Namestitev kolesa v avto

Domov > Forum > Namestitev kolesa v avto

Namestitev kolesa v avto

SORTIRAJ PO:
mjack 02.05.2015 22:55

Pozdravljeni,

youtu.be/3TSMnRLg9KY

se komu mogoče sanja, kje bi lahko dobil "nosilec" za sprednjo vilico, tako kot je prikazano na začetku posnetka? 

Lp 

Bahula 02.05.2015 23:09

Nekaj imajo pri www.singla.si/

DaisyDejzi 02.05.2015 23:10
@mjack:

Pozdravljeni,

youtu.be/3TSMnRLg9KY

se komu mogoče sanja, kje bi lahko dobil "nosilec" za sprednjo vilico, tako kot je prikazano na začetku posnetka? 

Lp 

Si morda pomislil, da bi povprašal pri teh, ki so nosilec izdelali? Mislim, da nekaj piše na nosilcu.

robizo 03.05.2015 05:17

Na posteku je tole: www.saris.com/product/traps-s ingle-47, sicer samo mehanizem za vpetje tega proizvajalca, dila je pa home made, če se prav videl pripeta z nekimi vezicami in vijaki.

Tukaj imaš drugega proizvajalca: www.bikeinside.de/en/, lahko tudi kupiš pri njih. 
Te imajo in tudi prodajajo še bolj sofisticirano zadevo: www.veloboy.com/ , ker kolo pripneš zunaj, potem ga pa zapelješ v avto, kot nosila v rešilca smeh .

Pa THULE tudi ima, sicer je drago kot pes: www.thule.com/en-us/us/produc ts/carriers-and-racks/bike-car riers/truck-bed-bike-carriers

Pa tukaj se tudi nekaj najde www.skidrive.co.uk/bike-racks /interior-mount-cycle-carriers .html in shop.fix-fork.com/en/, Škoda ima tudi neko zadevo, ki se verjetno lahko uporabi v drugih avtih eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2 c/interior-bicycle-holder, 

pa še bi se našlo. 

robizo 03.05.2015 07:05

Še to sem našel, najbolj podobno kar si iskal, ker se privijači v dno: www.tredz.co.uk/.Delta-Bike-H itch-Pro-In-Car-Rack_46651.htm

vambomzepokazu 03.05.2015 08:51

Naredi si sam.....sicer prirejeno točno določenemu modelu vozila ( C-Max ). Uporabljam pa že 6 let.

 



uploaded



uploaded



uploaded



uploaded



Lahko pa ta Delta bike rack privijačiš na leseno ploščo recimo cca. 45x45cm, spodaj nalepiš ježeke in bo zadeva lepo pri miru v vozilu. (ob normalni vožnji). Je pa tale Delta zanimiva rešitev.

C-40 04.05.2015 15:37

Tole je sicer že malo staro, morda pa se še dobi:

www.mtb.si/oprema/1615-forkfi x-naj-dajo-kolesa-v-avtu-mir.h tml

www.facebook.com/forkfix

TomazK 04.05.2015 16:14

tole je pa kr fletno. za specialke bi že blo, s kakim dodatnim elastičnim šponarjem.

RoseVer 04.05.2015 21:48

Jaz sem si na naslednji in poceni način naredil omenjeni forkfix. Najprej "naredi sam" varianto in naslednjega z majhno pomočjo Thule Indoor adapterja 593. 



uploaded



uploaded



uploaded



 

Mjack1994 05.05.2015 13:48

Hvala vsem za nasvete in pomoč, javim kako sem rešil oz naredil zadevo nasmeh

Maratonac 07.05.2015 22:14

Jutri grem po tale nosilec za vilce in ga bom montiral zunaj na prečke. 

 

www.singla.si/BikeInside-Fork -Mount-19-0-517.html

daks 22.01.2021 16:10

A je kdo uporabljal FORKFIX oz kateri drug tak sistem, kjer imas vpeto prednjo vilico v nosilec, ki je na neki plosci, le ta pa je na tleh prtljaznika vozila?

Nabavil sem Ford Tourneo Custom in ne vem kako fiksirati kolesa v prtljaznem prostoru.

bine1 22.01.2021 20:00

Naredi kot zgoraj @RoseVer, s tem, da ploščo še fiksiraš na tla nekako. Ta Ford ima vzdolžna vodila, ali so klopi/sedeži na vijakih? 

Če ima vijake, jih nekako uporabi za pritrditev, če so vodila, imajo to skoraj gotovo med dodatno opremo.

bine1 22.01.2021 20:11
daks 23.01.2021 08:42

Sedezi niso na vijakih. Vodila pa niso cez celotno dolzino prtljaznega prostoru, Ampak samo pod sedezi.

Ce bi bila plosca cez celotno sirino prtljaznega prostora in dovolj dolga bi bilo najbrz dovolj stabilno?

bine1 23.01.2021 10:03

Ja, samo v vsakem primeru jo fiksiraš na vodila. In kolesa dodatno še privežeš z gurtno. Ko boš enkrat na hitro zaviral, bo vse letelo naprej... v potnike, kar pa nočeš. In čez ovinke ni prijetno vozit, ko se zadaj vse premika in po možnosti še kam drgne. 

Zonar 27.01.2021 12:47

Odrežeš vezano ploščo po meni za prtljažni prostor in potem na tako ploščo mirno dodaš vse možne nosilce, bolj težko se bo taka plošča premaknila.

Razne rešitve se najde na

https://shop.fix-fork.com/en/


Ali pa

https://www.bikeinside.de/en/shop-interior-bike-rack/complete-set/standard-1-2-1-75m.html


Agent041 27.01.2021 13:41

Tole je naredil kolega. Kolikor mi je znano, je material naročil iz Kitajske

Maratonac 29.01.2021 23:14

Vzemi cev z notranjo luknjo za hitri zapinjalec in premerom kot je sama cevka  zapinjalca ,  nareži z žago manjšo dolžino za 2 podloške dolžine kot je med vilicam prvega kolesa,  privari širše podloške in vse skupaj zavari na ploščato železo 40 X  5mm . Kupljena dolžina je tam nekje 1.7 m odvisno koliko držal želiš napraviti . Ploščato železo enako razžagaš , samo malo manj ,kot si razžagal cevke . Vse skupaj odneseš k Vinkotu na Vodmat al pa kakšnem drugem , ki ima švas aparat . Vzameš seboj vsa kolesa, ki jih misliš voziti in narejene nosilce privariš na plošato železo tako da je prostor med kolesi po tvoji želji ! 2 dcl črne barve bo ravno pravšnje al pa kakšne druge , ki se valja pr hiš ! Varenje 10 € , material 10 € , zapinjalci  stari zviti , nosilce za prva kolesa pa ne rabite !  Vse skupaj fiksiraš na rinke , ki jih ima vsak avto za pritrjevanja tovorja . 

um_etnik 30.01.2021 21:57

Če imate katerokoli Škodo prodam notranji nosilec za 1 kolo

daks 02.02.2021 17:26

Evo nasel sem 2 nacina namestitve kolesa v kombi.

1. Z gurnto (med sedezem v drugi vrsti in zanko prtlažnih vratih)

2. Kolo z elastiko pritrdis na "vzglavnik" sedeza



Maratonac 02.02.2021 18:52
Jaz svojega , če je dež in na daljše razdalje vozim obrnjenega z balanco na tleh  . Potrebno ga je pa tudi privezat z elastikami . 
galoper 07.02.2021 17:24
@Maratonac

Vzemi cev z notranjo luknjo za hitri zapinjalec in premerom kot je sama cevka  zapinjalca ,  nareži z žago manjšo dolžino za 2 podloške dolžine kot je med vilicam prvega kolesa,  privari širše podloške in vse skupaj zavari na ploščato železo 40 X  5mm . Kupljena dolžina je tam nekje 1.7 m odvisno koliko držal želiš napraviti . Ploščato železo enako razžagaš , samo malo manj ,kot si razžagal cevke . Vse skupaj odneseš k Vinkotu na Vodmat al pa kakšnem drugem , ki ima švas aparat . Vzameš seboj vsa kolesa, ki jih misliš voziti in narejene nosilce privariš na plošato železo tako da je prostor med kolesi po tvoji želji ! 2 dcl črne barve bo ravno pravšnje al pa kakšne druge , ki se valja pr hiš ! Varenje 10 € , material 10 € , zapinjalci  stari zviti , nosilce za prva kolesa pa ne rabite !  Vse skupaj fiksiraš na rinke , ki jih ima vsak avto za pritrjevanja tovorja . 



galoper 07.02.2021 17:27

Škoda je imela model ali dva v stilu enoprostorca z zapenjalcem prednjih vilic, ki je bil pod prednjim desnim sedežem. Sedež se odstrani in vpne se prednje vilice kolesa. 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI