DUST LUST vol 1.

Domov > Forum > DUST LUST vol 1.

DUST LUST vol 1.

SORTIRAJ PO:
ruddgio 06.10.2015 22:50

Nekaj za ljubitelje makadama! 

uploaded




 

170km, 3200 višinskih metrov in ogromno makadama. Ni vmesnih postaj, ni spremstva, ni zunanje pomoči. Kdor najhitreje prikolesari v cilj, je zmagovalec.
 

Datum na katerega morate biti pozorni je 24. oktober!

p.s.: ločene kategorije za mtb in cestna kolesa oz. različice obojih
 

Več na:
dustlust.pici-bici.com/
www.facebook.com/events/87499 3185912355/

turbomedo 17.10.2015 19:13

Prjavlen!

corratec.de 17.10.2015 21:47
@turbomedo:

Prjavlen!

Čestitke!

cortez 18.10.2015 09:53

Jest tud!
Še 6x spat. 

jurel 18.10.2015 22:05

A ste kaj gledal traso? Če sem prav videl (z google street view) bo kar lep makadam :-)
Se mi pa mal čudno zdi, da je cilj kar sredi ceste ? 

malizec 18.10.2015 22:52

Makedama je ene 90 procentov, amapak je v zelo dobrem stanju. Nekaj odsekov je malo bolj zahtevnih, razmočen in blaten teren zaradi odvoza lesa, ampak so tudi ti odseki vozni. Eno prečkanje reke, ne vem če se, da brez da bi se malo zmočil.

Sicer je trasa zelo zahtevna tudi fizčno in pa navigacijsko, tudi z gps napravo se da falit kak odsek. Za povprečno čez 20 km/h se bo treba že kar pomatrat.  Bo zanimivo videt kolk bojo na cilju potem natančno pregledali gps sledi, kdo je kaj krajšal traso... 

Za vodo tankat med potjo bo tud kar problem, Pokopališče na Rakitni (40km od štarta) in Petrol v Logatcu (36 km od cilja) sta bolj al manj edini točki čisto ob progi kjer se da dotočit vodo. Mogoče še kaka gostilan v Uncu, u glavnem bo pa kar težko.

Poleg tega bo treba bit previden na spustih in nepreglednih delih, makedam, odprt promet,  avti, motoristi, pohodniki, narave željnih ljudi pa kaka divja žival se znajo kje pojavit nepričakovano sredi ceste.

Čestitke tistemu ki je vse to strasial, izredno zanimiva trasa speljana po zelo lepih krajih, vrednih ogleda tudi kdaj v bolj umirjenem tempu.  

ruddgio 19.10.2015 12:21

Sicer je Malizec kar dobro opisal stanje, bom pa še jaz malo dodal:

Približno 115km je makadama, ostalo pa asfalt. Par delov vmes je v malo slabšem stanju ampak so ti zelo kratki... mogoče bo tam komu potrebno stopit dol s kolesa ampak načeloma ne bi smelo biti problemov za prevozit. Idealno kolo je ciklokros, vendar pa sem mnenja da bi se s cestnim kolesom, 28c ali širšimi plašči tudi dalo normalno odpeljat traso. Sam sem jo vozil z "gravel" specialko in 30c gumami in mi je bilo super. Cilj je pred Pici Bici trgovino, Celovška C. 50...

Rajz 22.10.2015 19:13

Hočete še malo več izvedeti o Dust Lust-u?

www.mtb.si/intervjuji/2889-kr ivca-za-dust-lust-sta.html 

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI