Senzor kadence in trenažer

Domov > Forum > Senzor kadence in trenažer

Senzor kadence in trenažer

SORTIRAJ PO:
ligaya 18.10.2015 11:01

Sem v fazi nakupa trenažerja za čez zimo, zdaj pa razmišljam, da bi kupil še drugo opremo kot je senzor kadence za Garmina.

Namreč že imam Garmina 310xt ki ga uporabljam na kolesu kot samostojno napravo (hitrost, pulz).  

Zanima me ali mi bo senzor kadence (GSC-10) skupaj z Garminovo uro sploh kaj koristil pri trenažerju?   

Ali je ta senzor kadence koristen samo kadar si na cesti, ko od GPS pridobiva tudi hitrost, ali pa je uporaben tudi znotraj hiše ko nima podatka hitrosti?

Ali mogoče kaj bolj natančno izračunava porabo kalorij? 

biser 18.10.2015 11:18
@ligaya:

Sem v fazi nakupa trenažerja za čez zimo, zdaj pa razmišljam, da bi kupil še drugo opremo kot je senzor kadence za Garmina.

Namreč že imam Garmina 310xt ki ga uporabljam na kolesu kot samostojno napravo (hitrost, pulz).  

Zanima me ali mi bo senzor kadence (GSC-10) skupaj z Garminovo uro sploh kaj koristil pri trenažerju?   

Ali je ta senzor kadence koristen samo kadar si na cesti, ko od GPS pridobiva tudi hitrost, ali pa je uporaben tudi znotraj hiše ko nima podatka hitrosti?

Ali mogoče kaj bolj natančno izračunava porabo kalorij? 

Vse podatke ki jih rabis ti prikazuje bkool trenažermežik

www.ghost.si/index.php/trenaz erjibkool.html

miha 18.10.2015 11:53
Ne razumem kako ti bkool lahko kaže kadenco. Ali ima senzor, ki ga daš na kolo? Drugače pa je kadenca dokaj samostojen podatek. Ti pove frekvenco vrtenja pedal. Če ti ta podatek kaj koristi, moraš vedet sam (na cesti ali trenažerju). Večina sobnih koles pa kaže tudi kadenco, če ti to kaj koristi.
biser 18.10.2015 11:59
@miha: Ne razumem kako ti bkool lahko kaže kadenco. Ali ima senzor, ki ga daš na kolo? Drugače pa je kadenca dokaj samostojen podatek. Ti pove frekvenco vrtenja pedal. Če ti ta podatek kaj koristi, moraš vedet sam (na cesti ali trenažerju). Večina sobnih koles pa kaže tudi kadenco, če ti to kaj koristi.

bkool trenažer sam preračunava kadenco.

Moram rečit da so podatki v nulo točni,preverjeno z istočasno uporabo bkoola,seznorja za kadenco in uporabo števca drugega proizvajalcamežik

zelo enostavno prikazano.

www.youtube.com/channel/UCp9w Woa6WuC1FsyDHJxlZXg

alpek 19.10.2015 06:44
Če nabaviš GSC 10, ga lahko preko USB ANT+ ključka spremeniš v virtualni powermeter in pol se odpre malo morje možnosti za treninge, programe, vožnje ...
Prečekiraj Trainerroad ali Perfpro.
kenz76 19.10.2015 09:12

biser in ligaya, a vama je sploh jasno kaj je kadenca? nasmeh 
to je hitrost vrtenja pedalov, ki nima nikakršne veze z GPS signalom in bkool trenažerjem. če jo želiš spremljati, pač rabiš senzor kadence, ki enostavno šteje kolikokrat se gonilka obrne in nič drugega. tudi, če jo želiš spremljati med treniranjem na bkool trenažerju, boš potreboval senzor kadence, drugače enostavno ne gre. mežik niti bkool ni tako pameten... smeh 

SODROVC 19.10.2015 09:40

Na trenažerju se uporablja isto opremo, kot na cesti. Razlika je le v tem, da če še nimaš senzorja za hitrost namontiranega tako, da dela na zadnje kolo, to narediš sedaj. Tako ti meri vse, kar ti na cesti. Senzor kadence pa dokupiš za tisti števec oz. napravo, ki jo tudi običajno uporabljaš. Najceneje in še navajen si gledati in "listati" po istem števcu.

biser 19.10.2015 14:49
@kenz76:

to je hitrost vrtenja pedalov, ki nima nikakršne veze z GPS signalom in bkool trenažerjem. če jo želiš spremljati, pač rabiš senzor kadence, ki enostavno šteje kolikokrat se gonilka obrne in nič drugega. tudi, če jo želiš spremljati med treniranjem na bkool trenažerju, boš potreboval senzor kadence, drugače enostavno ne gre. mežik niti bkool ni tako pameten... smeh 

Očitno nisi opazil  v predstavitvenem videu da ni nikjer magnetka ki ga zalimas na gonilko in senzorja ki ga das na okvirmežik

Obstaja pa seveda lažji način za izračun kadence pri bkoolukul

jutrotisto 19.10.2015 15:29

Ne razumem, kako računa kadenco, ni kaj računati, če nima podatka kakšen je prenos. Senzor v pro modelu naj bi bil vgrajen v trenažerju, vendar nisem našel opisa sistema delovanja. Lahko napišeš kaj več ?

Ni pa videti 100% zanesljiv :

www.youtube.com/watch?v=Ka30O XOZ1dM

ligaya 19.10.2015 18:19

Hvala vam vsem za dosedanje odgovore.  Nekaj bi rad razjasnil.  Nisem noben profi niti ne želim postati, prav tako pa ne mislim nabavljati trenažerja bkool za 400-500eur. Moja želja je samo, da bi preko zime nadaljeval in vzdrževal kondicijo ter nadaljeval s hujšanjem kar je tudi moj glavni cilj. Vse skupaj sem to do zdaj nadziral preko GArmina.

Do zdaj sem na cesti s svojim Garminom to nekako solidno nadzoroval. Zdaj pa se bom premaknil med 4 stene kar pomeni, da izgubim GPS signal, posledično pa podatek o hitrosti, razdalji, porabi kalorij...

Upal sem, da lahko to deloma nadomestim s senzorjem kadence GSC-10.  Torej ali lahko?  
Vem da s kadenco lahko izvajam boljše treninge. Ne vem pa kaj vse še pridobim s tem senzorjem.

Nekateri omenjate števec katerega bi namontiral na zadnje kolo. Vse super, vprašanje ki ga imam tukaj pa je ali se to lahko upari z obstoječim Garminom? 

CePO 19.10.2015 18:23

ja saj pa je GSC-10 senzor kadence IN hitrosti, tako da ti poleg obratov pedal beleži tudi prevoženo razdaljo in trenutno/povprečno hitrost....tako da ti kar nabavi ta, ali pa kateri/-e drugi/-e senzor/-je, važno je samo (vsaj pri večini), da se povezujejo prek ANT+ signala.

aja, pa ta senzor se montira na zadnjo vilico, tako da del tudi znotraj :) 

kenz76 19.10.2015 22:21
@biser:
@kenz76:

Očitno nisi opazil  v predstavitvenem videu da ni nikjer magnetka ki ga zalimas na gonilko in senzorja ki ga das na okvirmežik

Obstaja pa seveda lažji način za izračun kadence pri bkoolukul

ja tole "preračunavanje" kadence je krneki... neodločen zgleda, da beleži tiste minimalne razlike v hitrosti zadnje gume med pedaliranjem. če imaš pravilen obrat, pa ovalno šajbo, ti je sploh ne zazna... smeh 
za prikaz resnične kadence, potrebuješ senzor na gonilki, pa lahko obrneš kakorkoli. 

ligaya, če ne veš, kaj bi počel s kadenco, jo ne potrebuješ... škoda investicije. šele ko boš vedel, zakaj in kako z njeno pomočjo trenirati, jo kupi. mežik 

biser 19.10.2015 22:25
@jutrotisto:

Ne razumem, kako računa kadenco, ni kaj računati, če nima podatka kakšen je prenos. Senzor v pro modelu naj bi bil vgrajen v trenažerju, vendar nisem našel opisa sistema delovanja. Lahko napišeš kaj več ?

Ni pa videti 100% zanesljiv :

www.youtube.com/watch?v=Ka30O XOZ1dM

@Kenz:tvoja teorija je zdržala pred parimi leti.Sedaj pa zdrži samo deloma.

Danes so v uporabi drugačne tehnologije in pristopi uporabe le tehmežik.

Pa ne mislim razpravlajt dalje in se spuščat na tvoj nivozapečateno

@jutrotisto: preberi si več   o bkool trainer pro trenažerju.

www.bkool.com/turbo-trainer.

in o njegovi uporabi

static.bkool.com/static/manua ls/trainer_EN.pdf.

Senzor za kadenco je bil v setu prisoten pri prvem modelu.

Sedaj pa trenažer izračunava kadenco na osnovi vnaprej nastavljene formule za izračun kadence,watow...

Kaj vsebuje set pa je razvidno iz spodnjega linka

www.ghost.si/index.php/trenaz erjibkool.html

Pa še test bkoola

www.dcrainmaker.com/2014/08/t raining-platform-updates.html

kenz76 19.10.2015 22:53

ne pregoret... nisem na nobenem "nasprotnem" nivoju... mežik seveda imaš prav! 
prav navdušen sem nad bkoolom in menim, da je odličen trenažer, ki uvaja nove tehnologije. 
smeh  ampak žal je še vedno to: "estimated cadence is pretty inaccurate". za "accurate" kadenco potrebuješ par let stare tehnologije. smeh 

hvala za linke - prilepi jih še v bkool temo. 

CKR.SI 19.10.2015 22:57
@kenz76:

ne pregoret... nisem na nobenem "nasprotnem" nivoju... mežik seveda imaš prav! 
prav navdušen sem nad bkoolom in menim, da je odličen trenažer, ki uvaja nove tehnologije. 
smeh  ampak žal je še vedno to: "estimated cadence is pretty inaccurate". za "accurate" kadenco potrebuješ par let stare tehnologije. smeh 

hvala za linke - prilepi jih še v bkool temo. 

A je to tisti mali palček na spodnji vilici, ki šteje kolikokrat gre pedal mimo njega?nedolžen

jutrotisto 20.10.2015 00:05

@biser - ne ti ne linki mi niso dali odgovora. Edini točen izračun kadence je zame lahko iz hitrosti, če ima program znan podatek o prenosu. Ali pa senzor. Tiste "formule" so pa kot kalorije na raznih stravah,sportrackerjih, itd... Na bkool-u so kalorije verjetno bolj točne, ker lahko meri in izračunava moč.

Ostalo na Bkool-u mi je pa zelo všeč, ko/če me bo zagrabilo za nabavo trenažerja, je to moja 1. izbira. + senzor za kadenco

biser 20.10.2015 07:00
@jutrotisto:

@biser - ne ti ne linki mi niso dali odgovora. Edini točen izračun kadence je zame lahko iz hitrosti, če ima program znan podatek o prenosu. Ali pa senzor. Tiste "formule" so pa kot kalorije na raznih stravah,sportrackerjih, itd... Na bkool-u so kalorije verjetno bolj točne, ker lahko meri in izračunava moč.

Ostalo na Bkool-u mi je pa zelo všeč, ko/če me bo zagrabilo za nabavo trenažerja, je to moja 1. izbira. + senzor za kadenco

Podatek o hitrosti je pri uporabi bkoola dinamično odčitan,posredovan in ustrezno obdelan.

Vsi podatki so točni in primerljivi.

Kdor pa dvomi v točnost  podatkov, pa jih lahko preveri z istočasno uporabo bkoola in števcakul.

VILI63 20.10.2015 07:42

Podatek o kadenci je iz hitrosti nemogoče izračunati!
Kadenca pomeni število obratov gonilke v časovni enoti, hitrost pa se računa po znani formuli (pot v časovni enoti). Ti dve količini sta samo pogojno odvisni.
Ko se na primer po klancu navzdol pelješ brez pedaliranja, je kadenca 0 ob še vedno določeni hitrosti!
Zdaj pa računaj/te kadenco iz hitrosti!

Tak da @biser malo preštudiraj.mežik 

ligaya 20.10.2015 09:30

Se pravi v celi temi sem dobil samo dva konkretna odgovora:
- eden mi je potrdil naj kupim GSC10 senzor in ga zmontiram na kolo, ker bom tako dobil podatek o hitrosti;
- drugi mi je vzvišeno pokroviteljsko odsvetoval nakup saj po njegovem "dokler ne vem kaj naj počnem s kadenco bo to stran vržena investicija",
- preostalih 90% odgovorov pa leti na offtopic kjer svinjate temo s tem kdo ima večjega in kdo ima bolj prav glede trenažerja bkool katerega pa že v osnovi nočem zaradi absurdne cene. neodločen

@CePO, hvala za edini kolikor toliko uporaben nasvet. Nisem bil pozoren, do zdaj sem mislil da je GSC10 samo senzor kadence, nisem vedel, da meri tudi hitrost.

@ostali, pejte se igrat v svoj peskovnik in si kažite lulčke kdo ima večjega! Ni treba da zaserjete vsako temo.

Ban 20.10.2015 09:55

Včas smo kadenco merl na roke, štel si obrate v desetih sekundah in to pomnožil z 6.

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI