Navigacija na Edge 500?

Domov > Forum > Navigacija na Edge 500?

Navigacija na Edge 500?

SORTIRAJ PO:
jurel 11.10.2015 21:52

Baje, da se da Edge 500 uporabiti tudi za navigacijo, pa me zanima, če kdo to pozna ...

SODROVC 12.10.2015 07:00

Do sedaj še najboljša navodila, kar sem jih našel. 
velogps.com/garmin-edge-500-t urn-turn-directions-courses/

jurel 12.10.2015 21:37
@SODROVC:

Hvala za navodila mežik
Sem naredil testno progo v RideWithGPS in dodal opozorila za smer v križiščih (waypoint). Na žalost pa brezplačna verzija ne omogoča predhodnih opozorili (recimo 50m pred križiščem) ... 
Naredil sem podobno testno progo tudi v GPSies, vendar le-ta sploh ni upoštaval dodanih točk (waypoint) ...

Ima mogoče kdo kaj izkušenj s tem? 

pero-si 13.10.2015 08:32
@jurel:
@SODROVC:

Hvala za navodila mežik
Sem naredil testno progo v RideWithGPS in dodal opozorila za smer v križiščih (waypoint). Na žalost pa brezplačna verzija ne omogoča predhodnih opozorili (recimo 50m pred križiščem) ... 
Naredil sem podobno testno progo tudi v GPSies, vendar le-ta sploh ni upoštaval dodanih točk (waypoint) ...

Ima mogoče kdo kaj izkušenj s tem? 

ko sem uporabljal navigacijo na edge 500 sem za kreiranje tras uporabljal to stran, ki je vstavljala not tudi informacije oz zavojih bikeroutetoaster.com/ 

mulo 13.10.2015 11:14

Jaz sem si kar na stravi naredil traso pa si pol naložil na garmina. Pa potem si na garminu zbral traso in me je pripeljalo od začetka do cilja brez problema. Mi kaže pa sam črto in puščico na ekranu. Če greš pa s proge začne garmin piskat. Ni bogve kaj ma se da.

pero-si 13.10.2015 15:55
@mulo:

Jaz sem si kar na stravi naredil traso pa si pol naložil na garmina. Pa potem si na garminu zbral traso in me je pripeljalo od začetka do cilja brez problema. Mi kaže pa sam črto in puščico na ekranu. Če greš pa s proge začne garmin piskat. Ni bogve kaj ma se da.

človek te sprašuje čisto neki drugega kar si mu ti napisal.

to da je črta in puščica mu je poznano.

on sprašuje kje narediti progo, da vsebuje tudi navodila notri. Zavi leto, Zavi desno, ... 

SODROVC 13.10.2015 17:08
@pero-si:

on sprašuje kje narediti progo, da vsebuje tudi navodila notri. Zavi leto, Zavi desno, ... 

To se najde tako, da si izbereš pravo stran. Ko daš na Do Course in ga izračuna, na levi spodnji gumbom tolikokrat pritisneš, da ti pokaže stran z vsem mogočim. To je druga stran, ne tretja (ki kaže vijuganje ceste in poščico). Malo se s svojimi dragimi napravicami tudi "igrajte" in se seznanite, kje se da kaj nastaviti. Pride prav na terenu, ni treba ustavljati itd.. mežik 

fuego 14.10.2015 10:19

Tako je... se še nikoli nisem izgubil. Vedno sem si zrisal progo v Ride with gps in uvozil v Edge-a. Potem pa prestavljaš menije in imaš od profila proge, navigacija, ki te usmerja + ostali podatki. Ko imaš enkrat GPS koordinate se ne moreš zgubit. Ne kaže ulic ampak zakaj bi to sploh rabil saj jih v naravi itak ni. Pokaže pa že vnaprej kdaj bo ovinek, te opozori, če si šel z proge itd. Več kot dovolj informacij.

jurel 17.10.2015 19:00

Hvala vsem za namige mežik

alen_ 22.10.2015 19:29

Zdravo! mene pa zanima kako na garminu edge 510 dobiš zaslon z navigacijo turn by turn, torej ko ti na progi kaže in odšteva koliko je do naslednje križišča in s puščico kaže v katero smer se bo zavilo. Zemljevid sicer lepo kaže traso, vendar bi bilo še bolj zanesljivo, če bi našel še ta dodatni zaslon.

uploaded

uploaded

mndrin 22.10.2015 21:11
alen_ 22.10.2015 21:58

Hvala. Ta video sem gledal, problem je, ker pri meni je samo sled in zgoraj na ekrančku mi piše v keri smeri vozim, nimam pa tega drugega zaslona, ki kaže kdaj bo naslednji zavoj in tudi me ne opozarja na naslednje zavoje....kaže mi samo sled in kje se nahajam.

jurel 24.12.2015 16:54

A mogoče kdo ve, če ima edge 500 kakšno omejitev glede števila točk, ki jih vsebuje proga? Pri ročnem aparatu Oregon 300 sprejme le 10000 točk ...

thaking 28.12.2015 16:17

510 in 520 nimajo "turn by turn" kot npr. 1000-ka !

1
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI