Katero kolo naj kupim?

Domov > Forum > Katero kolo naj kupim?

Katero kolo naj kupim?

SORTIRAJ PO:
terapevka 26.07.2015 19:13

Pozdravljeni!
Sem športnica po duši in telesu, ampak sem se do letos s kolesarstvom srečevala bolj redko. Letos je naneslo tako, da sem prevozila kar nekaj kilometrov na družinskem gorskem kolesu, kasneje pa še en večji podvig na izposojenem tracking kolesu. Sedaj sem prišla do faze ko si bom kupila svoje prvo resno kolo, žal pa nimam nobenih izkušenj na tem področju. Strah me je, da mi bodo prodajalci prodali kar imajo na zalogi in da bom lahka tarča za kakšne prevarante in zaslužkarje. 
Nekako sem se odločila za tracking kolo, vse ostalo pa mi je popolna neznanka. Vožnja bo  po cesti, po makadamu in kolovoznih poteh. Cenovni limit je 600 evrov. Na kaj moram torej paziti, katere firme naj gledam in zakaj so take razlike v cenah?
 
Hvala

gorann316998 26.07.2015 19:26
treking kolo je nekaj vmes med specialko in gorskim kolesom
raje gorca kupi
ktm1001 26.07.2015 19:27

Pomoje kaj takega. Oprema mora bit deore, da ni kasnej kakih težav.  (Tko pravijo)

www.extremevital.com/sl/koles a/zensko-treking-kolo-speciali zed-ariel-elite-disc-2015-p-15 210.html

Pomoje bodo kmalu popusti in boš na svojem proračunu.


Za neučakane www.veb-company.si/izdelek/41 76/kolo-cube-curve-pro-lady-20 14.html 

DaisyDejzi 26.07.2015 19:53
@gorann3: treking kolo je nekaj vmes med specialko in gorskim kolesom
raje gorca kupi

Zakaj pa to?
Katera ženska z izjemo tekmovalk potrebuje gorsko kolo. Kje naj se vozi? Primerjše od trekinga je lahko samo fitnes kolo s širšimi plašči. Nepotrebne so disk zavore in vzmetene vilice. Tudi pozicija na kolesu je pomembna. Fitnes je stopničko pod cestnim kolesom (xc) s katerim se tudi marsikam pride.

majcka 26.07.2015 19:57

Jaz sem bila lani v podobni situaciji. Kupila sem takega: 

www.scott-sports.com/global/e n/products/238376008/bike-spor tster-20-l/

in sem z njim zelo zadovoljna. Je pa res, da je preko tvoje cene. Ampak v kaki posezonski akciji, bi pa znalo prit blizu.

Pa dobro izbiraj.  

Surts 26.07.2015 20:30

Jaz se strinjam z gorann3. Predlagam nakup hardtail gorca. Kje naj se vozi? Povsod. Sploh danes ko so ceste tako nepredvidljive, lahko s takim kolesom vedno zapelješ na kolovoz, lahko pa tudi na bližnji hrib.

EndorphinS 26.07.2015 21:44

Športni treking kolo, 570-620€
 www.funsports.si/bike/kolesa/ treking/sportni/7-2-fx-disc-20 15.html

image
www.funsports.si/bike/kolesa/ treking/sportni/7-3-fx-2015.ht ml
image
Paziti moraš na velikost okvirja, firma ni pomembna,kolo mora biti primerno stilu vožnje. Boljša oprema(menjalnik,zavore...,vz metenje spredaj)=višja cena. Alu okvir(nižja cena600€), Karbon okvir(višja cena2000€).
 

MatMat 26.07.2015 22:46

@terapevka: Pred nakupom obvezno preizkusi nekaj modelov in velikosti koles, da potestiraš svojo pozicijo na kolesu. Vseeno je ali je to treking ali gorsko kolo, na njem se moraš počutiti udobno. Izberi si nekaj tvojih bližnjih kolesarskih trgovin in testiraj. Lahko pa tudi pri nekaj proizvajalcih koles na spletu preveriš, katera velikost okvirja je zate najprimernejša......tako da se oborožiš s podatki s katerimi se boš podala do trgovcev.

 

Omenila si da si želiš treking kolo...in jaz te pri tem podpiram mežik Zakaj? Zato ker sem 10 let vozil gorca, pred dvema letoma pa sem si nabavil športni treking. Največji hec je zdaj to, da se s trekingom vozim povsod, ampak res povsod tam, kjer sem se prej z gorcem. OK, edini izjemi sta vzpon po tlakovcih na Zvoh in vrhnji del ceste čez Šunce....to so res ekstremni klanci, ki jih niti z gorcem nisem uspel zvozit v celoti. Ko dobiš nekaj moči v noge, se je res užitek preganjat po asfaltu, makadanskih cestah, poljskih poteh... TALE VIDEO je, lahko bi rekel,  skoraj 100% copy/pase moje uporabe trekinga.

 

Veliko sreče pri izbiri in srečno vožnjo!

Firnk 26.07.2015 23:53
@Surts:

Jaz se strinjam z gorann3. Predlagam nakup hardtail gorca. Kje naj se vozi? Povsod. Sploh danes ko so ceste tako nepredvidljive, lahko s takim kolesom vedno zapelješ na kolovoz, lahko pa tudi na bližnji hrib.

Če že, potem naj si nabavi CX (ciklokroserja). Z njim se res lahko voziš povsod, medtem, ko se s traktorjem lahko le po njivi in gozdu. Samo to je že predrag hec (ravno tako, kot traktor). Treking bo za ciljan cenovni rang kar pravšnji.

Maratonac 26.07.2015 23:59

Pozabi na to , da se boš s kolesom za 600 € vozila po mestu ali v službo in kolo puščala brez nadzora.  Takšno kolo je samo za športno dejavnost vožnje v prirodi , kajti če boš z njim zašla v mesto in boš morala samo na WC, boš v velikih problemih. Se pravi rabiš TREKING . Širina gum 32 mm , malo rebraste , za vožnjo po mestu in v službo pa uporabljaš starega !. Ni univerzalnega , zaradi drogerašev in lopovov !

Kupi v pozni jeseni , ko bodo znižanja !

DaisyDejzi 27.07.2015 00:01

No saj počasi se bo nabralo ustreznih nasvetov.smeh

byteminister 27.07.2015 00:31

Kaj pa kj takega ? :D www.rosebikes.com/bike/rose-t he-tusker-1-26-2015/aid:751674

DaisyDejzi 27.07.2015 00:44
@byteminister:

Kaj pa kj takega ? :D www.rosebikes.com/bike/rose-t he-tusker-1-26-2015/aid:75167 4

Tukaj je v ceno vštet priključek za plug, ki bi ga ti verjetno vsaj občasno lahko pogrešal. Ona bo plužila ti pa se pasel.

Maratonac 27.07.2015 00:57
nasmeh@DaisyDejzi:
@byteminister:

Kaj pa kj takega ? :D www.rosebikes.com/bike/rose-t he-tusker-1-26-2015/aid:75167 4

Tukaj je v ceno vštet priključek za plug, ki bi ga ti verjetno vsaj občasno lahko pogrešal. Ona bo plužila ti pa se pasel.

Ne vidim dobro , a nima ta model še kljuko za prikolco ?nasmeh

gorann316998 27.07.2015 10:00
@Firnk:
@Surts:

Jaz se strinjam z gorann3. Predlagam nakup hardtail gorca. Kje naj se vozi? Povsod. Sploh danes ko so ceste tako nepredvidljive, lahko s takim kolesom vedno zapelješ na kolovoz, lahko pa tudi na bližnji hrib.

Če že, potem naj si nabavi CX (ciklokroserja). Z njim se res lahko voziš povsod, medtem, ko se s traktorjem lahko le po njivi in gozdu. Samo to je že predrag hec (ravno tako, kot traktor). Treking bo za ciljan cenovni rang kar pravšnji.

ja ker je ciklokroser bolj primeren od gorca za njo
EndorphinS 27.07.2015 19:26

okoli 800€ treking ima deore opremo(oba menjalnika,gonilko)vzmetenje, disk zavore, alu 6061okvir, zato je razlika v ceni.
 www.bike-center.si/image.php? language=2 &image=__REF__/shared_imag es/_products/ctm2015/cross/spa rk-20.jpg

migaj 27.07.2015 20:37

Univerzalnega kolesa ni.
najbolj praktično je imeti enega (starega) gorca, ki lahko služi tudi za v trgovino in morda celo za v službo(če namontiraš plastične blatnike), ter eno specialko za po asfaltu.  

Dud3k 01.08.2015 20:29

@EndorphinS zanima me ali je tale oprema srednji rang ali je že bol višji rang opreme?
Koliko je reazlike med Shimano Deore LX RDT670 ali Shimano Deore XT RDT780?
Meni je tale kolo na povezavi zelo dober ampak gledam razliko med CTM 2015 treking kolo SPARK 3.0 in ne vem kaj bi bilo boljše. Mi je pa barva bolj všeč na tvoji povezavi kot na temu modelu 3.0.


Oziroma me zanima kaj mi priporočate do recimo 1000€?

hvala
lp 

EndorphinS 02.08.2015 06:56
@Dud3k:

@EndorphinS zanima me ali je tale oprema srednji rang ali je že bol višji rang opreme?
Koliko je reazlike med Shimano Deore LX RDT670 ali Shimano Deore XT RDT780?
Meni je tale kolo na povezavi zelo dober ampak gledam razliko med CTM 2015 treking kolo SPARK 3.0 in ne vem kaj bi bilo boljše. Mi je pa barva bolj všeč na tvoji povezavi kot na temu modelu 3.0.


Oziroma me zanima kaj mi priporočate do recimo 1000€?

hvala
lp 

Ja od sredine navzgor(Acera in Alivio je nižji rang)Vsa Deore oprema je top kvalitete in zelo trpežna. npr.:Deore XTR RDM9000 je 163€,Deore XT RDT780 je 53€, Deore LX RDT670 je 40€(zadnji menjalnik).Vprašaj če ti sestavjo kolo takšnega k ti hočeš, pa kupi okvir od sparka2.0 ali s tisto barvo k ti je všeč in pa deore xt opremo. do 1000€ ti pa svetujem 800€ kolo,pa še ostane ti 200€ za kolesarska oblačila,bidon za pijačo, nove gume k se bojo te obrable(mogoče novo zračnico,pumpico),zavorne obloge,kavico,sladoledsmeh.Mislim pa da tam k kupiš bajk  imajo prvi servis itak zastonj.
oprema za mtb,treking:Nižji rang <višji rang:
ACERA
ALIVIO
DEORE(lx,slx)
DEORE(xt,xtr)


 
Maratonac 02.08.2015 07:37

Sora je najnižji rang Shimana na cestnih kolesih , pa na mojem dela že 18 let . Škoda je na takele terenske bicikelne , zaradi prahu , blata in dežja dat gor kar koli od drage  " boljše"  grupe. 

Tudi če si jo sedaj privoščiš , si jo ne boš kasneje , ko se bo kaj polomilo, ker boš že vedel , za ta nateg.

Dud3k 02.08.2015 14:42

Zanima me ali se splača kupiti tole 
podjetje.intersport.si/izdelk i/kolesarjenje/kolesa/nakamura -gorsko-kolo-fusion-60_p2909
 Cena tega kolesa bi bla 500€?
Ker kolikor sem gledal je tale oprema kar dobra kar je na kolseu?

in potem zamenjati gume recimo kot do na treking kolesu?  

Lahko mi pa kdo predlaga kaj se splača vzeti? 

Hvala vam za nasvete in hitre odgovore.

lp 

sid 02.08.2015 16:00
En kup buč ste punci prodali...
Kup gorsko XC kolo,trdaka, ker je daleč najbolj univerzalno kolo kar jih obstaja.Ko boš pa malo dlje furala, boš pa vidla kje in po čem se najbolj voziš in temu primerno izbereš plašče!
Izber pravo velikost okvirja in to je to...pol pa sam furi, če se boš na bajku počutla nelagodno, pa pojd na bike fit, vračič je cenovno dostopen in konkretno nastavi zadeve...
Sam na primer,sem šel z XC mašini na morje, ozke plašče in gasa, čez par dni pa na istem kolesu single furo...
Za resno uporabo, univerzalnega kolesa ni, za začetek bo pa XC top.
lp
sid 02.08.2015 16:05
Pa za 600e kup obvezno rabljenga, ne bo sicer 29", samo za tak denar imaš en kup lahkih 26" na bolhi..Nova roba za 600e je pač slaba, vsaj kar se Xc mašin tiče...
Maratonac 08.08.2015 01:44

Najcenejšega .

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI