Po italijanskih Dolomitih

Domov > Forum > Po italijanskih Dolomitih

Po italijanskih Dolomitih

SORTIRAJ PO:
zlahkoto1 08.07.2015 10:33

Plan je kolesarski oddih v Dolomitih in bi potreboval kak nasvet kaj vse se splača prevozit, na kaj pazit, kje prenočit, katere cestne in mtb variante v okolici Val Gardene in Cortina d'Ampezzo?

Cilj je MTB in cestna varianta Sella Ronde ?

Vzponi okoli Treh cin je že kdo bil?

Kje je najbolje kempirati ?

Ima kdo kakšen zemljevid v pdf formatu ?

 

Bugo14167 08.07.2015 11:34

zbral si najlepšo destinacijo.
Kamor se boš obrnil, bo zelo lepo.

Prelazov malo morje --> Sellaronda (Campolongo, Sella, Gardena, Pordoi), Passo Fedaia, Falzarego, Giau, ...

MTBja imaš samo na Sellarondi tolk, da ne rabiš gledat še kje drugje...
PDF formate imaš na netu . Sellaronda Hero mal poggoglaj...

Kampe imaš v vseh mestih Sellaronde proge (Gardena, Canazei, Arabba, Corvara, la Villa, ... )



zmaj24 08.07.2015 11:57

Samo ne it v prvi polovici avgusta. 

mattoo 08.07.2015 12:24

V Arabbi je camp? a lahko prosim kakšen link oz ime prosim...
 

Bugo14167 08.07.2015 12:36
@mattoo:

V Arabbi je camp? a lahko prosim kakšen link oz ime prosim...
 


Da, je.
Area Camper Arabba mislim da se reče...sicer bolj zgleda kot za avtodome, kot pa šotor itd...

www.areasostaitalia.it/area-s osta/?id=248

kenz76 08.07.2015 14:19
Za mtb poglej www.sellarondahero.com
olupek 08.07.2015 17:53
@Bugo:
@mattoo:

V Arabbi je camp? a lahko prosim kakšen link oz ime prosim...
 


Da, je.
Area Camper Arabba mislim da se reče...sicer bolj zgleda kot za avtodome, kot pa šotor itd...

www.areasostaitalia.it/area-s osta/?id=248

v Arrabi ni kampa... je samo PZA ...najbližji je v Corvari (Colfosco), se mi zdi..

Bet 10.07.2015 14:15

Ali mi lahko kdo pove v kateri smeri urinega kazalca je bolje delati Sellarondo s specialko in v katero z MTB-jem? Za MTB sem razmišljal, da bi se posluževal tudi žičnic....

Any idea? 

nemelk 10.07.2015 14:18

Sellarondo s specjalko v kontra urinega kazalca - v smeri urinega kazalca še nisem šel ;) je pa v kontra smeti krog malce daljši kot pa v smeri urinega kazalca :)

mattoo 10.07.2015 14:20

s specjalko pordoi-sella-gardena-campolon go (če želiš podaljšati pa namesto camolonga valparola)
za MTB pa ne morem pomagat 

Bet 10.07.2015 14:20

Tega zadnjega nisem najbolje razumel.... :) Zakaj bi bil daljši?

Firnk 10.07.2015 14:30
@Bet:

Ali mi lahko kdo pove v kateri smeri urinega kazalca je bolje delati Sellarondo s specialko in v katero z MTB-jem? Za MTB sem razmišljal, da bi se posluževal tudi žičnic....

Any idea? 

Odvisno, od kod startas (Corvara, Arabba, Canazei, Gardena)...

Naceloma je najpametneje, da najtezji vzpon preletis najprej. Torej ce startas npr. iz Corvare, gres kontra ure na Gardeno, Sello, Pordoi in za konec Campologno. Ce pa iz Arabbe, pa najprej na Pordoi itd naokrog.

Z MTB gres pa lahko pocez, prek tras in trailov Hero maratona.

Bet 10.07.2015 14:50

štartal bi iz Corvare oz. iz kampa Colfosco...se pravi, če te prav razumem, moram iti v tem primeru najpšrej pičim na Gardeno - kontra ure?

wavemaker 10.07.2015 15:23
@Bet:

Ali mi lahko kdo pove v kateri smeri urinega kazalca je bolje delati Sellarondo s specialko in v katero z MTB-jem? Za MTB sem razmišljal, da bi se posluževal tudi žičnic....

Any idea? 

S cestnim sem prevozil Sellarondo v smeri urinega kazalca + pordoi, gardeno in campolongo v obe smeri. Tu ni kaj razmišljat, en dan pojdi v eno smer, en dan v drugo. Nakloni so tu povsod podobni, tam okoli 8 %, narava pa lepa, ni važno s katere strani gledaš.
Passo Fedaia je pa dosti težji iz smeri Malga Ciapella - zelo strmo, ampak imaš pa uno sotesko (bil tudi filmček pred kratkim na bicikel.com)
Za mtb pa nebi vedu 

nemelk 10.07.2015 15:38
@Bet:

Tega zadnjega nisem najbolje razumel.... :) Zakaj bi bil daljši?


Če delaš levi krog torej kontra urinega kazalca se voziš po zunanjem robu 'kroga', če pa delaš desni krog torej v smeri urnega kazalca pa voziš po notranjem robu 'kroga'.. :), ja? V vsakem primeru imaš pa samo dva ovinka, levega ter desnega :) malo heca...

matejC 10.07.2015 15:53

..v Arabbi dobiš apartma za 23€ na osebo (poglej booking.com, bil prejšni vikend)..tako da se s kambi ne bi "matral";)

TomazK 13.07.2015 08:27

Zdravo,

Bil za vikend v Dolomitih, bilo je krasno kot vedno. Zadni dan grem na Fedaio, v najtežjem odseku se že malo sprašujem kaj je tega treba, noge bolijo, potem pa ujamem tega majstra...

 www.youtube.com/watch?v=x9Z6D 157QfA

Brez prvega kolesa se je vzpenjal cca 10kmh in lovil kolesarje pred sabopresenečen 

Sem mel prec lažje noge hehe.. 

Bugo14167 13.07.2015 09:16
@wavemaker:
Tu ni kaj razmišljat, en dan pojdi v eno smer, en dan v drugo. Nakloni so tu povsod podobni, tam okoli 8 %, narava pa lepa, ni važno s katere strani gledaš.

Točno tako !

Ti sam goni, v vse možne smeri.

Fedaia je pa precej bolj strma iz vzhodne strani kot iz Canazeia.

Uživaj!

Bet 13.07.2015 12:49

Odlično, hvala!

FMK 13.07.2015 21:40



uploaded



uploaded



 bil toti vikend s familijo v dolomitih. spal v cortini in tam nabral tudi nekaj prospektov oz. kart s kolesarskimi in pohodniškimi stezami- potmi. MTB karto sem odnesel na firmo. vse te dobiš na info točki v cortini zastonj. je pa uh in ah poti- cest in moram rečt strpnih kolesarjev in ostalih udeležencev v prometu.

MKC 03.08.2017 11:00

Kateri kraj z apartmaji v dolomitih ima "najbolj" primerno izhodišče za čim več asfaltiranih poti če prelaze? 
Bil sem že v Arrabi vendar predvidevam, da je kakšen drug kraj z več različnimi smeri/cestami.

Je kdo bil kdo tudi že kje na avstrijski strani dolomitov (in kako je tam)?
Hvala.

David69 03.08.2017 11:45


uploaded



@MKC:

Kateri kraj z apartmaji v dolomitih ima "najbolj" primerno izhodišče za čim več asfaltiranih poti če prelaze? 
Bil sem že v Arrabi vendar predvidevam, da je kakšen drug kraj z več različnimi smeri/cestami.

Je kdo bil kdo tudi že kje na avstrijski strani dolomitov (in kako je tam)?
Hvala.

Bil prejšnji teden v Corvari in prefural www.maratona.it/en/courses-20 17 ...srednjo turo. En dan tja z avtom, drug dan na kolesu, tretji dan nazaj. Super je bilo! Iz Corvare imaš lepa izhodišča na precej prelazov (Capolongo, Sella, Valparola...) Nastanjen sem bil v tem app www.pradat.com/en/apartments- corvara-alta-badia lep app za 2 osebi in 10% popusta, ker zraven dozidavajo in je čez dan malo razbijanja. Če ne letos, pa drugo leto še ta dolgo varianto.

Aja, pa kolikor vem, v Avstriji ni Dolomitov ;-)

bruhnmici 03.08.2017 12:17

Lienz je v Avstriji. In tudi Dolomite imajo. ;-)

 

 

MKC 03.08.2017 12:18

Hvala.
Za Avstrijo sem imel v mislih samo povsem južni del ob meji z Italijo.

mark 03.08.2017 13:21

Tule je med drugim seznam oprelazov v Dolomitih:

sl.wikipedia.org/wiki/Dolomit i

loltrollol 03.08.2017 13:31

A Giau ne spada sem?

mb81 03.08.2017 16:17

Pozdravljen,

jaz ti priporočam vasice od Canazeia nazaj (Canazei je vstopna točka na Fedaio, Sello oz. Pordoi). Imaš kar nekaj vasic in v vseh so apartmaji. Odlično izhodišče je zato, ker imaš v smeri Canazeia oz. lahko rečemo Cortine vzpone sella ronde, malo dlje za dnevno turo imaš Giau, Valparola, Falzarego. Če greš pa nazaj proti Predazzu mimo skakalnic imaš pa na razpolago en kup drugih vzponov med katerimi je najznamenitejši passo san pelegrino. 

cca. 10 km pred Canazeijem imaš tudi dober kamp v naselju Pozza di fasa.

Nejc1986 24.07.2018 21:19

 Pozdravljeni, prejšnji teden sem bil na kolesarskem dopustu v Italijanskih Alpah in Dolomitih. Morda bo kratek opis tras komu pomagal in ga spodbudil k čemu podobnemu.


Prvi dan: vožnja z avtom iz Slovenije do izhodišča; mesto Arraba. Vzpon na Passo Pordoi, spust nazaj v Arrabo,in potem krog čez passo compalogno,passo Gardena,passo Sella in še 1x passo Pordoi. Skratka Sella ronda v nasprotni smeri urinega kazalca.  75km.


Zapeljal se z avtom do bližnje Marmolade,kjer sem našel zelo lep kamp z zelo prijaznimi lastniki, cena 22eur /noč za 1osebo in avto.

Drugi dan : start iz kampa ,vzpon na passo fedaio,spust v Canazei,vzpon na Passo Pordoi,spust v Arrabo,vzpon na p.falzarego in p.valparolo,spust proti Cortini,vzpon na Passo Giau,spust proti Marmoladi, vožnja do Caprileja in vzpon po prvi polovici passo fedaie do kampa (ki je ravno na sredini vzpona). 120km.


Tretji dan: star z avtom proti kraju Falcada,kjer sem zajahal kolo in naredil krog: passo sanpalegrino ,moena, vzpon na Passo rolle (zelo priporočam,ker je res čudovit!!!!),spust po isti poti nekaj km in zavil desno preko passo Valles do avta v Falcadi. Sploh spust iz passa Valles je vrhunski in to je res super krog .okoli 80km

Vožnja z avtom do kampa pod passo mendolo.

Četrti dan: zgodaj zjutraj start preko passo mendola do kraja Merano in nazaj preko passo Palade . Cca 100km. Ubistvu še najslabši dan je bil tole... Južna Tirolska pač ni po mojem okusu. Sva pa imela z Avstrijcem na specialki top 1urni pogovor na Passo pelada , ki mi je dal novih moči,tako da super.

Pozno popoldne z avtom do Bormia. 12km SV od Bormia našel super apartma za 35eur na noč.


Peti dan: start iz apartmaja mimo Bormia do kraja Mazzo di Valtellina,vzpon na Montiroli,spust na drugo stran , voznja proti p.tonale, vzpon iz Ponte di legna na Passo gavio in spust do apartmaja... 120km.


Šesti dan: verjetno najlepsa vožnja v mojem življenju. Dobesedno. Start iz Bormia,vzpon na Stelvio,spust v Svico,voznja proti zahodu cez Pass del fuorn,spust do tunela (prepovedano za kolesa,treba je dati 6eur in te peljejo čez s kombijem),prihod do jezera pri Livignu (B E A U T I F U L) , Livigno, vzpon na Passo di forcola (švicarsko Italijansko meja),spust po isti poti do Livigna in preko dveh prelazov do Bormia. 140km.


6dni,dobrih 600km,20razlicnih prelazov,22preckanj (ker je Pordoi padel 3x:-)) , uzivancija na polno,ljudje prijazni , nevsiljivi naklonjeni kolesarjem,noge,kolo,zdravje in vreme sodelovali. Vseh 6dni bil neobremenjen glede avg speed in podobnega balasta in preprosto užival kot Pujs v blatu,spoznaval domačine,jedel makarone na 1001 način, z Kul Belgijci pili domače vino... Skratka užitek 100na uro. Toplo,toplo priporočam.


Če ima kdo kako vprašanje z veseljem odgovorim. Lp








olmauntin 24.07.2018 22:04

 Noro.

Imaš gps posnetke? 

Nejc1986 24.07.2018 22:21
 Na žalost ne,ker sem zelo old school kar se tiče multimedijskih naprav :)
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI