2. PŠAJNOVŠKI KRONOMETER

Domov > Forum > 2. PŠAJNOVŠKI KRONOMETER

2. PŠAJNOVŠKI KRONOMETER

SORTIRAJ PO:
bingo 10.08.2015 23:11

Kolesarsko društvo Alpe vas v sodelovanju s KS Pšajnovica vabi na 2. Pšajnovški kronometer, ki bo 22. avgusta 2015.

Start kronometra je v vasici Vaseno v bližini Šmartnega v Tuhinjski dolini. Uvodna dva kilometra potekata po novi asfaltirani cesti do vasi Sidol, ki leži na grebenu in bo tako prvi »gorski cilj« na trasi. Vijugasta cesta se nato z nekaj serpentinami spusti proti odcepu za Šmartno, sledi razpotegnjen vzpon do vasi Pšajnovica, kjer je drugi »gorski cilj«, nato pa spust do Gabrovice. Cesta tu zavije levo na položnejši panoramski del nad vasjo Lipa, pri odcepu za vas Češnjice pa se začne še zadnjih 200 metrov strmega dela. Cilj je nad vasjo Laseno na nadmorski višini 790 metrov, kar pomeni, da gre za edini pravi gorski kronometer v Sloveniji in bo predstavljal lep izziv za vse »kolesarske hribolazce«.

Razpis kronometra

IZO 12.08.2015 14:18

Želel bi opozoriti na dve zadevi in sicer:

1. precej varneje za vse bi bilo, če bi tekmovalci, navijači in gledalci, pustili vsaj sto metrov praznega prostora po ciljni črti. Lani sem bil priča skorajšnjim trkom takoj po ciljni črti! Menim, da smo za to odgovorni tekmovalci sami!

2. potrebna je previdnost na spustu s Pšajnovice, saj so lanske ujme precej poškodovale cesto, tako da je precej razpok in lukenj v asfaltu. Za gor ni problem, za dol bi pa hiter spust toplo odsvetoval! 

p.s. kljub isti trasi, je po občutku letos klanec daljši, kot lani kul 

bingo 18.08.2015 09:28

Še pet dni je do starta gorskega kronometra na Pšajnovico. Vremenska napoved za soboto je obtevna. Proga kronometra.

uploaded

uploaded

eustahija 18.08.2015 11:27
@IZO:

1. precej varneje za vse bi bilo, če bi tekmovalci, navijači in gledalci, pustili vsaj sto metrov praznega prostora po ciljni črti. Lani sem bil priča skorajšnjim trkom takoj po ciljni črti! Menim, da smo za to odgovorni tekmovalci sami!

2. potrebna je previdnost na spustu s Pšajnovice, saj so lanske ujme precej poškodovale cesto, tako da je precej razpok in lukenj v asfaltu. Za gor ni problem, za dol bi pa hiter spust toplo odsvetoval! 

Vremenski vplivi so pač takšni, da so  poleg višjih povprečnih letnih temperatur tudi klanci vsako leto težji.smeh

kovit 18.08.2015 14:01

A kakšne oznake so na cesti?...grem danes v izvidnico.

nitrous 18.08.2015 15:22

Jaz sem se včeraj povsem izgubil. Štartal, potem pa sem v Pšajnovici prehitro zavil levo in na cilj prišel iz nasprotne smeri. Ker je lilo kot iz škafa nisem nič kaj dosti videl in se spustil po pravi poti navzdol. Očitno sem nekje kiksnil in ko sem pripeljal v dolino,šok, avtocesta, nič mi ni bilo jasno. Potem sem le ugotovil kje sem in odbrcal nazaj proti Kranju ves premočenkaže jezik. Drugače pa, neke oznake so, ampak po znaku še 4km jaz nisem videl nobenega več.

Cowboy 18.08.2015 15:44
@nitrous:

Jaz sem se včeraj povsem izgubil. Štartal, potem pa sem v Pšajnovici prehitro zavil levo in na cilj prišel iz nasprotne smeri. Ker je lilo kot iz škafa nisem nič kaj dosti videl in se spustil po pravi poti navzdol. Očitno sem nekje kiksnil in ko sem pripeljal v dolino,šok, avtocesta, nič mi ni bilo jasno. Potem sem le ugotovil kje sem in odbrcal nazaj proti Kranju ves premočenkaže jezik. Drugače pa, neke oznake so, ampak po znaku še 4km jaz nisem videl nobenega več.

na koncu pšajnovice (malo naprej od cerkve) moraš zaviti desno...in ne levo v klanec 

www.instantstreetview.com/@46 .203327,14.749989,114.16h,2.77 p,1z

kovit 19.08.2015 08:13
@IZO:

Izvidnica opravljena.
Cesta je pa res precej zdelana, tako da je že za gor cel hudič in bi na dirki toplo priporočal kar uporabo MTB.

IZO 19.08.2015 09:06
@kovit:

Izvidnica opravljena.
Cesta je pa res precej zdelana, tako da je že za gor cel hudič in bi na dirki toplo priporočal kar uporabo MTB.

Čaki mal, pretiravat pa ni treba! No ja, lahko pa da si tako hiter na gor, kot jaz na dol... :)

kovit 19.08.2015 10:07

Nič ne pretiravam...samo vem da se bodo eni hitreje gor peljali kot jaz dol, zato posebno takim predlagam uporabo močnejših koles že za v klanec...varnost je le na prvem mestu. ;)

pitur 19.08.2015 16:03

Kaj pa sploh potem tam organizirate kronometer,če je cesta za en ... 

IZO 19.08.2015 20:09
@pitur:

Mi je že žal, da sem sploh kaj rekel..no seveda, če bo kdo zaradi tega počasnejši na vzponu, ne bo nič narobe, sploh tisti iz moje klase! kul
Tam kjer je par razpok v asfaltu, sam gonim na 50/28 in pri tej brzini zna bit res nevarno! smeh smeh
Jao jao Kovit...

kosmata_noga 19.08.2015 20:25
To! Ketno na diagonalo. #kerlahko
IZO 20.08.2015 06:54
@kosmata_noga: To! Ketno na diagonalo. #kerlahko

Wahaha..sori...34/28 bo bolj prav v zadregi

zec21 20.08.2015 07:22
@IZO:
@pitur:

Mi je že žal, da sem sploh kaj rekel..no seveda, če bo kdo zaradi tega počasnejši na vzponu, ne bo nič narobe, sploh tisti iz moje klase! kul
Tam kjer je par razpok v asfaltu, sam gonim na 50/28 in pri tej brzini zna bit res nevarno! smeh smeh
Jao jao Kovit...

Za trenutek sem dobil obcutek, da je Izo=milk? Da je to ena in ista oseba...
IZO 20.08.2015 13:34

No, evo kam pripelje drobna zmota, ki ima povsem drugačen pomen...kul
Kar po pravici povem, na tistem razmerju sploh ne pridem gor...kar pa ne pomeni, da kakšnemu presušenemu mulcu ne zmorem naviti ušes! mežik

bingo 21.08.2015 15:21

Pred prijava na 2. Pšajnovški kronometer je zaključena. prijavite se lahko še jutri od 08:00 do 09:00 v gostilni Čibr. Objavljamo neuradno startno listo kronometra.

performer 23.08.2015 14:42

Rezultati

kolotek.si/psajnkrono2015.htm l

bingo 23.08.2015 22:10

Vabljeni k ogledu foto galerije. foto: Domen Lisec

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI