Hranljiva vrednost živil

Domov > Forum > Hranljiva vrednost živil

Hranljiva vrednost živil

SORTIRAJ PO:
LC-triathlete 12.06.2015 15:50

Moj "kmečki" poskus prikaza hranljive vrednosti živil. 
Lahko uporabite tudi kot kontra-argument očitkom o hranljivi pomanjkljivosti Paleo prehrane zaradi črtanja žitaric...

lc-triathlete.com/2015/hranlj iva-vrednost-zivil/

image

EndorphinS 13.06.2015 08:32

Zanima me , kakšen smisel ima uživanje mesa(mesnih beljakovin) , če jih s segrevanjem nad 40stopinj C uničiš in so mrtve beljakovine?

DaisyDejzi 13.06.2015 08:44
@EndorphinS:

Zanima me , kakšen smisel ima uživanje mesa(mesnih beljakovin) , če jih s segrevanjem nad 40stopinj C uničiš in so mrtve beljakovine?

Ko prebiram tvoje zapise ugotavljam, da sem medicinski fenomen. Jaz namreč počnem vse narobe, gre mi pa izredno dobro. 

Periglej 13.06.2015 08:52
@EndorphinS:

Zanima me , kakšen smisel ima uživanje mesa(mesnih beljakovin) , če jih s segrevanjem nad 40stopinj C uničiš in so mrtve beljakovine?

In kaj bi se po tvojem zgodilo v želodcu, ko pride mesek v želodčno kislino? Morda si pa šprical biologijo v OŠ, kjer smo se učili nekaj glede tega, kaj se zgodi z beljakovinami, ko se segrejejo ali pa jih obdelaš s kislino. Žive beljakovine - my ass - saj ne poješ prasca še ko brca in mu bije srce ali pač?

Stemba 13.06.2015 09:53
@Periglej:
Žive beljakovine - my ass - saj ne poješ prasca še ko brca in mu bije srce ali pač?

pršut?

malizec 13.06.2015 09:54

Super prikaz hranljivih vrednosti živil. Zelo uporabno!

puhek 13.06.2015 09:58

ne pozabit da to KUHATE :) velik zadev uničite ;)

Periglej 13.06.2015 10:04
@Stemba:
@Periglej:
Žive beljakovine - my ass - saj ne poješ prasca še ko brca in mu bije srce ali pač?

pršut?

Nja, pršutko je snet s prasca dol in mu srce ne bije več, beljakovine pa se tekom sušenja spreminijo in ne gre samo voda ven.

www.primorske.si/Priloge/Sobo ta/Dve-fetini-kraskega-prsuta- za-dolgo-zivljenje.aspx 

Mlinar 13.06.2015 10:47

@LC-triathlete:

Moj "kmečki" poskus prikaza hranljive vrednosti živil. 
Lahko uporabite tudi kot kontra-argument očitkom o hranljivi pomanjkljivosti Paleo prehrane zaradi črtanja žitaric...

lc-triathlete.com/2015/hranlj iva-vrednost-zivil/

 

Hvala za tale tvoj "kmečki" prikaz! Zakon!!

ob predpostavki da so vnešene številke pravilne in sad natančnih in pravilnih kemijskih analiz, so rezultati osnova za razumevanje raznolikosti jedilnika. 

p.s. zanimiv si je preračunat kok kg posamezne kategorije hranil bi porbu že za dnevno dozo energije, kaj šele za težje fizične napore... da maš recmo na na touru sadni dan:))

EndorphinS 13.06.2015 20:42
@Periglej:
@EndorphinS:

Zanima me , kakšen smisel ima uživanje mesa(mesnih beljakovin) , če jih s segrevanjem nad 40stopinj C uničiš in so mrtve beljakovine?

In kaj bi se po tvojem zgodilo v želodcu, ko pride mesek v želodčno kislino? Morda si pa šprical biologijo v OŠ, kjer smo se učili nekaj glede tega, kaj se zgodi z beljakovinami, ko se segrejejo ali pa jih obdelaš s kislino. Žive beljakovine - my ass - saj ne poješ prasca še ko brca in mu bije srce ali pač?

Iz vrtca sem šu kr v SŠ(v SŠ sem hodu pa sam k matematki pa telovadbi. Pravkar sem si zmeru temperaturo in imam 36,9. Fotr je imel enkrat 40+ pa je skor umrl. Sem pa tud vidu k je človk padu oz.se je polil z kislino.Grozn.

 

Živalskih beljakovin telo odraslega človeka ne potrebuje. Proteini ali beljakovine s segrevanjem pri višjih temperaturah od 40 °C koagulirajo in postanejo mrtve beljakovine, ki razpadejo na mrtve aminokisline, ki jih naše telo ne more ponovno vgraditi v celice. Pri razgrajevanju beljakovin so prisotne kisline, ki povzročajo visoke temperature v telesu in povzročajo zakisanost.

Prav tako telo pri razgradnji beljakovin dejansko proizvaja alkohol - v našem telesu se pri prebavi beljakovin odvija alkoholno vrenje.

LC-triathlete 16.06.2015 10:53

Tokrat pa še o "junk" hrani. In primerjava na pravo hrano...


lc-triathlete.com/2015/hranlj iva-vrednost-junk-hrane/


image

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI