Optimalna trasa Novo Mesto - Kočevje

Domov > Forum > Optimalna trasa Novo Mesto - Kočevje

Optimalna trasa Novo Mesto - Kočevje

SORTIRAJ PO:
Nikita 22.05.2015 11:40

Lahko kdo predlaga... najbolj optimalno pot med Novim Mestom in Kočevjem? Dalje se gre preko Gorskega Kotarja... Morda celotno traso, vendar bolj po glavnih cestah. Ne bi rad kam  zašel in iskal rešitve v nekem zakotnjaku.

picek.petelin 22.05.2015 11:56

NM-Dolenjske Toplice- (Baza 20!) -Podstenice-Trnovec-Željne-K očevje

Ban 22.05.2015 12:01

NM, Soteska, Dvor, Kočevje

DMJE35 22.05.2015 12:08
@Ban:

NM, Soteska, Dvor, Kočevje

Še malo podrobneje:

Novo mesto, Srebrniče, Potok, Straža (v križišču desno čez reko Krko, potem na levo), Rumanja vas, Soteska, Dvor( glej tablo za Kočevje), Lašče, Smuka, Stari Log, Gorenje in nazadnje Kočevje.

Nikita 22.05.2015 12:10

@Ban

 

To varianto sem si že izrisal... nenazadnje sem daljnega leta 1975 in 1976 bil tam... v delovni brigadi. Že zaradi tega bi si želel, da spet vidim tiste kraje.

 

Kar se tiče Piščančka... bom pogledal, vendar kot pravim, nekih "super" stranskih cest ravno ne, da ne bi s kolegom blodla tam okrog in zapravljala čas. Meni je nenazadnje bikemap narisal neko varianto preko nekih hribov... morda je to ravno to, kar predlaga Picek.Petelin?

 

Nenazadnje bo treba gledati tudi višince, razdaljo. Za sedaj se vse gibljeno tam med 315 in 325 km od Sobote do Novega Vinodolskega. Saj ni ravno razdalja neki velik problem... bolj bo to, da hočeva prit tja dokaj rano in ne ob prvem mraku.

Nikita 22.05.2015 12:10
@DMJE35:
@Ban:

NM, Soteska, Dvor, Kočevje

Še malo podrobneje:

Novo mesto, Srebrniče, Potok, Straža (v križišču desno čez reko Krko, potem na levo), Rumanja vas, Soteska, Dvor( glej tablo za Kočevje), Lašče, Smuka, Stari Log, Gorenje in nazadnje Kočevje.

Hvala...

CKR.SI 22.05.2015 12:21

Kaj pa obujanje spominov na DOS? Čez Vahto v Metliko in naprej v Črnomelj. Iz Kanižarice se je čisti užitek zapeljati do Kočevja.
Lahko pa seveda iz Črnomlja nadaljuješ proti obali. 

Nikita 22.05.2015 12:24
@CKR.SI:

Kaj pa obujanje spominov na DOS? Čez Vahto v Metliko in naprej v Črnomelj. Iz Kanižarice se je čisti užitek zapeljati do Kočevja.
Lahko pa seveda iz Črnomlja nadaljuješ proti obali. 

... ne poznam ravno teh krajev, tako da niti pošteno ne vem, kje sem se vozil takrat. Tudi to bo morda varianta... manj komplicirano bo, kajti preko Vahte sva se s kolegom medtem že peljala mislim da dvakrat, tudi nekje pri Semiču, Metliki... bomo preučili.

 

Zdaj me edino muči, da skrajšam pot tam "zgoraj" in se morda zapeljeva nekje na hribu vštric s cesto ob obali. Ker pa pride en kolesar proti... in pozabi zaviti npr. pri Crikvenici... se bomo peljali eni dol, drugi gor, he, he... Za sedaj velika hvala vsem za nasvete.

Ban 22.05.2015 12:25

Če greš preko baze 20 potem je po kočevskem rogu makdam, pa še kakšen medved vmesnasmeh. Predvidevam da greš s cestnim koelsom, torej je trasa od dmje35 najkrajša

PS. Rumanja vas je na desni strani krke

Nikita 22.05.2015 12:34
@Ban:

Če greš preko baze 20 potem je po kočevskem rogu makdam, pa še kakšen medved vmesnasmeh. Predvidevam da greš s cestnim koelsom, torej je trasa od dmje35 najkrajša

PS. Rumanja vas je na desni strani krke

Makadam ne pride v poštev.

picek.petelin 22.05.2015 12:37
@Ban:

Če greš preko baze 20 potem je po kočevskem rogu makdam, pa še kakšen medved vmesnasmeh. Predvidevam da greš s cestnim koelsom, torej je trasa od dmje35 najkrajša

PS. Rumanja vas je na desni strani krke

Ne bi škodilo, če bi obiskal partizansko bolnico na Bazi 20.smeh

Poss 22.05.2015 12:39

Če boš razmišljal o Vahti:

www.bikemap.net/en/route/2272 717-krk_njivice

Namesto do Metlike, lahko na Jugorju zaviješ za Semič in se spustiš direkt do Črnomlja. Na poti od Črnomlja do Starega trga se lahko ravnaš po tablah.

Vmes je samo en enakomeren klanc cca 5km 300-400 višincev.
Ko si v Starem trgu je potrebno v vasi zavit levo (nima smisla do Kočevja vozit). Potem je pa na koncu spusta malo "tricky". Na koncu spusta zaviješ desno za Dol/Fara 
www.google.si/maps/@45.489896 ,15.069549,3a,75y,166.7h,56.04 t/data=!3m4!1e1!3m2!1stJftQTXF SNkJWwU1Lc9DKg!2e0?hl=sl 

In potem še v Dolu zaviješ levo čez mini mostiček. Na tablah so puščice za Delnice in Faro.

Od tod naprej voziš konstantno po glavni cesti po dolini reke Kolpe. Mirno, zgrešit ne moreš več, višincev do Gorskega kotarja ni več. Pri Brod na Kupi greš pa čez mejo.

Ban 22.05.2015 12:44
@Poss:

Če boš razmišljal o Vahti:

www.bikemap.net/en/route/2272 717-krk_njivice

Namesto do Metlike, lahko na Jugorju zaviješ za Semič in se spustiš direkt do Črnomlja. Na poti od Črnomlja do Starega trga se lahko ravnaš po tablah.
Vmes je samo en enakomeren klanc cca 5km 300-400 višincev.
Ko si v Starem trgu je potrebno v vasi zavit levo (nima smisla do Kočevja vozit). Potem je pa na koncu spusta malo "tricky". Na koncu spusta zaviješ desno za Dol/Fara 
www.google.si/maps/@45.489896 ,15.069549,3a,75y,166.7h,56.0 4 t/data=!3m4!1e1!3m2!1stJftQTX F SNkJWwU1Lc9DKg!2e0?hl=sl 
In potem še v Dolu zaviješ levo čez mini mostiček. Na tablah so puščice za Delnice in Faro.
Od tod naprej voziš konstantno po glavni cesti po dolini reke Kolpe. Mirno, zgrešit ne moreš več, višincev do Gorskega kotarja ni več. Pri Brod na Kupi greš pa čez mejo.

Tudi dobra varianta, pa še v Preselju pri Madroniču se ustaviš na ribahmežik. Pa pot ob kolpi gor je čudovita, nobenega prometa.

Nikita 22.05.2015 13:01
@Ban:
@Poss:

Če boš razmišljal o Vahti:

www.bikemap.net/en/route/2272 717-krk_njivice

Namesto do Metlike, lahko na Jugorju zaviješ za Semič in se spustiš direkt do Črnomlja. Na poti od Črnomlja do Starega trga se lahko ravnaš po tablah.
Vmes je samo en enakomeren klanc cca 5km 300-400 višincev.
Ko si v Starem trgu je potrebno v vasi zavit levo (nima smisla do Kočevja vozit). Potem je pa na koncu spusta malo "tricky". Na koncu spusta zaviješ desno za Dol/Fara 
www.google.si/maps/@45.489896 ,15.069549,3a,75y,166.7h,56.0 4 t/data=!3m4!1e1!3m2!1stJftQTX F SNkJWwU1Lc9DKg!2e0?hl=sl 
In potem še v Dolu zaviješ levo čez mini mostiček. Na tablah so puščice za Delnice in Faro.
Od tod naprej voziš konstantno po glavni cesti po dolini reke Kolpe. Mirno, zgrešit ne moreš več, višincev do Gorskega kotarja ni več. Pri Brod na Kupi greš pa čez mejo.

Tudi dobra varianta, pa še v Preselju pri Madroniču se ustaviš na ribahmežik. Pa pot ob kolpi gor je čudovita, nobenega prometa.

... rib ravno ne maram, he, he!!!

wavemaker 22.05.2015 13:17


Če ni problem kilometrina je pa veliko lepša čez Belo Krajino do Vinice in potem ob Kolpi proti Gorskemu Kotarju, ampak potem obideš Kočevje. 

Magnum 22.05.2015 16:24
@Nikita:

To varianto sem si že izrisal... nenazadnje sem daljnega leta 1975 in 1976 bil tam... v delovni brigadi. Že zaradi tega bi si želel, da spet vidim tiste kraje.

 

 

a v domobranski... nagubano čelo

erre 22.05.2015 16:37
@Magnum:
@Nikita:

To varianto sem si že izrisal... nenazadnje sem daljnega leta 1975 in 1976 bil tam... v delovni brigadi. Že zaradi tega bi si želel, da spet vidim tiste kraje.

 

 

a v domobranski... nagubano čelo

V brigadi je morda bil, delal pa ziher nikul

Nikita 22.05.2015 17:53
@wavemaker:


Če ni problem kilometrina je pa veliko lepša čez Belo Krajino do Vinice in potem ob Kolpi proti Gorskemu Kotarju, ampak potem obideš Kočevje. 

... saj ni potrebno, da grem v Kočevje. Zate sicer ne vem od kod si... verjetno iz tistih krajev, ampak to kontra izgleda, kot bi se ti hotel peljati iz Kočevja v Lendavo in bi po vsej sili hotel skozi Mursko Soboto. Jaz bi ti prvi svetoval, da ni treba in da se je izogni... razen ob neizmerljivi želji, he, he... Glavno je, da je asfalt in da se proga ne podaljšuje, otežuje, kakor bo preko Dvora.

primoz69 22.05.2015 19:03

@Nikita. Ker si objavil tudi post za trase okoli Novega Vinodolskega, predvidevam da zato iščeš pot od NM preko Kočevja in predvidevam tudi dalje proti Delnicam. Še zdaleč nisem iz teh koncev, a ker si omenil, da želiš vozit po (dokaj) glavnih cestah, ti tudi jaz predlagam 'klasiko', ki sem jo že vozil. Torej: NM-Straža-Dvor-Smuka-Kočevj e-Livold-Fara (Brod na Kupi)-Delnice. Cesta je lepa, a pričakuj na odseku Dvor-Smuka-Kočevje dirkaško razpoložene motoriste, od Kočevja dalje pa tudi promet, saj je to 'bližnjica' iz notranjosti proti Kvarnerju, predvsem ob vikendih. Pa srečno vožnjo, kakorkoli že.

Nikita 22.05.2015 19:16
@primoz69:

@Nikita. Ker si objavil tudi post za trase okoli Novega Vinodolskega, predvidevam da zato iščeš pot od NM preko Kočevja in predvidevam tudi dalje proti Delnicam. Še zdaleč nisem iz teh koncev, a ker si omenil, da želiš vozit po (dokaj) glavnih cestah, ti tudi jaz predlagam 'klasiko', ki sem jo že vozil. Torej: NM-Straža-Dvor-Smuka-Kočevj e-Livold-Fara (Brod na Kupi)-Delnice. Cesta je lepa, a pričakuj na odseku Dvor-Smuka-Kočevje dirkaško razpoložene motoriste, od Kočevja dalje pa tudi promet, saj je to 'bližnjica' iz notranjosti proti Kvarnerju, predvsem ob vikendih. Pa srečno vožnjo, kakorkoli že.

Hvala na opozorilu, v vsej dosedanji kolesarski "karieri" nisem imel nekih problemov z motoristi in upam, da tudi v bodoče ne bom imel.

 

Ja, na bikemap-u sem si izrisal ravno to varianto... kot varianto 1. Pod 2 bom probal pri Brežicah preko, pa do Ogulina... oz. tam proti morju. Morda jo s kolegom pikneva preko Vahte, Kanižarice... Do odhoda sta še slaba dva tedna in nekaj bomo našli. Nenazadnje... četudi se me nekje sedemkrat obrne okoli svoje osi, za silo vem, kje sem. Saj ne grem v npr. Transilvanijo.

DMJE35 22.05.2015 19:23
@primoz69:

@Nikita. Ker si objavil tudi post za trase okoli Novega Vinodolskega, predvidevam da zato iščeš pot od NM preko Kočevja in predvidevam tudi dalje proti Delnicam. Še zdaleč nisem iz teh koncev, a ker si omenil, da želiš vozit po (dokaj) glavnih cestah, ti tudi jaz predlagam 'klasiko', ki sem jo že vozil. Torej: NM-Straža-Dvor-Smuka-Kočevj e-Livold-Fara (Brod na Kupi)-Delnice. Cesta je lepa, a pričakuj na odseku Dvor-Smuka-Kočevje dirkaško razpoložene motoriste, od Kočevja dalje pa tudi promet, saj je to 'bližnjica' iz notranjosti proti Kvarnerju, predvsem ob vikendih. Pa srečno vožnjo, kakorkoli že.

....sem redno stranka najmanj trikrat na leto na tej relaciji do Broda na Kolpi , potem grem proti Osilnici, resda je preko vikenda več motoristov na realaciji dvor Kočevje, ampak vedno manj, proga je izgubila na pomembnosti, enako velja za avtomobile, tudi od Kočevja naprej do Broda je resda več prometa , ampak še vedno znosno za vsakega kolesarja. Star časi so minili, za motorje in avte. Vse izumrla. Lepo


DMJE35 22.05.2015 19:27
Se opravičujem glede pravopisa,
ko sem na tablici sem ful drugačen.
Nikita 02.06.2015 14:11

Hvala še enkrat vsem za nasvete... jutri se gre, ravno name pride vrsta, da peljem od Dvora do Delnic. Tako, da sedaj več problema ne bi smelo biti.

kink-konk 02.06.2015 15:22
@Nikita:

Hvala še enkrat vsem za nasvete... jutri se gre, ravno name pride vrsta, da peljem od Dvora do Delnic. Tako, da sedaj več problema ne bi smelo biti.

Srečno pot!

Nikita 07.06.2015 21:38

Evo... povratak, vse rešeno uspešno v nulo.

 

Sama vožnja tja se je sicer začela ob treh zjutraj v sredo, do razdanitve je bilo kar težko, saj se voziti po mraku ni tako enostavno, kakor kdo misli. Vsak ovinek je treba vzeti z rezervo, saj je lahko na cesti kamenje in potem pač lahko padeš, predreš zračnico... in kaj si naredil. Nič... samo zamudiš se. Če bi imel za sabo sledni avto, kakor je to na ultramaratonskih dirkah... je seveda zgodba bistveno drugačna.

 

Že po treh kilometrih me je stisnilo tako v prsih, kakor v riti, saj mi je tik pred Bakovci iznenada pred kolo skočil zajček... vseeno, on preko ceste, jaz pa brez padca.

 

Foe me je ujel tik pred Podčetrtkom, kjer je bila menjava. Malo sem postal, vse pospravil v avto in za njim. Čim sem ga ujel... aparat v roke in slikanje. V Šentjerneju malo v trgovino po sveže žemljice in treba je bilo iti naprej. Vmes še nekaj fotkanja... ustavim se na Dvoru... nekaj pojem, vse pripravim in Foe je že tam.

 

Potem vozim jaz, prečkam tisti hrib, če bi bil čas bi zavil še v Hinje... Prevole, saj sem bil tam daljnjega leta 1975 in 1976 brigadir na mladinski delovni akciji Suha Krajina. Žal... mogoče drugič skočim in obudim kakšen spomin. V Kočevju našel neko bližnjico, do Foeja prišel po čisto drugi cesti... dalje do Livolda... meje... in nato vzpon do Delnic. Sonce je pripekalo... ampak če se mora, se mora.

 

Do Delnic vseeno pridem že solidno zašvicam, tam spet menjava. Zavijem za Mrkopalj... vendar zgrešim odcep Rijeka-Fužine in se res pripeljam do Mrkoplja. Čeprav sem bil skoraj 100 procenten, da moram nazaj vseeno pokličem Foeja... nato ga lovim. Fužine... ni ga, Hreljin... ni ga. Ponovno sem bil v dilemi, je zavil v tisto dolino proti Barbatu... ali pa je že spodaj. Pridem do Kržišča in spodaj... on. Po nekaj kilometrih pride nasproti še tretji sotrpin in družno ga mahneta do Novega Vinodolskega.

 

Tam sva bila nekje ob treh... glede na vse mislim da sva kar solidno opravila vožnjo za prvi dan. Seveda je padlo pivce, pa dve, namestitev, malo kopanja... in že je bil čas za večerjo.

 

Dalje pišem... če bo zanimanje oz. ne bo nekih negativnih komentarjev jutri. Čez dva, tri dni uredim tudi fotografije in kakšno pripnem. Kolesarskih je bolj malo... na morju seveda nisem slikal, saj to voziti s sabo ni ravno pametna ideja.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI