NAKUP GORSKEGA KOLESA

Domov > Forum > NAKUP GORSKEGA KOLESA

NAKUP GORSKEGA KOLESA

SORTIRAJ PO:
Domy 16.08.2015 18:42
.
HP 16.08.2015 20:52

Malo si še teledva oglej

CUBE LTD RACE 27,5
RADON ZR RACE 27,5 

Za tega bi moral prej vzeti ko je bol še na zalogi, bombnik od opreme za 1000€

RADON TEAM 27,5 

CKR.SI 16.08.2015 21:17

Kdor bo vozil večinoma po asfaltu naj ne kupuje kolesa, ki temu ni namenjeno.

 www.extremevital.com/sl/koles a/treking-kolo-giant-roam-xr-1 -2015-p-15403.html

To je samo eno izmed primernih koles. 

Surts 16.08.2015 21:23

Se strinjam z CKR.SI. Najbolje pa da si najdeš takega ki ti bo všeč. Če se odločaš med 27.5 in 29 izberi raje 29. Nekako imam občutek da ti moram napisati še to, da naj ti bo kolo prav.

Domy 17.08.2015 10:00

Se kar strinjam z vsemi predlogi in komentarji in se obenem zahvaljujem za koristne informacije. Tole trekking je zanimivo glede opreme in oblikovno mi je všeč...pa tudi položaj sedenja ne izgleda tako visok...kot pri klasičnem trekkingu...ker sem malo pobrskal po forumu in prebral...da je na takem tipu kolesa drža bolj turistična...kar mi ne paše. Vseeno se bolj nagibam k nakupu gorskega..ker se zna zgodit...da me kdaj zanese na kakšno bolj extremno turo...kjer treking kolo odpade. Pa tudi sem ljubitelj vzponov...za kar je gorc primernejši.

Glede modelov...ki sem jih omenil na začetku..razmerje cena in oprema...sam sem bolj segret za Cannondale...ker ima tri gonilke...baje da ti z dvema malce zmanjka pri kakšnih spustih ko pedaliraš...v praksi nisem poskusil...sem pa prebral da je temu tako. Kakšne so vaše izkušnje s tem. Sem pa vsekakor odločen za 29.

Pa še ta model se mi zdi zanimiv...v primerjavi s Trail 1 ima zadnji menjalnik SLX

www.funsports.si/trail-2-2015 .html

Ne vem kolko se opazi razlika med XT ki ga ima model Trail1.

fuego 17.08.2015 10:31
@Domy:

Se kar strinjam z vsemi predlogi in komentarji in se obenem zahvaljujem za koristne informacije. Tole trekking je zanimivo glede opreme in oblikovno mi je všeč...pa tudi položaj sedenja ne izgleda tako visok...kot pri klasičnem trekkingu...ker sem malo pobrskal po forumu in prebral...da je na takem tipu kolesa drža bolj turistična...kar mi ne paše. Vseeno se bolj nagibam k nakupu gorskega..ker se zna zgodit...da me kdaj zanese na kakšno bolj extremno turo...kjer treking kolo odpade. Pa tudi sem ljubitelj vzponov...za kar je gorc primernejši.

Glede modelov...ki sem jih omenil na začetku..razmerje cena in oprema...sam sem bolj segret za Cannondale...ker ima tri gonilke...baje da ti z dvema malce zmanjka pri kakšnih spustih ko pedaliraš...v praksi nisem poskusil...sem pa prebral da je temu tako. Kakšne so vaše izkušnje s tem. Sem pa vsekakor odločen za 29.

Pa še ta model se mi zdi zanimiv...v primerjavi s Trail 1 ima zadnji menjalnik SLX

www.funsports.si/trail-2-2015 .html

Ne vem kolko se opazi razlika med XT ki ga ima model Trail1.

Ko se spuščaš 50+ ti bo na vsakem gorcu zmanjkalo prestav, edino , da vzameš specialko z gonilko 53/39 in zadaj 11-ko.

Kakšne vzpone imaš v mislih? Po asfaltu, makadamu, singlcah? Gorsko kolo je namenjeno za terensko vožnjo ne za asfalt.

Pa na kolesu lahko imaš tri zobnike ne tri gonilke.smeh  Tudi pri gorcih se prijemlje trend kompakt gonilke in pa celo samo en zobnik spredaj.

Tu si lahko malce več prebereš. Najprej si moraš pa razjasnit po kakšnem terenu boš največ kolesaril in v kakšni kondiciji si.

Domy 17.08.2015 10:54
Se opravicujem...gonilke ja...vzpone pa vecinoma po asfaltu...vsake tolko po makadamu...pa recimo kaksna gozdna pot...sem ljubitelj narave...specjalke so mi oblikovno hude...si pa omejen izkljucno na asfalt...verjetno bi rabu oboje...sam to je ze hud financni zalogaj...kar se kondicije tice...pa bi reku da sem kr v formi.
fuego 17.08.2015 11:04

Mogoče pa cyclokros kolo:

image

Domy 17.08.2015 17:26

Evo ga...danes sem ga šel pogledat v trgovino..odločitev je padla...oprema je zame več kot zadovoljiva...brez raznoraznih miksov..cena-oprema  je ugodna glede na konurenco...jutri ga še sprovam in to bo to!

www.velodrom.si/2218/393/kole sarstvo/kolesa/gorska/agu-torb e/cube-acid-29-2015-gorsko-kol o-podrobnosti

 

Hvala vsem še enkrat za odgovore in mnenja...če bom v prihodnje rabil še kakšen nasvet...vem na koga se obrnit.

Domy 17.08.2015 18:05

PS

zdej sem padu v dvome al vzet ta model 29 ali 27,5 ....berem da je 27,5 najboljši kompromis med 26 in 29...pa tudi okreten je bolj...matr...bolj kot brskaš...bolj si zmeden. Torej ostajam pri tem modelu definitivno..muči me samo še velikost.

CKR.SI 17.08.2015 19:05
@Domy:

PS

zdej sem padu v dvome al vzet ta model 29 ali 27,5 ....berem da je 27,5 najboljši kompromis med 26 in 29...pa tudi okreten je bolj...matr...bolj kot brskaš...bolj si zmeden. Torej ostajam pri tem modelu definitivno..muči me samo še velikost.

Lepo ste speljali to igrico s srečnim koncem! Morda bi še nekaj malega dodali na temo ostale opreme, ki je na voljo in seveda ni samo najboljša temveč tudi nepogrešljiva. Razen, če se vam to ne izplača in boste ta del posla prepustili drugim.

Domy 17.08.2015 19:32
Sicer ne razumem najbolje zadnjega komentarja...ampak vseeno...se nekaj...da bo bolj igrivo...kaj pa menite o manitou m30 air in nasploh o manitou...napram rockshox...fox itd
sid 17.08.2015 19:52

Glej, za trdaka je 29 top...
Glede okretnosti se pa ne sekiraj, je manj okreten kot 27,5, samo to na asfaltu in makedamo ne boš opazil...Okretnost pride do izraza po ozkih zavitih singlah...
Ni vse tak baw baw kot pišejo in razlike tud niso tako velike. Medtem ko velika večina na XCO tekmah sedi na 29, se najde  Nino Schurter na svojem 27,5 Sparku...Medtem ko je večina endurašev na 27,5 se najde kar nekaj folka(vedno več..) na 29...Lani je celo en en model od Specialized ekipe eno tekmo v svetovnem pokalu v DH odpeljav z Endurom 29...Pač pobi furajo kar jim paše, to je to.
Ti samo furi, ali eno ali drugo, ko se človek navadi kolesa sploh ni panike...
Jst mam sicer 29trdaka in še vedno sedem na 26, edino širšo belanco sem dal gor. Vse ima svoj čar in +-...
Ti pa še nekrat polgam na dušo, da razlika ni tako ogromna kot piše po netu.
 

makomako 17.08.2015 20:14

Živijo!

 

Katerega bi pa vi izbrali?

 

Giant trance 2 - nima potopne sedežne, evolution vzmetenje 140mm(niso nek višek tehnologije menda), 1650€

www.rabe-bike.de/shop/giant-t rance-2-ltd-sedanblack-grabber blue-matt-gloss.html

 

trek fuel ex 9 - ima fox performance vzmetenje 120mm, potopno sdežno, edini minus je da ima 1x11, 2000€

 

www.fun-corner.de/index.php/d e/Trek-Fuel-EX-9-27-5-2015/c-W G000009/a-A017764?sidDEMOSHOP= 1170ebfbaafb5f18387d168e32c986 7d

 

cube 140 hpa- vzmetenje verjetno evolution 140 mm, ima potopno, ima 3x10, 2000€

 

www.bike-discount.de/de/kaufe n/cube-stereo-140-hpa-27.5-bla ck-anodized-242955/wg_id-7243

 

canyon nerve al 8- ima performance vzmetenje 120mm, brez potopne sedežne, 3x10, 1850€

 

www.canyon.com/mtb/nerve/nerv e-al-8-0.html

 

Najbolj me mika trance, je še najcenejši ima 2x10 sistem, pa mogoče vilico zamenjam za kak rs pike, in kako potopno sedežno oporo pa sem verjetno že blizu 2000€

Še kakšni predlogi za okrog 2k€

lp

byteminister 17.08.2015 20:55

trance-a imaš v extreme vitalu za cca 1200 če se ne moem, gre a testni model , velikost pa je L.

makomako 17.08.2015 21:24

Sem videl ja, da imajo razprodajo. Ne upam si kupit testnega kolesa, ne vem, pomoje ga noben ne pazi preveč, ko si ga ljudje sposodijo.

 

Surts 17.08.2015 21:35

Počak še par tednov. Canyon ma naprimer že danes na strani nove modele. Vse bo pa znano po Eurobiku. Fox ma z 2016 novo vzmetenje. Deore XT so tut nove...

Domy 18.08.2015 19:06
Proval cube acid in kr malo razocaran nad menjalnikom...v bistvu ziva polomija...meni je alivio pri prejsnem bolje menjal...se tolazim da je bil cube testni in vzamem v obzir..da nekateri prestavljajo kot da mesajo polento. Xt bi moral delat kot urca.
Mlinar 18.08.2015 20:54

mislm da ni problem v menjalniku ampak v njegovi nastavitvi/zguranih bovdnih/skrivljenem nosilcu menjalnika/zguranih zobnikih ali ketni...  men dela 15 let str LX kot urca (z upoštevanimi zlorabami in starostjo:), pa da ta ne bi...

Domy 18.08.2015 22:11
Ja sej Mlinar...imas prav...vse je neki sklopotalo...groza...mislim.. .da bi morali prodajalci oz.serviserji vsako kolo...ki gre na mal dalso provo pregledat in porihtat...ne pa da dobis v roke neko skropucalo..ki te odvrne od nakupa. To je zame cista malomarnost..samo da ti uvalijo kolo in ko te je.....jutri grem provat treka x caliber9...malenkost "slabsa" oprema...ampak prvi vtis je vazen...moje nacelo...v tej stacuni danes so se mi zamerli..ne bom imenoval kje.
Domy 18.08.2015 22:15
Pa se vedno me zanima vase mnenje...kaj se bolj splaca vzet od teh dveh...ki sem jih na zacetku omenil...sej proval bom tut canonna..ampak vseeno bi rad slisal se vas...ker ste bolj experti
Floyd 02.10.2015 16:14

Živjo,
bi si sposodil tole temo, da ne odpiram nove. 
Zanima me nakup KTM 29" kolesa v Hervisu: 
www.hervis.si/store/Blagovne- znamke/KTM/svet-%C5%A1porta--- kolo/kolesa/gorska-kolesa/Peak -Comp-29%22/p/COLOR-1842944

Ta vikend je -40%?, tako da cene je ugodna (1100€). Bolj me pa zanima ali 29" dobra izbira (bolj se nagibam za 27.5), ter ali so komponente (sprednja) vilica OK?
V čem je Reba varianta RockShock vilice boljša od Recon modela, ki je tu gor? 

Pa še to. Probal sem model L (velik sem 185cm in teoretično ravno padem že pod XL), pa se mi je zdelo, glede na trenutni 26" scott RC model doma, da pride precej visoko krmilo, tako da ne vem kako je v strmem bregu za gor. Malo sem bral tudi teste za KTM Aero comp 29" model pa ga kar pohvalijo.

Hvala za komentarje in za temo :)

 

kenz76 02.10.2015 19:05

če si 185 visok, absolutno 29", sploh za hardtaila. mežik krmilo bo pa nižje, če kak spejser ven vzameš. 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI