Trenažer - MTB (treking)

Domov > Forum > Trenažer - MTB (treking)

Trenažer - MTB (treking)

SORTIRAJ PO:
thaking 23.09.2015 18:59

A ima kdo MTB/treking kolo in potem za zimo trenažer ? Ali so le ti samo za specialke?

Gledam rabljene na bolha, pa me zanima na kaj biti pazljiv, ker ne poznam ničesar glede trenažerjev -> da se ne nategnem na "suho" ?

HVala

nejchy 23.09.2015 22:21

Ne bom trdil 100% ampak mislim, da so vsi trenažerji tudi za mtb/treking kolesa, poglej po you tubu, boš takoj videl, da so kr "vsestranski"...

Drugače moje mnenje:- ŽIV DOLGČAS, sploh se ne more primerjati s cesto :) Moraš imeti že res veliko željo po napredku, da se spraviš nanj. Priporočam da skozi zimo greš raje v kak fitnes kjer imajo navadna sobna kolesa, spinnerje... pa tam navijaš. + možnost do uteži...

Najbolša opcija da greš na skupinske spinning vadbe...

Kar moraš še vedet... Trenažer(vsaj nižji do srednji rang) zna bit fuul glasen. Poleg tega je skoraj nujno poleg uporabljati nekaj takšnega kot: Elite Coperton Indoor Turbo Trainer Tyre  (stane 30€+) V nasprotnem primeru smrdi po sežganem in si uničeš plašč.

Sicer to je res le moje mnenje. Najbolje da sam probaš, kupi nekega osnovnega na bolgi pa je to to :)

Jst sm mojega kupil 3 let nazaj in bil na njem le nekje 4 ure :)  Mi ni interesantno...

www.youtube.com/watch?v=ulhpw TRvAfo

thaking 23.09.2015 23:35

Hvala za opisano in ZS. Ko sem videl da bi moral menjati platišče vsakič ko bi šel gor ali kupiti novo zadnje feltno in platišče me je enostavno minilo + tega da imam z glasnostjo lahko probleme zaradi sosedov :(

Ban 24.09.2015 07:46

Tudi sam imam trenažer in gorsko kolo in ravno zarad tega, ker se mi ni dalo vsakič menjat plašč  sem si kupil še eno rabljeno zadnjo feltno in zobnike, gor pa dal plačš za trenažer. Res je da je trenažer monoton in dolgočasen in moraš imet kar močno voljo da se spravš nanj, zato je nujno zraven imet neko musko ali celo tv. Prednost je pa ta, da se hitro zrihtaš, odgoniš tisto urco (ki se vleče kot čreva) in se takoj nazaj zrihtaš. Ni ti se treba nekam vozt v fitnes in še s tem dodatno izgubljat čas.

bluesky 24.09.2015 08:12

Seveda lahko tudi z gorskim kolesom brez problema uporabljaš trenežer. Moja ima gorskega in zadaj gladko gumo in stvar šiba. Kar se tiče dolgočasnosti je pa vse odvisno. Včeraj v dežju pač ni bilo druge in sem opravil 2h trening na trenezerju. Sicer če ne bi vedel kaj delam bi bilo res dolgočasno. Ker pa sem delal po planu pa se to da. Pol ure ogrevanja, 20 min interval (vsake 2 minuti sprememba), 20 min pavze, ponovno 20 minutni interval in ohladitev... 1h in pol je šla takoj mimo. No ni isto kot da bi bil na cesti :), ampak to je razumljivo. Zraven vklopiš računalnik, tv in gledaš svetovno prvenstvo in je to še lažje :)

Imam pa tega in ni prav nič glasen....

www.maxisport.si/trenazerji-i n-valji/elite/elite-qubo-power fluid.html

maldini 24.09.2015 10:01

ne delam reklame..ma bkool je zakon ;)

nanisimi 24.09.2015 10:08
@bluesky:

Seveda lahko tudi z gorskim kolesom brez problema uporabljaš trenežer. Moja ima gorskega in zadaj gladko gumo in stvar šiba. Kar se tiče dolgočasnosti je pa vse odvisno. Včeraj v dežju pač ni bilo druge in sem opravil 2h trening na trenezerju. Sicer če ne bi vedel kaj delam bi bilo res dolgočasno. Ker pa sem delal po planu pa se to da. Pol ure ogrevanja, 20 min interval (vsake 2 minuti sprememba), 20 min pavze, ponovno 20 minutni interval in ohladitev... 1h in pol je šla takoj mimo. No ni isto kot da bi bil na cesti :), ampak to je razumljivo. Zraven vklopiš računalnik, tv in gledaš svetovno prvenstvo in je to še lažje :)

Imam pa tega in ni prav nič glasen....

www.maxisport.si/trenazerji-i n-valji/elite/elite-qubo-powe r fluid.html

Tko se govori! Če ni volje potem je vsak izgovor vredu.

Dolgčas? Kadar hočeš 4 ure na trenažerju v čisti tišini.

Soren 24.09.2015 11:09
@maldini:

Tudi sam kupujem trenažer, lahko krajši elaborat zakaj ravno Bkool? Hvala!

Ban 24.09.2015 11:42

Sam uporabljam tacx sirius, ki je bil takrat najcenejši na trgu. Ker nisem vedel kaj naj pričakujem sem izbral tega, ker poznam kar nekaj uporabnikov, ki so dali celo premoženje za trenažer, ga 3x uporabili in ga postavili v kot. Ampak tega ne veš dokler ne sprobaš.

SODROVC 24.09.2015 16:12

Jaz že leta uporabljam TACX Swing, brez problemov. Sem opazil že pred časom, da veliko forumašev dela paniko zaradi uporabe specijalke vpete v trenažer, češ, da se uničuje ipd. s.anje.
Me prav zanima, kaj ti ljudje počnejo s kolesom med treningi. Če se dela treninge tako, kot naj bi se jih, se zaradi tega kolo ne bi smelo "zlomiti" ali počiti na katerem od zvarov. Niti karbonsko kolo ne bi smelo počiti zaradi takih treningov.
Vsa ta kontra propaganda je in še odvrača ljudi od zimskih treningov doma, na trenažerju. Ne vem zakaj bi nekdo treniral na mtb kolesu, pomladi pa se spet privajal na specijalko. Menda prav zaradi bojazni, da mu bo šla specijalka k vragu. Neumnost. 

braneM 24.09.2015 17:07
@Soren:
@maldini:

Tudi sam kupujem trenažer, lahko krajši elaborat zakaj ravno Bkool? Hvala!

... ogromno info. ...

www.bicikel.com/novice/9997/b odi_kul_bkool.html

MatMat 24.09.2015 21:30

Imel sem trenažer in ga po dveh sezonah prodal. Razlog prodaje je opisan že pri ostalih uporabnikih nasmeh Zdaj grem pozimi rajši hodit na bližnji hrib. Noč ni nobena ovira, pač daš čelko gor in greš. 

biser 24.09.2015 21:54
@MatMat:

Imel sem trenažer in ga po dveh sezonah prodal. Razlog prodaje je opisan že pri ostalih uporabnikih nasmeh Zdaj grem pozimi rajši hodit na bližnji hrib. Noč ni nobena ovira, pač daš čelko gor in greš. 

Pozimi je smiselna uporaba trenažerja in hoje na bližnji hribnasmeh.

Če si zaželiš druženja greš na hrib,se preluftaš in vidiš kje si v primerjavi z kunkurenco...zapečateno

Trenažer pa ti nudi "malo več trpljenja",boljši trening in natančno spremljanje trenutne pripravljenosti...kul

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI