Kolesarski števec

Domov > Forum > Kolesarski števec

Kolesarski števec

SORTIRAJ PO:
thaking 26.08.2015 22:20

Zanima me kaj bi mi priporočali za moje potrebe.

 

Imam novega SIGMA 14.12 STS Alti z možnostjo kadence (višina že vgrajena, poleg ostalih funkcij). Vendar se je sedaj po selitvi pojavila potreba da potrebujem napravo v katero bi lahko vnesel vnaprej načrtano pot (npr. tudi od ostalih) -> gpx ali kml format (STRAVA; ridewithGPS; bikemap...)  in bi nato potreboval "turn by turn" navigacijo. Seveda to omogoča pameten telefon, vendar je vprašljiva baterija in velikost .

 

Želel bi kupiti čimcenejšo napravo, ki bi mi to omogočala, ostlaih potreb po pulzu ne potrebujem, sa imam za ta namen od polarja uro in pas ...

 

Kaj priporočate ?

MatMat 26.08.2015 23:42

Moj recept:
1. potrebuješ starejši Android telefon (če ga nimaš, ga nabaviš na bolhi) - verzija Androida vsaj 2.2.x
2. naložiš aplikacijo Oruxmaps (omogoča zastonj offline navigacijo)
3. naložiš zemljevide
4. na bikemap narišeš pot in jo preneseš na telefon (gpx ali kml - oba formata delujeta)
5. greš biciklirat

Ker GPS baterijo zelo hitro požre (sploh starejšo baterijo), navigacijo oz. svojo pozicijo preverim le tam kjer res ne vem al zaviti levo al desno al kamorkoli že. Je pa res da aplikacija ne omoča turn-by-turn navigacije (vsaj jaz je nisem našel), kljub temu pa je za moje potrebe popolnoma dovolj. Ta telefon uporabljam izključno za navigacijo.

Letos sem že kar nekajkrat uporabil ta recept...in deluje! kul 

SODROVC 27.08.2015 08:30

Kupiš rabljen Garmin Oregon 300 ali 400 in ne bo problemov. Prevoženo pot lahko naložiš na Stravo, bikemap.net, RWGPS, Garmin TC itd. 

thaking 27.08.2015 17:22

Hmm ta ideja s telefonom je opcija, vendar je problem z baterijo.

 

Omogoča ta Oregon 300 ali 40 "turn by turn", in pa npr. SD kartico, da ni spet kake omejitve s prikazom map kot novejši garmini.. ?

thaking 27.08.2015 17:26

Sem gledal 450 model vendar 4-5 let stara zadeva in 250 €

 

www.bolha.com/avdio-in-video/ navigacija/navigacija-za-sport /garmin-oregon-450-1299866755. html?aclct=1440597559

 

 

SODROVC 27.08.2015 19:23
@thaking:

Hmm ta ideja s telefonom je opcija, vendar je problem z baterijo.

 

Omogoča ta Oregon 300 ali 40 "turn by turn", in pa npr. SD kartico, da ni spet kake omejitve s prikazom map kot novejši garmini.. ?

Na SD kartico naložiš lahko različne mape. Jaz imam 2 kartici mapami z različnimi državami, da datoteke niso prevelike, ker ima omejitev kapacitete kartice. Naložene imam TrekMap Italia v2, Adria Topo, Adria Route, Topo Oesterreich v2, CN Europe NT. Na drugi pa Švico, Nemčijo, itd.
Zemljevide lahko vklapljaš in izklapljaš, da porabi manj energije in da dela malo hitreje.
Meni dela OK in sem zadovoljen. Najboljše je, ker ga napajati dve AA bateriji, lahko tudi akuja. Super za daljša popotovanja ali brevete. Na Singla.si sem dokupil še vmesnik, da lahko aku napaja hkrati lučko in Garmina. 
Ima res veliko opcij, tudi 3D pogled (avtomobilski način). Hkrati je še kolesarski števec, pa HR dela na pas od drugih Garmin naprav.
Če vpišeš kraj ali mesto, te vodi in zvočno opozarja, da bo treba zaviti. Pokaže, koliko je še do odcepa-križišča. Bi moral enkrat v živo videti.
Večkrat izklopim AdriTopo, ker tega na cesti ne potrebujem. Senčenje imam vedno izklopljeno, da se drugo bolje vidi. Lahko izbereš več ali manj detajlov na zemljevidu, velikost napisov itd..
Robustna, zdržljiva napravica, za mtb in cestne ture, planinarjenje, navtiko, zabavo. Upam, da ti uspe nakup, potem pa le še igranje z njim, da ti postane vse domače, da se ne zaje.avaš na terenu. zarečeni kruh

Geanos 24.03.2016 14:31

Sposodil si bom tole temo

Sam se odločam za nakup novega kolesarskega števca z GPS-om za čim nižjo ceno. Glede na to, da je veliko izbire in so cenovne razlike res velike (tudi 30-50€) med samimi cenami pri posameznih trgovcih.

Najbolj se nagibam k nakupu Sigme Rox 10.0.

 

Kaj priporočate in kje ga kupim za najnižjo ceno?

conradlester 24.03.2016 19:48

Raje vzemi kaj bolj aktualnega, ker Sigma rox 10 je že precej stara zadeva plus software je grozen.

 

Recimo Polar m450 je top razmerje cena/zmogljivost. Čerin ima recimo sedaj akcijo in top ceno za komplet s HR pasom - 155 EUR

 

www.maxisport.si/kolesarska-o prema/sportni-racunalniki/pola r/kolesarski-racunalnik-polar- m450-hr.html

Geanos 24.03.2016 20:05
Ce vzamem se merilnika za kadenco pa hitrost znese skupaj 250€. Mhm.

Mam od Sigme merilnike za kadenco pa hitrost.

Ali obstaja kksn stevec, ki podpira tut sigmine merilnike?
Geanos 24.03.2016 20:16
merilniki kadence, hitrosti in utripa od Sigme rox 6.0 podpirajo tud rox 10.0. A je mozn da te isti merilniki podpirajo tut kksnga garmina ?nekje sem nasel tak podatek
gorann316998 25.03.2016 17:53
dvomim, saj niso ant+
bpesan 26.03.2016 09:53

ROX 10.0 ni stara zadeva (kot je zgoraj zapisal @conradlester) ampak je relativno nov (max. 2 leti).
Tudi software je (zadnje izdaje) zmogljiv (dosti bolj kot npr. Garminov Training center). Povezljiv pa je tudi s Stravo. 

Senzorji Rox 6.0 dvomim da so kompatibilni z ROX 10.0, ker 6.0 uporablja STS protokol, 10.0 pa ANT+.

Z ROX 10.0 nimaš kaj zgrešiti.
Poglej, če je kje v akciji (v kakšni nemški spletni trgovini, npr. Bike-Discount, Bike24, Rosebikes, ...).
Tole je trenutno na Bike-discount: www.bike-discount.de/en/buy/s igma-sport-rox-10.0-gps-black- set-88225/wg_id-321



conradlester 26.03.2016 19:52

Dve leti je v tem poslu že precej. mežik Predvsem je pa števec predrag. Za približno podoben denar dobiš Polar v650 in tukaj ne vidim prav nobene prednosti, da bi vzel tole sigmo. Žal.

mark_b93 27.03.2016 00:13

Dugače res vrhunski kolesarski računalnik je Polar v650 (www.polar.com/en/products/pro /V650) ....ga dobiš zdele za 200€, torej samo 10e več kot ROX 10.0. Ima pa veliko boljšo navigacijo kot ROX(če temu kar ima ROX sploh lahko rečemo navigacija), barvni zaslon in meni osebno zelo lep prikaz podatkov.
www.bike-discount.de/en/buy/p olar-v650-gps-cycling-compute -chest-strap-214034 
Problem je le da deluje le z bluetooth senzorji, samo če moraš itak nove kupiti je vseeno če kupiš bluetooth ali pač take, ki prenašajo tako po ANT+ kot bluetooth

sportR.si 27.03.2016 22:33
www.fahrradnavi24.de/teasi-on e-test/

V trg. sta trenutno še en kos iz povezave 159eur

Če pa je želja tudi za pas, za srčno frekvenco, sta še dva kosa. Cena le tega je pa 205eur

sportR.si d.o.o., Linhartova 42, LJ.
1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI