Nabite cene koles zadnjih nekaj let, le marketinški nateg

Domov > Forum > Nabite cene koles zadnjih nekaj let, le marketinški nateg

Nabite cene koles zadnjih nekaj let, le marketinški nateg

SORTIRAJ PO:
takahura19 26.07.2015 01:01

Ko sem danes gledal alpe d Huez in videl kako je imel pantani 36min 50 sekund cajt na nekem krš kolesu za današnje čase brez watmetra ali neke jajačaste gonilke. Po drugi strani danes uporabljajo vse carbon, lightweight feltne, watmetre ter elektronske menjalnike pa je vseeno quiantana ene 2 minuti zaostal za časom pantanija. Skratka zanima me če je ta novodobna kolesarska tehnologija en navaden marketinški nateg , da nekdo zabije 15.000 evrov in misli da bo pridobil ne vem koliko na času recimo na neki dirki. :/

kink-konk 26.07.2015 01:06
Kaj pa ti voziš?
takahura19 26.07.2015 01:08
gorann316998 26.07.2015 02:19
celade so tezke
copi 26.07.2015 07:25
@takahura19:

Ko sem danes gledal alpe d Huez in videl kako je imel pantani 36min 50 sekund cajt na nekem krš kolesu za današnje čase brez watmetra ali neke jajačaste gonilke. Po drugi strani danes uporabljajo vse carbon, lightweight feltne, watmetre ter elektronske menjalnike pa je vseeno quiantana ene 2 minuti zaostal za časom pantanija. Skratka zanima me če je ta novodobna kolesarska tehnologija en navaden marketinški nateg , da nekdo zabije 15.000 evrov in misli da bo pridobil ne vem koliko na času recimo na neki dirki. :/

Seveda je marketinški nateg rekreativčki pa nasedajo.

robizo 26.07.2015 07:41

Če prav razumem, to govoriš v svojem imenu. Jaz sem tudi "rekreativček", pa nisem "nasedel" in poznam tudi mnogo drugih "rekreativčkov", ki niso "nasedli". Je pa ta tema idealna za slovenceljne, ki jim foušija kar šprica iz vseh odprtin.

Bi pa dodal še, da to ni "nateg" ampak tržna cena in dokler nekdo uspe prodati za tako ceno je seveda ne bo zniževal. 

nanisimi 26.07.2015 07:51

Vse dokler bo narod plačeval PREvisoke cene,bodo profiji počeli to.

www.youtube.com/watch?v=tOjKf qeiQvo

copi 26.07.2015 08:16
@robizo:

Če prav razumem, to govoriš v svojem imenu. Jaz sem tudi "rekreativček", pa nisem "nasedel" in poznam tudi mnogo drugih "rekreativčkov", ki niso "nasedli". Je pa ta tema idealna za slovenceljne, ki jim foušija kar šprica iz vseh odprtin.

Bi pa dodal še, da to ni "nateg" ampak tržna cena in dokler nekdo uspe prodati za tako ceno je seveda ne bo zniževal. 

Tudi jaz nisem nasedel, imam kar nekej let čisto klasično specialko, zadnja res pametna novost zadnjih let se je zgodila  v mtb z pojavom 29"

Nikita 26.07.2015 08:26
@copi:
@robizo:

Če prav razumem, to govoriš v svojem imenu. Jaz sem tudi "rekreativček", pa nisem "nasedel" in poznam tudi mnogo drugih "rekreativčkov", ki niso "nasedli". Je pa ta tema idealna za slovenceljne, ki jim foušija kar šprica iz vseh odprtin.

Bi pa dodal še, da to ni "nateg" ampak tržna cena in dokler nekdo uspe prodati za tako ceno je seveda ne bo zniževal. 

Tudi jaz nisem nasedel, imam kar nekej let čisto klasično specialko, zadnja res pametna novost zadnjih let se je zgodila  v mtb z pojavom 29"

... tudi če hipotetično zadenem milijon na lotu bi težko plačal za neko kolo velik denar... Po mojem je neka realna cena za večino koles cena deljeno z okrog 3. Nikakor mi ni jasno, kako lahko stane eno kolo dvanajst, trinajst in še več tisočakov, toliko pa stane tudi dokaj solidni avto srednjega nižjega razreda.

 

Sam sem lani kupil (začel pa voziti letos aprila) čisto navadno, z vsemi cenami primerjano dokaj ceneno kolo Cube Agree (1.210 eur)... in gre solidno. Če bi dal več... bi plačal edino elektriko, ker je to vseeno neka noviteta. Pa še to bo tekom let stalo veliko manj, kakor sedaj.

kuki12 26.07.2015 08:42
@Nikita:
@copi:
@robizo:

Če prav razumem, to govoriš v svojem imenu. Jaz sem tudi "rekreativček", pa nisem "nasedel" in poznam tudi mnogo drugih "rekreativčkov", ki niso "nasedli". Je pa ta tema idealna za slovenceljne, ki jim foušija kar šprica iz vseh odprtin.

Bi pa dodal še, da to ni "nateg" ampak tržna cena in dokler nekdo uspe prodati za tako ceno je seveda ne bo zniževal. 

Tudi jaz nisem nasedel, imam kar nekej let čisto klasično specialko, zadnja res pametna novost zadnjih let se je zgodila  v mtb z pojavom 29"

... tudi če hipotetično zadenem milijon na lotu bi težko plačal za neko kolo velik denar... Po mojem je neka realna cena za večino koles cena deljeno z okrog 3. Nikakor mi ni jasno, kako lahko stane eno kolo dvanajst, trinajst in še več tisočakov, toliko pa stane tudi dokaj solidni avto srednjega nižjega razreda.

 

Sam sem lani kupil (začel pa voziti letos aprila) čisto navadno, z vsemi cenami primerjano dokaj ceneno kolo Cube Agree (1.210 eur)... in gre solidno. Če bi dal več... bi plačal edino elektriko, ker je to vseeno neka noviteta. Pa še to bo tekom let stalo veliko manj, kakor sedaj.

Kot pravijo ljudje, se za vsak artikel kupec najde in prav tako je pri kolesih. Nekaterim ni težko odšteti za avto par sto tisoč evrov, pa ni tolk boljši od drugega za petdeset. Isto pa je pri kolesih. Jaz ne gledam, da je kolesar, ki kupi kolo višjega cenovnega razreda, gledal le s perspektive kvalitete, verjetno se mu kolo predvsem dopade, ima željo, da vozi takšno kolo in sploh ni rečeno, da z njim tekmuje ali se baha. Nekateri vlagajo v delnice, sklade, vikende, drugemu pa je želja vozit dobro kolo. Mogoče samo v razmislek, da nekateri kolesarji v tem uživajo in so s tudi s takšnim kolesom predvsem zadovoljnji.

Cveko 26.07.2015 08:43

Cene koles so vsekakor nerealne, ampak tako kot so zgoraj že nekateri napisali. Dokler jih folk kupuje, očitno cena ni previsoka. Je pa verjetno res, da se jih precej proda z takšnim ali drugačnim popustom. Prodajalec in proizvajalec še vedno mastno zaslužita, kupec pa je zadovoljen, ker je "kupil" popust.

Tecumseh 26.07.2015 09:12
Ne vem kaj ti ni jasno? Kolesa se pac prodajajo za toliko kolikor so trgovci sposobni prodat. Ja se strinjam da je vse skupaj marketing, ne strinjam pa se da je nateg. Nategnes lahko opravilno nesposobnega idiota. Ostali kupujemo na osnovi lastne presoje in vso moznost imas da zadeve ne kupis.
A mislis da pir in kava v kaficu in kruh v trgovini se pa ne prodajata predrago? Pa cigareti in bencin? Vse je samo stvar povprasevanja in ponudbe.
Maxim 26.07.2015 10:19

sami pametni

ajde brihte, koliko bi pa proizvajalec in trgovec naj po vašem zaslužila?

kar v procentih se skašljajte

pa povejte še ali naj bo to cena v normalni trgovini ali med će*urji na bovšjaku?

pa po možnosti bi vi to še vse prej testirali seveda zastonj po cca mesec dni

 

pi*da sam čim bolj pocen, potem pa že proizvajalec špara na materialu in ta potem zdrži pol manj kot včasih. pa ka mislte da tist kar je cenej, da je enake kvalitete ?? Malo morgen. Hočeš pocen, boš tud dobu 'pocen'.

SODROVC 26.07.2015 10:45
@nanisimi:

www.youtube.com/watch?v=tOjKf qeiQvo

Kvakitetno kolo, se ni razletelo, torej je vredno svoje cene. Cenen okvir iz karbona tega ne bi prenesel. Vsaj sodeč po jamranju o počenih in poškodovanih okvirjih na temle forumu, ne.  presenečen

DaisyDejzi 26.07.2015 10:58
@Maxim:

sami pametni

ajde brihte, koliko bi pa proizvajalec in trgovec naj po vašem zaslužila?

kar v procentih se skašljajte

pa povejte še ali naj bo to cena v normalni trgovini ali med će*urji na bovšjaku?

pa po možnosti bi vi to še vse prej testirali seveda zastonj po cca mesec dni

 

pi*da sam čim bolj pocen, potem pa že proizvajalec špara na materialu in ta potem zdrži pol manj kot včasih. pa ka mislte da tist kar je cenej, da je enake kvalitete ?? Malo morgen. Hočeš pocen, boš tud dobu 'pocen'.

Kolo srednjega cenovnega razreda stane cca. 3000 eurov. Deset takšnih koles tehta 70 kg. Avtomobil primerljivega razreda stane 15 ooo eurov in tehta vsaj 1000kg. Komponent potrebnih za izdelavo takšnega avta se ne da prešteti. 

70kg koles za 30 000 eurov
1000kg avta za 15 000 eurov

nanisimi 26.07.2015 11:06
@SODROVC:
@nanisimi:

www.youtube.com/watch?v=tOjKf qeiQvo

Kvakitetno kolo, se ni razletelo, torej je vredno svoje cene. Cenen okvir iz karbona tega ne bi prenesel. Vsaj sodeč po jamranju o počenih in poškodovanih okvirjih na temle forumu, ne.  presenečen

Počen okvir,nič čudnega. mežik 100kg + kolesar,se ne more spravit na kolo narejeno za trlice. Ko sem sam imel 130kg sem se fijakal z gorcem,pa še takrat je vse škripalo.Zdaj pri 75kg si pa lahko zmislim kaj bolj športnega. kul

picek.petelin 26.07.2015 11:11

Tipčki, v šolo bi hodili pa bi se s Q7 vozili, kot se jaz. Čolniček na morju je obvezen.  7 k za bicikel zame ni problem. Drese nosim Assoseve izdelan v Sloveniji, Rudyeve očala in čelade, Sidyjeve čevlje, itd.... Za to sem delal 35 let. Zaradi mene se se lahko le  z  jajci po peskovniku praskate in ste mi lahko le fovš.

DaisyDejzi 26.07.2015 11:19
@picek.petelin:

Tipčki, v šolo bi hodili pa bi se s Q7 vozili, kot se jaz. Čolniček na morju je obvezen.  7 k za bicikel zame ni problem. Drese nosim Assoseve izdelan v Sloveniji, Rudyeve očala in čelade, Sidyjeve čevlje, itd.... Za to sem delal 35 let. Zaradi mene se se lahko le  z  jajci po peskovniku praskate in ste mi lahko le fovš.

Bicikel za toliko denarja ima vsak šlosar, če si ga le želi.

majcka 26.07.2015 11:21
@nanisimi:

Vse dokler bo narod plačeval PREvisoke cene,bodo profiji počeli to.

www.youtube.com/watch?v=tOjKf qeiQvo

Mi je prav žal...tale ni profi, ampak budala. Kaj mu je pa bicikel kriv??

one too many 26.07.2015 11:24

Sam pa gledam na to tako:

Koliko stane najcenejši avto? 8.000 € ali nekaj takega, ne?

Ali ima avto za 16.000 € dvakrat več materiala? Zagotovo ne.

Podobno je pri kolesih. Ja, specialka bi mogoče lahko stala 400 € in ne 1200 €, ampak cena mora biti v odnosu do drugih podobnih izdelkov. Koliko bi potem stalo neko kitajsko mestno kolo? 50 €? To je pa verjetno že pod ceno materiala in transporta. Kje je šele zaslužek trgovcev.

ktm1001 26.07.2015 11:31

Se ne zgleda, slabo za fašističen kolo...

image 

Se drugač se je pa vidlo pri ponijih na vršič.... ko je prišel v 3/4h gor. Men ga lahko date tudi za 15k€ kolo pa ne pridem v takem času gor :D 

Je pa optimalno dat nekje 2400€ za kolo s 30% popustom... torej nekje 1700€. Več je pa res brezveze.... 

Therion 26.07.2015 11:34
@majcka:
@nanisimi:

Vse dokler bo narod plačeval PREvisoke cene,bodo profiji počeli to.

www.youtube.com/watch?v=tOjKf qeiQvo

Mi je prav žal...tale ni profi, ampak budala. Kaj mu je pa bicikel kriv??

Žal nič na njihovo žalost in obup pa tudi ni edini, jih je še kar nekaj v ProTouru in to zveneča imena neodločen Paolini, Sagan, Wiggo... kolesa pa po 1,5€ krik

 

image

 

image 

image

 

image

 

image

 

 

sixsl 26.07.2015 11:49

Pač, kupiš zadevo svojemu budgetu primerno. Sam sem rekel, da dam za novo specialko 2 jurčka in sem pri tem tudi vztrajal. Nobeni "prijemi" trgovcev me niso prepričali. Je pa čista logika več ko bo povpraševanja, višje bodo cene. Mogoče pa kdaj tako kot pri nepremičninah kolesarki balon počikul. To pa bi bilo veselo.

vambomzepokazu 26.07.2015 11:55
@sixsl:

Pač, kupiš zadevo svojemu budgetu primerno. Sam sem rekel, da dam za novo specialko 2 jurčka in sem pri tem tudi vztrajal. Nobeni "prijemi" trgovcev me niso prepričali. Je pa čista logika več ko bo povpraševanja, višje bodo cene. Mogoče pa kdaj tako kot pri nepremičninah kolesarki balon počikul. To pa bi bilo veselo.

že že, samo za tvoja/moja 2 jurčka vedn manj/slabše dobiš. Nekoč bo vstopni model 2 jurčka imam občutek.

DaisyDejzi 26.07.2015 11:59

Razmetavanja koles je v prvi vrsti izraz besa na mehanika, ki nekaj ni pravilno opravil ali pa morda jeza na proizvajalca kolesa, ker je to za dirko premalo zanesljivo.
Ta, ki je na zgornjem posnetku tako posrečeno prislonil kolo pač ni imel jajc za kakšen bolj konkreten podvig. 

Ferdo 26.07.2015 12:01

čudno da se stare specialke še po cesti vozijo

Cestar 26.07.2015 12:06
@Therion:

 

image

 

 

Am, Wiggo pa res ne paše v zgornjo serijo ihtavih "metalcev"...

On je kolo (čisto lepo) parkiral ob škarpo... zapečateno

Therion 26.07.2015 12:14
@Cestar:
@Therion:

 

Am, Wiggo pa res ne paše v zgornjo serijo ihtavih "metalcev"...

On je kolo (čisto lepo) parkiral ob škarpo... zapečateno

 

Na njegovo srečo je tako želela gravitacija. Pri temlem drugem pa ni ravno tako in to še celo prototip dogme K8-s krik Sir je naredil skuto in to direktno na menjalnik neodločen

slitkx1818318183 26.07.2015 12:52

Temle "profijem" (kdor tako ravna s kolesom, ni profi, temveč le bedak) bi najprej krepko znižal znesek pogodbe ter jih nato še za nekaj časa preselil v rezervno ekipo.

Seveda, če se izkaže, da mehanik oz. drug ustrezen strokovnjak ni ni opravil svojega dela, tudi njemu opozorilna kazen.

 

Tako metanje koles je pa izraz nespoštovanja do ljudi, ki so se potrudili, da so izdelali kolo.

gorann316998 26.07.2015 14:13
kolo je kle samo pripomocek da se vozijo

ne pa bozanstvo, ki ga treba castit
mal se umirte no :)
1 2 3
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI