Menjava bidonov

Domov > Forum > Menjava bidonov

Menjava bidonov

SORTIRAJ PO:
Bembara71 02.10.2015 12:42

Pozdravljeni,
Mogoče za koga trivialna tema, pa vendar bo odgovor mogoče še komu koristil.
Zanima me namreč, na koliko časa menjate stare bidone z novimi (če sploh).
Zakaj bi jih pa menjali poreče nekdo? Čeprav bidona po vsaki uporabi takoj temeljito sperem pod vročo vodo, se pojavijo male črne pike. Bojim se da niso to kakšmi mikro organizmi. Podobno se dogaja z hidracijskim mehom. Na določenih mestih, kjer ostanejo kaplice vode jih je prav težko in umiti in posušiti do suhega.
Kakšne ideje? Predlogi?
Hvala lepa in Lp,
Aleksander

matejn 02.10.2015 12:54

Jaz si pri čiščenju pomagam s krtačko za čiščenje otroških stekleničk in limoninim sokom. Z lahkoto odstraniš vse usedline. Zaradi uporabe sladkanih napitkov začne nastajati plesen, to pa zna biti kar problem, če se ne odstarni.

max164 02.10.2015 13:04

Jaz stresem v bidon malo sode bikarbon, nalijem malo alkoholnega kisa, pretresem malo pustim, še enkrat pretresem in dobro sperem. Je kot nov nasmeh

Ban 02.10.2015 13:13

Nov bidon stane cca 5€, tako da če jih vsako sezono menjaš ni prehudo.

vasja_ 02.10.2015 14:20

Dokler sem bidone samo splakoval in občasno drgnil s krtačko, se je tudi meni nabirala plesen. Tekom let je gotovo šlo kar nekaj te plesni tudi po grlu. Še posebej zato, ker se v glavnem nabira na mestih, kjer je ne vidimo.

 

Rešitev je zelo enostavna - bidon po vsaki uporabi opereš v pomivalnem stroju in je kot nov.

Wikka 02.10.2015 14:45

Tudi jaz sem ugotovil, da mi je nabolje, če jih vržem kar v pomivalni stroj... ustnike pa operem z detergentom na roke.

lp marko

thaking 02.10.2015 15:34
@Ban:

Nov bidon stane cca 5€, tako da če jih vsako sezono menjaš ni prehudo.

No no, ne pretiravaj; Kvaliteten bidon, ki je še izoliran da ti dlje drži hladno poleti stane 20€+

svic 02.10.2015 17:33

pralni stroj + tole  

www.youtube.com/watch?v=ZmEa9 DNZK7c &feature=share 

Ban 02.10.2015 18:04
@thaking:
@Ban:

Nov bidon stane cca 5€, tako da če jih vsako sezono menjaš ni prehudo.

No no, ne pretiravaj; Kvaliteten bidon, ki je še izoliran da ti dlje drži hladno poleti stane 20€+

Kdo govori o termo bidonih? Navaden bidon stane toliko.

um_etnik 02.10.2015 23:39
@svic:

pralni stroj + tole  

www.youtube.com/watch?v=ZmEa9 DNZK7c &feature=share 


To počnem že nekaj let. Zanimivo je dejstvo, da v LJ točena voda ne umaže CamelBak/ovega ustnika tudi po več kot 30 polnenjih, dočim v Istri je ustnik umazan/črn že v enem dnevu! Dokaz več. da vode iz pipe v Istri ni za piti!!!

Maratonac 03.10.2015 13:51

Med premičnim ustnikom in ohišjem po karerem se cucelj odpira in zapira , ne prideš zraven z nobeno stvarjo , tudi curek pralnega stroja ne. Jaz bidone takoj operem s sčetko , potem v v pomivalcu 95°C za termo obdelavo , potem jih dam pa v globoko zmrzovanje in od tam vzamem , ko jih rabim.

povratnik987654321 03.10.2015 15:56

Ultrazvočni čistilnik. Odstrani vse tudi tam, kamor z nobeno drugo metodo ni možno priti. Za bidon zadošča že mala dimenzija, ki je občasno na voljo za majhen denar v Hofrih in Lidlih tega sveta.

Očisti tudi dele kolesa (npr kaseto ... ) tako, da nikoli ne bi rekli, da niso novi ...

Za čistilno tekočino se uporablja vse od čiste vode, vode z malo tekočine za ročno pomivanje posode - prek alkohola do nafte - pač glede na material, ki se čisti . 

Vsekakor se boste bidona prej naveličali ali ga poškodovali, kot pa da se ga ne bo več dalo očistiti v nulo - vsaj če uporabite ultrazvok ! 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI