Novo kolo

Domov > Forum > Novo kolo

Novo kolo

SORTIRAJ PO:
rookie81 11.06.2015 15:53

Lep pozdrav vsem skupaj.

 

Kupujem novo kolo v rangu do 500 EUR. Sem rekreativen kolesar, občasno prevozim daljše ture.Sprva sem hotel kupit treking kolo,ker večinoma vozim po asfaltu,pa so mi vsi svetovali gorce, ker da je pri njih prestavno razmerje boljše in v klancih ne bom tako sopihal kot pri treking kolesih. Sedanje kolo sem kupil pred desetimi leti in nisem več tako seznanjen,kaj danes folk vozi.Študiram med tema dvema:

 

GT Karakoram Sport 29 (cena 559 EUR,  če plačam gotovino = 475 EUR) Gorko SG

Okvir

29" Hydroformed 6061 T6 Aluminum

Prednje vzmetenje

SR Suntour XCT-HLO w/ 100mm Travel

Zadnji menjalnik

Shimano, Alivio, RD-M430

Prednji menjalnik

Shimano Altus FD-M370

Prestavni ročici

Shimano SL-M370, Rapid Fire

Zavore

Tektro HD-M290 Hydro Disc W/ 160mm

Verižnik

Sunrace CS-M90, 11-34T, 9-Speed

Zobnik

SR Suntour XCM-T414, 44-32-22T

Obročniki

Shinning DB28D, Double Wall, 32H

Plašča

All Terra MTB, 29X2.1"

GENESIS impact 4.0 mtb 29" (cena 599 EUR, znižano na 479 EUR) Intersport SG

Okvir

Aluminium 6061 double butted, dropout

40 mm Kickstand , through cable routing

Prednje vzmetenje

Suntour XCM-DS-RLO 29", 100 mm

Zadnji menjalnik

Shimano Deore XT Shadow, 27 prestav

Prednji menjalnik

Shimano Acera

Prestavni ročici

Shimano Acera Rapidfire Plus

Zavore

Shimano BR-M355 hydr. Disc 180mm

Verižnik

Shimano HG300-9 11-34T, veriga KMC X9

Zobnik

Shimano Acera 44/32/22T

Obročniki

Araya DS-700 aluminium DW, 32 hole

Plašča

Schwalbe Rapid Rob, 29x 2.25"

 

Prosim za pomoč in nasvet. Hvala že vnaprej.

Janja 11.06.2015 16:35

Drugi ima na pogled malo boljšo opremo. Je pa verjetno iz Intersporta - nič nimam proti trgovini - a pozanimaj se, kako je s servisom - jaz najraje kupim tam, kjer tudi zaupam serviserju, da so prve nastavitve OK.
Drugače pa - tisto, na katerem se že v začetku najbolje počutiš - pri tej ceni se vsaka menjava komponent kar pozna...

www.ekstrem.si/sl/kolesa-trek ing/treking-kolo-giant-roam-2- ltd/
mogoče (če ni striktni budget) pogledaš še 
www.veb-company.si/izdelek/41 64/kolo-cube-analog-29-2014.ht ml

 

rookie81 11.06.2015 16:52

Ja, saj glede servisa imam jaz dvome...V Intersportu in Hervisu vsi trgovci povedo,da je kolo že servisirano, medtem ko v specializiani trgovini bi servis naredil serviser pred nakupom...

 

Malo me bega tudi zaradi velikosti okvirja, ker povsod pravijo, da imajo klasične okvirje in nobeno kolo ni premajhno ali preveliko...Sam sem visok 175 cm in imam razkorak 80 cm. Čudi me, da mi glede velikosti noben trgovec ni svetoval ali kaj vprašal...

 

Razlika med prvim in drugim kolesom je v plačilnih pogojih, prvi je samo z gotovino 475 EUR (Gorko Slovenj Gradec), drugo kolo nakup možen na 12 obrokov, cena 479 EUR (Intersport Slovenj Gradec).

 

Zdaj pa mi kolegi govorijo, da naj bi bila te dni še v Hervisu 30 % akcija na vsa kolesa... :)

Kar pomeni, da bo izbira kar naenkrat še večja....

 

Hvala lepa za nasvet.



Geanos 11.06.2015 17:00

Kupi kolo pri specializirani trgovini, kjer boš opravil/ opravljal servis.
Zakaj?

1. Dobil boš natančne informacije (velikost okvirja, priporočila)

2. Pestrost je večja (različne znamke, modeli, velikosti ...)

3. Servis

 

 

če boš kupoval v športnih trgovinah pa je tko tko. Pač kupš kolo in je to to. Nimaš nobenega servisa. Izbira velikosti je zelo majhna itd.

 

Firnk 11.06.2015 17:48
@rookie81:
Čudi me, da mi glede velikosti noben trgovec ni svetoval ali kaj vprašal...

Kaj pa kupuješ v Hervisu (in Intersportu). Tud, če bi ti hoteli pomagat, ti ne morejo, ker nimajo pojma. Še o supergah ti nimajo kaj pametnega povedat, ti bodo pa o kolesu. Kot bi v Lidlu spraševal o energijskih vrednostih paprike...

 

Sicer nimam pojma o gorcih, samo ponavadi v tem rangu ni nekih razlik. Vzam tisto, ki ti je bolj všeč in ima zate boljšo ceno. Samo vedi, da razni Interšporti in Hervisi pri nas že na začetku navijejo cene, da potem lahko prodajajo s "popusti" (njihov s popustom je ponavadi redna prodajna cena povsod drugod. Polne cene imajo takole na uč 20% višje kot povsod drugod.)

axi 12.06.2015 08:52

Žalostno je da tudi v specializiranih trgovinah ali nimajo pojma, ali pa ti podtaknejo tisto kolo, ki jim tam stoji. Na podlagi lastnih izkušenj so mi enkrat prodali preveliko kolo, drugič pa tudi ni veliko manjkalo v dveh trgovinah. Hvala bogu, da sem se prej malo pozanimal še sam in preveril dodatno še na strani proizvajalca mere in dodatne info. 

Bolj zaupam raznim kalkulatorjem na strani proizvajalcev, kot pa enemu prodajalcu, ki te pogleda in mogoče vpraša po višini in ti določi velikost okvirja. Hvala, ampak ne hvala. In to sem doživel v več znanih trgovinah, ko sem kupoval kolo.

Drugače pa verjetno največ za najmanj denarja www.canyon.com/en/ in www.radon-bikes.de/ .

zgembo23 19.08.2017 14:17

Pozdravljeni!

Sem rekreativen treking kolesar z namenom kupiti novo kolo. Težava nastane zaradi moje višine in teže (208cm - 125kg). Letno prevozim med 4k do 7k km z trenutnim kolesom cult navigator 62, katerega so pred 9 leti priporočili v kar nekaj trgovinah kot pravo izbiro glede na moje proporce.
(predvsem naj bo treking in ne cestno kolo).
Problem pa imam ker navkljub velikmu okvirju ne najdem povsem ustreznega položaja zase in imam roke (zapestje, prsti) kar naprej mravljinčaste. Kolo je že staro in 'zgonjeno' zato bi glede na vse prej omenjeno nabavil novega, s katerim bi odpravil omenjene težave ter malo napredoval tudi tehnično pri samem kolesu (kakšen kg manj ali dva, sedaj kolo tehta preko 14kg) itd. Cena ni prvo vprašanje, pripravljen sem plačati tudi nekaj tisočakov za pravo stvar saj konec koncev presedim kar nekaj ur na kolesu letno.
Kaj priporočate, na koga ali katero trgovino se obrnem? Vsak nasvet bo dobrodošel. 
Hvala

fajfodol 03.07.2018 10:28

Pozdrav vsem! 

Si bom izposodil kar to temo. Kupujem novo kolo za vožnjo v službo in nazaj. Dnevno bi prevozil 30 km. Gledam v stilu treking oz. cestno kolo z ravnim krmilom. Ima kdo kaj izkušenj s kolesi B-twin? Konkretno sem gledal tole:

https://www.decathlon.si/p/8500949_cestno-kolo-triban-100-z-ravnim-krmilom.html#/15-200-m

Kako je kaj z njihovim servisom itd... 

Predlogi dobrodošli.

Hvala in lp



 

fajfodol 03.07.2018 10:28

Pozdrav vsem! 

Si bom izposodil kar to temo. Kupujem novo kolo za vožnjo v službo in nazaj. Dnevno bi prevozil 30 km. Gledam v stilu treking oz. cestno kolo z ravnim krmilom. Ima kdo kaj izkušenj s kolesi B-twin? Konkretno sem gledal tole:

https://www.decathlon.si/p/8500949_cestno-kolo-triban-100-z-ravnim-krmilom.html#/15-200-m

Kako je kaj z njihovim servisom itd... 

Predlogi dobrodošli.

Hvala in lp



 

fajfodol 03.07.2018 10:28

Pozdrav vsem! 

Si bom izposodil kar to temo. Kupujem novo kolo za vožnjo v službo in nazaj. Dnevno bi prevozil 30 km. Gledam v stilu treking oz. cestno kolo z ravnim krmilom. Ima kdo kaj izkušenj s kolesi B-twin? Konkretno sem gledal tole:

https://www.decathlon.si/p/8500949_cestno-kolo-triban-100-z-ravnim-krmilom.html#/15-200-m

Kako je kaj z njihovim servisom itd... 

Predlogi dobrodošli.

Hvala in lp



 

fajfodol 03.07.2018 10:28

Pozdrav vsem! 

Si bom izposodil kar to temo. Kupujem novo kolo za vožnjo v službo in nazaj. Dnevno bi prevozil 30 km. Gledam v stilu treking oz. cestno kolo z ravnim krmilom. Ima kdo kaj izkušenj s kolesi B-twin? Konkretno sem gledal tole:

https://www.decathlon.si/p/8500949_cestno-kolo-triban-100-z-ravnim-krmilom.html#/15-200-m

Kako je kaj z njihovim servisom itd... 

Predlogi dobrodošli.

Hvala in lp



 

fajfodol 03.07.2018 10:28

Pozdrav vsem! 

Si bom izposodil kar to temo. Kupujem novo kolo za vožnjo v službo in nazaj. Dnevno bi prevozil 30 km. Gledam v stilu treking oz. cestno kolo z ravnim krmilom. Ima kdo kaj izkušenj s kolesi B-twin? Konkretno sem gledal tole:

https://www.decathlon.si/p/8500949_cestno-kolo-triban-100-z-ravnim-krmilom.html#/15-200-m

Kako je kaj z njihovim servisom itd... 

Predlogi dobrodošli.

Hvala in lp



 

fajfodol 03.07.2018 10:28

Pozdrav vsem! 

Si bom izposodil kar to temo. Kupujem novo kolo za vožnjo v službo in nazaj. Dnevno bi prevozil 30 km. Gledam v stilu treking oz. cestno kolo z ravnim krmilom. Ima kdo kaj izkušenj s kolesi B-twin? Konkretno sem gledal tole:

https://www.decathlon.si/p/8500949_cestno-kolo-triban-100-z-ravnim-krmilom.html#/15-200-m

Kako je kaj z njihovim servisom itd... 

Predlogi dobrodošli.

Hvala in lp



 

fajfodol 03.07.2018 10:28

Pozdrav vsem! 

Si bom izposodil kar to temo. Kupujem novo kolo za vožnjo v službo in nazaj. Dnevno bi prevozil 30 km. Gledam v stilu treking oz. cestno kolo z ravnim krmilom. Ima kdo kaj izkušenj s kolesi B-twin? Konkretno sem gledal tole:

https://www.decathlon.si/p/8500949_cestno-kolo-triban-100-z-ravnim-krmilom.html#/15-200-m

Kako je kaj z njihovim servisom itd... 

Predlogi dobrodošli.

Hvala in lp



 

fajfodol 03.07.2018 10:28

Pozdrav vsem! 

Si bom izposodil kar to temo. Kupujem novo kolo za vožnjo v službo in nazaj. Dnevno bi prevozil 30 km. Gledam v stilu treking oz. cestno kolo z ravnim krmilom. Ima kdo kaj izkušenj s kolesi B-twin? Konkretno sem gledal tole:

https://www.decathlon.si/p/8500949_cestno-kolo-triban-100-z-ravnim-krmilom.html#/15-200-m

Kako je kaj z njihovim servisom itd... 

Predlogi dobrodošli.

Hvala in lp



 

fajfodol 03.07.2018 10:29

Pozdrav vsem! 

Si bom izposodil kar to temo. Kupujem novo kolo za vožnjo v službo in nazaj. Dnevno bi prevozil 30 km. Gledam v stilu treking oz. cestno kolo z ravnim krmilom. Ima kdo kaj izkušenj s kolesi B-twin? Konkretno sem gledal tole:

https://www.decathlon.si/p/8500949_cestno-kolo-triban-100-z-ravnim-krmilom.html#/15-200-m

Kako je kaj z njihovim servisom itd... 

Predlogi dobrodošli.

Hvala in lp



 

fajfodol 03.07.2018 10:29

Pozdrav vsem! 

Si bom izposodil kar to temo. Kupujem novo kolo za vožnjo v službo in nazaj. Dnevno bi prevozil 30 km. Gledam v stilu treking oz. cestno kolo z ravnim krmilom. Ima kdo kaj izkušenj s kolesi B-twin? Konkretno sem gledal tole:

https://www.decathlon.si/p/8500949_cestno-kolo-triban-100-z-ravnim-krmilom.html#/15-200-m

Kako je kaj z njihovim servisom itd... 

Predlogi dobrodošli.

Hvala in lp



 

fajfodol 03.07.2018 10:29

Pozdrav vsem! 

Si bom izposodil kar to temo. Kupujem novo kolo za vožnjo v službo in nazaj. Dnevno bi prevozil 30 km. Gledam v stilu treking oz. cestno kolo z ravnim krmilom. Ima kdo kaj izkušenj s kolesi B-twin? Konkretno sem gledal tole:

https://www.decathlon.si/p/8500949_cestno-kolo-triban-100-z-ravnim-krmilom.html#/15-200-m

Kako je kaj z njihovim servisom itd... 

Predlogi dobrodošli.

Hvala in lp



 

obelix 03.07.2018 11:31

 Načeloma dobiš v Decathlonu veliko za svoj denar, jaz bi se samo izogibal najcenejšim variantam koles, to je ponavadi 100-ka, potem pa imaš še kakšno 300-ko, 500-ko , 700/900-ko. Cel sistem v Decathlonu je podoben pri vseh artiklih. Poglej samo en nivo višje, za dodatnih cca. 100€ dobiš neprimerno več kolesa, kar se ti bo obrestovalo na dolgi rok.  Pri najcenejših modelih so res šparali maksimalno na vsakem koraku, zavorne ročice plastične in zelo gumijast občutek, prestavne ročice, menjalniki, ... , vse je res povsem osnovno, medtem ko je že naslednji model po lestvici že občutno bolje opremljen, vse je bolj kompaktno,... . 

Sem gledal neka mestna kolesa za starše in je bilo zgoraj napisano moj zaključek. 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI