NE ME JEB...

Domov > Forum > NE ME JEB...

NE ME JEB...

SORTIRAJ PO:
bobi88 30.10.2015 10:36

Rubrika: PAVLIHA

kovit 30.10.2015 10:44

mežik JA JA VIDIM...me je moja boljša polovica že zjutraj dala za štos na anaerobne obrate...

ken 30.10.2015 11:19

www.aktivni.si/ostali-sporti/ dr-mitja-bracic-tekmovanja-rek reativcev-so-nepotrebna/

Kovit...v vsakmu hecu nekaj resnice..mežik

Mlinar 30.10.2015 11:22

dans je tole robrika pavliha... kaj bojo pa jutr nagruntal EU al pa naši uradniki pa nikol ne veš:/

kovit 30.10.2015 13:44
@Mlinar:

dans je tole robrika pavliha... kaj bojo pa jutr nagruntal EU al pa naši uradniki pa nikol ne veš:/

Ja, saj ravno zato sem tako hitro padel na finto.

brbej 30.10.2015 15:41
Baje...da se pripravlja zakon...ki bo meril kadenco...vsak...ki bo naredil vec kot 40 obratov/min bo obdavcen...davcna stopnja je zaenkrat se skrivnost
thunder_road 30.10.2015 17:12
@Mlinar:

Tam bi (po sedanjih izkušnjah) tole pograbili kot odlično idejo, da pa omehčajo udarec v ljudstvu se ne bo imenovala davek ampak taksa oz. dajatev oz. prispevek in kar je še podobnih imen za prisilno praznjenje denarnic.

SODROVC 30.10.2015 18:44

Za zvišanje št. udejstvujočih v športu oz. rekreaciji bojo poskrbeli današnji migranti. Bo treba že ob 05:00 mujezina upoštevat pa za hrbtenico poskrbet... 
Kratkoročno bo pa kar Kolarica poskrbela. Bo treba precej globje v žep poseči za zdravstvo in taki in drugačni športniki so rizična skupina. V nekaterih EU državah je ukvarjanje s tekmovalnimi športi, ne glede na nivo, draga zadeva, ker je zavarovanje finančno zahtevno (polno stane v CH 1280 CHF), in ob poškodbah še bolj.

FAUSTO 30.10.2015 23:13
To verjetno izhaja iz mojega predloga, da bi vsi rekreativci, ki vozijo 50mm felge, morali biti dodatno obdavčeni!
lujzh 30.10.2015 23:55
@ken:

www.aktivni.si/ostali-sporti/ dr-mitja-bracic-tekmovanja-re k reativcev-so-nepotrebna/

Kratko in jasno iz lastnih izkušenj (40 let kolesarim, pretekel sem 24 velikih maratonov, skupno pretekel približno 100.000 km (v 40 letih), četrt stoletja delam kot zdravnik) in iz strokovne literature: NI BOLJŠE STVARI KOT JE GIBANJE, KI PA MORA BITI DOVOLJ INTENZIVNO-TOREJ ŠPORT IN TUDI TEKMOVANJA, KI NAS MOTIVIRAJO!!! ŠPORT PRINESE UŽITEK, VESELJE, PA TUDI DALJŠE IN PREDVSEM BOLJŠE ŽIVLJENJE, TELESNO IN DUŠEVNO ZDRAVJE. 
NA SVETU NI TAKO DRAGOCENE STVARI KOT JE ŠPORT!!!

CKR.SI 31.10.2015 06:19
@lujzh:
@ken:

www.aktivni.si/ostali-sporti/ dr-mitja-bracic-tekmovanja-re k reativcev-so-nepotrebna/

Kratko in jasno iz lastnih izkušenj (40 let kolesarim, pretekel sem 24 velikih maratonov, skupno pretekel približno 100.000 km (v 40 letih), četrt stoletja delam kot zdravnik) in iz strokovne literature: NI BOLJŠE STVARI KOT JE GIBANJE, KI PA MORA BITI DOVOLJ INTENZIVNO-TOREJ ŠPORT IN TUDI TEKMOVANJA, KI NAS MOTIVIRAJO!!! ŠPORT PRINESE UŽITEK, VESELJE, PA TUDI DALJŠE IN PREDVSEM BOLJŠE ŽIVLJENJE, TELESNO IN DUŠEVNO ZDRAVJE. 

Prav nič ne bi razmišljal, če bi moral izbirati med zdravjem in športom. Ko prideš enkrat na rob ti je v trenutku vse jasno. 

Anquetil.J 31.10.2015 09:48
@FAUSTO: To verjetno izhaja iz mojega predloga, da bi vsi rekreativci, ki vozijo 50mm felge, morali biti dodatno obdavčeni!

Za njega so slišali pri LW, zato so kompletno proizvodnjo Meilenstein prilagodili na višino 48 mm.

Latniki starih bodo tako, udarjeni po žepu še 1x.zlati kljun

ken 01.11.2015 17:45
@lujzh:
@ken:

Imam občutek, da..nisi prebral članka, razen naslova  ??

lujzh 01.11.2015 19:27
@ken:
@lujzh:
@ken:

Članek sem prebral v celoti???
Z vsebino se strinjam razen z : "Z metodo tenziomiografije, ki sem jo prej predlagal, lahko ugotovimo stanje mišičevja. S temi podatki potem določimo izbor športne panoge, ki ustreza naši mišični sestavi in morfologiji. Ustrezno izberemo vzdržljivostni šport ali eksplozivni šport." (konec citata).
Moje mnenje: rekreativec si šport lahko izbere sam: takega, ki mu bo v veselje in ne takega, ki mu ga priporoča tenziomiografija. Moji duši in glavi ustrezajo vzdržljivostni športi, mišice potrpijo, čeprav bi mogoče tenziomiografija svetovala eksplozivne športe. 

ken 02.11.2015 07:23

Mogoče malce nespretnosti novinarja...kot celota bi bil članek lahko za marsikoga na tem forumu zelo poučen .. Lepo in prav bi bilo, da se upošteva ljud,i ki imajo v športu vrhunsko znanje in posledično tudi rezultate...dejansko pa je pri nas bistveno preveč ljudi, ki verjamejo priložnostnim strokovnjakom ..u smislu ...kaj bom plačeval znanje, če na forumu vse piše...napaka

lujzh 02.11.2015 10:13
@ken:

Mogoče malce nespretnosti novinarja...kot celota bi bil članek lahko za marsikoga na tem forumu zelo poučen .. Lepo in prav bi bilo, da se upošteva ljud,i ki imajo v športu vrhunsko znanje in posledično tudi rezultate...dejansko pa je pri nas bistveno preveč ljudi, ki verjamejo priložnostnim strokovnjakom ..u smislu ...kaj bom plačeval znanje, če na forumu vse piše...napaka

Se strinjam.
Torej, pravzaprav isto misliva!

Tej 29.11.2015 11:05
@lujzh:
@ken:
@lujzh:
@ken:

Z vsebino se strinjam razen z : "Z metodo tenziomiografije, ki sem jo prej predlagal, lahko ugotovimo stanje mišičevja. S temi podatki potem določimo izbor športne panoge, ki ustreza naši mišični sestavi in morfologiji. Ustrezno izberemo vzdržljivostni šport ali eksplozivni šport." (konec citata).
Moje mnenje: rekreativec si šport lahko izbere sam: takega, ki mu bo v veselje in ne takega, ki mu ga priporoča tenziomiografija. Moji duši in glavi ustrezajo vzdržljivostni športi, mišice potrpijo, čeprav bi mogoče tenziomiografija svetovala eksplozivne športe. 

Oprosti se ne morem strinjati z teboj. 

Res je, da športno gibanje pomeni tudi zdravje. Tekmovanje pa ni ZDRAVJE.
Tekma katerakoli je v osnovi gledališče, tekmovalci in trenerji so/smo glumci, kateri potrebujemo hraniti svoj ego in klubsko ali organizacijsko blagajno.
Športna rekreacija pa je v osnovi v današnjem času namenjena ohranjanju in izboljšanju našega zdravja, tekmuješ lahko le sam z seboj in z svojimi omejitvami (ne bom se spuščal nič globje). 
Rekreativna tekmovanja so po mojem mnenju, tu se strinjam z Bračkotom, nepotrebna. Šokiran sem bil ko sem videl da na rekreativnih tekmovanjih preverjajo uporabo dopinga. Kakšen smisel ima uporaba dopinga pri rekreaciji, če lahko razumem razloge za goljufanje pri vrhunskih športnikih, jih pri rekreativcih ne morem. Kakšno korelacijo ima rekreacija z dopingom???????!!!!!!!
Tu smo spet slovnclni tisti k hočmo met najdalšga v ulci al pa narest piknik k sosedu hiša gori. Najlepš je da se lahko v oštariji hvalmo kako pa smo sosedovga Janeza nabil pa ni važno v čem, sam da mam jaz dalšga k on.
Za vse tiste kateri pa čutijo oz. čutimo potrebo po hranjenju svojega ega imamo možnost se včlanit v klub (ali pa ga sami ustanovit) se aktivirat, trenirat pod strokovnim vodstvom in tekmovat v množici športov, saj dandanes skoraj vse panoge ponujajo lige tako za najmlajše kot za veterane in super veterane.

giovanni 29.11.2015 13:55
Celo življenje je tekmovanje....človek je pač v osnovi tako ustvarjeno bitje.Zato so tudi po celem svetu takšna ali drugačna tekmovanja....ne predstavljam si da bi kakršen šport igral sam s sabo.Je pa seveda na vsakem posamezniku koliko se ups iti daleč,predvsem kako sprejme rezulta na tekmi,za ene je to breme za druge nekaj samoumevnega.
StaraKost 29.11.2015 17:35
@Tej:
@lujzh:
@ken:
@lujzh:
@ken:

Tekma katerakoli je v osnovi gledališče, tekmovalci in trenerji so/smo glumci, kateri potrebujemo hraniti svoj ego in klubsko ali organizacijsko blagajno.
Športna rekreacija pa je v osnovi v današnjem času namenjena ohranjanju in izboljšanju našega zdravja, tekmuješ lahko le sam z seboj in z svojimi omejitvami (ne bom se spuščal nič globje). 
Rekreativna tekmovanja so po mojem mnenju, tu se strinjam z Bračkotom, nepotrebna. Šokiran sem bil ko sem videl da na rekreativnih tekmovanjih preverjajo uporabo dopinga. Kakšen smisel ima uporaba dopinga pri rekreaciji, če lahko razumem razloge za goljufanje pri vrhunskih športnikih, jih pri rekreativcih ne morem. Kakšno korelacijo ima rekreacija z dopingom???????!!!!!!!
Tu smo spet slovnclni tisti k hočmo met najdalšga v ulci al pa narest piknik k sosedu hiša gori. Najlepš je da se lahko v oštariji hvalmo kako pa smo sosedovga Janeza nabil pa ni važno v čem, sam da mam jaz dalšga k on.
Za vse tiste kateri pa čutijo oz. čutimo potrebo po hranjenju svojega ega imamo možnost se včlanit v klub (ali pa ga sami ustanovit) se aktivirat, trenirat pod strokovnim vodstvom in tekmovat v množici športov, saj dandanes skoraj vse panoge ponujajo lige tako za najmlajše kot za veterane in super veterane.

Motiš se. Na vseh velikih prireditvah, posebej tekaških,  nastopa 95% rekreativcev, skupaj z vrhunskimi tekmovalci. In verjemi vsi tekmujejo, brez da so včlanjeni v bilo kateri klub. In prav ta tekmovalni duh, ki je v človeku, jih privleče največje število na štart, komaj potem pride druženje, uživanje v dogodku in po njem.
Pri tem je popolnoma nepomembno proti komu človek tekmuje. Največkrat proti samemu sebi in svojem najboljšem času/uvrstitvi, proti prijatlju, sosedu, sodelavcu, želji po čim boljši uvrstitvi v svoji starostni skupini, .......  če ni tekmovanja ni gonila, ki nas žene naprej. Tako je v življenju nasploh, pa to si priznali ali ne. 

ken 29.11.2015 18:20
@StaraKost:
@Tej:
@lujzh:
@ken:
@lujzh:
@ken:

Motiš se. Na vseh velikih prireditvah, posebej tekaških,  nastopa 95% rekreativcev, skupaj z vrhunskimi tekmovalci. In verjemi vsi tekmujejo, brez da so včlanjeni v bilo kateri klub. In prav ta tekmovalni duh, ki je v človeku, jih privleče največje število na štart, komaj potem pride druženje, uživanje v dogodku in po njem.
Pri tem je popolnoma nepomembno proti komu človek tekmuje. Največkrat proti samemu sebi in svojem najboljšem času/uvrstitvi, proti prijatlju, sosedu, sodelavcu, želji po čim boljši uvrstitvi v svoji starostni skupini, .......  če ni tekmovanja ni gonila, ki nas žene naprej. Tako je v življenju nasploh, pa to si priznali ali ne. 

@SK...motiš se..če ni tekmovanja ni gonila...

1. A res?... s kom je tekmoval Tomaž Humar, Janez Jeglič, Nejc Zaplotnik ?? 

2. Nekaj 
imaš prav , rekreativci pa tekmujejo...nažalost neodločen
   Na štart pridejo zaradi ovčjega sindroma...pač se radi grupirajo...množične prireditve nimajo veze s pravimi tekmovanji ...

giovanni 29.11.2015 18:31
Če misliš da ti ljudje niso bili tekmovalni se hudo motiš....ti povem lahko iz prva roke vsaj za enega od njih da je prekašal po tekmovalnosti večino od vseh nas zu gori.Je pa to extremen šport, kjer na goro štarta na vsakih deset let eden....težko bi jih našel trenutno pet, ki bi bili sposobni v naslednjih mesecih ali letih izpeljati takšne podvige
StaraKost 29.11.2015 22:21

@ken,

"@SK...motiš se..če ni tekmovanja ni gonila...

1. A res?... s kom je tekmoval Tomaž Humar, Janez Jeglič, Nejc Zaplotnik ?? "

Kot sem že napisal, sam s seboj

ken 30.11.2015 07:28
@StaraKost:

@ken,

"@SK...motiš se..če ni tekmovanja ni gonila...

1. A res?... s kom je tekmoval Tomaž Humar, Janez Jeglič, Nejc Zaplotnik ?? "

Kot sem že napisal, sam s seboj

Niso tekmoval, niso dirkal...Živeli so..na Poti. 
(ali- tudi tako si lahko najboljši)

Rekreacija je koristna, dokler velja načelo "zdrav duh v zdravem telesu" .
90% tekačev na mega maratonih ne zna teč..
90 % kolesarjev na Franji ne zna kolesarit..

Hujše še to...ne, da ne znajo...jih tudi ne zanima, oni vejo vse...ego zmaguje 
sej oni vendar  tekmujejo...

Se sprašujem kaj je tu gonilo...ali pa jih pač... samo nekaj "goni"..??

..do pred par let na maratonu Franja že do Vrhnike 5 množičnih padcev..naprej se ne šteje .
S kom, zakaj dirkajo ?? Kje je tu užitek?

P:S:
Ampak, to pa verjamem...kolega Gojc je vesel, ko zagleda mega množico na startu  mežik

IZO 30.11.2015 08:12

Hehe...glih alpinisti ne tekmujejo ja...smeh

Živijo za ne osvojene vrhove, ne preplezane smeri, skratka, da je le nekaj, česar nihče še ni naredil in da bodo prvi. Brez kisika, če se le da. In to za ceno zavestne izgube zmrznjenih okončin. Važno, da se uživa...kenede... smeh

Btw, Humarja sem osebno poznal! Marsikdo takim pravi "norc", sam tolk...

A jebiga, tako to je! Življenje samo je tekma, kaj češ. Le da si mnogi tega nočejo priznati, nekateri se pa predajo, še predno so kaj dosegli!nasmeh

ken 30.11.2015 09:53
@IZO:

Hehe...glih alpinisti ne tekmujejo ja...smeh

Živijo za ne osvojene vrhove, ne preplezane smeri, skratka, da je le nekaj, česar nihče še ni naredil in da bodo prvi. Brez kisika, če se le da. In to za ceno zavestne izgube zmrznjenih okončin. Važno, da se uživa...kenede... smeh

Btw, Humarja sem osebno poznal! Marsikdo takim pravi "norc", sam tolk...

A jebiga, tako to je! Življenje samo je tekma, kaj češ. Le da si mnogi tega nočejo priznati, nekateri se pa predajo, še predno so kaj dosegli!nasmeh

Ja res je..težko samemu sebi uideš ..mežik

FAUSTO 30.11.2015 10:12

Vsakič, ko se prisežem, da ne bom tekmoval, naletim na tole:

Hot and overcast. I take my gear out of the car and put my bike together. Tourists and locals are watching from sidewalk cafes. Non-racers. The emptines of those lives shocks me.

Meyruies, Lozare, June 26, 1977

Tim Krabbe, The rider

n3o 30.11.2015 10:46
@IZO:

Marsikdo takim pravi "norc", sam tolk...

in se skorajda ubije na lastni strehi...

n3o 30.11.2015 10:47
@IZO:

A jebiga, tako to je! Življenje samo je tekma, kaj češ.

hja če tekmuješ sam sabo je res hudič če se premagaš....jok

SODROVC 30.11.2015 11:08
@FAUSTO:

Vsakič, ko se prisežem, da ne bom tekmoval, naletim na tole:

Hot and overcast. I take my gear out of the car and put my bike together. Tourists and locals are watching from sidewalk cafes. Non-racers. The emptines of those lives shocks me.

Meyruies, Lozare, June 26, 1977

Tim Krabbe, The rider

Hladno in vetrovno. Burja vleče s 95 + km/h. Domačini se nič ne čudijo, le bolj po levi me (nas) prehitevajo. So že navajeni na Izvirovce in druge zagnane primorske kolesarje. 
Kaj čmo, taki smo... 

1 2
DODAJ ODGOVOR
SLEDI OBJAVI