjev" ali slabše pripravljenih rekreativcev ne morete pričakovati na progi dolgi 84 km (pa razdalja ni verjetno primarni problem) in z tisoč in nekaj višinci. Tudi omenjanje "najhitrejših" je na takih prireditvah, katere imenujete "maraton" čisto out.

Dajte si dopovedati, da marsikdo začne malo vozičkati kolo komaj konec marca, morda na sredini aprila in je enostavno taka proga pretežka, dočim 25 kilometerska pa spet prelahka, prekratka. Prejšnja leta smo se navadno kolesarji iz celotnega Pomurja na štart pripeljali s kolesi in tudi to je treba upoštevati. Vsaj iz Sobote je gor 25 km, toliko nazaj, dodajmo še 84 km maratona... nekdo, kateri je do sedaj prevozil cca. 500 km, tega enostavno ne zmore in pika. Nekje so pač meje!

Vse je moje mnenje, nikjer nisem uporabil besede, da ste naredili nekaj "narobe", da ne bo spet ogenj v strehi?

kovit 04.05.2015 07:56

Kot udeleženec lahko povem samo velik plus za organizatorje. Da se dirkati in da se tudi lepo panoramsko zapeljati. Moja boljša polovica se je na 80 km podala s 30 km prevoženih v tem letu... Skratka vse OK , SAMO TAKO NAPREJ. mežik

Nikita 04.05.2015 08:05
@kovit:

... Moja boljša polovica se je na 80 km podala s 30 km prevoženih v tem letu... Skratka vse OK , SAMO TAKO NAPREJ. mežik

... statistika je velikokrat največja lažnivka tudi pravimo, a?

Nisi napisal, koliko je stara tvoja najboljša polovica, se bavi še s kakšnim športom in podobne zadeve.

Za večino kolesark in kolesarjev sigurno ne drži, da po prevoženih 30 km v štirih mesecih potem zmorejo še to progo, kjer je kar precej hudih klancev, na koncu pa tudi precej dolg v Doliču oz. Trdkovi, niti ne vem, kje ste se vzpenjali.

1 2
Zadnji komentarji v kategoriji "TEKMOVANJA"
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI