Kum

Kum

SORTIRAJ PO:
heron 09.05.2015 11:20

živjo
Vsem kolesarjem,pohodnikom,planinc em ki ste v prihodnjem mesecu in pol imeli namen it z kolesom ali peš po glavni cesti na Kum - to ne bo možno,zaradi odločitve občine,da se uvede popolna zapora,zaradi del v gozdu. Med tem ko bo cesta Trbovlje-Hrastnik delno zaprta do 17 ure vsak dan,pa bo glavna cesta na Kum zaprta 24 ur na dan. In ko bodo čez vikende dela v gozdu potekala,naj bi promet potekal na cesti Trbovlje Hrastnik brez zapor,omejitevpresenečennagubano čelo. Ali  obstaja možnost da v tem času prileti kaj na cesto????
več info:
www.zon.si/news/index/1640/1
www.trbovlje.si/obvestilo-o-p opolni-zapori-ceste-na-dobovec /1253

DaisyDejzi 09.05.2015 11:54
@heron:

živjo
Vsem kolesarjem,pohodnikom,planinc em ki ste v prihodnjem mesecu in pol imeli namen it z kolesom ali peš po glavni cesti na Kum - to ne bo možno,zaradi odločitve občine,da se uvede popolna zapora,zaradi del v gozdu. Med tem ko bo cesta Trbovlje-Hrastnik delno zaprta do 17 ure vsak dan,pa bo glavna cesta na Kum zaprta 24 ur na dan. In ko bodo čez vikende dela v gozdu potekala,naj bi promet potekal na cesti Trbovlje Hrastnik brez zapor,omejitevpresenečennagubano čelo. Ali  obstaja možnost da v tem času prileti kaj na cesto????
več info:
www.trbovlje.si/obvestilo-o-p opolni-zapori-ceste-na-dobove c /1253

Seveda pa bo možno z druge strani. Iz Radeč ali čez Podkum.

heron 09.05.2015 12:58
@DaisyDejzi:
@heron:

živjo
več info:

z specialko samo iz Radeč,kjer te čaka trenutek resnice na cca 22 stopinjskem naklonu,pot je daljša za cca 5km,če greš pa čez Podkum pa samo gorci pojejo,pa še tist je avantura da prilezeš do Završja. No lahko pa greš z specialko,le da jo boš nesel cca 2-3kmmežik. Peš pa ni ovir,le po glavni cesti ne,no če druga ne,bo Kum po dolgem času spet bolj prazen,oz. bodo gor pravi planinci in pohodniki

DaisyDejzi 09.05.2015 17:27
@heron:
@DaisyDejzi:
@heron:

živjo
več info:

z specialko samo iz Radeč,kjer te čaka trenutek resnice na cca 22 stopinjskem naklonu,pot je daljša za cca 5km,če greš pa čez Podkum pa samo gorci pojejo,pa še tist je avantura da prilezeš do Završja. No lahko pa greš z specialko,le da jo boš nesel cca 2-3kmmežik. Peš pa ni ovir,le po glavni cesti ne,no če druga ne,bo Kum po dolgem času spet bolj prazen,oz. bodo gor pravi planinci in pohodniki

Vse to sem že prevozil. Na spustu proti Radečam pa sem se tudi skoraj ubil. Med poletom preko ograje sem se uspel ujeti za ograjo. Spodaj pa ni dolgo nič in potem kamenje. 
Navzgor pa sem kolo rinil samo od Malega Kuma do pod tiste prve kmetije kjer raste zelo lepa lipa. 

heron 09.05.2015 22:15
@DaisyDejzi:
@heron:
@DaisyDejzi:
@heron:

živjo
več info:

Vse to sem že prevozil. Na spustu proti Radečam pa sem se tudi skoraj ubil. Med poletom preko ograje sem se uspel ujeti za ograjo. Spodaj pa ni dolgo nič in potem kamenje. 
Navzgor pa sem kolo rinil samo od Malega Kuma do pod tiste prve kmetije kjer raste zelo lepa lipa. 

uf,to si mel srečo,jaz sem šel lansko leto edinkrat navzgor iz Radeč,vroče kot pes,jaz pa pihal ko kakšna donfarcanasmeh,a je šlo,je strmo ko pes,pa tud sonce ti polet ne da dihat,no in zdaj si predstavljaj da bo moral tam vozit avtobus poln otrok????

TEX 18.05.2015 21:26

Torej na Kum ni možno ?

Strale 16.07.2015 09:53

A je tole trasa iz Radeč ali gre kje drugje?

uploaded

presna 16.07.2015 10:32

Seveda je, lahko greš pa čez Čimerno v Dobovec in na Kum, samo je zajebana zelo.

connect.garmin.com/activity/5 59370226
Tu lahko vidiš kje gre, samo jaz sem šel kontra. 

heron 16.07.2015 10:40
@Strale:

A je tole trasa iz Radeč ali gre kje drugje?

uploaded

iz kje boš štartal?
če greš čez radeče,potem s epač pelješ skozi in b ližini papirnice ima na desni tablo čimerno,pa jelovo,mislim da tudi piše zraven.tu greš desno in takoj te doleti čez 20% naklon,potem se cesta malo poravna,prideš do križišča,kjer je na desni odprta uta ali hlev(ne vem kako bi drugače rekel),tu zaviješ desno in se spet vzpne in tu nadaljuješ skozi po glavni cesti,peljal se boš mimo hiše kjer je ogromno palčkov-kipcev,cesta se lepo vzpenja,ko boš šel mimo hiš prideš v gozd,potem pa s ena vrhu spet poravna,odprejo se travniki,prideš do Čimerna,zaviješ za dobovec,cesta s eporavna,pa spet dol pa spet gor,ko že misliš da ne bo šlo več gor,se takoj spet vzpne,no ko prideš v vas Ključevica,od tu naprej imaš cca 3,5 km ravnine,spusta,prideš v dobovec,zaviješ za Kum in potem te čaka še cca 6 km vzpona,kot sladicamežik ,uživaj

shark1 18.07.2015 00:02

Ker je ravno tema o vzponu na Kum...moram ta klanec enkrat prevozit s kolesom,Vršiča sem že sit :) BTW...mogoče bo koga,ki še ni vozil tega klanca,zanimalo,kako izgleda,zato je tukaj en posnetek,ko smo testirali procent regeneracije zavorne energije električnega hibrida Opel Ampera na daljšem zelo strmem klancu,zato je bil za test izbran Kum. Zraven so tudi vsi OBD tehnični podatki,tako da si lahko iz posnetka izračunate naklon posameznih poljubnih odsekov. Kot zanimivost naj povem še to,da je bila celotna pot na posnetku narejena na elektriko! www.youtube.com/watch?v=oIS08 -A3H0s

Stemba 24.08.2015 21:10

v četrtek se odpravljam iz Ljubljane čez Kum, povratek na Podkum - Šmartno pri Litiji - Trebeljevo

www.bikemap.net/en/route/3233 109-lj-kum/

zanima me, če je cesta OK? kaj makadama vmes - na vzponu / spustu?

(seveda se lahko kdo tudi pridruži mežik)

majcka 24.08.2015 21:52
@Stemba:

v četrtek se odpravljam iz Ljubljane čez Kum, povratek na Podkum - Šmartno pri Litiji - Trebeljevo

V dolini Sopote je makadam. Kar dobršen del. Če ne boš preveč divjal, se da kar lepo prit skozi. Kolikor mi je znano je pa tudi med Podkumom in dolino Sopote makadam, samo ne vem v kakšnem stanju.

Pa tale tvoja cesta se malo mimo Kuma pelje. smeh 

Stemba 24.08.2015 22:04
@majcka:

pa res presenečen

a je sploh možna krožna čez Kum?

CKR.SI 24.08.2015 22:18
@majcka:
@Stemba:

V dolini Sopote je makadam. Kar dobršen del. Če ne boš preveč divjal, se da kar lepo prit skozi. Kolikor mi je znano je pa tudi med Podkumom in dolino Sopote makadam, samo ne vem v kakšnem stanju.

V primeru, da se boš vračal s Kuma čez Podkum boš moral najpreje čez Mali Kum. Obstajajo bližnjice, ki pa nisem siguren, da si jih sposoben prepeljati. Če pogledaš na zemljevid boš videl vrisano peš pot od vrha Kuma do Malega Kuma. Morda je to celo najenostavnejši spust. Drugače bo potrebno voziti naokoli. Tudi v tem primeru se ne da voziti nekih 300m pred Malim Kumom. Kakšn je cesta do Podkuma se ne spomnim, mislim pa da je od Podkuma naprej asfaltirano. Paziti moraš po kateri cesti boš vozil, da se ne spustiš prehitro v dolino Sopote.

P.S.
Trasa, ki si jo predstavil ne gre na Kum, pač pa iz Zasavja na Podkum. Na Kum se pelje iz križišča pri Trbovljah desno v hrib. 

MYCULT 25.08.2015 08:30

Pozdravljen SKR.SI,
lepa turica iz LJ v Zasavske krajenasmeh ....makadamski del  te čaka pri spustu iz vasi Podkum (na koncu vasi) dol proti dolini reke Sopote (cca 2,5 km spusta, previdno, ker je po tej cesti kar veliko rebrastih vodnih odtokov) in od križišča do katerega se boš pripeljal (in na katerem boš potem moral zaviti desno proti Litiji) še cca 7 km makadama  (cesta se rahlo vzpenja) proti kraju Velika Preska, torej te vse skupaj čaka cca 10 km makadamskega dela tvoje route. 

Jaz vozim po tem makadamu s specialko brez problema. 
Mogoče še info za krožišče v Šmartnem pri Litiji - pelji kar naravnost in prišel boš do centra kraja in potem naprej na Trebeljevo tam pa si že skoraj doma....

Za četrtek je napovedano lepo vreme, zato srečno in prijetno turico ti želim.
lp, Marko

MYCULT 25.08.2015 08:34

Se opravičujem, moje pisanje je namenjeno Stembi in ne SKR.SI - ju (pravilno: CKR.SI-ju).

Lp, Marko 

Stemba 25.08.2015 10:24

hvala za odgovore! sem se odločil, da bom šel kar po isti poti nazaj.

LP

CKR.SI 25.08.2015 10:42
@Stemba:

hvala za odgovore! sem se odločil, da bom šel kar po isti poti nazaj.

LP

Torej boš prevozil približno 3km makadama.

Stemba 25.08.2015 11:05
@CKR.SI:

sklepam na vrhu Kuma 1.5km v vsako smer?

CKR.SI 25.08.2015 11:20
@Stemba:
@CKR.SI:

Ja.

Stemba 25.08.2015 11:26
@CKR.SI:
@Stemba:
@CKR.SI:

Ja.

Hvala za info @CKR.SI in ostali

DMJE35 25.08.2015 14:23
@CKR.SI:
@majcka:
@Stemba:

V primeru, da se boš vračal s Kuma čez Podkum boš moral najpreje čez Mali Kum. Obstajajo bližnjice, ki pa nisem siguren, da si jih sposoben prepeljati. Če pogledaš na zemljevid boš videl vrisano peš pot od vrha Kuma do Malega Kuma. Morda je to celo najenostavnejši spust. Drugače bo potrebno voziti naokoli. Tudi v tem primeru se ne da voziti nekih 300m pred Malim Kumom. Kakšn je cesta do Podkuma se ne spomnim, mislim pa da je od Podkuma naprej asfaltirano. Paziti moraš po kateri cesti boš vozil, da se ne spustiš prehitro v dolino Sopote.

P.S.
Trasa, ki si jo predstavil ne gre na Kum, pač pa iz Zasavja na Podkum. Na Kum se pelje iz križišča pri Trbovljah desno v hrib. 

S Kuma do Malega kuma je peš pot in neka gozdna pot, vendar ne v celi prevozna z MTB-jem, speci odpade. Od Malega kuma do Podkuma je pa asfalt, od Podkuma do Sopot je makadam...lahko potem od tukaj nadaljuješ za Radeče levo ali desno proti Litiji...lep makadam...sam vozim to z MTB-jem...gre hitreje navzdol...pa spust s Kuma na Mali kum je super.

kovac71 06.09.2015 08:35

Evo, Vršič je za nami; v nedeljo 13.9 pa prihaja kralj vzponov=Kum

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI