Oblika deseža

Domov > Forum > Oblika deseža

Oblika deseža

SORTIRAJ PO:
oschti 05.05.2015 08:09

Zdravo. Mene pa neki zanima. A je res, da oblika sedeža pomaga ali pa uničuje naše reproduktivne organe? Oblike sedeža so navadne, ravne, ki naj bi slabo vplivale na naše bogastvo tam spodej (prjatu ne dela več kot prej-to mau pr seb opažam)? Oblika je deljena, s kanalom v sredin, ki naj bi pomagal oz. ne imel vpliva na slabljenje bogastva. Kaj menite? Mislim, da je vprašanje kr na mestu, ker ne bi rad žru kemije, da bo "mini-me" delu kt prej, herc pa propadu.

SODROVC 05.05.2015 08:22

Malo pogooglaj, al pa kr tukej gor poišči teme na toje vprašanje. Ti pa povem, da niti dolgotrajno kolesarjenje ne more kar tako uničiti tvojega "premoženja". Malo se pozanimaj tudi drugje, kako in kaj pride do težav s prostato in pa z reproduktivnimi organi.
Drugače pa je, vsaj po moje, veliko hrupa za prazen nič. 

vasja_ 05.05.2015 08:37

Ko sem jaz vprašal dohtarja, če bicikel kaj škodi, je rekel: "Ja, če padeš". :)

oschti 05.05.2015 08:39
@vasja_:

Ko sem jaz vprašal dohtarja, če bicikel kaj škodi, je rekel: "Ja, če padeš". :)

... smehsmehsmeh ....

boyan64 05.05.2015 08:43
@oschti:

Zdravo. Mene pa neki zanima. A je res, da oblika sedeža pomaga ali pa uničuje naše reproduktivne organe? Oblike sedeža so navadne, ravne, ki naj bi slabo vplivale na naše bogastvo tam spodej (prjatu ne dela več kot prej-to mau pr seb opažam)? Oblika je deljena, s kanalom v sredin, ki naj bi pomagal oz. ne imel vpliva na slabljenje bogastva. Kaj menite? Mislim, da je vprašanje kr na mestu, ker ne bi rad žru kemije, da bo "mini-me" delu kt prej, herc pa propadu.

No ja, če bereš po netu, so lahko zaradi pritiska tam spodaj tudi težave kot pišeš. Če si skeptičen, potem si morda izberi kak SMP Selle sedež. Jaz ga imam in je zame zelo dober. Nobenega pritiska ne čutim. 

SODROVC 05.05.2015 09:33

Ta pritisk, o katerem je govora, se da zmanjašati tako, da bolj "klačmo", da bolj pritiskamo na pedala. Ta tim. "agresivna" vožnja ga malo ublaži. Če sedimo bolj vzravnano in se vozimo bolj ležerno, se to pozna in takrat začnemo zaznavati ta tako neželen pritisk. 
Zase vem, da mi trd, raven sedež bolj udgovarja, kot pa udobno sedlo. Slednje je OK za krajše razdalje, tam do 120, 150 km.  

Tomazek94 05.05.2015 09:45
Mislim, da bi ti utegnil težave z reproduktivnimi organi povzročiti predvsem preozek sedež ne pa toliko drugačna oblika; namreč, kolegu je na bike fitingu rekel naj nabavi nov, širši sedež če bi rad še naprej izvajal posteljne aktivnosti.
boyan64 05.05.2015 10:14

Ponavadi je največ pritiska, če si na balanci spodaj.
Sodrovc, saj Arione je tudi meni OK, samo mi je SMP še bolši ravno ker ni nobenega pritiska ko sem na dropih. Roko na srce, med rekreativci verjetno ni ravno dosti takih, ki delajo neke redne fure 150km.

SODROVC 05.05.2015 12:51

Sej zato, ker ture niso dolge, se lahko bolj "tiši" in s tem zmanjša pritisk na organe, zaradi katerih so nekateri tako zelo v skrbeh. Ni nas malo, ki kolesarimo že 30-40 let, pa nimamo problemov s temi stvarmi. Je pa fajn, če si lahko vsake tolk kupiš kej novga, te majo tudi trgovci raje. mežik

picek.petelin 05.05.2015 13:47

Soseda mi je pa priznala, da je možev bingel  zelo ošvahnel zaradi kolesarskega deseža.

SODROVC 05.05.2015 14:18

Maš pač dobro sosedo, da ti kej tacga zaupa (ona že ve, zakaj). Ampak to pride tud samo po sebi, je odvisno od dolžine trajanja zakonskega stanu.
Pa sosedova trava, sej veš, ta je tud zmeri lepša in bolj zelena kot domača...
Rekla stara Fata starom Muji, da mu ono ne vrijedi više kako bi trijebalo i šalje ona njega po viagru. On tamo v ljekarni neče odmah da kaže, što zapravo hoče, ali je pokazivao maloj, da želi one pilule, koje ima ona tamo skroz na vrhu spremljen. I tako se ona popne po merdevini. A kad on ono vidi one sočne, mlade butine, starom se Muji odmah diže pa jo rekne: "Možeš da siđeš, nije do mene, neg do Fate!"

oschti 05.05.2015 16:14

Super tolk velik različnih odgovorov in mnenj. Bom še mau preguglou okol, po pa odločitev. Na MTB mam sicer s kanalom vmes, a je gel in mi ne paše z nekaterimi hlačami, k majo malce bolj komot podlage. Na spec je pa trd in če bo z lukno, ne bo niti pod razno z gelom.
Hec je tud to, da ko pridem s cestne runde je "mini-me" en čas nerazpoložen, ko pa z gorca, kjer je "počen" zic, je pa ko miška, ko zavoha sir in jo kr po luftu nese kje nasmeh

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI