Novo moško in žensko cestno kolo

Domov > Forum > Novo moško in žensko cestno kolo

Novo moško in žensko cestno kolo

SORTIRAJ PO:
ha889 08.08.2015 21:11

Zdravo vsem.
Z dekletom potrebujeva pomoč pri nakupu nove specialke.

Sam sicer kar redno kolesarim s treking kolesom (tj do 2500km letno), dekle pac precej manj. Sam sem si zadal budget do 2000€ (skupaj s pedali, cevlji, celado), punca malo manj (do max 1500€).
Po obiskih nekaj trgovin sva oba izluscila po tri potencialne kandidate za nakup.
Zame:
1. www.extremevital.com/sl/koles a/cestno-kolo-scott-cr1-10-201 5-p-14322.html
2. www.veb-company.si/izdelek/47 30/kolo-dedacciai-gladiatore-u ltegra-limited-2015.html
3. www.funsports.si/caad10-ulteg ra-3-2015.html
Scott in Dedacciai sta karbonska, Cannondale pa aluminjast. Receno mi je bilo, da je Scott za casom? in da naj bi bil karbon vseeno precej boljsi od aluminija. Torej se nagibam k Dedacciaiju. Pa se prodajalec je bil dalec najbolj ustrezljiv.

Zanjo:
1. www.veb-company.si/izdelek/41 83/kolo-colnago-strada-sl-105- 2016.html
2. www.funsports.si/lexa-sl-2015 .html
3. www.maxisport.si/scott-contes sa-speedster-15-2015.html
Ta tri so vsa aluminijasta. Kako bo ona to cutila? Je smiselno vlagati nevem kaksne zneske za topshit kolo, kljub temu, da bo prvo pravo?

Hvala za odgovore.

Maratonac 08.08.2015 21:30

Najprej povej , če vesta kašno velikost potrebujeta  - sta se zmerila ? 

drugo  Tale tvoj izbor kakosemužereče je tko k da bi Kitajca kupil. Komu boš prodal to kakosemužereče marko . Potem ga pa še pod Ultrego dajo , višek nesramnosti , od nje pa samo ročice . Kako jih ni sram , da na tako kolo dajo gume za 16 € !!!Tudi Folcrum obroči nekaj niso dorečen , manjka številka .

Tebi od mene ni nasveta  , za dekle pa na vsak način Colnaga , če so ta tri  njen širši  končni  izbor.

Sploh pa zakaj sta sredi sezona začela kupovati bicikelne . To se dela v pozno jesen , ko so znižanja po 20-30 % . Če dekle ni navajena kolesarjenja , je mogoče smiselno da premisli o  tripli. 3x9 , pa še cenejši so rezervni deli - 1x. T

DaisyDejzi 08.08.2015 21:56

Res je kar piše zgoraj. Kolesa, ki so sedaj na voljo bodo čez dva meseca konkretno cenejša.
Tripla pa pri današnjih možnostih na compaktu ni potrebna. Zanjo zadošča 105-ka. Aluminij ni v ničemer slabši od poceni carbona. Najbolje je tisto kar je nekje v sredini po ceni. Prepoceni je podhranjeno in predrago je v tekmi s težo. Poglejta blagovne znamke, ki se tržijo po spletu. Cene so nižje, ker imajo direktno prodajo in nižje stroške.

ha889 08.08.2015 22:02

Ali ne bodo v trgovini svetovali pri velikosti okvirja? Verjetno imajo več izkušenj s tem kot midva? Pa predvidevam, da je večina koles na voljo v različnih velikostih?

Tretje  Tale tvoj izbor kakosemužereče je tko k da bi Kitajca kupil. Komu boš prodal to kakosemužereče marko . Potem ga pa še pod Ultrego dajo , višek nesramnosti , od nje pa samo ročice . Tebi od mene ni nasveta

?

Večina zgoraj navedenih koles je trenutno znižana med 10% do 25% - odprodaja zalog.

Če se odloči za trojne zobnike, kje ji to prinese bistvene razlike v primerjavi z dvojnimi? Pri vzponih, ravninah...?

Drugače pa hvala za lepo dobrodošlico.

Cwetko8091 08.08.2015 22:14
Po koncu sezone cene res padejo tako da bi se splačalo počakati.
Drugače pa od teh definitivno colnago in dedacciai
Maratonac 08.08.2015 22:18

Pri ketni , pri kaseti, pri račni in na koncu po parih letih pri gonilki. Deli za 9 redne  so 1x do 2x cenejši od delov za 11 redne . Glavno pri tem je pa to , da bo lahko garant prišla kamor bo hotela in kakršen bo vzpon. Naj ženske  povedo še svoje izkušnje , kajti jaz sam imam 3x9 in vem , da z 2x11 ne bi prišel ravno povsod oz. bi se matral ko pes.

Zdi se mi , da ni tole glih znižan , ampak so dol vzete nekatere Ultrega  komponente in gor dane cenejše komponente. Če je Ultrega , potem mora biti vse Ultrega od a-ž . Kje je gonilka , kje so bremze , kje je BB , kje so menjalniki iin kaseta . Slikan je pa tako,  da od delov komponent nič ne vidiš . Ultrega grupa z 105 -tko bremzam . Moj Rog Maraton ma 1x boljše bremze ! Kaj šele piše na gonilki - mogoče Sora.

Zakaj ne najdem na netu Obroče Folcrum racing sport ? Da ne piše gor 7 za 160 €. Našel , kiksnil za 20 € .

Ultrega BB je 30 € , medtem ko je NN os 10 €  itd. Ultrega bremze so 100€  , 105 pa 62 €, gonilko pa ne vidim niti menjalnike , niti ketne , če je gor kaseta Ultrega 80 € , me pa lahko plunete .

Za toliko denarja kot misliš zapraviti za kolo , glej da bo gor vse od tiste skupine , ki je  pri označbi kolesa navedena . Ultrega , 105 , Deore ,  Tiagra  ali Sora  in nobenega mešanja , če želiš imeti kolo kot se šika . Da boš vedel o čem govorim.

www.bike24.com/1.php?mid=2;co ntent=7;navigation=1;menu=1000 ,4,26;pgc=0;orderby=2

Če te bodo pa merili takile , k sestavjo MIX model kolesa prodajajo ga pa pod Ultegro , potem te bodo tudi točno genau zmerili za tisto številko kolesa , ki jo imajo še v skladišču !

Zmeri se sam ni težko .

Tkole se reče - oprema in ročke Ultrega . Vse jasno do zadnjega dela na bicikelnu . Kup tole če ti št. odgovarja , za viš. 178-185cm , cena pa tam okol 1200€ , sam ne vem če sem glih zadel. Če imaš pa velik kil , potem pa brez koles, velja tudi za tistega kakomuježeime .

www.bicikel.com/mali_oglasi/1 1999/willier_izoard_kot_novo.h tml

ktm1001 08.08.2015 22:49
@Cwetko: Po koncu sezone cene res padejo tako da bi se splačalo počakati.
Drugače pa od teh definitivno colnago in dedacciai

Se več kot 25% na aktualnih modelih ponavadi ne gre.  Za kakšne ostanke stare par let pa... 

ha889 09.08.2015 10:29
Imam 73 kg pri 181 cm. (za to visino mislim, da so mi svetovali velikost kolesa 56 - se te oznake razlikujejo glede na proizvajalce?)
Kako pa je pri rabljenih kolesih? Na kaj je treba biti najbolj pozoren?
sixsl 09.08.2015 10:52

Če nisi nevem kakšen poznavalec koles, potem ti tu svetujem, da rabljenega raje pozabi.

V trgovini vsako kolo malo sprobaj, da vidiš kaj ti najbolj sede. Sam bi tudi kupil enotno grupo ( komplet ultegra, 105...). Za nakup pa mogoče vseeno počakaj do konca sezone, ko se bo dalo dobiti še kakšen dodatni popust. Zgoraj omenjena kolesa pa žal ne komentiram, ker nobenega od teh ne vozim.

lone_rider 09.08.2015 11:11

Za punco se odločita med škotom in colnagom - škot je bolj rekreativni, colnago pa bolj dirkaški. Zate med tistimi tremi verjetno dedacciai, čeprav je tam še najbolj ok okvir, oprema po opisu ni enako kot na fotografiji. Če ima ročke in menjalnika ter zavore ultegra je ok (zavore 561 kot v opisu so rang nekje tiagra/105, gonilka kompakt (enaka kot na ženskem colnagu) pa tudi.

Maratonac 09.08.2015 17:02

Naj ti nekdo od naših da koificient množenja mednožne višine , jaz se ga sedaj ne spomnim , zmeriš se pa tako , da se postaviš ob zid in zajahaš knjigo . Evo našel koificient je 0.66 ! Do kamor seže hrbet knjige na zidu , to ti je mera ,  katero potem množiš s koificientom  . Za tebe je 54- 55 in cm ne več. Jaz imam 54 pri 176 cm in mi je malo prevelik . Veliko bolje se počutim na rezervnem št. 52 .

Hotel sem ti samo dati primer med tem novim , ki ni Ultega ampak mix in med pravo Ultrego. Briga tebe kakšen bo okvir , važno je kako dobre komponente boš dobil za svoj denar.

Ko boš prodajal kolo , se bo vsak takoj obrnil , kajti nametane različne opreme , ne bo noben niti pogledal.

Zato je tole rabljeno kolo boljše od tistega , ki si si ga zamislil, pa še odgovarja ti . Mislim ,da je bila cena tega novega 1950 € . Se pravi , da na tvojem izbranem manjka za 500€ stvari, da bi mu bil raven v štartu.

Cwetko8091 09.08.2015 17:52
www.veb-company.si/izdelek/51 37/kolo-cube-agree-gtc-sl-2015 .html
Naj bi dobil tu še popust, če je dober bi se splačalo.
Maratonac 09.08.2015 18:03

Da , to je Ultrega in  gume kot se spodobi na karbonu  , ne pa nekaj klošarskega . Sam v gumah je 52€ razlike.

Ali si si izračunal številko kolesa? Zmeri si tudi širino ramen od in do sredine ramenskega sklepa. Rezultat ti je širina balance. Dolžina gonilke 172,5 , še boljše - večja ročica - 175cm . Lažje poganjaš , imaš pa veči vrtilni krog.

ktm1001 09.08.2015 18:07

Kaj pa TCR-ju fali....?

Pomoje, bi bil primeren za oba... presežek pa še v kake quattro obročnike ali ksyrium. 

Če je budget 1500€, s opremo s 105 in quattro obročniki.

Če je budget 2000€, s opremo ultegra in ravno tako quattro obročniki.  

Če bodo, pa še kaki popusti pa  ksyrium namesto quattro.  

@Cwetko: www.veb-company.si/izdelek/51 37/kolo-cube-agree-gtc-sl-201 5 .html
Naj bi dobil tu še popust, če je dober bi se splačalo.

Najbolj osnoven okvir, kateri se zaćne osnovni model že pri 1200€, v tem rangu se litetening kupuje. Vem ne kolk boljši je, občutek pri nakupu bi imel pa boljši. :D

gorann316998 09.08.2015 20:55
@Maratonac:

Naj ti nekdo od naših da koificient množenja mednožne višine , jaz se ga sedaj ne spomnim , zmeriš se pa tako , da se postaviš ob zid in zajahaš knjigo . Evo našel koificient je 0.66 ! Do kamor seže hrbet knjige na zidu , to ti je mera ,  katero potem množiš s koificientom  . Za tebe je 54- 55 in cm ne več. Jaz imam 54 pri 176 cm in mi je malo prevelik . Veliko bolje se počutim na rezervnem št. 52 .

Hotel sem ti samo dati primer med tem novim , ki ni Ultega ampak mix in med pravo Ultrego. Briga tebe kakšen bo okvir , važno je kako dobre komponente boš dobil za svoj denar.

Ko boš prodajal kolo , se bo vsak takoj obrnil , kajti nametane različne opreme , ne bo noben niti pogledal.

Zato je tole rabljeno kolo boljše od tistega , ki si si ga zamislil, pa še odgovarja ti . Mislim ,da je bila cena tega novega 1950 € . Se pravi , da na tvojem izbranem manjka za 500€ stvari, da bi mu bil raven v štartu.

za njega je 56cm okvir, se zame ki sem 177cm je 54 skoraj da premajhen, imam trek domane okvir

pravzaprav je njemu najbolj vazna dolzina zgornje cevi, ki naj bo okoli 56cm, velikost okvirja je potem samo se cifra

gorann316998 09.08.2015 21:06
@ha889:

Zdravo vsem.
Z dekletom potrebujeva pomoč pri nakupu nove specialke.

Hvala za odgovore.

tale je idealen, ce si le dovolj gibcen, tud velikost je prava zate, je pa race geometrija, oprema pa vrhunska-boljsa od ultegre
pa cena je ugodna
www.bicikel.com/mali_oglasi/1 1946/scott_foil_20.html

tudi caad10 je namenjen za bolj dirkasko naravnane, glavo dol pa gaskaže jezik

za zensko pa res ne rabis komplicirat veliko, vzemi ji nekaj, da bo njej lepo, le tako bo z veseljem vozila

ha889 09.08.2015 22:30
Sam ocitno rabim kolo velikosti 53 (razkorak 80,5), sirina ramen je 40cm.
Punca potrebuje kolo velikosti 47,5 (razkorak 72), sirina ramen 36cm.

Hvala za odgovore, malo bova se odtavala po trgovinah in se (upam) odlocila.
gorann316998 09.08.2015 22:37

kje si ti nasel 53 velikost za 181cm visino

to je spet odvisno od geometrije kolesa in ponavadi imajo proizvajalci koles tudi mere od-do za dolocene velikosti koles

ha889 09.08.2015 22:50
razkorak x 0.66?
Gote 09.08.2015 22:55

Web &co.. bi ti odsvetoval, ko sem tam nabavljal za punco so bili vsi prijazni še posebaj na prvem ogledu. Potem ko pa pride do podrobnosti se pa malo ustavi. Ker sem opazil da je na kolesu klasika sva prosila če je možno zamenjati za compact in so nekako zamenjali. Potem sem čez kakšen mesec ugotovil da so podtaknil gor 50-39 ali kok že in gremo nazaj da naj zamenja za 50 34 pa ni blio šasn.
Ok potem sva kupila 34 in so zamenjali v roku 1.servisa. To bi res pohvalilkaže jezik . Da ne govorimo o nastavitvah recimo sedež ji ni pasal spet ni šans , fajfa predolga ni šans .... Tako da Web &Co ni šans to je bilo na Celovški za druge enote pa ne vem ker tam nisem več puščal denarja. Upam pa da so se kaj spremenil od tega je že kar par let. Drugače pa  res priporočam vsaj osnovni bikefitting. 
Moj namen je da si previden pri nakupu, jaz nimam tolk problemov in me vrjetno nebi motilo tako kot punco.

www.competitivecyclist.com/St ore/catalog/fitCalculatorBike. jsp
Tukaj lahko sam približno vidiš če ti kolo paše. 

gorann316998 10.08.2015 00:07
@ha889: razkorak x 0.66?

pozab to merjenje, tvoja visina je za 56/L okvir

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI