Kupujem novo kolo, rabim malo pomoči

Domov > Forum > Kupujem novo kolo, rabim malo pomoči

Kupujem novo kolo, rabim malo pomoči

SORTIRAJ PO:
tomac90 28.05.2015 15:58

Najprej en lep pozdrav vsem. :D

Sem novi član na forumu in kupujem gorsko kolo do okvirno 700€. Imam pa eno prošnjo in to je, če bi mi kateri od vas znal pomagati pri nakupu kolesa, mi priporočal kaj bi bilo najbolje vzeti? :) Glede opreme sem še laik, ampak sem prebiral neke stvari ter vem, da sta menjalnik in geometrija okvirja najbolj pomembna. Vse se vrti okoli shimano. Zelo je veliko modelov teh menjalnikov in vsega tega, tako da sem se čisto izgubil in več sploh ne vem, kaj je ok in kaj ne... Hočem le, da ne bi kupil mačka v žaklju in da bi dobil maximalni izkoristek kolesa za ta denar. Nagledano imam nekaj scottov, potem nemške bullse, cube ter še kakšna znamka bi se našla. Naj omenim, da se mi vizualno bullsi in cube najbolj dopadejo, ampak kako je kaj z opremo teh dveh, to se mi pa ne sanja sploh, zato bi rabil malo pomoči?! :)

Že celi teden si ogledujem kolesa na različnih spletnih straneh in se jih je nabralo kar nekaj.
Spodaj bom prilepil kar nekaj linkov, med katerimi se odločam, ampak res ne vem kaj bi bilo najbolje, zato bi res prosil za pomoč pri nakupu. Lahko mi napišete izmed teh vsaj kakšne 3-4 kolesa, ki so najbolj idealna in, da ob rednem negovanju, servisiranju delujejo brezhibno.
Moja telesna višina je 181cm. Višina, ki sem jo meril od tleh ter do mednožja je okoli 81cm (dolžina koraka-višina razkoraka)

Vsako mnenje je pa še kako dobrodošlo ter upam, da se bom znal potem bolje odločiti in kolo plansko it kupit že ta vikend, če bo na zalogi.
Hvala vsem že v naprej, Tomaž ;.=9/

Linki do povezav:

www.extremevital.com/sl/koles a/gorsko-kolo-specialized-rock hopper-sport-29-2015-p-15249.h tml

www.bike-center.si/kolesa/gor ska/xc-hardtail-29/bulls-2014- bushtail-29-slo.html?

www.bike-center.si/kolesa/gor ska/xc-hardtail-29/bulls-2014- sharptail-29-slo.html

www.veb-company.si/izdelek/48 81/kolo-bulls-bushtail-29-offe r-2015.html

www.veb-company.si/izdelek/48 82/kolo-bulls-sharptail-plus-2 9-offer-2015.html

www.veb-company.si/izdelek/50 20/kolo-cube-attention-29-2015 .html

www.veb-company.si/izdelek/41 64/kolo-cube-analog-29-2014.ht ml

www.veb-company.si/izdelek/45 28/kolo-kona-mahuna-29-2015.ht ml

www.enduro.si/index.php/koles a/kolesa-1/scott-2015/gorska/a spect/aspect-940.html

www.enduro.si/index.php/koles a/kolesa-1/gorska/scott/trail/ scottaspect94015crna-oranzna.h tml

www.valy.si/izdelek/N-ASPECT_ 940/scott-gorsko-kolo-aspect-9 40-2014

www.valy.si/izdelek/N-MARLIN_ 7/trek-marlin-7-gorsko-kolo-20 15






Geanos 28.05.2015 16:14

Pozdravljen. Sam sem velik približno toliko tok ti. Svetovali so mi nakup kolesa s velikostjo okvirja L (180-185cm).


Sam predlagam, da si ogledaš tudi trgovino a2u (ŠENČUR). Super osebje, kakovost in dodatno opremo dobiš s popusti.

 

www.a2u.si/products/show/J6CO 6AV5FP0POZ34

www.a2u.si/products/show/XSX5 2901H1TQ72OF

 

tomac90 28.05.2015 21:01

Hvala ti, bom malo pogledal, če najdem kaj solidnega. Ja meni isto L, sam je itaq potebno it do trgovca in kolo sprobat, če ti leži, ni druge :) Kero znamko kolesa pa imaš? :D Mene tile Bullsi mikajo oz. sploh vem ne kaj bi vzel :) Zmeda in pol :D

ghostDJ 29.05.2015 08:16

poglej tole - oglas je našel kolega, ki je ta teden kupil novega v rangu katerem ti iščeš, zdaj pa ne ve kaj naj naredi :)

www.bolha.com/rekreacija-spor t/kolesarstvo/kolesa/gorska-ko lesa/cube-reaction-pro-29er-go rsko-kolo-hardtail-1298948523. html?aclct=1432818713 &kw=cube

oglas ni moj niti ga ne poznam in ga ne sponzoriram. vzami zraven človeka, ki se spozna da lahk potrdi, da je vse kot oglas navaja, da je brez poškodb in da so komponente v bistvu skoraj nerabljene.

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI