SPD pedala

Domov > Forum > SPD pedala

SPD pedala

SORTIRAJ PO:
skyline 24.09.2015 13:51

Pozdravljeni,
Na 29 Hardtailu bi rad zamenjal pedala. Želel bi pa takšna, ki bi bila kombinacija SPD in čisto klasičnih. To pa zato, ker bi tu pa tam imel obute navadne superge, če se z njim odpeljem na kavo in nenazadnje ker se na spustih ne počutim varnega, če bi bil zapet na pedala.
 Ima kdo kak pameten predlog?

motofrik 24.09.2015 17:45

Te, CYTEC, imam na letošnjem 27.5'' tudi jaz. Iz preprostega razloga, ker sem jih 2001 namontiral na takrat kupljenega 26'' Grisley-a in so do letos zdržala brez poškodb. Kako že pravijo -ne menjaj konja, ki zmaguje.. Sicer sem hotel obojestranski SPD, pa me je mojster pregovoril, da je bolje kombinirano.

Wikka 24.09.2015 21:41
Jaz pa ti svetujem obojestranski shimanov SPD in na eno stran blokiraš prav tako shimanov nastavek za navadne čevlje. Imel sem tudi že konkurenčne nastavke, tipo BBB, vendar so originalni bistveno kakovostnejši. Vsaj moja izkušnja je taka. V bistvu je ta varianta bistveno lažja od tiste kombinirane, ki so večinoma železne... no, ja, nekatere so tudi alumnijaste, ampak tiste so precej dražje...

Lp marko
Mlinar 24.09.2015 23:31

sam te nastavki so ozki... sam enkrat sm probu pa ne bi več - nimaš kontrole

skyline 25.09.2015 08:10

Te Shimano PD-A530 se mi kar dopadejo. Se pa bojim, da so bolj primerni za na cesto, kot pa MTB. Bi bilo za probat, če noga ne drsi iz njih. Profil se mi zdi nekako "umirjen" :)

Noe 25.09.2015 08:26
skyline 25.09.2015 09:07
@Noe:

www.veb-company.si/izdelek/34 28/pedala-shimano-spd-pd-m530 . html

še v črni izvedbi.

Mislim, da imajo ta obojestranski SPD. So model M530, tiste zgoraj pa A530

Girogio 25.09.2015 09:18

Uporabljam A530. Za neke hude tehnične spuste vsekakor niso primerni, bo noga drsela. Bolj za družinsko vožnjo ko ne bi rad uporabljal SPD čevljev.
M324 so težji in so mi delovali precej 'bulky'. 

Noe 25.09.2015 10:27

Se posipam s pepelom zaradi napake. Imajo pa A530 v Škofja Loki ali pa v Luciji.

www.extremevital.com/sl/koles a/pedala-shimano-pd-a530-p-787 6.html

Wikka 25.09.2015 14:49
@Mlinar:

sam te nastavki so ozki... sam enkrat sm probu pa ne bi več - nimaš kontrole

res je da niso nevem kako široki... so pa dobre izdelave in jaz jih kar rade volje uporabljam... res pa je da ne za DH... jaz sem osebno takrat vseeno rajši zapet...

ampak @skyline pravi, da bi take pedalke uporabljal predvsem za skočit na kak kafe... tako da za moje pojme je to prava odločitev...

lp marko

uploaded

Maratonac 25.09.2015 18:00

Jaz imam te plastične nastavke skoz gor , ker držijo pedal obrnjen navzgor, da ni treba iskati vpenjanje, za prislonit kolo na pločnik in pa v slučaju okvare čevlja , da se pride domov, pa še eno stran varuje pred uporabo , tako da je zmeraj tudi tu rezerva.

rookie007 21.04.2018 16:26
Tema že nwkaj časa počiva, imam pa vprašanje v zvezi s spd pedali.
Kako hudiča jih lahko staknem!?
Ko sem kupil kolo, sem dal original dol in gor spd.
Pedala imajo kovinski navoj kolo pa ima alu nosilko.
Rad bi jib odstranil in nataknil kombinirana.
Predlogi za stikanje?
S ključem jih ne premaknem niti milimeter...
Hvala!
copi 21.04.2018 19:33
@rookie007Tema že nwkaj časa počiva, imam pa vprašanje v zvezi s spd pedali.
Kako hudiča jih lahko staknem!?
Ko sem kupil kolo, sem dal original dol in gor spd.
Pedala imajo kovinski navoj kolo pa ima alu nosilko.
Rad bi jib odstranil in nataknil kombinirana.
Predlogi za stikanje?
S ključem jih ne premaknem niti milimeter...
Hvala!
V napačno stran vrtiš ključ.Desno pedalo ima desni navoj, levo pedalo pa levi.

rookie007 21.04.2018 20:35
Tudi to poskusil, ne premakne se nikamor...
Morda cev na ključ, za večji moment?
jesen 13.08.2018 14:33
 Bolj kot tehnična plat pedal me zanima, v čem je prednost uporabe SPD pedal, kje se ta vidi potem ? 
fuego 13.08.2018 15:44
@jesen
 Bolj kot tehnična plat pedal me zanima, v čem je prednost uporabe SPD pedal, kje se ta vidi potem ? 
 Najprej...stopalo imaš pozicionirano točno tam kjer mora bit..se pravi sredina osi na kosti palca. Kadar si pripet tudi ni možnosti, da ti ob mokrem vremenu noga zdrsne s pedala. Pri pedaliranju vlečeš tudi gor, se pravi, da zmanjšaš mrtvi hod. V glavnem veliko je prednosti. Za sebe vem, da pred uporabo SPD-jev dosti strmih detajlov nisem uspel odfurat. Tudi pri vožnji čez korenine imaš nogo vedno na pedalu, lažje je preskočit oviro itd....Ne vem kako sem se lahko včasih vozil brez..kadar vozim kolo s teniskami mi je kar malce nenavadno.
ElTorro 13.08.2018 19:45
Jap.....SPDji so ena od tistih stvari v življenju, za katere sploh ne veš, da jih rabiš....ko pa jih enkrat imaš, pa si težko predstavljaš, da bi moral spet biti brez.
1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI